• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpa tapasztalatok

Sziasztok!

Dennerle 55 literes akváriumra (45×36×34 cm) keresek új világítást. Jelenleg egy egyszerű 1500 lumen-es 8000K-s lámpa van rajta. Kialakítás és állíthatóság miatt keresek helyette újat. Az eddigi kiszemeltek a Chihiros AII 361 vagy 451. A lámpát szeretném függeszteni a Chihiros tartóra, úgy láttam van az A szeriához GA-ban kit, amivel megoldható.
Ez az irány jó lehet egy nem túl igényes növényes akvába?
A 451 esetében nem tudom hogy nézne ki függesztve, mivel a tartó az akvárium mereteiből adódóan beljebb kerülne, mint a lámpa széle, ahol a függesztés van (remélem érthető vagyok 😀 ).
A fentiekről van tapasztalatotok, vagy esetleg tanács, hogy jó irányban gondolkodom egyáltalán?

Az AII 361 csak kicsit lenne erősebb, a 451 kicsit jobban :)
A függesztő kicsit szögben állna, nem függőlegesen, ha jól értem amit írsz. Nem dráma, legalább is nekem... Van aki nem tudna úgy élni, hogy nem függőleges 😛
 
Kíváncsiságból összevetettem a CH WRGB II 60-ast és a CH II SLIM 60-ast.
A bal oldalon a WRGB II-es, a jobb oldalon a SLIM.
Ugyanazt a beállítást használtam mindkettőn, a különbség annyi, hogy a WRGB II-es 30cm. felett van az akvától. Az eredmény így is meglepett, mondván, hogy a WRGB II-nek kétszer erősebb a fényereje...

View attachment 156123
View attachment 156124
A látvány magáért beszél, de azért az igazán korrekt összevetéshez jó lett volna a két lámpát (a fényképezés idejére) egy magasságba hozni. ;)
 
És a dekor ilyen sok fényt visszaver a háttérfóliára?
Tény, hogy erősen eltérő berendezés fölött vannak a lámpák. Talán az lett volna a legjobb, ha ugyan azon akvárium fölé kerül mindkét lámpa, miközben a fényképezőgép pozíciója és beállításai nem változnak.
Persze könnyű más f...-val verni a csalánt, és osztani az észt, de ennek a képnek a két lámpa összhasonlítása volt a célja, ha jó értem.
Sándor Györgynek volt régen egy poénja: "Egyenlő pályák, egyenlő esélyek! ...én biciklivel megyek." :)
 
Tényleg csak akkor látnád, ha ugyanazon az akváriumon teszelnéd
Ebben van igazság... Mivel hamari vagyok, meg nem is terveztem összehasonlítást, kellett volna fixálni a gépet és szerelés előtt és után egy fotó. Ez csak menetközben ugrott az agyamba. 😁 De ettől függetlenül, jobban tetszik a függesztett verzió.
 
Tény, hogy erősen eltérő berendezés fölött vannak a lámpák. Talán az lett volna a legjobb, ha ugyan azon akvárium fölé kerül mindkét lámpa, miközben a fényképezőgép pozíciója és beállításai nem változnak.
Persze könnyű más f...-val verni a csalánt, és osztani az észt, de ennek a képnek a két lámpa összhasonlítása volt a célja, ha jó értem.
Sándor Györgynek volt régen egy poénja: "Egyenlő pályák, egyenlő esélyek! ...én biciklivel megyek." :)
Nem volt célom, csak menetközben rögtönöztem, hogy van e különbség. De igen, ha átgondoltam volna akkor fixálom egy akváriumon. 😊
 
Kíváncsiságból összevetettem a CH WRGB II 60-ast és a CH II SLIM 60-ast.
A bal oldalon a WRGB II-es, a jobb oldalon a SLIM.
Ugyanazt a beállítást használtam mindkettőn, a különbség annyi, hogy a WRGB II-es 30cm. felett van az akvától. Az eredmény így is meglepett, mondván, hogy a WRGB II-nek kétszer erősebb a fényereje...

View attachment 156123
View attachment 156124
Köszönöm a tesztet , meglepődtem most nagyon :)
 
Sziasztok! Nemsokára szeretnék elindítani egy 54 literes low-tech akváriumot. A növények Anubiasok és egy jó adag Riccardia chamedryfolia lesznek. A tápozás Mic+Mac szegényes verziója lesz és mivel érzékenyebb garnélákat tervezek az akváriumba tenni, ha lehet, elkerülném a Carbot. A növények felett egy Chihiros AII 601 /26w, 2450 lm/ lámpa lesz. Azt gondolom, hogy a fényerőt visszább kell vennem, de kérdés hogy mennyivel?

Aki használt már ilyen lámpát, vagy tartott már ilyen körülmények növényeket, annak a tapasztalatára lennék kíváncsi, hogy mennyire érdemes visszavenni a fényerőt és hány órával lenne érdemes világítani?
 
Sziasztok Ch tulajdonosok!
Használ valaki wifi hubot?
Megint ott tartok, hogy 2 hete nem találja a lámpát.
Van egy tartalék hubom amivel még működőtt. De ez is addig ment amíg a net meg nem állt karbantartás végett. Aztán a hub működik, de a lámpát nem találja csak a doctort. Kettőből egy se találja most.
Töröltem a mentéseket, töröltem a gyorsítótárat, reseteltem a routert (2m-re van), lekapcsoltam mindent legalább fél napra, de semmi. Csak Bluetoothon hajlandó működni.
Más is járt már így? Vagy van még valami ötlet amit esetleg én kihagytam volna?
Köszi előre is...
 
Sziasztok Ch tulajdonosok!
Használ valaki wifi hubot?
Megint ott tartok, hogy 2 hete nem találja a lámpát.
Van egy tartalék hubom amivel még működőtt. De ez is addig ment amíg a net meg nem állt karbantartás végett. Aztán a hub működik, de a lámpát nem találja csak a doctort. Kettőből egy se találja most.
Töröltem a mentéseket, töröltem a gyorsítótárat, reseteltem a routert (2m-re van), lekapcsoltam mindent legalább fél napra, de semmi. Csak Bluetoothon hajlandó működni.
Más is járt már így? Vagy van még valami ötlet amit esetleg én kihagytam volna?
Köszi előre is...

Végül megoldódott a problémád? Csak hogy mi is tanuljunk belőle
 
Végül megoldódott a problémád? Csak hogy mi is tanuljunk belőle
Szia Viktor. Hát az igazság az, hogy döcögös a dolog. Kettő is van itthon, maga a hub működik csak a lámpát nem találja. Törölzem az appot is ugyan az fogadott, hogy semmi. Aztán kikapcsoltam a routert, a kettőből egy helyreállt.
 
Szia Viktor. Hát az igazság az, hogy döcögös a dolog. Kettő is van itthon, maga a hub működik csak a lámpát nem találja. Törölzem az appot is ugyan az fogadott, hogy semmi. Aztán kikapcsoltam a routert, a kettőből egy helyreállt.

Még arra tudok gondolni, hogy túl sok eszköz használja a wifit és ez időnként bekavar. Telók, TV, konzol, okos világítások stb stb. Túl sok a zaj.
De valszeg ráférne egy frissírtés akár extra antennákkal is erre a kütyüre
 
Még arra tudok gondolni, hogy túl sok eszköz használja a wifit és ez időnként bekavar. Telók, TV, konzol, okos világítások stb stb. Túl sok a zaj.
De valszeg ráférne egy frissírtés akár extra antennákkal is erre a kütyüre
Lehetne erre is gondolni, de nem... Nem tévézem így nincs is, ha lenne akkor az 5g-n menne nem 2.4-en. Csak ez megy rajta meg egy okosdugalj. Inkább egy frissítés kéne hozzá, mert megjelenése óta nem történt semmi fejlesztés.
 
Back
Oldal tetejére