• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpa tapasztalatok

Ha már úgyis szétszeded és cserélsz benne, miért nem érné meg mindet cserélni? Hidd el, sokkal szebb színeket kapnál. @Etele és @Gyukker meg még jó páran meg tudják ezt erősíteni, akik az elmúlt időszakban cseréltek. A csak piros ledcsík beragasztása nekünk nem szimpi, ezért ebbe mi nem is mennénk bele jobban, mert ezt is leírtuk már párszor, miért tartjuk jobb megoldásnak a full spektrumú magas CRI-s szalagokat. Ha mindenképp a külön piros szalag mellett döntesz, akkor várj még, hátha jön valaki, aki tud ebben segíteni. :) Esetleg opcióként a piros helyett a high CRI-s melegfehér szalag?

Ok. Köszi! Az A601-es lámpába hány cm hosszú szalagot tettek bele?
 
Ok. Köszi! Az A601-es lámpába hány cm hosszú szalagot tettek bele?
Ezt pontosan nem tudjuk (lemerni csak otthon tudnank, de mindketten dolgozunk), viszont nem is lenyeges: minden szalagot csak meterre tudsz venni, ha csak 51 cm megy bele, akkor is 2 metert kell venned ket csik cserejehez, ha meg mindet cserelned akkor 3-at. A lampatest 60cm igy a szalag ennel rovidebb. Ha azzal kezded, hogy lekaparod a "markajelzest" a plexilaprol akkor kb 4-5 cmmel hosszabb szalat tudsz betenni, mint az eredeti, ha a masik oldalon tudsz jatszani a vezetekelessel, akkor ott is nyerhetsz 1-2 cmt.
 
Sziasztok!

Nekem még október elején megjött a 60 cm-es WRGB lámpám, csak eddig nem írtam, mert csak múlt héten vettem használatba. Első akváriumom, low tech sziklás-növényes elrendezés.

Én szuper elégedett vagyok a lámpával. Árban is jó lett, mert nem vámkezelték, és így (szerencsére) nem tűnt el belőle semmi. A táp is egyelőre hibátlanul működik.

Controllert nem vettem hozzá csak egy egyszerű dimmert. 8 fokozat van rajta én ebből 5-ös és 6-os fokozaton használtam eddig, melegedés ilyenkor gyakorlatilag nincs. Azért is választottam a wrgb-t, mert majd akarok játszani a színekkel, valószínűleg egy tc421-essel. Ehhez sikerült olyan megfelelő 5 pólusú csatlakozót szereznem, mely a lámpára van szerelve, így nem kell megbontani az eredeti vezetékeket. Ez utóbbihoz a kulcsszó "GX12 aviation plug" és az 5 pólusú kell. Kb. 2 dollár egy male/female pár.

A színekkel teljesen meg vagyok elégedve, de már nagyon várom, hogy én is tudjam szabályozni. Összehasonlítási alapom más lámpákkal persze nincs. A tervem az, hogy ha lesz contoller, akkor majd felnyomom a zöldet maxra, mert a többi színt később is dimmelve fogom használni.

A jó hír, hogy a most 11 napos akváriumom minden várakozásomon felül teljesít, minden növény kb. 2-szeresére nőtt már, alga semmi (pedig nagyon paráztam). Nagyon boldog vagyok:) Szerintem ez a jó lámpának is köszönhető, a sok kéknek meg pirosnak.

Maga a lámpa nekem nagyon bejön, nagyon szép az akvárium fölött, és nagyon minőségi hatást kelt.
 
Sziasztok!

Nekem még október elején megjött a 60 cm-es WRGB lámpám, csak eddig nem írtam, mert csak múlt héten vettem használatba. Első akváriumom, low tech sziklás-növényes elrendezés.

Én szuper elégedett vagyok a lámpával. Árban is jó lett, mert nem vámkezelték, és így (szerencsére) nem tűnt el belőle semmi. A táp is egyelőre hibátlanul működik.

Controllert nem vettem hozzá csak egy egyszerű dimmert. 8 fokozat van rajta én ebből 5-ös és 6-os fokozaton használtam eddig, melegedés ilyenkor gyakorlatilag nincs. Azért is választottam a wrgb-t, mert majd akarok játszani a színekkel, valószínűleg egy tc421-essel. Ehhez sikerült olyan megfelelő 5 pólusú csatlakozót szereznem, mely a lámpára van szerelve, így nem kell megbontani az eredeti vezetékeket. Ez utóbbihoz a kulcsszó "GX12 aviation plug" és az 5 pólusú kell. Kb. 2 dollár egy male/female pár.

A színekkel teljesen meg vagyok elégedve, de már nagyon várom, hogy én is tudjam szabályozni. Összehasonlítási alapom más lámpákkal persze nincs. A tervem az, hogy ha lesz contoller, akkor majd felnyomom a zöldet maxra, mert a többi színt később is dimmelve fogom használni.

A jó hír, hogy a most 11 napos akváriumom minden várakozásomon felül teljesít, minden növény kb. 2-szeresére nőtt már, alga semmi (pedig nagyon paráztam). Nagyon boldog vagyok:) Szerintem ez a jó lámpának is köszönhető, a sok kéknek meg pirosnak.

Maga a lámpa nekem nagyon bejön, nagyon szép az akvárium fölött, és nagyon minőségi hatást kelt.
Itt a kulcsszó a lowtech. Nálam hightechben a 60-as maximumon megy és le is kellett vennem a magassagból 20 centiről 10-re.
A fehér kevés benne ami adja a powert. De cserében nekem sincs algám. A színekkel tenyleg jól lehet játszani, a controller segít.
 
Nekem az A601 van, tökéletesen meg vagyok elégedve vele, egyáltalán nem csúnya a szememnek.
Egy fokozatot visszadimmelve használom a 96 liter felett.
Meleg egy cseppet, de egyáltalán nem vészes.
Van egy tengerihez való verzióm is, lehet, hogy kipróbálom párban a kettőt, azon csak a színes sort használva.

View attachment 23946
Sziasztok!Nekem is van egy A601-es lámpám!Hatodik fokozaton használom egy 72 literes akvárium fölött 20 centire megemelve!Szerintem se vészes a melegedése!Ráraktam a tetejére egy hőmérőt és 40-42 foknál nem megy feljebb!
 
Olyan hogy fordulhat elő a Chihiro wrgb 60 as lámpánál, hogy csak a zöldre adok fényerőt és a piros is megy vele együtt, illetve a pirossal együtt is a zöld? 🙂 Tudom kínai. Ja.. Ez commander 4 el. Gondolom nem így kéne működnie. Valahol a két vezeték talán egy helyre van forrasztva, vagy összeér.. Amúgy tetszik. De én is táp szereléssel kezdtem mert folytonossági hiány volt benne. A forrasztás elengedett a tápban mire ideért.
 
Olyan hogy fordulhat elő a Chihiro wrgb 60 as lámpánál, hogy csak a zöldre adok fényerőt és a piros is megy vele együtt, illetve a pirossal együtt is a zöld? 🙂 Tudom kínai. Ja.. Ez commander 4 el. Gondolom nem így kéne működnie. Valahol a két vezeték talán egy helyre van forrasztva, vagy összeér.. Amúgy tetszik. De én is táp szereléssel kezdtem mert folytonossági hiány volt benne. A forrasztás elengedett a tápban mire ideért.
Néha bevadul. Resetelj vagy töltsd le újra az appot. szokott nálam is rendetlenkedni.
 
Van egy a601+ lámpám. Szinte csak kicsomagolva volt. Még sajnos alatta az akva nem került berendezésre.
Néha csak úgy fel szoktam kapcsolni.
Azt figyeltem meg, hogy az egyik sorban van 3led, ami villog. Nem a szalag szélén vannak. Mindegy milyen dimmelési fokozatban van. Van, hogy egy ideig folyamatosan világít, aztán megint villog.
Szerintetek mi lehet a baja?
Gyári hibás a szallag? A táp lehet sz@r?
Mit javasoltok, mi tévő legyek vele?
 
Van egy a601+ lámpám. Szinte csak kicsomagolva volt. Még sajnos alatta az akva nem került berendezésre.
Néha csak úgy fel szoktam kapcsolni.
Azt figyeltem meg, hogy az egyik sorban van 3led, ami villog. Nem a szalag szélén vannak. Mindegy milyen dimmelési fokozatban van. Van, hogy egy ideig folyamatosan világít, aztán megint villog.
Szerintetek mi lehet a baja?
Gyári hibás a szallag? A táp lehet sz@r?
Mit javasoltok, mi tévő legyek vele?
Forrasztási hibára gondolok. Forrasztsd át az ellenállást majd a LED-eket is. Érdemes minden alkatrész után működéspróbát végezni, hogy ne dolgozz feleslegesen. Ha nem javul meg, akkor először az ellenállást érdemes kicseréni (mert azt a legegyszerűbb). Ha még mindig nem jó, akkor a LED-eket cseréld.
 
Azért ellenállásokat és ledeket forrasztgatni gyakorlat nélkül kicsit más kategória, mint áthidalni egy 3cm-es szakaszt :p
 
Csodás...
Köszi az infókat.
Hát, akkor ez egy darabig így marad, aztán ha meg rászánom magam, akkor a fentebb leirtak szerint kicserélem az összes szalagot...
 
Azért ellenállásokat és ledeket forrasztgatni gyakorlat nélkül kicsit más kategória, mint áthidalni egy 3cm-es szakaszt :p
Lehet.
De az egyik esetben az eredmény egy hiányos lámpa, a másik esetben pedig egy hibátlan gyári állapot.
Valahol el kell kezdeni... Szerintem kb. ugyan annyi idő az áthidalás, mint az átforrasztás. De ezen nem veszünk össze. :)
 
Emlékszem hogy valaki írta itt, hogy milyen névre kell keresni a kínai webshopokban, ha szeretnék olyan WRGB csatlakozót a lámpámhoz, ami van is hozzá. Talán @tsokee volt, de nem vagy biztos benne.. Help pls. (Próbáltam visszakeresni, de fél óra után feladtam)
 
Emlékszem hogy valaki írta itt, hogy milyen névre kell keresni a kínai webshopokban, ha szeretnék olyan WRGB csatlakozót a lámpámhoz, ami van is hozzá. Talán @tsokee volt, de nem vagy biztos benne.. Help pls. (Próbáltam visszakeresni, de fél óra után feladtam)
Bocsi, de biztos nem mi voltunk, nekunk sose volt WRGB lampank.
 
Emlékszem hogy valaki írta itt, hogy milyen névre kell keresni a kínai webshopokban, ha szeretnék olyan WRGB csatlakozót a lámpámhoz, ami van is hozzá. Talán @tsokee volt, de nem vagy biztos benne.. Help pls. (Próbáltam visszakeresni, de fél óra után feladtam)
Commander 1 vagy 4 most hamar hirtelen nem tudom fejből
 
Back
Oldal tetejére