• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cikkek, hírek, érdekességek

Az a baj, hogy a köztudatban is ilyen "okosságok" vannak, és ezért nem szeretek beszélni az akváriumról, mert az volt a válasz, hogy neki nem kell, mert sokat kell takarítani. Mert pl sok "okos" ember fejében az van, hogy takarításhoz szét kell szedni az akváriumot, kiszedni a halakat, meg mindent elsikálni. Olvastam olyanról is, hogy az illető háztarási mosószerrel tisztította az akváriumát, aztán utána csodálkozott, hogy pusztulnak a halai, amiket a cikk szerint a szűrőnek kell felszívnia :eek::eek:
A sok takarításra hivatkozó embereket gyakran nem a félrevezetés, hanem az érdektelenség készteti erre a kifogásra. Nem kell, hogy mindenkinek ez legyen a hobbija. ;)
 
Jó kis anyag a napokban láttam. Valahogy így kellett volna az aquascaping couch-ot is megcsinálnunk. De nem volt jelen egy tv stáb meg egy rakat vendég. Érdekes a vidi témája.
 
Én bírtam az aquascaping couch-ot.
Lehetne folytatás! ;)

Folyamatos technikai szivatásokkal küzdünk. Az élőben gerjedt a hang. És utólag nem lehetett javítani semmin.
Így a múlt héten arra az elhatározásra jutottunk, hogy rögzített anyagok felé fordulunk. Erre a tegnapi adást két alkalommal vettük a hang miatt. Ma harmadszorra is nekifutunk ..... utána kicsit leheveredek a couchra :)
Igyekszünk valahogy visszahozni.
 
Folyamatos technikai szivatásokkal küzdünk. Az élőben gerjedt a hang. És utólag nem lehetett javítani semmin.
Így a múlt héten arra az elhatározásra jutottunk, hogy rögzített anyagok felé fordulunk. Erre a tegnapi adást két alkalommal vettük a hang miatt. Ma harmadszorra is nekifutunk ..... utána kicsit leheveredek a couchra :)
Igyekszünk valahogy visszahozni.
A Couchot is fel lehet venni előre, legfeljebb meghirdetitek a témát, és előre beküldjük a kérdéseket. Addig, amíg nem sikerül a technika ördögét megzabolázni, szerintem járható út.

Nagyon jó lenne egy olyan GA videotéka, amiben mindenki csemegézhet.
Szerintem a GA YT csatornáján lehetne egy Couch-os, meg egy akva bemutatós lejátszási lista.
Oda berakhatnátok a technikai videókat is (CO2 setup, stb.), termék bemutatókat (OASE mosógép, Dennerle nano cube, stb.).
Attól meg kifejezetten nem sértődnék meg, ha pl. lenne egy növénytáp ismertetős téka. Mára már annyi van (Green Aqua Micro Macro, Tropica, ADA, GA porok, Easy life, stb.) hogy még. Akvakopasz legyen a talpán, aki el tudja dönteni, hogy mi jó egy kezdőnek, középhaladónak, versenyakva építőnek, vagy olyannak, aki csukott szemmel olyan scapet rak össze, hogy beájulok.
 
Ha van kedvetek egy kis "játékhoz".
http://moralmachine.mit.edu/
A teszt lényege röviden: adott egy önvezető autó, ami a baleset pillanatában egy előre programozott preferencia-logika alapján képes korrigálni a baleset kimenetelét az autó eltérítésével. A baleset mindenképpen bekövetkezik, na de mi legyen a preferencia? Szerinted?
Érdekes a statisztika...
 
Ha van kedvetek egy kis "játékhoz".
http://moralmachine.mit.edu/
A teszt lényege röviden: adott egy önvezető autó, ami a baleset pillanatában egy előre programozott preferencia-logika alapján képes korrigálni a baleset kimenetelét az autó eltérítésével. A baleset mindenképpen bekövetkezik, na de mi legyen a preferencia? Szerinted?
Érdekes a statisztika...
Ment minden cica, kutya, öreg a lecsóba! :nailbiting:
Egy steward cimbora mesélte, most angliában nagy vita van abból, hogy az önvezető autóknál mit programozzanak ilyenkor ha választani kell az élet között:
fekete vagy ázsiai ember
fekete vagy fehér stb...
 
Ment minden cica, kutya, öreg a lecsóba! :nailbiting:
Egy steward cimbora mesélte, most angliában nagy vita van abból, hogy az önvezető autóknál mit programozzanak ilyenkor ha választani kell az élet között:
fekete vagy ázsiai ember
fekete vagy fehér stb...
 
Egy steward cimbora mesélte, most angliában nagy vita van abból, hogy az önvezető autóknál mit programozzanak ilyenkor ha választani kell az élet között
Testre szabott, személyes preferenciát is programozzanak az autóm szoftverébe? Mondjuk, ha 2 fitt fiatal + 1 kutyus megy át a zöld jelzésnél :p, vagy pedig a saját gyerekem a pirosnál? :)
 
Errol eszembe jutott, hogy megcsinaltak eloben azt a kiserletet ahol valasztnod kell, hogy beavatkozol vagy nem es attol fuggoen hany embert ut el a vonat (ha nem tobbet, mintha igen).
A resztvevok nem tudtak, hogy egy kiserlet reszei. Erdekes reakciok vannak.
 
Back
Oldal tetejére