• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cikkek, hírek, érdekességek

Ezt most találtam. Ha nem is akvarisztika de nekem közel áll a szivemhez ez az állatkert. Amikor a Zöld Piramis épült akkor a terület átadás napjától kezdve ott dolgoztam egészen az átadásig mint bizt.őr. Mindent láttam ahogyan készült. Kedvencem pedig a varánusz megérkezése és beszoktatása volt[emoji2] na mindegy is íme a cikk:
http://www.ng.hu/Termeszet/2018/11/23/Europa-legjobbjai-kozott-a-Nyiregyhazi-Allatpark
Ez az allatkert gyonyoru, es hatalmas erdos teruleten fekszik, az allatoknak sokkal tobb helyuk van, mas allatkertekkel osszehasonlitva. Volt olyan ev, hogy negyszer is mentunk oda csaladdal, baratokkal, de mindig mutatott valami ujat. :)
 
Utoljára módosított:
Ez az allatkert gyonyoru, es hatalmas erdos teruleten fekszik, az allatoknak sokkal tobb helyuk van, mas allatkertekkel osszehasonlitva. Volt olyan ev, hogy negyszer is mentunk oda csaladdal, baratokkal, de mindig mutatott valami ujat. :)

Mi is elmegyünk minden évben egyszer. A folyamatos beruházásoknak, fejlesztéseknek köszönhetően majd minden évben van valami újdonság. :)
 
Nem találtam neki jobb helyet[emoji2]
Mennyire másabb ez a munkamódszer, mint a japánoké. Itt két srác egy nap alatt rendbevág egy ekkora akváriumot.
Japánban csak arra kell 10 ember, hogy mókusszőr ecsettel egyengesse a talajt két napon át... és, akkor még hol vannak az előkészítők, az ültetők, a locsolók, a...?
 
Jobb helyet nem találtam neki. Ha nagyon nem ide illik akkor bocsi.
RedBull Rampage 2018. Meghívásos Downhill verseny a világ legjobbjainak. Aki érzékeny az 2:49-3:02-ig csukott szemmel nézze (srácnak kiugrik a karja és vissza rakják).
Még fiatal koromban én is ezt a sportot űztem. Nem kicsit veszélyes de nahhh az adrenalin [emoji2]
 
Talán itt elfér. Most dobta youtube.
Ha jól látom akkor az üveget sima szivaccsal törli át, a talajnál használ csak plasztik kártyát. A halast most én is így raktam rendbe gyorsabban ment mint végig kártyázni[emoji2]
 
Talán itt elfér. Most dobta youtube.
Ha jól látom akkor az üveget sima szivaccsal törli át, a talajnál használ csak plasztik kártyát. A halast most én is így raktam rendbe gyorsabban ment mint végig kártyázni[emoji2]

Az a szivacs Denner cleanator (GA-ban is van), és csúcsszuper.
 
És itt nem malachit zöldben vannak tárolva a halak mint a hazai egyik legnagyobb díszhal nagykereskedésében. :(

Hát ez nagyban függ attól is, hogy milyen halról beszélünk. A magyar nagykerek rengeteg halat importból hoznak. Ezeket kezelni kell.
Petra esetében sok a tenyésztett hal. És nem gondolnám, hogy itt sosem fordul elő semmilyen probléma, amit kezelni kellene. Ahol folyamatosan cserélődő állomány van, ott mindig lesznek problémák. A kérdés, hogy ezt mennyire tudják kontrol alatt tartani és mennyire hamar kezdődik a kezelés.

Ha már méretekről beszélünk. Csekk ezt is. És itt a vidiben a folyamatos kontrolt is mutatják. A zöld akváriumokat itt sem fogják. :)

 
Back
Oldal tetejére