• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpa tapasztalatok

természetesen kékes, mert az akvárium kékes fénye világítja meg, lámpa nincs ilyenkor felkapcsolva a nappaliban :) A fehér egyensúlynak nincs baja, szerintem szép képeket csinál :)
Pedig tenyleg szornyu a kep, amit betettel.
Ez a tied:
1.jpg
Ez a feheregyensuly javitott:
2.jpg
Melyik all kozelebb ahhoz, amit tenyleg latsz? Ha a te keped alapjan kene eldontenem, hogy szeretnek-e olyan lampat, egyertelmuen azt valasztanam, hogy nem. :)
 
Pedig tenyleg szornyu a kep, amit betettel.
Ez a tied:
View attachment 148554
Ez a feheregyensuly javitott:
View attachment 148555
Melyik all kozelebb ahhoz, amit tenyleg latsz? Ha a te keped alapjan kene eldontenem, hogy szeretnek-e olyan lampat, egyertelmuen azt valasztanam, hogy nem. :)

akkor mégegszer leírom(tsokee ne vedd magadra), hogy nem a lámpa miatt van ez a szín :) Az akváriumnak van egy kékes színezete(amit linkeltem youtubevideót ott is látszódik) és az erős led ezt felerősíti :) természetesen egy telefonos kép(sötétben az egyetlen fényforrást fényképezve) soha nem fog versenyezni egy komoly fényképezőgép vagy photoshopon, vegaspron kezelt képpel :) Nekem is van mindkettő program, de mivel nem versenyre mennek a képek a javítással nem foglalkozom :)
 
Sziasztok!

Ma a Green Aqua jóvoltából, beszereztem egy chihiros wrgbII -es lámpát. Nem éppen olcsó mulatság, nade háááááát valami elképesztő a különbség a korábbi DIY ledszalagos tc420-as(Imi93 jóvoltából) vezérlővel megoldott kiegészítő világításos valamihez képest 😂😂😂 A sztori röviden:

Adott egy Juwel Rio 240 gyári fénnyel-tetővel.

Régóta szerettem volna nepfelkelte-lementét.

Itt a fórumon sikerült is beszereznem egy tc420 vezérlőt, ezúton is köszönöm Imi93 😁

Gyönyörűen lehetett is finomhangolni. Fantasztikus is volt a reggeli narancsos, esti holdfényes látvány,( ami a hátsó tetőre volt ragasztva) amíg pár napja, nagytakarításkor bele nem cseppent a vezérlőbe pár csepp víz a kijelzőhőz. Persze kuka is lett. 2 napja szenvedek a shelly rgbw2 vezérlővel, de ez sztem alkalmatlan erre. Ma reggel mondom lesz ami lesz, GA honlap megnyit, én mondom bizony Úristen rányomok erre a 45cm wrgbII re.

Itthon kibont, és beszerel. Pont elfért a gyári multilux világítás mögött jobb hátul, a tető alatt, totál öröm 😁 igazából csak effekt fénynek vettem, nade ahogy bekapcsoltam,(hosszú hatásszünet) már téptem is le az összes RGB szalagot 😂😂😂 és rájöttem, hogy ez bizony ki fogja váltani a fő világítást is. Gyűjteni kell, ilyen ez a hobbi 😂😂😂
 
Chihiros wrgb II
Szerettem volna beállítani hogy reggel narancs sárgásan induljon, este pedig kékesen záruljon a világítás. Ez kb 8 időzítési, beállítási pontot követel az automata módban. A reggel oké, viszont az esti utolsó két beállítást már nem hajtja végre, így halványan világítva marad.
Létezik hogy nem tud ennyi beállítást menteni? Mentés folyamán nincs hibaüzenet. A Quick setup sunrise rendben lefut, de ott fehéren kezd, és fejezi be. Azt is próbáltam, hogy a Quick setup-os beállítás elé tettem egy 10 perces 1%-os pirosat. Megy is rendben, viszont amikor átvált a fehér napfelkeltére, 1mp-re kialszik a piros. Esetleg valaki nem tudja, hogy hová ment a program? Hátha ki lehetne olvasni a mentést.
 
Chihiros wrgb II
Szerettem volna beállítani hogy reggel narancs sárgásan induljon, este pedig kékesen záruljon a világítás. Ez kb 8 időzítési, beállítási pontot követel az automata módban. A reggel oké, viszont az esti utolsó két beállítást már nem hajtja végre, így halványan világítva marad.
Létezik hogy nem tud ennyi beállítást menteni? Mentés folyamán nincs hibaüzenet. A Quick setup sunrise rendben lefut, de ott fehéren kezd, és fejezi be. Azt is próbáltam, hogy a Quick setup-os beállítás elé tettem egy 10 perces 1%-os pirosat. Megy is rendben, viszont amikor átvált a fehér napfelkeltére, 1mp-re kialszik a piros. Esetleg valaki nem tudja, hogy hová ment a program? Hátha ki lehetne olvasni a mentést.
Ha rákoppintasz a loadra ott látod a mentéseket, másodszor én a helyedben nem erőltetném az 1%-os beállításokat mert nem szereti a pilács... elég sok embernél az adabter bánta.
 
Ha rákoppintasz a loadra ott látod a mentéseket, másodszor én a helyedben nem erőltetném az 1%-os beállításokat mert nem szereti a pilács... elég sok embernél az adabter bánta.
Azt tudom hogy ott van, nem erre gondoltam, hanem magára a file helyére.
Az már biztos hogy rosszul menti, a beállítást.
Betöltöttem a mentést, és látszik, hogy a 10 perces piros már az elején elindul.
 

Attachments

  • Screenshot_2021-08-08-14-31-43-766_cn.chihiros.chihiros_magic_new~2.jpg
    Screenshot_2021-08-08-14-31-43-766_cn.chihiros.chihiros_magic_new~2.jpg
    63.4 KB · Megtekintések: 67
Utoljára módosított:
Azt tudom hogy ott van, nem erre gondoltam, hanem magára a file helyére.
Az már biztos hogy rosszul menti, a beállítást.
Betöltöttem a mentést, és látszik, hogy a 10 perces piros már az elején elindul.
módosítod és ugyanarra a névre elmented.... ennyi. A regisztrált chihiros fiokodba ment, magához a mentett fájlhoz nem fogsz hozzáférni.
 
módosítod és ugyanarra a névre elmented.... ennyi. A regisztrált chihiros fiokodba ment, magához a mentett fájlhoz nem fogsz hozzáférni.
Ha simán rámentem ugyan azzal a névvel , az nem elég, ugyan úgy hibás marad.
De csak sikerült rendessen mentenie 😀
Mentés előtt csináltam egy preview-ot, majd töröltem a mentett fájlt, majd save as ugyan azzal a névvel, és így már öröm bódotááá 😂
https://photos.app.goo.gl/AmEvQ4jz8F8UFJPy8
 
Hát gratulálok! És kellemes alga háborút a 13órás világításhoz. 😁
A kb 20%-os fényerőt már ne számold bele.
És akkor már nem lesz az 13 óra. Van még a tank felett egy juwel multilux is 😂 Az csak pl. 6 órát megy. Plussz előtéri 3csík warmwhite ledszalag biztos ami biztos 😂
Amúgy 120cm az akva, ez a chihiros meg csak 45cm, ami a korábbi tönkrement TC420-as vezérlésű RGB szalagokat váltotta. Már régóta így ment nagyon minimális algával. Nyilván most meg az új fény miatt figyelem mint állat, aztán ha kell, visszább veszem a fényerőt 👍
 
A kb 20%-os fényerőt már ne számold bele.
És akkor már nem lesz az 13 óra. Van még a tank felett egy juwel multilux is 😂 Az csak pl. 6 órát megy. Plussz előtéri 3csík warmwhite ledszalag biztos ami biztos 😂
Amúgy 120cm az akva, ez a chihiros meg csak 45cm, ami a korábbi tönkrement TC420-as vezérlésű RGB szalagokat váltotta. Már régóta így ment nagyon minimális algával. Nyilván most meg az új fény miatt figyelem mint állat, aztán ha kell, visszább veszem a fényerőt 👍
A nap kelte, és nyugta is beleszámít, főleg, hogy a Chihiros 1%-on is elég intenzíven világít, meg amúgy is lepipálja majd fényben a Juwelt. De figyeld azért. Viszont ha precíz napkelte, meg holdfény kell akkor miért nem Helialuxot vettél?
 
A nap kelte, és nyugta is beleszámít, főleg, hogy a Chihiros 1%-on is elég intenzíven világít, meg amúgy is lepipálja majd fényben a Juwelt. De figyeld azért. Viszont ha precíz napkelte, meg holdfény kell akkor miért nem Helialuxot vettél?
Azt szerettem volna, illetve a JBL solar effektet, de ezekre most nem volt keret 😔 ebből is csak 45cm-re futotta 😂 de később ebből lesz még egy 45cm-es. Csoportba rendezve érdekes fényeket lehet majd kihozni 😁 nálam 1%-on éppen parázslik.
A helialux mivel precízebb? Még lassabb az átmenet ? Most már, hogy sikerült rendesen a mentés, ezzel is elégedett vagyok.
A juwelt már most is lepipálja, csak ameddig nem lesz keret a chihiros párjára, addig meg kell tartanom.
 
Azt szerettem volna, illetve a JBL solar effektet, de ezekre most nem volt keret 😔 ebből is csak 45cm-re futotta 😂 de később ebből lesz még egy 45cm-es. Csoportba rendezve érdekes fényeket lehet majd kihozni 😁 nálam 1%-on éppen parázslik.
A helialux mivel precízebb? Még lassabb az átmenet ? Most már, hogy sikerült rendesen a mentés, ezzel is elégedett vagyok.
A juwelt már most is lepipálja, csak ameddig nem lesz keret a chihiros párjára, addig meg kell tartanom.
sokkal precízebb, dimmel rendesen. nagyon alacsony fénytől indul és időhőz erősödik. A színeket is jobb keverni rajta. Nem olcsó, mert az 55cm.es 56K + a csontroll ami 40K, de ha körbenéztél volna a fórumon a kettőt együtt 55Kért megkaptad volna.
 
sokkal precízebb, dimmel rendesen. nagyon alacsony fénytől indul és időhőz erősödik. A színeket is jobb keverni rajta. Nem olcsó, mert az 55cm.es 56K + a csontroll ami 40K, de ha körbenéztél volna a fórumon a kettőt együtt 55Kért megkaptad volna.
Most néztem, erről sajnos lemaradtam. Valóban szimpatikusabb a beállítása.
De az is 1%-os lépcsőben dimmel nem?

Szerk.
Most van 7%-on a kék
1%-on a zöld
és 0 a piros
 

Attachments

  • IMG_20210808_200531.jpg
    IMG_20210808_200531.jpg
    100.1 KB · Megtekintések: 59
Utoljára módosított:
Most néztem, erről sajnos lemaradtam. Valóban szimpatikusabb a beállítása.
De az is 1%-os lépcsőben dimmel nem?

Szerk.
Most van 7%-on a kék
1%-on a zöld
és 0 a piros
0-ról 1%-ra fokozatosan jut el, nem egyből felvillan a fény. :) majd nézd meg sötétben milyen fényes az 1% kék. értelmét veszti a holdfény. Amúgy nyiss egy naplót ne ide szemeteljünk.
 
0-ról 1%-ra fokozatosan jut el, nem egyből felvillan a fény. :) majd nézd meg sötétben milyen fényes az 1% kék. értelmét veszti a holdfény. Amúgy nyiss egy naplót ne ide szemeteljünk.
A naplót már régóta tervezgetem, csak még nem jotuttam el odáig sosem. A többi sztem kapcsolódik a témához. De ki is veséztük 😁
 
@viktorlantos Tudsz segíteni, hogy a galériában milyen beállítással mennek a WRGB2 lámpák? Szépen össze vannak hangolva a Solar RGB/Aquasky RGB-kel. A K értéket állítottátok v külön a csatornákat?
 
@viktorlantos Tudsz segíteni, hogy a galériában milyen beállítással mennek a WRGB2 lámpák? Szépen össze vannak hangolva a Solar RGB/Aquasky RGB-kel. A K értéket állítottátok v külön a csatornákat?

Ebben @inadsz tud segíteni. Én még a chihi appot sem kezeltem :D
Különbség azért van, de a két lámpa között kevésbé zavaró mint pl egy TS-Solar között.
 
@viktorlantos Tudsz segíteni, hogy a galériában milyen beállítással mennek a WRGB2 lámpák? Szépen össze vannak hangolva a Solar RGB/Aquasky RGB-kel. A K értéket állítottátok v külön a csatornákat?

Változó, van amit 5600-6500K körüli értékre állítunk, de a legtöbbet egységesen 80% körüli értékre és utána ezt finomhangoljuk.
 
Back
Oldal tetejére