• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cikkek, hírek, érdekességek

Szia!
Jaj de jó képek köszönöm, 30 évig éltem Kőszegen, most már ritkán járok haza és akkor is csak kis időre . Sajnos mindig elmarad a kirándulás. Inspirációnak nagyon jó, legközelebb hazamegyek akkor nem fogom kihagyni bármi lesz. :) Nem beszélve arról , hogy a diplomamunkámat is a kőszegi forrásokból írtam .
Köszi: Attila ( ja és ha arra jár valaki és otthon leszek:rolleyes:, tartok egy túrát borozással egybekötve;))
Akkor Neked még valami Kőszegről:
A Temető és Hermina út sarkán van a 2016-ban felújított és újra működő szénsavas kút (iható ásványvíz, de nem palackozzák, mert túl kicsi a hozama). Hoztunk belőle haza mérni, a PHja most 6, de már sok szénsav kiszökött belőle. A KHja 28 :D (phval számolva az bőven 380+ ppm CO2), a GH 32. Megmértük a vasat is, de azt inkább képen. :)
koszegi_szensavas_kut.jpg
 
én csak azt nem értem hogy minek ehhez lezárni a fél várost?
Egyáltalán minek kiemelni... durrantsák szét a víz alatt azt max egy kis vízpermet jön fel.
 
én csak azt nem értem hogy minek ehhez lezárni a fél várost?
Egyáltalán minek kiemelni... durrantsák szét a víz alatt azt max egy kis vízpermet jön fel.
Elég közel van a hídhoz, gondolom nem akarnak kockáztatni. Nem láttam róla infót, hogy mekkora bombáról van szó, lehet hogy méret miatt sem ajánlatos helyben robbantani. Azért csak tudják, mit csinálnak. :)
 
Elég közel van a hídhoz, gondolom nem akarnak kockáztatni. Nem láttam róla infót, hogy mekkora bombáról van szó, lehet hogy méret miatt sem ajánlatos helyben robbantani. Azért csak tudják, mit csinálnak. :)
én sem vagyok szakértő, de szerintem mindig eltúlozzák. Gondolom ha már egy porszem valakinek a szemébe megy, mert nem zárták le az egész környéket mindjárt mindenki pampogna.
Ha ekkora területen ártana egy bomba, akkor nem szórták volna ezerszámra a háborúban.
Igazából csak tényleg kiváncsi lennék hogy találják ki mit zárnak le ilyenkor.
Egyébként meg a naszáddal lehet csak odavontatták a kis csónakot amivel majd kiemelik a bombát :D Érdekesen néz ki a 'szerelvény'
 
ezt a szerencsétlent meg már el is lopták :(
Szerencsés vagy hogy még láttad és megörökítetted nekünk is ;)
Ja, olvastuk mi is tegnap. :( Nem igazán értjük az embereket, mi viszi rá, hogy ilyeneket tönkretegyenek, kinek bántja a szemét? Ezek a kis szobrok nagyon bejönnek, feldobják a szürke betondzsungeleket, ráadásul igényesek is, és kapcsolódik is valamilyen szálon a helyhez, ahova kikerülnek. Elvileg pótolni fogja az alkotója.
 
én csak azt nem értem hogy minek ehhez lezárni a fél várost?
Egyáltalán minek kiemelni... durrantsák szét a víz alatt azt max egy kis vízpermet jön fel.
... vagy vártak volna még vele még 1,5 hónapot, és a qtya se vette volna észre, hogy a víz fölött robban valami, vagy a víz alatt... :)

Egyébként a tűzszerészek nem viccelnek. Csepelen épül valami a Rákóczi út 257 alatt. Miután a régészek levonultak, jöttek a tűzszerészek. Találtak valami gránátot, és ez után 2,5 hónapig keresték, hogy találnak-e még egyet? Nem rég fejezték be a keresést. Az építkezés addig állt, az alvállalkozók elmentek, mert nem bírták kivárni, hogy mikor kezdhetik a munkát.
 
Utoljára módosított:
... vagy vártak volna még vele még 1,5 hónapot, és a qtya se vette volna észre, hogy a víz fölött robban valami, vagy a víz alatt... :)

Egyébként a tűzszerészek nem viccelnek. Csepelen épül valami a Rákóczi út 257 alatt. Miután a régészek levonultak, jöttek a tűzszerészek. Találtak valami gránátot, és ez után 2,5 hónapig keresték, hogy találnak-e még egyet? Nem rég fejezték be a keresést. Az építkezés addig állt, az alvállalkozók elmentek, mert nem bírták kivárni, hogy mikor kezdhetik a munkát.
hát egy órája olvastam, hogy most is még bőszen keresik az elméletileg pontos koordinátával ellátott bombát. De hát ez nem az a kapkodós meló.
Vajon mikor csak készenlétben vannak a tűzszerészek miért nem építenek akváriumokat? Lenne türelmük részleteket kidolgozni (meg idejük is). ;)
 
Back
Oldal tetejére