• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpa tapasztalatok

Eddig meg. A tápja ment tönkre 1 hét alatt, de küldenek másikat, amit eltehetek mert már vettem egyet hogy tudjam használni a lámpát.
Neked van hozzá ez Bluetooth-os Commander Controller is?
Ezzel lehet mindent szabályozni és akkor külön nem kell időzítő a lámpához se fényerőszabályzó?
Telón beállítod, azt elmenti és minden nap úgy kapcsol be vagy ki, ahogy azt belőtted egyszer?
 
Neked van hozzá ez Bluetooth-os Commander Controller is?
Ezzel lehet mindent szabályozni és akkor külön nem kell időzítő a lámpához se fényerőszabályzó?
Telón beállítod, azt elmenti és minden nap úgy kapcsol be vagy ki, ahogy azt belőtted egyszer?
Igen. De nem egy kifinomult program. Félóra alatt van beállítva hogy 100%-ról esik le 5%-ra es nem teljesen fokozatmentesen halványul a fény. De a lényeg hogy tartja a beállított értékejet.
 
Igen. De nem egy kifinomult program. Félóra alatt van beállítva hogy 100%-ról esik le 5%-ra es nem teljesen fokozatmentesen halványul a fény. De a lényeg hogy tartja a beállított értékejet.
Köszönöm az infót!
Szerintem benevezek én is egy ilyen lámpára :D
 
Igen. De nem egy kifinomult program. Félóra alatt van beállítva hogy 100%-ról esik le 5%-ra es nem teljesen fokozatmentesen halványul a fény. De a lényeg hogy tartja a beállított értékejet.

Szia,
azt a commander micsodát csak telefonról lehet beállítani, vagy számítógépről is?
 
Közöltek Fb-on egy ilyen táblázatot. Hiába tudtam, hogy sok lámpájuk van már, így összeszedve és összehasonlítva érdekes látni.
View attachment 67814
DE jó, hogy ezt kitetted köszi.

Mi lehet az a dimmer inside? A+ tudja. Én a külső dimmerrel szoktam állítani.

Jól látni, hogy az RGB és az A+ között mennyi a fényerő különbség. Én is ezt tapasztaltam.
 
Mi lehet az a dimmer inside? A+ tudja. Én a külső dimmerrel szoktam állítani.
Szerintem úgy értik, hogy be tudod kötni a dimmert a rendszerbe, és nem távirányítós. Csak fura a megfogalmazás. Más nem igen lehet. : D
 
Én arra gondoltam, hogy - bár mindegyik lámpa támogatja a dimmert - csak a megjelölt típusokhoz jár gyárilag. Az más kérdés, hogy bizonyos kínai forgalmazók csapnak mellé egyet, a táblázat gyári csomagra értendő.
De lehet, hogy ez nem így van (ahogy Cipo is cáfolta), egyfajta értelmezésnek azért elment :)
 
Ez az X széria nagyon ígéretesnek tűnik. Még csak egy-két helyen kapható, nettó 42.000 - 83.000,- Ft (SGD-ből átváltva) a legkisebbtől a legnagyobb/legdrágábbig. A 300/400-as típusok viszont beépített vezérlővel jönnek, ami elég cool!

 
Utoljára módosított:
Mióta megjelent az ADA Solar RGB, azóta fáj rá a fogam, mert hát a színek alatta, azok valami brutálisak. Aztán pár hónappal ezelőtt kipróbáltuk a GA-ban, hogy milyen lenne egy 90P fölött egy darab. Sajnos kevés, kettő meg sok lenne....árban is.
Aztán kíváncsian váltam a Chihiros Vivid RGB megjelenését. Úgy volt, hogy lesz teszt a GA-ban, de nem lett.
Engem a bemutató videók meggyőztek.
Különösen ez a FB videó ami máshol nem is található meg: Igaz nagyon gyengék a színek ebben a videóban, de mindkét lámpa alatt egyformák (ADA/Chihiros).
Hosszas agyalás után úgy döntöttem rendelek 2 darabot az Alli Ekszpresszóról. Ilyen összegnél már jár az ingyen DHL-es szállítás, ami a december 30. rendelés után 10 nappal már ide is ért. Sajnos 150 Euró felett kötelezően vámoltatnak, így még 50e Ft ugrott a zsebemből.

Na de nézzük mit tud a lámpa és mit nem.
Design: szerencsére nem kezdték el eszetlenül másolni az ADA-t, kissé ipari a forma, de nekem bejön ez a stílus.
Fényerő: brutális az ATI 4x36 Watt után, persze 2x 130 Wattól azért el is várja az ember. Persze az én 90P akváriumom nem igényli a maximális fényerőt, így dimmelve lesznek.
Színek: 6 preset közül választhatunk vagy állíthatunk be egyedi RGB színt. Mindegyik csatorna 1%-os lépésenként állítható, illetve egy idő diagrammon a dimmelés is megoldható. Így mindenki megkaphatja a neki leginkább tetsző színeket. A színek egyénként brutálisan jók.
Eddig a pozitívumok.

De nézzük mi nem tetszik a lámpákban.
A plafonra felszereléshez a lámpába előre beépített bowden kicsit rövid és nem is cserélhető, de ez nem lepett meg, mert már a sima RGB-nél is így volt. A nagyobb probléma, hogy csak két bowden van befűzve a lámpába, elvileg a lámpa súlypontján.....elvileg. A felszerelés után az egyik lámpa 20 fokban előre, a másik 5 fokban hátra nézett.
Egyenlőre egy kis sufni tuninggal megoldottam a problémát:
Vízszintezés.jpg

Fals fény: Az ADA sem véletlenül hozta ki az utólagosan felszerelhető fényterelőket. Ennek a lámpának is bántó a fénye, különösen, ha már sötét van. Valamilyen fényterelőt mindenképp eszkábálnom kell majd. Egyenlőre leengedtem a lámpákat amennyire csak lehet.

Chihiros Magic App: az alkalmazás gyakran lefagy(droid), néha épp csak belépek és már bontja is a kapcsolatot.
Méretéből adódóan kissé nehézkes beállítani a megfelelő értékeket, de nem lehetetlen. Jó lenne egy PC-s verzió.

Power és Bluetooth státusz ledek. Ugyan le vannak takarva egy szürke matricával, de így is eléggé sok fényt adnak. Ez éjjel a halak számára zavaró lehet. A Power led ugyan folyamatosan világít, de a Bluetooth villog, így ezt nem mondanám hold szimulációnak.
Power_Bluetooth.jpg

Hűtés: Az ATI lámpámból kiindulva azt gondoltam, hogy itt is a hőmérséklet függvényében fognak működni - az amúgy iszonyat nagy - ventilátorok. Sajnos nem. Ha 1%-os fénnyel megy a lámpa, akkor is maxon pörög mindkét venti. Illetve nálam összesen 4 db. Már kettőnek is szörnyű hangja van, de a 4 db együtt elviselhetetlen. Teszteltem kiékelt ventilátorokkal az egyik lámpát 100%-on, de kb. 20 perc után már kezdett túlságosan meleg lenni. 40%-on hajtva az egyik lámpa langyos, míg a másik 10 fokkal melegebb volt. A ventilátorokat elengedve 1 perc alatt hidegek lettek a bordák. Tehát a ventilátoros hűtésre szükség van, de nekem nincs szükségem ilyen sokra és zajra, mivel 50~60%-on szeretném használni őket. Szétszedtem az egyik lámpát és próbáltam sorba kötni a ventilátorokat, de úgy nem indult el a lámpa. Az én tudásom itt kimerült. Sajnos az elektronikai tudásom az utóbbi 25 évben kissé összement. Azt gyanítom, hogy talán egy sorba kötött potival lehetne szabályozni, úgy hogy az elektronika ne vegye észre a változást. De fogalmam sincs mekkorával.
Ha valaki ért hozzá szívesen venném a segítségét.
Ha ezt a pontot meg tudnánk oldani, akkor maradhatna a lámpa, ellenkező esetben csúnya nagy pénzkidobás lenne.
 
Milyen venti van benne?

Cseréld le a ventiket halkabb, alacsonyabb fordulatszámú minőségi cuccokra. Az a legkevésbé barkácsolós. :D
 
Milyen venti van benne?

Cseréld le a ventiket halkabb, alacsonyabb fordulatszámú minőségi cuccokra. Az a legkevésbé barkácsolós. :D
Jófajta síkcsapágyas venti van benne, nem azzal van a gond. A levegő surrogása a hangos. Nincs tipikus golyóscsapágyas a hangja, abból gondolom.

Hajnalban agyaltam a dolgon és rájöttem, tegnap elszúrtam a sorba kötést. Gyakorlatilag rövidre zártam a tápot. Ma azzal kezdtem, hogy leforrasztottam a két ventit a panelról. Próba : megy a lámpa nélkülük is, tehát nincs teljesítmény figyelés. Ezután végre megcsináltam a helyes sorba kötést. Nagyon halk lett. Kb. mint az ATI lámpa. Bő 20 perc után enyhén meleg lett a borda 100%-on hajtva. Szerintem ettől még nem károsodnának a ledek, de nincs benne tartalék. Ha valaki maxon akarja használni, akkor mindenképpen be kell lőni a teljesítményt a kettő közé. Én 50%-on fogom használni, ahhoz bőven jó lesz.

Ha már úgy is szétszedtem a lámpát, kapott egy kis takarást a két státusz led.
 
Back
Oldal tetejére