• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpa tapasztalatok

Sziasztok! Nekem pár hete jött meg az aukciós link moderálva-ről az A301M lámpa. Piros, zöld, kék, mélykék és fehér szín van benne, ill. 5730-as LED-el (a leírás szerint) szerelve. Van hozzá a standard plexi-láb, dimmer és tápegység. Persze szubjektív a véleményem a kinézetről, de nekem nagyon tetszik. Egy 30 literes növényes nano-n van CO2-vel és tápozással együtt. Alapvetően a nővények nőnek mint a gomba, de ezzel együtt a fonalalga is. @Szabó Henrik nagyon sokat segített ezek leküzdésében, de egyenlőre még nem találtam meg az egyensúlyt. Szóval szerintem nagyon jó a lámpa (persze mihez képest ...) de gondolkodom a benne lévő LED kidobásán, és egy 5730-as 95CRI-s szalaggal pótolnám. Persze inkább ezt a A301M-et átteszem a sulawesi-s nanora (hiszen ott úgyis kell az alga) és erre meg építek egy DIY 5730-as lámpát, de ezt majd a másik topicban kivesézném.
És akkor a képek a lámpáról: kép1 kép2 kép3
 
Sziasztok,
Járt már valaki úgy hogy rendelt CHIHIROS lámpát kintről, én mondjuk a WISH-ről rendeltem és vámot kell fizetni?
Előre is köszönöm a segítséget [emoji4]
 
A soft cap valami 30 euró, más kérdés, hogy 50 euró alatt ritkán szoktak vámoltatni, így ez az bad luck kategória.
 
Most érkezett meg egy 45 cm-es akváriumra egy sunsun led lámpa 17 dollár helyett 2,5 volt ráírva. Rendesek ezek a kínaiak. 😀 Sajna úgy néz ki nem fog kelleni, mert 60 cm-es lett végül az aki. Szóval eladó. :D
 
Tapasztalatom szerint a kínai cégek mindig kevesebbet írnak rá, pont azért hogy ne kelljen vámot fizetned, és legközelebb is rendelj tőlük. (Aki bebukja a vámot, legközelebb nyilván kétszer is meggondolja megéri-e.)
Naponta több tízezer csomag érkezik az országba, így a vám érték alattiakat csak szúrópróba szerűen ellenőrzik, hogy valóban az van-e a csomagban ami rá van írva, és feltehetően az-e az értéke.
 
Fotót a kezdeti időszak lejárta után lehet. De új terméket eladni utána sem.
Huh, elnézést. Nem gondoltam bele, hogy ez lényegében újnak tekinthető. Pont tegnap jártam nálatok és vettem meg a 45-ös helyett a 60-as akit. :) Szegény kislányt nem hagytam ebédelni, annyit tökölődtem. Biztos már melegebb éghajlatra kívánt. :D Szóval Ezért nincs rá szükségem.
 
Tapasztalatom szerint a kínai cégek mindig kevesebbet írnak rá, pont azért hogy ne kelljen vámot fizetned, és legközelebb is rendelj tőlük. (Aki bebukja a vámot, legközelebb nyilván kétszer is meggondolja megéri-e.)
Naponta több tízezer csomag érkezik az országba, így a vám érték alattiakat csak szúrópróba szerűen ellenőrzik, hogy valóban az van-e a csomagban ami rá van írva, és feltehetően az-e az értéke.

Úgy látom van kis kavarás a fejekben a dologgal kapcsolatban, szóval csak hogy meglegyen összeszedve:

Elsőként, NAV iránymutatás: https://www.nav.gov.hu/nav/internetes_vasarlas
Második, értékhatárokról: https://www.nav.gov.hu/nav/szabalyzok/tajekoztatasok/4008_2018__tajekoztato.html

Nekünk az első táblázat b) sor érdekes illetve a 2. pont. Tehát, 22 EUR alatt mentes az ÁFA alól, 150EUR-ig vámmentes.

Nem foglalkoznak a ráírt értékkel, röntgen alapján nézik meg hogy nagy értékű lehet-e és ha úgy ítélik meg igen, bekérik a bizonylatot a vásárlásról és az alapján számolják a befizetendő értéket. El tudom képzelni hogy van valami belső iránymutatás hogy mit kell jobban megnézni.
ÁFA fizetés esetén vámeljárási illetéket (kezelési költséget) kell fizetni. Magyar Posta esetén 3500Ft. Futárcégnél több is lehet (DHL pl. 6000Ft)

Nekem edig a max ha jól emlékszem egy 50EUR környéki A401Plus volt, az átcsúszott, nem kellett adózni utána (igaz az osztrák posta volt)
 
Back
Oldal tetejére