• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpa tapasztalatok

Újabb fejlemény: a ventilátorok néha indulnak, néha nem. Amikor nem, akkor búgnak. Sőt van olyan is, hogy indulás után 5 másodperccel leáll mindkettő. Rámértem a betáp kábelre. 4,85 Volt hajtja őket, sorba kötés esetén a fele (2,4 Volt), ami elég kevés. Gyanakodtam még a vékony nyákra, így a panelról direktben megtápláltam őket, de az sem segített. Feljebb ment ugyan 0,1 Volttal a feszültség, tehát a gyanúm nem volt alaptalan, de nem ez volt a megoldás. Beszállt a szomszédom is a buliba, ő többet konyít az elektronikához. Először visszaállítottam az eredeti párhuzamos kapcsolást, aztán a két venti elé kötöttünk sorosan pár fajta előtét ellenállást, de egyikkel sem indult. Aztán jött egy szabályozható táp. 3 Voltos állásban egész emberi a ventilátorok hangja, igaz a műszer 3,2 Voltot mutat. Kaptam még 4 db diódát, ezekkel is lehet játszani. Elvileg darabja 0,6 Voltot vesz el, így 3 darabbal jó lehet. Hamarosan kipróbálom. Ha nem, akkor szerzek egy fokozatmentesen állítható tápot. Valami csak lesz. Én nem adom fel.
 
Újabb fejlemény: a ventilátorok néha indulnak, néha nem. Amikor nem, akkor búgnak. Sőt van olyan is, hogy indulás után 5 másodperccel leáll mindkettő. Rámértem a betáp kábelre. 4,85 Volt hajtja őket, sorba kötés esetén a fele (2,4 Volt), ami elég kevés. Gyanakodtam még a vékony nyákra, így a panelról direktben megtápláltam őket, de az sem segített. Feljebb ment ugyan 0,1 Volttal a feszültség, tehát a gyanúm nem volt alaptalan, de nem ez volt a megoldás. Beszállt a szomszédom is a buliba, ő többet konyít az elektronikához. Először visszaállítottam az eredeti párhuzamos kapcsolást, aztán a két venti elé kötöttünk sorosan pár fajta előtét ellenállást, de egyikkel sem indult. Aztán jött egy szabályozható táp. 3 Voltos állásban egész emberi a ventilátorok hangja, igaz a műszer 3,2 Voltot mutat. Kaptam még 4 db diódát, ezekkel is lehet játszani. Elvileg darabja 0,6 Voltot vesz el, így 3 darabbal jó lehet. Hamarosan kipróbálom. Ha nem, akkor szerzek egy fokozatmentesen állítható tápot. Valami csak lesz. Én nem adom fel.

Zoli, az normális, hogy egy új és relatíve drága cuccal ennyi a szívás? A gyártónak - vagy a forgalmazónak nem írtál?
 
Zoli, az normális, hogy egy új és relatíve drága cuccal ennyi a szívás? A gyártónak - vagy a forgalmazónak nem írtál?
Fogok nekik írni, de nem hiszem, hogy az én kedvemért azonnali fejlesztésbe kezdenek és ha kész akkor kicserélik a két lámpámat. Persze vissza lehetne küldeni a lámpákat, de akkor buknék 50.000 Forintot, amit a vámra, áfára és kezelési költségre fizettem.
A lámpa fénye viszont nagyon tetszik, szóval pár "apróság" belefér.
 
Szerintem a Chihinél kifejezetten örülnek a visszajelzéseknek. Olvastam, hogy valaki szóvá tette, hogy a küldött 4 csavarból 1-nek rossz volt a menete. Azóta 5 csavarral adják a lámpákat. Nem tudom ez általános-e, nekem 2 lámpánál tényleg 5-5 darab volt a csomagban. :LOL:
 
Fogok nekik írni, de nem hiszem, hogy az én kedvemért azonnali fejlesztésbe kezdenek és ha kész akkor kicserélik a két lámpámat. Persze vissza lehetne küldeni a lámpákat, de akkor buknék 50.000 Forintot, amit a vámra, áfára és kezelési költségre fizettem.
A lámpa fénye viszont nagyon tetszik, szóval pár "apróság" belefér.

Nem feltétlenül arra gondoltam, hogy visszakéred a pénzed, hanem, hogy jelzed - mivel nem vagy elégedett.
Ha a cég ad magára, akkor valamiféleképpen kompenzál.
Lehet az is, hogy nem lesz reakció, de egy e-mailt mindenképpen megér.
 
Nem feltétlenül arra gondoltam, hogy visszakéred a pénzed, hanem, hogy jelzed - mivel nem vagy elégedett.
Ha a cég ad magára, akkor valamiféleképpen kompenzál.
Lehet az is, hogy nem lesz reakció, de egy e-mailt mindenképpen megér.
Mindenképpen írok nekik.

Közben bekerült 2 db dióda a ventik elé. A ventikre így 3,02 Volt jut a műszer szerint. Igaz nem jön ki a matek:
4,85=3,02+0,6+,0,6 ???
De még 0,7-el számolva sem. Sebaj, szerintem pont jó a hang és a teljesítmény is így.
Szóltam az asszonynak hallgassa meg. Síri csend, még a TV sem megy, szomszéd sem zörög. Bekapcsolom.
Asszony: ez hangos.
Én: akkor bekapcsolom a másikat, mert ahhoz még nem nyúltam.
Asszony: Te jó ég, na ez a hangos.
Kikapcsoltam a gyárit.
Asszony: ez tényleg nagyon halk lett, így már jó lesz.
Én: szerintem is:D:D:D

Holnap megcsinálom a másikat is.
 
Szerintem a Chihinél kifejezetten örülnek a visszajelzéseknek. Olvastam, hogy valaki szóvá tette, hogy a küldött 4 csavarból 1-nek rossz volt a menete. Azóta 5 csavarral adják a lámpákat. Nem tudom ez általános-e, nekem 2 lámpánál tényleg 5-5 darab volt a csomagban. :LOL:
Igen, nekem is több volt az RGB-nél. IKEA is többet adott legutóbb.

Egyébként ezeket a hibákat simán ki lehetne javítani még a gyárban és akkor egy nagyon pöpec lámpájuk lesz. Szerintem hamarosan ki is fogják javítani.
 
Közben bekerült 2 db dióda a ventik elé. A ventikre így 3,02 Volt jut a műszer szerint. Igaz nem jön ki a matek:
4,85=3,02+0,6+,0,6 ???
De még 0,7-el számolva sem. Sebaj, szerintem pont jó a hang és a teljesítmény is így.
Szóltam az asszonynak hallgassa meg. Síri csend, még a TV sem megy, szomszéd sem zörög. Bekapcsolom.
Asszony: ez hangos.
Én: akkor bekapcsolom a másikat, mert ahhoz még nem nyúltam.
Asszony: Te jó ég, na ez a hangos.
Kikapcsoltam a gyárit.
Asszony: ez tényleg nagyon halk lett, így már jó lesz.
Én: szerintem is:D:D:D

Holnap megcsinálom a másikat is.

Másnap megcsináltam mindkét lámpát.
Az igaz, hogy sokkal halkabbak lettek, de egy picit még így is zavart a hangjuk. Egy kis agyalás után elmentem és vettem 2db 0-10 Ohmos potit. 25 tekerés végállástól a másik végállásig. Ebből egyet-egyet bekötöttem még sorba a diódák mellé, aztán jött a finomhangolás. 2,3 Volt alatt már csak szakaszosan mentek a lapátok. 2,35-től folyamatosan, de nagyon lassan. 2,5-nél lett egy finom hangja, de elkezdett érdemben levegőt szállítani. Maradt is a 2,5 Volt. Teszteltem, 70%-os fénynél még le bírja tartósan is hűteni a lámpát.
Most már csak fényterelőt kéne gyártsak/gyártassak valahogy/hol. Csináltam egy ideiglenest kartonból, az teljesen jól bevált. Még direkt megnéztem a gyerekek szemszögéből is, úgy is teljesen jó, így már nem zavaró a szórt fény.

Eddig 240 Forintomba került a két lámpa átalakítása.
 
Utoljára módosított:
HELP! Ma érkezett egy A601-es lámpám, de a plexi talpak valahogy lemaradtak a csomagból. [emoji33] Ha lenne valakinél egy pár elfekvőben, szuper lenne, ha megdobna vele. [emoji6]
 
Van egy pár pár sose használt :) Jársz BP-en, el tudja neked vinni valaki, vagy posta kellene?
De jó, csütörtök estig kiderítem, lesz-e utam Budapestre, és jelentkezem. Addig Kecskemétre és Szolnokra jutok el... talán Szegedre.
 
Most néztem meg jobban a csomagot: fel volt bontva és újra lezárva. Vámkezelték, de vámmentesnek ítélték. Ennek örülök, bár annak kevésbé, hogy a dimmer és a lábak már nem érkeztek meg hozzám. :-(
 
Már kicsivel több mint egy éve megvan az RGB lámpám. Pont egy hete gondoltam rá, hogy milyen jól működik. Erre 2 nappal ezelőtt arra jöttem haza, hogy teljesen sötét a lámpa. Imádkoztam egy sort, aztán elővettem a mérőműszert. A táp kimenetén 3,5 Voltot mértem 12 helyett. Tegnap este elszaladtam venni egy új tápot, szóval ma már ment is a lámpa. Közel 10eForintom bánta ezt az akciót. Persze lehetett volna rendelni 3eFt körül, de akkor lett volna egy 3 hetes BlackOut is.
 
Már kicsivel több mint egy éve megvan az RGB lámpám. Pont egy hete gondoltam rá, hogy milyen jól működik. Erre 2 nappal ezelőtt arra jöttem haza, hogy teljesen sötét a lámpa. Imádkoztam egy sort, aztán elővettem a mérőműszert. A táp kimenetén 3,5 Voltot mértem 12 helyett. Tegnap este elszaladtam venni egy új tápot, szóval ma már ment is a lámpa. Közel 10eForintom bánta ezt az akciót. Persze lehetett volna rendelni 3eFt körül, de akkor lett volna egy 3 hetes BlackOut is.
Vagy kértél volna kölcsön a BlackOuttól egy tápot :p
 
Sziasztok! Rendeltem két A601-es lámpát. Szeretnék beletenni/ cserélni 1-1 sor piros ledszalagot. Tudnátok ajánlani, hogy milyet tegyek bele és honnan érdemes beszerezni. K
 
Sziasztok! Rendeltem két A601-es lámpát. Szeretnék beletenni/ cserélni 1-1 sor piros ledszalagot. Tudnátok ajánlani, hogy milyet tegyek bele és honnan érdemes beszerezni. K
Szia,
Olvass vissza pár oldalt légyszi, ne kelljen újra és újra leírni ugyanazokat az infókat. Nem kell mind a 34 oldalt, de mondjuk 30-tól, és biztos találsz választ a kérdéseidre. Azt meg már neked kell eldöntened, melyik mellett döntesz, mennyit tudsz/akarsz rászánni. :)
Vagy még ez a topic is segíthet: https://akvakertesz.hu/threads/diy-led-szalagos-vilagitas.2657/page-100
 
Utoljára módosított:
Most néztem meg jobban a csomagot: fel volt bontva és újra lezárva. Vámkezelték, de vámmentesnek ítélték. Ennek örülök, bár annak kevésbé, hogy a dimmer és a lábak már nem érkeztek meg hozzám. :-(

No comment. :(

Nekem is tűnt már el ez-az vámkezelések során a csomagokból. Nyilván vétkest nem találtak. :D
De a csúcs eddig az volt, amikor - talán pont egy chihiros lámpa - aliexpress tracking szerint kézbesítve lett, MPL nyomkövetés szerint is, de hozzám nem érkezett meg.
Be a 14. kerületi postára, panasztétel, elővették a főkönyvet vagy mit, ott volt egy aláírás a nevem mellett hogy átvettem - egy szépséghibája volt csak, nem az én aláírásom volt az. :D Mondtam az ügyintéző hölgynek, hogy keressék meg a kézbesítőt, holnapra legyen meg a csomagom, vagy feljelentést teszek.
Másnap hívtak hogy megtalálták a csomagot...

MPL én így szeretlek.
 
Szia,
Olvass vissza pár oldalt légyszi, ne kelljen újra és újra leírni ugyanazokat az infókat. Nem kell mind a 34 oldalt, de mondjuk 30-tól, és biztos találsz választ a kérdéseidre. Azt meg már neked kell eldöntened, melyik mellett döntesz, mennyit tudsz/akarsz rászánni. :)
Vagy még ez a topic is segíthet: https://akvakertesz.hu/threads/diy-led-szalagos-vilagitas.2657/page-100

Szia
Természetesen (tegnap éjjel) végigolvastam ezt a topikot és a diy led szalagos topikot is. Olvastam és a képeken láttam, hogy Ti a V-tac gyártmányú 5730-as szalagot építettétek be. Egyenlőre nem szeretném lecserélni az összes szalagot a lámpákban, csak a szebb színek miatt tennék bele pirosat. Többen leírták, hogy piros szalagot is ajánlanak, de nem tudom, hogy jelenleg 2019. év januárjában mely típusú, piros színű szalag az ajánlott. Gondoltam, hogy, amit egy 1 éves hozzászólásban ajánlottak, annál már lehet hogy van jobb is. Ezért bátorkodtam ezzel a kérdéssel előállni. (Most újra átfutottam az általad ajánlott oldalaktól, de vakond vagyok, mert nem látom benne a kérdésemre a választ.) Kérlek segíts!
 
Szia
Természetesen (tegnap éjjel) végigolvastam ezt a topikot és a diy led szalagos topikot is. Olvastam és a képeken láttam, hogy Ti a V-tac gyártmányú 5730-as szalagot építettétek be. Egyenlőre nem szeretném lecserélni az összes szalagot a lámpákban, csak a szebb színek miatt tennék bele pirosat. Többen leírták, hogy piros szalagot is ajánlanak, de nem tudom, hogy jelenleg 2019. év januárjában mely típusú, piros színű szalag az ajánlott. Gondoltam, hogy, amit egy 1 éves hozzászólásban ajánlottak, annál már lehet hogy van jobb is. Ezért bátorkodtam ezzel a kérdéssel előállni. (Most újra átfutottam az általad ajánlott oldalaktól, de vakond vagyok, mert nem látom benne a kérdésemre a választ.) Kérlek segíts!
Ha már úgyis szétszeded és cserélsz benne, miért nem érné meg mindet cserélni? Hidd el, sokkal szebb színeket kapnál. @Etele és @Gyukker meg még jó páran meg tudják ezt erősíteni, akik az elmúlt időszakban cseréltek. A csak piros ledcsík beragasztása nekünk nem szimpi, ezért ebbe mi nem is mennénk bele jobban, mert ezt is leírtuk már párszor, miért tartjuk jobb megoldásnak a full spektrumú magas CRI-s szalagokat. Ha mindenképp a külön piros szalag mellett döntesz, akkor várj még, hátha jön valaki, aki tud ebben segíteni. :) Esetleg opcióként a piros helyett a high CRI-s melegfehér szalag?
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére