• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpa tapasztalatok

jó lenne tudni milyen növények, mennyi van az akvában. szerintem 2 hetente simán emelhetsz 5%-t a fényen :) amennyiben túl sok a co2 + tápanyag és kevés a fény jöhet más alga is nemsokára.
Ezeket a növényeket telepítettem:
1 tő Anubias afzelii
4 tő anubias nana
3 kosár Alternanthera reineckii Mini
3 kosár Rotala russila orange juice
3 kosár Ludwigia repens
3 kosár Hydrocotyle verticillata
Monte Carlo 16x11 cm
Egy kevés cuba
Vesicularia Creeping moss
1 kosár Bucephalandra navy green
 
Ezekre gondoltam a TS miatt:
 
Ezekre gondoltam a TS miatt:
Tudom hogy mire gondoltál, de továbbra is azt sugallod hogy 2 db 60-as lámpa elég 437 liter hi-tech fölé. Ez is valid?
 
Tudom hogy mire gondoltál, de továbbra is azt sugallod hogy 2 db 60-as lámpa elég 437 liter hi-tech fölé. Ez is valid?

A fentiek alapján nem lehetetlen.

Más kérdés, hogy a szokásos ajánlásban ennek a dupláját mondanám CO2-es akváriumhoz.
De lehet egy ilyen látványvilággal is ki lenne békülve.
 
A fentiek alapján nem lehetetlen.

Más kérdés, hogy a szokásos ajánlásban ennek a dupláját mondanám CO2-es akváriumhoz.
De lehet egy ilyen látványvilággal is ki lenne békülve.
Bocsánat! Ez most mit is jelent? :)
Az akvárium működhet a két 60-as lámpával csak nem lenne olyan a látvány? Pontosan miben lenne más? A növények kevésbé fejlődnének, vagy a fényerő miatt a színek, a csillogás lenne sokkal fakóbb?
Egyébként nálatok a galériában van ilyen lámpa (wrgb2) használatban? Ha igen, az milyen méretnél, vízmélységnél?
 
Bocsánat! Ez most mit is jelent? :)
Az akvárium működhet a két 60-as lámpával csak nem lenne olyan a látvány? Pontosan miben lenne más? A növények kevésbé fejlődnének, vagy a fényerő miatt a színek, a csillogás lenne sokkal fakóbb?
Egyébként nálatok a galériában van ilyen lámpa (wrgb2) használatban? Ha igen, az milyen méretnél, vízmélységnél?
A PAR ereje lenne jelentősen gyengébb. Több árnyékos terület alakulhat ki layout függvényében, ahová nem tudod a fényre igényesebb növényeket megfelelően ellátni. @viktorlantos arra utalt, hogy a bemutatott layoutra elég lenne a 2 60-as.
 
Sziasztok!

A 60*40*40 -es akváriumomhoz vásároltam egy WRGB II lámpát.
Szeretnék tőletek tanácsokat kérni. Mit érdemes az első beállításkor csinálni, milyen távolságra rakjam a vízfelülettől?
Minden tapasztalatot, tippet szívesen fogadok.

Köszönöm szépen!
 
Sziasztok!

A 60*40*40 -es akváriumomhoz vásároltam egy WRGB II lámpát.
Szeretnék tőletek tanácsokat kérni. Mit érdemes az első beállításkor csinálni, milyen távolságra rakjam a vízfelülettől?
Minden tapasztalatot, tippet szívesen fogadok.

Köszönöm szépen!
Szia!

Szerintem a magasságot, ha csak nem lógatod nem lehet állítani, fixen van :) Elsőként szedd le az app-t hozzá, ott be tudsz mindent állítani(youtubon sok videó van). Nem tudom, hogy milyen lámpával pörkölsz most :) de sokkal több fényerővel a wrgb-vel se kezdj :) hetente - két hetente emeld az erősségét 5%-kal szerintem, közben figyeld a növényeket, mert ahogy nő a világítás ereje valószínüleg több táp, co2 is kelhet majd valamennyivel.

nálam jelenleg 85%-n pörög minden szín, így nézz ki(hétvégén megy 90%-ra):
1.jpg
 
Szia!

Szerintem a magasságot, ha csak nem lógatod nem lehet állítani, fixen van :) Elsőként szedd le az app-t hozzá, ott be tudsz mindent állítani(youtubon sok videó van). Nem tudom, hogy milyen lámpával pörkölsz most :) de sokkal több fényerővel a wrgb-vel se kezdj :) hetente - két hetente emeld az erősségét 5%-kal szerintem, közben figyeld a növényeket, mert ahogy nő a világítás ereje valószínüleg több táp, co2 is kelhet majd valamennyivel.

nálam jelenleg 85%-n pörög minden szín, így nézz ki(hétvégén megy 90%-ra):
View attachment 148390
Egyébként nálad a fal kék, vagy a lámpa ad ilyen színt?
Már a naplódban is néztem a képeket, nekem úgy tűnik mintha egy kis bébi kék árnyalta lenne az egész akvának.
 
Egyébként nálad a fal kék, vagy a lámpa ad ilyen színt?
Már a naplódban is néztem a képeket, nekem úgy tűnik mintha egy kis bébi kék árnyalta lenne az egész akvának.
A fal fehér :) elvileg a fólia is az. Nekem úgy tűnik, hogy a telefonom kamerája és a fólia együttes hatása miatt lehet az összhatás kicsit kékes. Amúgy mind a 3 szín piros, zöld, kék 85%-n megy jelenleg.
 
A fal fehér :) elvileg a fólia is az. Nekem úgy tűnik, hogy a telefonom kamerája és a fólia együttes hatása miatt lehet az összhatás kicsit kékes. Amúgy mind a 3 szín piros, zöld, kék 85%-n megy jelenleg.
A fényképezőgépeknél lehet fehéregyenúlyt állítani. Nem tudom, a telefonoknál is van-e ilyen lehetőség?
 
Szia!

Szerintem a magasságot, ha csak nem lógatod nem lehet állítani, fixen van :) Elsőként szedd le az app-t hozzá, ott be tudsz mindent állítani(youtubon sok videó van). Nem tudom, hogy milyen lámpával pörkölsz most :) de sokkal több fényerővel a wrgb-vel se kezdj :) hetente - két hetente emeld az erősségét 5%-kal szerintem, közben figyeld a növényeket, mert ahogy nő a világítás ereje valószínüleg több táp, co2 is kelhet majd valamennyivel.

nálam jelenleg 85%-n pörög minden szín, így nézz ki(hétvégén megy 90%-ra):
View attachment 148390
Magasságot a kis csavarokkal tudod állítani a fém lábakon, de alapvetően jó az a kb. 20 cm ahogy felteszed. Én pont azért szedtem le az onf-et az üvegről, mert nem tudtam dolgozni alatta.
 
Magasságot a kis csavarokkal tudod állítani a fém lábakon, de alapvetően jó az a kb. 20 cm ahogy felteszed. Én pont azért szedtem le az onf-et az üvegről, mert nem tudtam dolgozni alatta.
Nincsenek állító csavarok a fém lábakon(csak a fixálásra, nehogy kiessen a tartóból), fixen van az enyém. A szélességét lehet állítani minimálisan. Nekem wrgb2 45 cm-s verziója van az 50 cm széles akván, még biztonságosan.
 
A színhőmérsékletet akkor 6500 K körülire állítottad?
A színhőmérsékletet auto módban nem tudod állítani a 3 szín erejétől függően automatán állítja be. @Nigro segített pár napja tesztelni, amennyiben a 3 szín egyforma %-ban van használva az felel meg a nappali 6500k-nak. Azért fut nálam is minden szín egyforma erővel. Az autómata mód pedig a napfelkelte, napnyugta miatt kell nekem. Manualban úgy szabályzod, ahogy szeretnéd :)
 
Egyébként nálad a fal kék, vagy a lámpa ad ilyen színt?
Már a naplódban is néztem a képeket, nekem úgy tűnik mintha egy kis bébi kék árnyalta lenne az egész akvának.
Amúgy közben rájöttem miért ilyen a kép :) Dennerle 70l-s nanocube-m van, annak van egy kis színezete, nem teljesen fehér :) itt a videóban is látszik van egy kis színezete,

 
Amúgy közben rájöttem miért ilyen a kép :) Dennerle 70l-s nanocube-m van, annak van egy kis színezete, nem teljesen fehér :) itt a videóban is látszik van egy kis színezete,

Nálad még a fehér ajtó is kékes, ez nem az üveg :) , a telefonodon kellene beálltani a fehér egyensúlyt.
 
Utoljára módosított:
Nálad még a fehér ajtó is kékes, ez nem az üveg :) , a telefonodon kellene beálltani a fehér egyensúlyt.
természetesen kékes, mert az akvárium kékes fénye világítja meg, lámpa nincs ilyenkor felkapcsolva a nappaliban :) A fehér egyensúlynak nincs baja, szerintem szép képeket csinál :)

20180827_194435.jpg
 
Back
Oldal tetejére