• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpa tapasztalatok

Tiszteletem!

Érdeklődni szeretnék hogy a Chihiros a901 plus-os lámpával van e valakinek tapasztalata? 200-as akvárium fölé szeretném, de a gyártó oldalán azt olvasom, hogy nem dimmelhető a lámpa mint a kisebb verziók, de dimmer nélkül pedig nem szeretném használni, mivel ahhoz meg túl sok a fénye, a sima a901-et meg fullon kellene járatni, azt meg a melegedés és az élettartam miatt nem szeretném. Vagy tud valaki ebben az árkategóriában hasonlót?
Válaszokat előr eis köszönöm.
 
Az a301 plushoz ugyanazt a dimmert adják gyárilag mint a simához.
Mindkettőből használok egyet-egyet dimmelve.
 
Tiszteletem!

Érdeklődni szeretnék hogy a Chihiros a901 plus-os lámpával van e valakinek tapasztalata? 200-as akvárium fölé szeretném, de a gyártó oldalán azt olvasom, hogy nem dimmelhető a lámpa mint a kisebb verziók, de dimmer nélkül pedig nem szeretném használni, mivel ahhoz meg túl sok a fénye, a sima a901-et meg fullon kellene járatni, azt meg a melegedés és az élettartam miatt nem szeretném. Vagy tud valaki ebben az árkategóriában hasonlót?
Válaszokat előr eis köszönöm.
És ha rendelsz még hozzá egy 500 Ft-os dimmert?
 
Tiszteletem!

Érdeklődni szeretnék hogy a Chihiros a901 plus-os lámpával van e valakinek tapasztalata? 200-as akvárium fölé szeretném, de a gyártó oldalán azt olvasom, hogy nem dimmelhető a lámpa mint a kisebb verziók, de dimmer nélkül pedig nem szeretném használni, mivel ahhoz meg túl sok a fénye, a sima a901-et meg fullon kellene járatni, azt meg a melegedés és az élettartam miatt nem szeretném. Vagy tud valaki ebben az árkategóriában hasonlót?
Válaszokat előr eis köszönöm.
Nem az van, hogy a sztenderd mini dimmer nem bírja a teljesítményt? Ha jól sejtem, akkor ezek max 70 wattig terhelhetők, az A901-Plus pedig 95 wattos. Vagy hogy a dimmer 12 Voltos, a lámpa pedig 24 Voltos.
Szerintem a lámpa ugyanúgy dimmelhető, mint a kisebb társai, csak megfelelő dimmert kell hozzá keresni - ami lehet hogy a Chihirosnak nincs a palettáján....
Hol olvastad, hogy nem dimmelhető?
 
Nem az van, hogy a sztenderd mini dimmer nem bírja a teljesítményt? Ha jól sejtem, akkor ezek max 70 wattig terhelhetők, az A901-Plus pedig 95 wattos. Vagy hogy a dimmer 12 Voltos, a lámpa pedig 24 Voltos.
Szerintem a lámpa ugyanúgy dimmelhető, mint a kisebb társai, csak megfelelő dimmert kell hozzá keresni - ami lehet hogy a Chihirosnak nincs a palettáján....
Hol olvastad, hogy nem dimmelhető?
A hivatalos leírásba azt írja hogy az a801, a901, és az a1201-et sose használjuk dimmerel.... mert az veszélyes lehet. Ezért kérdeztem.XCEpjfq.jpg
 
A hivatalos leírásba azt írja hogy az a801, a901, és az a1201-et sose használjuk dimmerel.... mert az veszélyes lehet. Ezért kérdeztem.View attachment 89885
Azert nem ajanljak, amit @Jopet irt. A dimmerek nem birjak a teljesitmenyt, tulmelegszik, megolvad es tuzveszelyes. Ettol meg maguk a ledszalagok dimmelhetok, csak megfelelo teljesitmenyu dimmer kell, 95W+, vagy megoldas lehet egy olyan tap, aminek allithato a feszultsege, 12V-rol leveszed 11,1-11,2 korulre, az kb. 70% dimmelesnek felel meg. Ennel lejjebb nem javasolt, @H. Gábor kifejtette korabban az okat.

Szerk.: vagy ha tenyleg 24V-os, akkor ertelemszeruen 24V-os szabalyozhato tap kell :)
 
A hivatalos leírásba azt írja hogy az a801, a901, és az a1201-et sose használjuk dimmerel.... mert az veszélyes lehet. Ezért kérdeztem.
Tartom az álláspontom.
Nem azt írja, hogy ne használjuk dimmerrel, hanem hogy ne használjuk a!!! dimmerrel, ami a csomag tartozéka általános esetben, amihez a leírás is készült (package contents). Feltételezem, hogy ezekhez a modellekhez nem is tartozék.
 
Még egy kérdés az A901 plus-al kapcsolatban. A Tc420 -al elvileg használhatnám e ezt a lámpát, dimmelés céljából, vagy még lehet kapni az S2 Pro controller-t ami leírás alapján 30V 100W -ig jó. A kettő közül valamelyik jó lenne e erre a célra?!
 
Még egy kérdés az A901 plus-al kapcsolatban. A Tc420 -al elvileg használhatnám e ezt a lámpát, dimmelés céljából, vagy még lehet kapni az S2 Pro controller-t ami leírás alapján 30V 100W -ig jó. A kettő közül valamelyik jó lenne e erre a célra?!
Nem. Egy ilyen kellene hozza: 30A dimmer
71tpb8PkWQL._AC_SY450_.jpg
 
Erre rá lehet kötni akkor a lámpa gyári tápját amit adnak hozzá?! Azt lehet e csinálni, hogy a kimenő részére ahova a led lámpát kötném oda egy napkelt napnyugta vezérlőt kötök és arról pedig a lámpát? Vagy az felejtős...?
Ha nem erted mit miert es hogyan kell csinalni, NE CSINALD.
 
Ha nem erted mit miert es hogyan kell csinalni, NE CSINALD.
Ezért kérdezem.... De azért köszi a segítőkész választ.... Mivel nem értek hozzá azért kérdeztem, elég lett volna annyi, hogy aha azt mondod ,hogy a dimmer után ne kössek rá vezérlőt mert nem lehet.
 
Ezért kérdezem.... De azért köszi a segítőkész választ.... Mivel nem értek hozzá azért kérdeztem, elég lett volna annyi, hogy aha azt mondod ,hogy a dimmer után ne kössek rá vezérlőt mert nem lehet.
Együtt érzek, nekem is van mostanában egy-egy kérdésem, amit jó lenne feltenni a megfelelő szakboltban. Ha nyitva lennének, amikor én is ráérek menni. :-(
 
Ezért kérdezem.... De azért köszi a segítőkész választ.... Mivel nem értek hozzá azért kérdeztem, elég lett volna annyi, hogy aha azt mondod ,hogy a dimmer után ne kössek rá vezérlőt mert nem lehet.
A kerdeseidbol sajnos latszik, hogy nem lenne eleg. Olyan alap elektronikai kerdeseket teszel fel, amibol latszik az nem vagy veluk tisztaban. Ez a topic nem az elektronika alapjai, hanem tapasztalatok egy lamparol. Tedd rendbe az alaptudasod (pl. volt, amper, watt es ezek kapcsolatai) es csak utana kezdj barmit epiteni.
 
Szerintetek ezeknek a Chihiros lámpáknak valósak a feltüntetett lumen adataik? Nekem gyanúsan erősnek tűnnek a watthoz képest..
Elgondolkoztam egy a301 beszerzésén, de a véleményetekre lenne szükségem!
Co2 Tropica nano, ami folyamatosan megy, de nem túl sok, a növények viszont nem túl igényesek.
Láttam, hogy van rajta dimmer, ez mennyire biztonságos? Nem szeretném, ha kigyulladna a lakás! :confused:
Másik kérdésem, hogy mivel csak fehér led van benne az nem gond? Láttam, hogy régebbi ADA lámpák is ilyenek. Vagy ez csak a látott kép színhőmérsékletére van hatással, növényeket nem befolyásolja?
 
Szerintetek ezeknek a Chihiros lámpáknak valósak a feltüntetett lumen adataik? Nekem gyanúsan erősnek tűnnek a watthoz képest..
Elgondolkoztam egy a301 beszerzésén, de a véleményetekre lenne szükségem!
Co2 Tropica nano, ami folyamatosan megy, de nem túl sok, a növények viszont nem túl igényesek.
Láttam, hogy van rajta dimmer, ez mennyire biztonságos? Nem szeretném, ha kigyulladna a lakás! :confused:
Másik kérdésem, hogy mivel csak fehér led van benne az nem gond? Láttam, hogy régebbi ADA lámpák is ilyenek. Vagy ez csak a látott kép színhőmérsékletére van hatással, növényeket nem befolyásolja?
Én mértem rajtuk luxot és valósnak tűnik. Dimmernél érdemes luxot mérni. Elvileg 7 vagy 9 fokozat van rajta, de nem arányosan csökken. Én kinyírtam egy gyári tápot azzal, hogy 1-es fokozaton ment a lámpa.
 
Back
Oldal tetejére