• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cladophora Aegagrophila - Gömbmoha

Re: Cladophora Aegagrophila- Gömb moha

Nálam nem csökkentette, sőt volt olyan , hogy a gömbmoha is algás lett. Most a pézsmateknősöknél van fociznak vele :D , ők nem szeretik a zöldségeket, mondjuk most nem algás.
 
valakinek van tapasztalata az ügyben, hogy mi lesz a gömbmohával, ha Easy Carbot adagolunk az akiba? Mert az enyém egyre csúnyább mióta Carbozok.
 
Sziasztok!

Látom, hogy már felmerült a kérdés, csak végül a választ nem találom rá. December óta van gömbmoha az akváriumban. Nagyon szépen mutatott, sőt mondhatni nőtt is, mert a 3ból 2 elkezdett dudorodni. Azonban kb. 1 hónapja ahogy elkezdtem tápozni és carbozni, plusz megemeltem a fény erősségét mintha kezdeni tönkre menni. Mintha kezdene barnulni kicsit.

Mi lehet a probléma szerintetek? A carbo nyírja ki szépen lassan, ahogy Eqinox írta?

Üdv,
Muki
 
Szétesőfélben van a gömbmohám gondoltam esteleg szétszedném és fához rögzíteném.
Van erről valakinek tapasztalata?
Mivel lehet?
Kötni érdemes? De megtapad? El lehet egy idő után a kötözőt távolítani (mivel lassan nő)
Vagy inkább ragasztani érdemes?
És ha igen mivel?
Nem igen találtam erről semmit.
Itt nem írják, hogy van rögzítve:
http://www.aquariofilia.net/forum/index.php?showtopic=158231
 
Nálam van az akiban.Én ragasztottam.Elvágtam,a hiányos részeket kisebb pamacsokkal pótoltam.
Ezek már szépen egybe nőttek.
Gél állagú pillanat ragasztóval érdemes ragasztani.
 
Pár napja észrevettem hogy a gömbmoháimon apró zselés pamacsok vannak,(csúnyán szólva mintha takonygyöngyök lennének) 1x lemostam őket de már megint ugyanolyan :( annyi változott a vízben h elkezdtem carbot adagolni pár hete. A hőmérséklet 27-28C a halak miatt. Mi lehet a baja s mit tegyek ellene?
 
Pár napja észrevettem hogy a gömbmoháimon apró zselés pamacsok vannak,(csúnyán szólva mintha takonygyöngyök lennének) 1x lemostam őket de már megint ugyanolyan :( annyi változott a vízben h elkezdtem carbot adagolni pár hete. A hőmérséklet 27-28C a halak miatt. Mi lehet a baja s mit tegyek ellene?
Egyes tapasztalatok szerint a gömbmoha nem bírja a carbot (a carbonak algaírtó "mellékhatása" van, a gömbmoha pedig egy alga fajta).
 
Egyes tapasztalatok szerint a gömbmoha nem bírja a carbot (a carbonak algaírtó "mellékhatása" van, a gömbmoha pedig egy alga fajta).
Igen olvastam az előzőekben, de akkor barnulnia kéne ezek a valamik meg rajta csücsülnek, le lehet mosni de visszajön. Most csinálok egy pár napos sötétséget nekik hátha.... :nailbiting:
 
a gömbmoha itt még el nemhangzott tulajdonsága hogy magához wonzza a piszkot. nálam halas és garnis akiban is wan 1-1 darab, sokszor látni hogy a garnélák és a coryk is szemezgetnek a moháról, sőt, manapság a spirulinát is rá rakom etetéskor, igy nem szóródik szét és nem potyog be a köwek közé. kellemes összekötwe a hasznossal. szaporitásához tud walaki tanácsot adni? azt olwastam szét kell wágni wagy tépni, majd félbehajtani és összekötni. walaki próbálta már?
 
Minden moha sajnos úgy működik, mint egy szivacs. Ezért kell porszívózni és kinyomkodni. Itt annyi a különbség, hogy ez egy alga. :)

Mi történt a sima V betűddel?
 
Minden moha sajnos úgy működik, mint egy szivacs. Ezért kell porszívózni és kinyomkodni. Itt annyi a különbség, hogy ez egy alga. :)

Mi történt a sima V betűddel?

Hát sajnos az éwek hosszú során rámragadt ez az irásmód :D sokan próbáltak már lebeszélni róla, én is próbáltam már leszokni, de hosszú táwon nemműködik, sajnos a hiwatalos dolgokat ezért wan hogy 4x át kell néznem, mert sok helyen nemigen tolerálják a dolgot :D
 
Engem például roppantul zavar és szúrja a szemem, ezért megkérlek rá, hogy a w-t csak ott használd ahol kell.
Különben személyesen fogom kiszedni a klaviatúrából a w-t. ;)
 
Engem például roppantul zavar és szúrja a szemem, ezért megkérlek rá, hogy a w-t csak ott használd ahol kell.
Különben személyesen fogom kiszedni a klaviatúrából a w-t. ;)

igyekszem majd. az esetleges felbukkanásokért előreis bocsánatot kérek, de ha észreveszem automatikusan javitom majd ;)
 
Back
Oldal tetejére