• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpa tapasztalatok

Én mértem rajtuk luxot és valósnak tűnik. Dimmernél érdemes luxot mérni. Elvileg 7 vagy 9 fokozat van rajta, de nem arányosan csökken. Én kinyírtam egy gyári tápot azzal, hogy 1-es fokozaton ment a lámpa.
Mit értesz rajta, hogy kinyírtál egy tápot? Túl erős az alap fokozat? Van naplód, ahol meg tudom nézni te milyen környezetben használod?
Alapjában véve ajánlom a lámpát, vagy inkább egy Odyssea d300-l?
 
Mit értesz rajta, hogy kinyírtál egy tápot? Túl erős az alap fokozat? Van naplód, ahol meg tudom nézni te milyen környezetben használod?
Alapjában véve ajánlom a lámpát, vagy inkább egy Odyssea d300-l?
Chihirost ismerem, szerintem jó. Tápoknál nem szabad túl alacsonyra állítani a feszültséget, mert meghal a táp. Általában azt szokták mondani 20% alá nem szabad menni. Nekem nem bírta az 1-es fokoztatot. Az1-es fokozat kb a teljes fényerő 5%-a
 
Chihirost ismerem, szerintem jó. Tápoknál nem szabad túl alacsonyra állítani a feszültséget, mert meghal a táp. Általában azt szokták mondani 20% alá nem szabad menni. Nekem nem bírta az 1-es fokoztatot. Az1-es fokozat kb a teljes fényerő 5%-a
Utána leesett milyen tápról beszélsz, először a növénytápra gondoltam. :)
Úgy olvastam itt a fórumon, hogy a 7 fokozatú dimmernél olyan kettőt szoktatok visszavenni a maximumról és akkor már nem olyan meleg a lámpa.
Három fokozat még játszik, ha nem magasnyomású a Co2 és alacsony igényűek a növények, vagy akkor már nagyon csökken a fényerő?
 
Sziasztok! 2x24W odyssea lámpám szeretném lecserèlni mivel vettem CO2 rendszert és megprobàlkoznèk a high tech vonallal. Szerintetek chirios WRGB 60at vagy twinstar 600EA-t vàlasztjam? (70cm hosszú, 40 mély akvárium)
 
Sziasztok! 2x24W odyssea lámpám szeretném lecserèlni mivel vettem CO2 rendszert és megprobàlkoznèk a high tech vonallal. Szerintetek chirios WRGB 60at vagy twinstar 600EA-t vàlasztjam? (70cm hosszú, 40 mély akvárium)
A WRGBII60 4500 lumen, a Twinstar 2550. Árban nagyjából ugyanannyi, viszont Twinstarra van gari.
Az erősebb Twinstar (3500lm), ami közelít a Chihiros erejéhez kb. 25k-val drágább.
Minőségben nem tudom mennyi különbség van.
 
Valakinek van Chihiros WRGB 2 lámpája?
30 centiset szeretnék. Gyakorlatilag Twinstar Light árban van, de programozható, viszont gari nem nagyon van rá és csak kintről beszerezhető. Több Chihiros termékkel is szimpatizálok, de a lámpa a legkockázatosabb...
Regulátort és Doctort néztem még.
Akinek van tapasztalata, kérem ne tartsa magában! Köszi!
 
Valakinek van Chihiros WRGB 2 lámpája?
30 centiset szeretnék. Gyakorlatilag Twinstar Light árban van, de programozható, viszont gari nem nagyon van rá és csak kintről beszerezhető. Több Chihiros termékkel is szimpatizálok, de a lámpa a legkockázatosabb...
Regulátort és Doctort néztem még.
Akinek van tapasztalata, kérem ne tartsa magában! Köszi!
Nekem 60-as wrgb1, a301 plus, c351, és a451 van lámpából. Szerintem jók. Chihiros doktorom is van és regulátorom is. A regulátort is nagyon szeretem. 15e-ért vettem. Mágnesszelepes és nagyon pontosan tudod állítani.
 
Nekem 60-as wrgb1, a301 plus, c351, és a451 van lámpából. Szerintem jók. Chihiros doktorom is van és regulátorom is. A regulátort is nagyon szeretem. 15e-ért vettem. Mágnesszelepes és nagyon pontosan tudod állítani.
Szép kis kollekció :)
Azt megkérdezhetem, hogy hol szerezted be őket? Van esetleg olyan hely, ahol garit tudsz érvényesíteni?
Nanoplanet árul, de csak az olcsóbb verziókat láttam...
 
Szép kis kollekció :)
Azt megkérdezhetem, hogy hol szerezted be őket? Van esetleg olyan hely, ahol garit tudsz érvényesíteni?
Nanoplanet árul, de csak az olcsóbb verziókat láttam...
Alin és eöbölben vettem őket szép lassacskán. Onf-hez nem érnek fel, de ár-érték arányban nagyszerűek. Volt egy a601-es is de azt kibeleztem és tettem bele 95cri ledeket, mert kicsit melegebb hatást szerettem volna az Avar fölé.
Garit kínából nem adnak, de minek is, ha ennyire olcsó? Max teszek bele 95cri szalagokat, ha tönkre mennek.
Arra kell csak vigyázni, hogy ne dimmeld őket túlzottan vissza, mert kinyírhatja a tápot. Én az a601-el így jártam.
 
Alin és eöbölben vettem őket szép lassacskán. Onf-hez nem érnek fel, de ár-érték arányban nagyszerűek. Volt egy a601-es is de azt kibeleztem és tettem bele 95cri ledeket, mert kicsit melegebb hatást szerettem volna az Avar fölé.
Garit kínából nem adnak, de minek is, ha ennyire olcsó? Max teszek bele 95cri szalagokat, ha tönkre mennek.
Arra kell csak vigyázni, hogy ne dimmeld őket túlzottan vissza, mert kinyírhatja a tápot. Én az a601-el így jártam.
Nekem nincsenek ilyen barkács hajlamaim. :) Azért a WRGB2 már 130EUR, szóval Twinstar árkategória. ONF-nek meg pont erre a méretre nincs sztem terméke. Nano kevés egy 30x30x30 high-tech növényeshez és számomra elég viccesen is néz ki rajta.
Nagyobbak meg horror áron vannak. Akkor már inkább Aquasky G...
Chihirosról viszont nem nagyon hallottam eddig rosszat. A gari ami egyedüli negatívum.
 
Aquasky G ugyan olyan erős, mint az ONF nano. Ha a kettő közül kellene választanom, biztos az ONF nano-t venném.
A wrgb2 110 euro egyébként. És nagyon erős.
 
Sziasztok!

Mit gondoltok, egy Chihiros RGB Vivid 2 lámpa mekkora akvárium méretig elég hiányérzet nélkül a széleken? Az akvárium 80x40x40cm és mivel most megjelent GA-nál is a márka, nem kell a külföldi para, eléggé elgondolkodtam, de kettőt nem akarnék, szerintem az már úgy túl is nyúlna a 80cm-en. Csak félek hogy a széleken azért homályt látnék egy alatt és zavarna nagyon.

Mi a véleményetek erről?

Köszönöm :)
 
Sziasztok!

Mit gondoltok, egy Chihiros RGB Vivid 2 lámpa mekkora akvárium méretig elég hiányérzet nélkül a széleken? Az akvárium 80x40x40cm és mivel most megjelent GA-nál is a márka, nem kell a külföldi para, eléggé elgondolkodtam, de kettőt nem akarnék, szerintem az már úgy túl is nyúlna a 80cm-en. Csak félek hogy a széleken azért homályt látnék egy alatt és zavarna nagyon.

Mi a véleményetek erről?

Köszönöm :)
Szerintem be tudja világítani, csak magasabbra kell állítani. Kérdés, hogy mennyire zavar a fals fény. Bár arra meg ott van az opcionális fényvető.
 
Szerintem erre a méretre jó. 90-es akváriumnál lehet kérdőjel lenne egy Solar RGB-hez képest (méret miatt), de erre még pont jó.
Szerintem be tudja világítani, csak magasabbra kell állítani. Kérdés, hogy mennyire zavar a fals fény. Bár arra meg ott van az opcionális fényvető.

Köszönöm nektek.
Még annyi hogy mit jelenthet az hogy magasabbra? mennyi az egészséges magasság ezeknél a lámpáknál? ha nagyon fel kell húzzam akkor elég lesz még alulra az aljnövényzethez, vagy ezeknél a "fényágyúknál" ez már nem téma? :)
Mindenképp fényvetővel venném az biztos.
Illetve a ventilátorról még pár szót ha kérhetnék, ha lekapcsol a lámpa akkor nem megy igaz? Szóval világítási időn kívül az lekapcsol ugye? Hálószobában lenne, üzem alatt nagyon zavaró a hangja?
 
Még annyi hogy mit jelenthet az hogy magasabbra?
Nálam az ATI lámpa évekig 27 cm magasan volt az üveg tetejéhez képest. Szekrény 80 cm + üveg 45 cm + 27 cm= 1,52 méter
A Chihi RGB 2-t feltettem fölé, kb. 10 centivel magasabbra, mint az ATI-t. Engem kanapén ülve nagyon zavart a fénye. Nyilván egyrészt a plusz 10 cm miatt, másrészt mert szinte az összes led lámpának zavaróbb a fénye lapos szögből nézve. Ezért is mondtam a terelőt. Ronda, de nélküle meg....
Illetve a ventilátorról még pár szót ha kérhetnék, ha lekapcsol a lámpa akkor nem megy igaz?
Nem megy, csak akkor amikor világít a lámpa.
Hálószobában lenne, üzem alatt nagyon zavaró a hangja?
Az első generációnak borzalmas hangja volt, ehhez képest a 2. sokkal halkabb. Nálunk az előszobában volt, közel az étkezőhöz és nappalihoz, de nem volt zavaró. Szerintem hallgasd meg a boltban mielőtt döntesz, mert mindenkinek más a küszöbhatára.
 
Az első generációnak borzalmas hangja volt, ehhez képest a 2. sokkal halkabb. Nálunk az előszobában volt, közel az étkezőhöz és nappalihoz, de nem volt zavaró. Szerintem hallgasd meg a boltban mielőtt döntesz, mert mindenkinek más a küszöbhatára.
Ezzel viszont várj egy kicsit, mert a Vividek nekünk is csak most jöttek meg a bolti akváriumok fölé. :)
 
Sziasztok! Elkezdett érdekelni a Chihiros világítás, azon belül a wrgb 2-es, de fenntartásaim vannak a bluetooth-al kapcsolatban. Ennek a világításnak folyamatos bluetooth kell vagy csak a beállításokhoz kell a kapcsolat? Valamint be lehet olyan precízen állítani a fényeket mint a Juwel helialux spectrumnál vagy azt csak commanderrel lehetséges?
köszi előre is az infókat! :)
 
Sziasztok! Elkezdett érdekelni a Chihiros világítás, azon belül a wrgb 2-es, de fenntartásaim vannak a bluetooth-al kapcsolatban. Ennek a világításnak folyamatos bluetooth kell vagy csak a beállításokhoz kell a kapcsolat? Valamint be lehet olyan precízen állítani a fényeket mint a Juwel helialux spectrumnál vagy azt csak commanderrel lehetséges?
köszi előre is az infókat! :)
Commander a WRGB 2-höz nem kell. Folyamatos Bluetooth kapcsolatra nincs szükség, de áramszünet esetén kell az app, hogy a pontos időt újra megtalálja, de ilyenkor a program megmarad.
 
Back
Oldal tetejére