• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros termékek a GA-nál

Mester1964

Nézelődő
Sziasztok örömmel láttam a GA honlapján, hogy kaphatók lesznek a Chihiros lámpák. A kérdésem az lenne, mikortól várható hogy lehet rendelni ?
 
Sziasztok örömmel láttam a GA honlapján, hogy kaphatók lesznek a Chihiros lámpák. A kérdésem az lenne, mikortól várható hogy lehet rendelni ?

Hello,

Konkrétumot eddig nem mondtak róla szerintem, de annyit tudunk, hogy jövő héten érkezik valamikor a szállítmány, tehát feltételezem nagyjából ekkor, persze pontosat gondolom majd ők tudnak mondani.

Üdv!
 
Megérkezett az első szállítmány, a weben tudjátok már rendelni őket. A vártánál nagyobb a kereslet péládul a WRGB II 60-as lámpára, ezért ha nem szeretnél az első szállítmányról lecsúszni érdemes pár napon belül lecsapni rá. :love:
 
Megérkezett az első szállítmány, a weben tudjátok már rendelni őket. A vártánál nagyobb a kereslet péládul a WRGB II 60-as lámpára, ezért ha nem szeretnél az első szállítmányról lecsúszni érdemes pár napon belül lecsapni rá. :love:
Vesz Győrben valaki wrgb II-t? Szeretnénk bemérni.
 
Sziasztok érdeklődnék hogy Doctoron is gondolkozok? Elképzelhető, hogy kapható lesz nálatok?
 
Sziasztok érdeklődnék hogy Doctoron is gondolkozok? Elképzelhető, hogy kapható lesz nálatok?

Nem tervezzük, az eredeti Twinstart is kivettük a kínálatból. Szerintem elment az idő ezek felett. A TS elég sokat drágult az elmúlt években.

A chihiros ráadásul egy sokkal rosszabb minőségű cucc, mint az eredeti TS modell. Nem látom értelmét.

Nem csodálkoznék, ha lassan mindkét gyártó megszűntetné ezeket a termékeket.
 
Nem tervezzük, az eredeti Twinstart is kivettük a kínálatból. Szerintem elment az idő ezek felett. A TS elég sokat drágult az elmúlt években.

A chihiros ráadásul egy sokkal rosszabb minőségű cucc, mint az eredeti TS modell. Nem látom értelmét.

Nem csodálkoznék, ha lassan mindkét gyártó megszűntetné ezeket a termékeket.
Értem köszönöm a választ! Épp gondolkodtam egy beszerzésén valamelyik típusból de akkor elhesegetem a gondolatot. 🙂
 
Értem köszönöm a választ! Épp gondolkodtam egy beszerzésén valamelyik típusból de akkor elhesegetem a gondolatot. 🙂

Korrábban is azt tanácsoltuk, hogy a fontosabb dolgokat érdemes előtte rendbe tenni.
Ezek a cuccok csak néhány százalék plusszt adnak hozzá a teljes sikerhez.
Egy jó szűrő, világítás, CO2, tápozás, talaj sokkal többet ad. Ha ezek nincsenek rendben ezekre érdemes fókuszálni.
Utána is valószínűleg egy UV, tápadagoló, PH Controller is jobb helyen szerepel a sorban, mint a TS vagy Chihi.

Azt szokták mondani, hogy az utolsó 1-2 % kerül a legtöbbe, ha maximalista akarsz lenni.
Ezekre a cuccokra ez teljes mértékben igaz pláne a kezdeti áremelések óta.

Szóval van előtte jópár dolog, amit rendbe lehet tenni. Még az is lehet, hogy ha ennyi cuccot bepakolsz az akvárium alá, nem érzed szükségét majd egy ilyen eszköznek.

Legtöbben megakadunk a CO2-nél és az extrákra már csak nagyon kevesen mennek rá.
 
Korrábban is azt tanácsoltuk, hogy a fontosabb dolgokat érdemes előtte rendbe tenni.
Ezek a cuccok csak néhány százalék plusszt adnak hozzá a teljes sikerhez.
Egy jó szűrő, világítás, CO2, tápozás, talaj sokkal többet ad. Ha ezek nincsenek rendben ezekre érdemes fókuszálni.
Utána is valószínűleg egy UV, tápadagoló, PH Controller is jobb helyen szerepel a sorban, mint a TS vagy Chihi.

Azt szokták mondani, hogy az utolsó 1-2 % kerül a legtöbbe, ha maximalista akarsz lenni.
Ezekre a cuccokra ez teljes mértékben igaz pláne a kezdeti áremelések óta.

Szóval van előtte jópár dolog, amit rendbe lehet tenni. Még az is lehet, hogy ha ennyi cuccot bepakolsz az akvárium alá, nem érzed szükségét majd egy ilyen eszköznek.

Legtöbben megakadunk a CO2-nél és az extrákra már csak nagyon kevesen mennek rá.
Köszönöm ezt a teljes mértékben kielégítő választ! Nemsokára indítok egy naplót az akváriumomról de ha picit offolhatok megosztanám az adatokat. Br 128l OASE Biomaster 600 matrixal töltve 3*24wt5 +chihiros wrgb60 ada amazonia light talaj sima (most akartam venni powdert rá de láttam már nem lesz forgalomban 😕) co2 aquacare reaktorral. Küzdök minimális szőr algával abban akartam a segítségét kérni ennek az eszköznek de ahogy mondtam elhesegettem már ezt a gondolatot. 🙂
 
Nem tervezzük, az eredeti Twinstart is kivettük a kínálatból. Szerintem elment az idő ezek felett. A TS elég sokat drágult az elmúlt években.
Csodalkozom,hogy kivetetek a kinalatbol.Az,hogy eljart az idö felette?Fene se tudja,nalam nelkülözhetetlen a cucc!
Legtöbben megakadunk a CO2-nél és az extrákra már csak nagyon kevesen mennek rá
Az elmult evekben csak egyszer fordult elö velem,hogy inditaskor nem volt bent,egy orjasi hiba volt tölem(sajna defektes db-ot vettem),olyan algasodas lett,amit mar nem tudtam vissza forditani!
En amig lehet,a 3-bol (akvarium)kettöben van mindig hasznalni fogom,sztem igen is kell!Lehet,hogy csak pär %-ot segit,de segit!
 
Csodalkozom,hogy kivetetek a kinalatbol.Az,hogy eljart az idö felette?Fene se tudja,nalam nelkülözhetetlen a cucc!

Az elmult evekben csak egyszer fordult elö velem,hogy inditaskor nem volt bent,egy orjasi hiba volt tölem(sajna defektes db-ot vettem),olyan algasodas lett,amit mar nem tudtam vissza forditani!
En amig lehet,a 3-bol (akvarium)kettöben van mindig hasznalni fogom,sztem igen is kell!Lehet,hogy csak pär %-ot segit,de segit!
Chihirost tudsz rendelni eus kínai raktárból ha nagyon kell. Múltkor pont erről beszélgettünk @Nigro -val amikor náluk jártam. Számos érv van a kivezetés mellett. Az egyik legnyomatékosabb a garancia kérdése. Túl gyorsan mehetnek tönkre a fejek, ha magas tds mellett használod. Sőt megkockáztatom alacsony tds mellett is. Nincs az a kereskedő, aki ezt bevállalná hosszú távon. Ha 2-3 ezer forint lenne egy fej, gondolkodás nélkül cserélgetném én is, de nem így van. Még a chihiros is 7 ezer forint környékén érkezik vám és minden nélkül. Én ezt is sokallom. A bolt polcára pedig csak lényegesen drágábban lehet kitenni. És akkor ne is beszéljünk a twinstarról. Én ezért teszem csak indításkor be és csak a legfontosabb üvegekbe.
 
Nem tervezzük, az eredeti Twinstart is kivettük a kínálatból. Szerintem elment az idő ezek felett. A TS elég sokat drágult az elmúlt években.

A chihiros ráadásul egy sokkal rosszabb minőségű cucc, mint az eredeti TS modell. Nem látom értelmét.

Nem csodálkoznék, ha lassan mindkét gyártó megszűntetné ezeket a termékeket.

A minőségi részével nem értek egyet. Ahogy a lámpáik is a Doctor is elég sokat fejődött, jó megfogni a vezérlőt és szép, igényes csomagolása van. Nekem szimpatikus, hogy 1 készülék elég 1-250 literes akváriumig, az appban be lehet állítani az akvárium TDS értékét és, hogy növényes, halas vagy garnélás akváriumban használod. És ha minden igaz áramszünet után működik tovább nem úgy, mint a Twinstar.

A többivel igen. Alapból sem egy olcsó termék, jó esetben elég csak évente porlasztót cserélni ami kb. 15 ezer forintos tétel. Csodát nem tesz, amit sokan elvárnának egy 30-40 ezer forintba kerülő készüléktől.
 
A minőségi részével nem értek egyet. Ahogy a lámpáik is a Doctor is elég sokat fejődött, jó megfogni a vezérlőt és szép, igényes csomagolása van. Nekem szimpatikus, hogy 1 készülék elég 1-250 literes akváriumig, az appban be lehet állítani az akvárium TDS értékét és, hogy növényes, halas vagy garnélás akváriumban használod. És ha minden igaz áramszünet után működik tovább nem úgy, mint a Twinstar.

A többivel igen. Alapból sem egy olcsó termék, jó esetben elég csak évente porlasztót cserélni ami kb. 15 ezer forintos tétel. Csodát nem tesz, amit sokan elvárnának egy 30-40 ezer forintba kerülő készüléktől.
Én ezt úgy módosítom, hogy hogy egy fej max fél év.
 
Szeretném hosszútávon lecserélni az itthoni neonos lámpatestem LED-esre.
Van már itthon régebbi Chi. modell és nagyon szeretem. Egy 45 cm-es RGB meg egy A plus van fent egy 70L-es dennerle akva felett. Sokkal vibrálóbb szebb színe van mint a nagy akvának neonnal. Parám, hogy szeretném sokáig életbe tudni ezért vissza vannak dimmelve. A 7 fokozatból mind a kettő 4-esen megy. Talán 40 fokosak így. Kicsit melegebb mint a kezem. LED hő általi elpusztulása így nem fenyeget.
Tegnap megtapiztam az összes Chihiros lámpát ami fel van függesztve a GA-ban és működik. Kéz melegek voltak. Vissza vannak dimmelve? Vagy ventilátor van bennük és teljes kapacitással mennek? Vastagabbak voltak mint az enyémek és lukacsos átláttam a testén. Viszont se hangja nem volt se szellőt nem éreztem kijönni belőle.

A jelenleg fényarányt szeretném tartani az akváriumhoz ami olyan 0.8W/L körül van.
330L hez néztem 2db WRGB II 120 cm 130 W, 7700 lm. Ez vissza dimmelve elég lehet? Köszönöm.
 
Utoljára módosított:
A WRGB II PRO-ból hamarosan megérkezik a bemutató darab, így meg tudjátok majd nézni a boltban. Igyekszünk az elsők között hozni a lámpákat a megjelenéskor.


WIFI HUB:

A napokban belefutottunk egy WIFI HUB problémába. Egy külföldi ügyfelünk akarta a WRGB2 lámpát összekapcsolni, a WIFI HUB-al de nem sikerült.
A gyártó tájékoztatása szerint egy első szériás WRGB 2 lámpáról volt szó (2 éves darab), ami még nem vezérelhető HUB-al.

Ami hozzánk érkezik lámpa ott ilyen nem fordulhat elő de néhány korábbi verziónál igen (az ügyfél nem tőlünk rendelte a lámpát).

A helyzet tisztázására a következő infót kaptuk:

A WIFI HUB kompatibilis lámpák:
A2, Wrgb2,vivid2, RGB vivid mini,slim series,C2,C2 rgb, commander 1 controller, Co2 controller, new light : Wrgb2 pro and A2 Max

Néhány lámpa amit 2 éve gyártottak nem támogatja a WIFI HUB-ot: A2, Wrgb2, vivid2
Ezeknél az egyetlen lehetőség, hogy a controllert cserélni kell, de ez egy fizetős művelet. Ha ilyennel találkoztok, most már tudtok róla :)

Minden tőlünk vásárolt lámpa már támogatja a WIFI HUB-ot.
 
Back
Oldal tetejére