• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpa tapasztalatok

Viszont a WRGB-hez GERONIMO tápot adtak és villog. :mad:
Állítólag küldenek egy újat. Szerintem a drive-ja ment tönkre. Azt mondták, hogy több felhasználó jelezte a hibát.
Nekem az egy funkció amitől villog. :D :D Tényleg valaki érti egy Akvárium lámpa miért jó ha 8 féle képpen tud villogni, mint a stroboszkóp?
 
Nekem továbbra is probléma, hogy 4 fokkot melegít a szobához képest a 2 Chihiros. Tényleg senki nem küzd ezzel?

Nincs fűtés a szűrőben. Igazából az előbbi forrasztós értekezésből kiderült, hogy miért, de senki nem lázad ellene? Már felemeltem jó távolra (20 centi talán a max magassága) és nyomom a ventit de még mindig 25,8 C egy 22 fokos szobában. Lehet én is belekukkantok és ha mást nem is, de szilikonpasztával segítem a hűtőbordának átadni amit kell.

Az RGB és az A+ is 5/8-as fokozaton volt, de tegnap levettem egyel a fényét az A+-nak mert erős így a kettő és a Bolbitis elmállott az erős fénytől.

Milyen magasan van az akváriumod?
Nálam is 2-2,5 fokkal van több a medencében, mint a szobában, viszont én tudom, hogy nem a kandalló tetején kellene tartanom ...
(nincs másutt hely, de természetesen használaton kívüli kandallóról van szó)
 
Milyen magasan van az akváriumod?
Nálam is 2-2,5 fokkal van több a medencében, mint a szobában, viszont én tudom, hogy nem a kandalló tetején kellene tartanom ...
(nincs másutt hely, de természetesen használaton kívüli kandallóról van szó)
1 méteres a bútor amin az akva van (50L)
 
Korábban volt róla szó, hogy az RGB Vivid-ről lesz valami teszt vagy beszámoló.
Ez megvolt már vagy még nem is érkezett meg a lámpa?
 
Korábban volt róla szó, hogy az RGB Vivid-ről lesz valami teszt vagy beszámoló.
Ez megvolt már vagy még nem is érkezett meg a lámpa?

A gyártó nem küldte el végül. Húzta halasztotta a startot. Nem is tudom, hogy már kapható e. Nem mi voltunk az oka :)
 
60 - as aksimon cserélném a 2x24w odyessa lámpát.
wrgb ből néztem a 45-60cm-re való 38w 2800lm
vagy a
60-80-re való 50w 3500lm lámpát.
Gondolom itt a nagyobb lenne a jó.?
De van az X sorozat
X 100, 50w 4200lm
X 200, 100w 8000lm ( ez dupla led-es)
X 300, 65w 3400 lm ez meg meleg fehér ha jól látom.
X400 at most nem találtam.
Az X 200 gondolom nagyon sok lenne de a többi közül melyik lenne a jó választás?
 
A 45-60-as valszeg 45 centi (sincs). Csak akkor vedd azt meg ha belógatod magasan és nem ráülteted, hogy a szóródási szögbe beleférjen a teljes akva. Ha ráülteted akkor a szélei fény nélkül maradnak. Én két darab 60-80-as 50W-ost vennék és visszadimmelném.
 
A 45-60-as valszeg 45 centi (sincs). Csak akkor vedd azt meg ha belógatod magasan és nem ráülteted, hogy a szóródási szögbe beleférjen a teljes akva. Ha ráülteted akkor a szélei fény nélkül maradnak. Én két darab 60-80-as 50W-ost vennék és visszadimmelném.
Kettő kellene belőle?
Annak úgy már elég szép ára van :confused:
 
Kettő kellene belőle?
Annak úgy már elég szép ára van :confused:
Nem kell kettő. Én vennék kettőt.

Más verziók pl A+ meg az RGB nagyon melegszenek, nem volt WRGB-m de tuti az is. Tehát vagy hűtöd, vagy visszadimmeled, vagy hagyod melegen maxon menni és max 2 év alatt kiég 1-2 LED. Ha csökkented a fényt nem lesz elég 1 DB.
 
Nem kell kettő. Én vennék kettőt.

Más verziók pl A+ meg az RGB nagyon melegszenek, nem volt WRGB-m de tuti az is. Tehát vagy hűtöd, vagy visszadimmeled, vagy hagyod melegen maxon menni és max 2 év alatt kiég 1-2 LED. Ha csökkented a fényt nem lesz elég 1 DB.

Mennyi az a nagyon melegszik?
 
Nem kell kettő. Én vennék kettőt.

Más verziók pl A+ meg az RGB nagyon melegszenek, nem volt WRGB-m de tuti az is. Tehát vagy hűtöd, vagy visszadimmeled, vagy hagyod melegen maxon menni és max 2 év alatt kiég 1-2 LED. Ha csökkented a fényt nem lesz elég 1 DB.
Nem szeretnék kettőt venni. Valahogy csak lehet hűteni őket.
 
Miert nem az A-series Plusost veszed? Az A601 Plus 9600 lumen 65W es dimmelheted.
Az rgb vagyis a wrgb led miatt.
A " sima" led annyira nem lenne előrelépés ( szerintem )
Az igaz, hogy simán kijön egy wrgb árából kettő az A + ból :cool:
 
Mennyi az a nagyon melegszik?
Nem kell kettő. Én vennék kettőt.
Miert nem az A-series Plusost veszed? Az A601 Plus 9600 lumen 65W es dimmelheted.
Más verziók pl A+ meg az RGB nagyon melegszenek, nem volt WRGB-m de tuti az is. Tehát vagy hűtöd, vagy visszadimmeled, vagy hagyod melegen maxon menni és max 2 év alatt kiég 1-2 LED. Ha csökkented a fényt nem lesz elég 1 DB.
Az rgb vagyis a wrgb led miatt.
A " sima" led annyira nem lenne előrelépés ( szerintem )
Az igaz, hogy simán kijön egy wrgb árából kettő az A + ból :cool:

60-as WRGB-ét maxon üzemeltetem 7 órán át. Melegszik és a tenyerem még épp nem kell elkapni ha hozzáérsz, de ha bírja így pár évet már megérte mert 140 dollár volt és ha tönkremegy úgyis lesz új típus amire biztos vágyna a lelkem.
Szóval csak melegedjen, ha ludwigiám meg a red sakurák olyan pirosak meg vörösek mint a télapó meg orosz lékhorgász orra 2 liter vodka után -30 celsius fokos Léna jegén.
 
60-as WRGB-ét maxon üzemeltetem 7 órán át. Melegszik és a tenyerem még épp nem kell elkapni ha hozzáérsz, de ha bírja így pár évet már megérte mert 140 dollár volt és ha tönkremegy úgyis lesz új típus amire biztos vágyna a lelkem.
Szóval csak melegedjen, ha ludwigiám meg a red sakurák olyan pirosak meg vörösek mint a télapó meg orosz lékhorgász orra 2 liter vodka után -30 celsius fokos Léna jegén.
60-as aksin?
Akkor ezek szerint megvagy elégedve vele.
 
Back
Oldal tetejére