• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpáról tapasztalatok

Dániel0606

Új regisztrált
jó lenne tudni milyen növények, mennyi van az akvában. szerintem 2 hetente simán emelhetsz 5%-t a fényen :) amennyiben túl sok a co2 + tápanyag és kevés a fény jöhet más alga is nemsokára.
Ezeket a növényeket telepítettem:
1 tő Anubias afzelii
4 tő anubias nana
3 kosár Alternanthera reineckii Mini
3 kosár Rotala russila orange juice
3 kosár Ludwigia repens
3 kosár Hydrocotyle verticillata
Monte Carlo 16x11 cm
Egy kevés cuba
Vesicularia Creeping moss
1 kosár Bucephalandra navy green

viktorlantos

Alapító
Admin
Ezekre gondoltam a TS miatt:

viktorlantos

Alapító
Admin
Tudom hogy mire gondoltál, de továbbra is azt sugallod hogy 2 db 60-as lámpa elég 437 liter hi-tech fölé. Ez is valid?

A fentiek alapján nem lehetetlen.

Más kérdés, hogy a szokásos ajánlásban ennek a dupláját mondanám CO2-es akváriumhoz.
De lehet egy ilyen látványvilággal is ki lenne békülve.

Domgor

Nézelődő
A fentiek alapján nem lehetetlen.

Más kérdés, hogy a szokásos ajánlásban ennek a dupláját mondanám CO2-es akváriumhoz.
De lehet egy ilyen látványvilággal is ki lenne békülve.
Bocsánat! Ez most mit is jelent? :)
Az akvárium működhet a két 60-as lámpával csak nem lenne olyan a látvány? Pontosan miben lenne más? A növények kevésbé fejlődnének, vagy a fényerő miatt a színek, a csillogás lenne sokkal fakóbb?
Egyébként nálatok a galériában van ilyen lámpa (wrgb2) használatban? Ha igen, az milyen méretnél, vízmélységnél?

Bálint Nagy

VIP kertész
Bocsánat! Ez most mit is jelent? :)
Az akvárium működhet a két 60-as lámpával csak nem lenne olyan a látvány? Pontosan miben lenne más? A növények kevésbé fejlődnének, vagy a fényerő miatt a színek, a csillogás lenne sokkal fakóbb?
Egyébként nálatok a galériában van ilyen lámpa (wrgb2) használatban? Ha igen, az milyen méretnél, vízmélységnél?
A PAR ereje lenne jelentősen gyengébb. Több árnyékos terület alakulhat ki layout függvényében, ahová nem tudod a fényre igényesebb növényeket megfelelően ellátni. @viktorlantos arra utalt, hogy a bemutatott layoutra elég lenne a 2 60-as.

Oldal tetejére