• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cikkek, hírek, érdekességek

Huu,imádom ezeket a videókat!Láttam egyszer egy olyat,hogy az atommagtól indul el és tart az univerzum végéig.Szemlélteti,hogy atomi szinten pontosan ugyan olyan,mint a világegyetem.De az univerzum bisztos , hogy a vége?Lehet,hogy újabb és újabb utazást tudnánk tenni,ismétlődik az egész.Ugyan ez fordítva is,az atomagban is van egy világ,csak mi nem érzékeljük,nem látjuk.
 
Tomi said:

Nah ha egyszer New York-ban jártok a szokásos túrista célpontokon kívűl érdemes elmenni a Central Park melletti American Museum of Natural History-be. Ez az anyag is onnan való. A múzeum elképesztő kiállításai is nagyon jók, de a planetárium és csillagászati rész mindig tartogat valami izgalmasat. Egyszerre egyébként 4-5 nagy kiállítás fut mindig...

Ezeket a videókat a kupolára projectálva vetítik 16 vagy 32 projectorral 3D-ben már nem emlékszem. A csillagászati térképek mindig a legfrissebb adatbázisból dolgoznak. Én egy ilyen galaxis űrutazást láttam Tom Hanks zseniális narrációjával. De a gömbön kívűl is rengeteg jó dolog található. Ottjártamkor épp az új Mars járók voltak kirakva eredeti méretben mozogva, és élőben jöttek a képek a marsjáróról nagyfelbontásban az aktuális NASA programból...

A mostani program a gömb-ben egyébként ez: http://www.amnh.org/rose/spaceshow/journey/ nézzétek meg a trailert.
Ez az a múzeum ami kihagyhatatlan. A múzeumi óriás után egy kellemes séta a Central Parkban és ez volt 1 nap. ;)

Fantasztikusak az amerikai múzeumok. 5-6-ot megnéztem New York és Washington DC-ben, pedig nagyon nem vagyok egy múzeumi őrült....
 
Vik egy élmény lehetett. A Smithsonian-ban mennék el nagyon, az is érdekes lehet. A múzeumokat nem szeretem a természettudományi s ilyenek jöhetnek :)
 
inadsz said:
Vik egy élmény lehetett. A Smithsonian-ban mennék el nagyon, az is érdekes lehet. A múzeumokat nem szeretem a természettudományi s ilyenek jöhetnek :)

Washingtonban voltam bent. Pazar volt, ez a másik múzeum hálózat ami iszonyat jó. És ha jól rémlik teljesen ingyenes!
 
Viktor ha már off-topik:
Egy napot töltöttél a múzeumban és a parkban. Emellett hány napot akvarisztikai boltokban/cégeknél?
És életed értelme ezt hogyan tolerálja?
 
Namtar said:
Viktor ha már off-topik:
Egy napot töltöttél a múzeumban és a parkban. Emellett hány napot akvarisztikai boltokban/cégeknél?
És életed értelme ezt hogyan tolerálja?

hehe tényleg kicsit off. többször voltam kint üzleti utak miatt elsősorban. párom ezen a new york-i túrán velem volt ;)
sajnos akkor még nem voltam ennyire rákattanva a növényezésre, így az akvarisztikai boltok kimaradtak.

bocsi az off miatt ;)
 
atti76 said:
Ember és fóka barátkozása:

zwE7j6dzG1I

Hát ez nem biztos hogy jó, de nagyon aranyos!
(Gondolok itt a botokkal a kis fókák után futkosó "szörnyekre".)Jobb ha félnek, tartanak az embertől!
 
Igen,egyetértek.
Bár, jó lenne ha mindenki így viszonyulna az élőlényekhez.S talán nem lennénk akkor szószban mint most a 21.században
 
Igen, néhány biztos akár dekoratív is lehet.
Kellene egy topic: Hogyan, milyen paraméterekkel lehet szép algás akváriumot alkotni!? :)
Bár láttunk már algával díszített akit is.
 
Back
Oldal tetejére