• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpa tapasztalatok

Hát megvettem a CH WRGB II-őt, de az applikáció nem dobott fel. Az, hogy a gyári beállítás olyan amilyen az oké, de, hogy a saját beállítást nem lehet úgy kalibrálni ahogy én akarom az bosszantó. Egyáltalán a fehér ledeket miért nem lehet kalibrálni? E téren jobban jártam volna ha WRGB1-et veszek vagy VIVID2-est ezeknek elsőre tetszett a variálhatósága... Azt se tudom, hogy normális e az,, hogy a vevőegység olyan forró, hogy megfogni nem lehet. Szóval nem tudom... lehet én vagyok a béna vagy nagyon a HeliaLUX Spectrum-hoz vagyok szokva.
hmm. A wrgb2 csak a nevében w. Tulajdonképpen rgb. Azért lett a neve wrgb, hogy nyomatékosítsák a teljesítményét, ami nem rgb, hanem jóval nagyobb. Ezért nem lehet fehéret állítani. Nyugodj meg, hogy sokkal jobb, mint az egyes.
 
Hát megvettem a CH WRGB II-őt, de az applikáció nem dobott fel. Az, hogy a gyári beállítás olyan amilyen az oké, de, hogy a saját beállítást nem lehet úgy kalibrálni ahogy én akarom az bosszantó. Egyáltalán a fehér ledeket miért nem lehet kalibrálni? E téren jobban jártam volna ha WRGB1-et veszek vagy VIVID2-est ezeknek elsőre tetszett a variálhatósága... Azt se tudom, hogy normális e az,, hogy a vevőegység olyan forró, hogy megfogni nem lehet. Szóval nem tudom... lehet én vagyok a béna vagy nagyon a HeliaLUX Spectrum-hoz vagyok szokva.

A bluetooth modul ami nagyon meleg. Ennek jelenleg ez az üzemi hőmérséklete.
 
Össze kell egyáltalán párosítani? A Vivid 2-nél csak az applikációt kell használni, nem kell párosítani a telefonnal a beállításokban. Vagy az applikáción keresztül se működik?
Össze kell, mert kéri. Ha nincs párosítva akkor offline és nem tudok belépni
 
Nekem csak Bluetooth-ot és a helymeghatározást kell bekapcsolni, utána látja, nem kell semmit se párosítani. Nem működik azóta se?
 
Na szóval, egy másik készüléken működik a lámpa, mert amin használtam volna az nincs optimalizálva az applikációhoz! Ezekszerint akármivel ne vezérelje az ember... ez egy fekete pont! A beállítási lehetőség eléggé ingerszegény. Kövezzetek meg, de már sajnálom, hogy pénzt áldoztam erre a cuccra. A fénye olyan erős, hogy stadiont lehetne vele bevilágítani. Általam megálmodott (előző világitásból) napkelte és napnyugta effekt itt nem működik, nem is nagyon tudok kikeverni se, mert elveszti a hatását azzal, hogy a lámpa fehér kalibráció hiányában önhatalmulag brutálba állítja a fényt. Egy narancssárgát úgy tudtam kikeverni, hogy majd 100% on volt a piros és 5% on a zöld, de az is inkább napsárga mint narancs. Ezzel se lenne baj, de nem az a cél, hogy egyből sárgás legyen hanem fokozat legyen mint egy napkelténél. Mindegy, hogy időzitettem, köze nem volt a beállításomhoz! Egyszerűen nincs fokozatosság, 1%on úgy világít mit 10%on... mintha egyből felkapcsolnám a lámpát. Az előző pilácsom fényben nem, de programozás tekintetében veri a CH Wrgb2-t. Ha commander4-et lehet vele használni, akkor kipróbálom azzal is, ha nem akkor jöhetnek a tuti tippek 😊
 
Próbáld ki TC420-szal, azzal talán finomabban tudod állítani. Ha kell, kipróbálásra tudok kölcsönadni egyet. Ezt még megfontolom, de talán "örökibe" is...
 
köszi! Tanulmányozni fogom, addig észben tarom az ajánlatod. :)
Na köszi a felajánlásodat, hosszas elmélkedés után arra jutottam, hogy a régi lámpatesthez vettem egy univerzális tartót, azt átalakítottam függeszthetőre. A Chihiros mellé lógattam, így a napkelte és naplemente azon megy a fő világítás meg a Chihiroson. 😊 Most már elégedett vagyok.
 
Chihiros tulajdonosok! Van valami szupi fénybeállításotok? Nálam jelenleg a garnélás fut az volt elfogadható, de biztos van jobb is... A vízmagasságom 40cm. és vízszinttől 30cm.-re emelve a lámpa... Várom a tuti ötleteket! 😊
 
Ezt most találtam... Fejlődik a komponens, bluetooth helyett wifi vezérlés.
 
Chihiros tulajdonosok! Van valami szupi fénybeállításotok? Nálam jelenleg a garnélás fut az volt elfogadható, de biztos van jobb is... A vízmagasságom 40cm. és vízszinttől 30cm.-re emelve a lámpa... Várom a tuti ötleteket! 😊

elégedett vagy már a lámpával?
 
Ezt most találtam... Fejlődik a komponens, bluetooth helyett wifi vezérlés.

Mellett, ha jól értem. Így távolról is eléred az eszközt.
 
Back
Oldal tetejére