• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpa tapasztalatok

Kipróbáltam, így is ugyanaz a helyzet.
Kicsit olyan, mintha a zöld és piros együtt mozogna, nem állítaná külön.
Akkor kifogtál egy hibás világítást. Más ötletem nincs. Keresgélj fórumokat hátha nem egyedi az eset, talán találsz rá választ.
 
Akkor kifogtál egy hibás világítást. Más ötletem nincs. Keresgélj fórumokat hátha nem egyedi az eset, talán találsz rá választ.
Egyelőre nem zavaró, a spektrum jó, csak én szeretném megoldani.
(feleségem is ezekkel kergetem az őrületbe :sneaky: )
 
Akkor tágabb körbe kérdés: ha valakinek van esetleg egy éppen nem használt Commander 4-ese buda környékén, szóljon kérem - egy kipróbálás erejéig kölcsönkérném, csak hogy egy lehetőséget kizárjak ;)
 
Chihiros Wifi Hub/2.

Na bocsánat mégeszer itt van ami már nem fért a végére...

View attachment 103342View attachment 103343

És az aktív kapcsolat....

View attachment 103344

Azt még hozzá kell tennem, hogy kipróbáltam a távoli vezérlést, egy családtagom otthon volt és ő volt a szemem... elmentem a barátomhoz és rákapcsolódtam a wifijére... applikációt elindítottam és működött. Mindent amit nyomkodtam fényeket, visszajelzés alapján sikeres. Tehát a távoli vezérlés kipipálva! :):)

Az még egy segítség lehet, hogy akinél mint nálam a tablettel nem tudott kapcsolatot teremteni Bluetooth-al azt most kiváltotta a wifi. 100%-ban működik!

View attachment 103345

Nagyon köszönöm a lehetőséget és remélem tudtam annyit segíteni, hogy eltudjátok dönteni, kell e nektek ilyen okos kütyü....
Köszönöm, hogy elolvastatok!
Szép napot mindenkinek! :):):)
Na az óraátállítás meghülyitette a hubot. 15 percenként ki-be kapcsolt a világítás.
Töröltem a netes kapcsolatot, majd újra kalibráltam, de akkor már nem találta a világítást... Így visszaálltam bluetooth kapcsolatra. Vártam 1 órát, megint nekiestem, de a jelenség változatlan maradt!
Végül beugrott egy ötlet, megkerestem az alkalmazást a beállításokban és töröltem a gyorsítótárat. Ez oldotta meg a problémát.
 
Sziasztok!

Nézegetem az új WRGB II Slim (30cm) lámpát és próbálom összevetni az RGB A301 Plus verzióval. Milyen eltérések vannak a design elemeken kívül, ami indokolhatja a magasabb árat? Élőben egyiket sem láttam, gondolom az új verzióban más ledek vannak. Van valakinek tapasztalata ezzel a két piláccsal?

Köszönöm!
 
Sziasztok!

Nézegetem az új WRGB II Slim (30cm) lámpát és próbálom összevetni az RGB A301 Plus verzióval. Milyen eltérések vannak a design elemeken kívül, ami indokolhatja a magasabb árat? Élőben egyiket sem láttam, gondolom az új verzióban más ledek vannak. Van valakinek tapasztalata ezzel a két piláccsal?

Köszönöm!
A wrgb-nek lényegesen magasabb a PAR értéke.
 
Wifi HUB probléma!

Sajnos egy hete nem működik a wifi vezérlés. Gondoltam a hiba nálam van, ezért nekiláttam a bevált módszernek... gyorsítótár törlése... Semmi! Applikáció törlése majd újratelepítése... Semmi! Kikapcsoltam órákra, majd vissza, de semmi!
Facebookon a CH oldalán találtam mást is akinek ez a gondja, de választ még nem kapott. Gondolom a baj az, hogy a CH studio posztolt egy elnézést arról, hogy történt egy szerver hiba ami miatt az app használhatatlan és megkezdték a javítást. Gondolom a javítás miatt lehet most a hubokkal baj amit még nem orvosóltak. Remélem hamarosan jön egy frissítés ami megoldja a jelenséget.
Képeket mellékeltem... A hub működik, de a lámpát nem látja, így vezérelni sem lehet wifiről. Addig megy megint bluetoothon.
 

Attachments

  • Screenshot_20210425_063024_cn.chihiros.chihiros_magic_new.jpg
    Screenshot_20210425_063024_cn.chihiros.chihiros_magic_new.jpg
    47.4 KB · Megtekintések: 13
  • Screenshot_20210425_063012_cn.chihiros.chihiros_magic_new.jpg
    Screenshot_20210425_063012_cn.chihiros.chihiros_magic_new.jpg
    34.4 KB · Megtekintések: 13
  • Screenshot_20210425_063936_com.facebook.katana.jpg
    Screenshot_20210425_063936_com.facebook.katana.jpg
    128.4 KB · Megtekintések: 13
Sziasztok!
Szeretnék egy 150 x 53 x 55-ös (szélesség x mélység x magasság) akváriumot beüzemelni. (Co2 vel táplált növényes high tech) A világítást illetően két CH wrgb II 60-as lámpán gondolkodtam. De nem vagyok benne biztos, hogy ennél a magasságnál megfelelő lesz-e a fényerő. A tervek szerint a hardscape hátrafelé eléggé emelkedő lesz, de nincs tapasztalatom led-es lámpákkal. Mi a tapasztalat ezzel a szériával, alkalmazható ilyen vízmagasságnál sűrű növényes akváriumon? Esetleg más javaslat?
Köszi előre is!
 
Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni! Újrakezdő vagyok az akvarisztikában, csak most jobb lehetőségekkel, megnéztem a Green Aqua csatorna szinte összes videóját, a lehető legtöbb mindent elolvastam,ezt követően egy 80x35x40-es akváriumhoz beszereztem egy OASE Biomaster 350-t,ebbe 4 l seachem matrixot, purigennel. Az akváriumban 2 l ada növényi táptalaj, kb 16 l ada amazonia ver.2, éa 25 kg lávakő adja az alapot, 40 tő növény. A vízhez beszereztem RO rendszert, amihet GA gh/kh+ adagolok 120 tds-ig, Green Aqua Micro, macrot kb 5ml/nap és 2,5 ml seachem excel. Co2 rendszerrel felszereltem az akváriumot, a drop checker szerint a beoldott co2 elegendő.
Világításom Chihiros wrgb II 60,amit függesztve kb 20 cmre van az akváriumtől 6500 k, 70 %ra dimmelve 30 perc napfelkelte napnyugta+7 óra világítás. 2 hete indult az akvárium, első héten napi 50% vízcsere, a 2. héten 2 naponta, de 4 napja megjelent a barna algát. Kiolvasva az internetet, azt gondolom, hogy a világítással lesz a gond. Tudnátok segíteni, hogy emeljek e a fényerőn, ha igen akkor meddig? Van egy optimális beállítás egy ekkora akváriumra?
A vízcserék során a lehető legtöbb algát eltávolítok. Garnélát és chliton csigát már beszereztem.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni! Újrakezdő vagyok az akvarisztikában, csak most jobb lehetőségekkel, megnéztem a Green Aqua csatorna szinte összes videóját, a lehető legtöbb mindent elolvastam,ezt követően egy 80x35x40-es akváriumhoz beszereztem egy OASE Biomaster 350-t,ebbe 4 l seachem matrixot, purigennel. Az akváriumban 2 l ada növényi táptalaj, kb 16 l ada amazonia ver.2, éa 25 kg lávakő adja az alapot, 40 tő növény. A vízhez beszereztem RO rendszert, amihet GA gh/kh+ adagolok 120 tds-ig, Green Aqua Micro, macrot kb 5ml/nap és 2,5 ml seachem excel. Co2 rendszerrel felszereltem az akváriumot, a drop checker szerint a beoldott co2 elegendő.
Világításom Chihiros wrgb II 60,amit függesztve kb 20 cmre van az akváriumtől 6500 k, 70 %ra dimmelve 30 perc napfelkelte napnyugta+7 óra világítás. 2 hete indult az akvárium, első héten napi 50% vízcsere, a 2. héten 2 naponta, de 4 napja megjelent a barna algát. Kiolvasva az internetet, azt gondolom, hogy a világítással lesz a gond. Tudnátok segíteni, hogy emeljek e a fényerőn, ha igen akkor meddig? Van egy optimális beállítás egy ekkora akváriumra?
A vízcserék során a lehető legtöbb algát eltávolítok. Garnélát és chliton csigát már beszereztem.
barna alga mindig van az elején, ezen én nem aggódnék, el fog múlni...
azon nem gondolkoztàl, hogy nyitsz egy naplót az akváriumodnak? 😊
 
Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni! Újrakezdő vagyok az akvarisztikában, csak most jobb lehetőségekkel, megnéztem a Green Aqua csatorna szinte összes videóját, a lehető legtöbb mindent elolvastam,ezt követően egy 80x35x40-es akváriumhoz beszereztem egy OASE Biomaster 350-t,ebbe 4 l seachem matrixot, purigennel. Az akváriumban 2 l ada növényi táptalaj, kb 16 l ada amazonia ver.2, éa 25 kg lávakő adja az alapot, 40 tő növény. A vízhez beszereztem RO rendszert, amihet GA gh/kh+ adagolok 120 tds-ig, Green Aqua Micro, macrot kb 5ml/nap és 2,5 ml seachem excel. Co2 rendszerrel felszereltem az akváriumot, a drop checker szerint a beoldott co2 elegendő.
Világításom Chihiros wrgb II 60,amit függesztve kb 20 cmre van az akváriumtől 6500 k, 70 %ra dimmelve 30 perc napfelkelte napnyugta+7 óra világítás. 2 hete indult az akvárium, első héten napi 50% vízcsere, a 2. héten 2 naponta, de 4 napja megjelent a barna algát. Kiolvasva az internetet, azt gondolom, hogy a világítással lesz a gond. Tudnátok segíteni, hogy emeljek e a fényerőn, ha igen akkor meddig? Van egy optimális beállítás egy ekkora akváriumra?
A vízcserék során a lehető legtöbb algát eltávolítok. Garnélát és chliton csigát már beszerezte

jó lenne tudni milyen növények, mennyi van az akvában. szerintem 2 hetente simán emelhetsz 5%-t a fényen :) amennyiben túl sok a co2 + tápanyag és kevés a fény jöhet más alga is nemsokára.
 
barna alga mindig van az elején, ezen én nem aggódnék, el fog múlni...
azon nem gondolkoztàl, hogy nyitsz egy naplót az akváriumodnak? 😊
Nem is az aggódás vezérel, sokkal inkább az, hogy a világításra nem találtam meg a jó válaszokat.arra számítottam, hogy csak áram alá helyezem, beállítom a 8 órányi világítást és ennyi. De pl nem tudom, hogy a 8 óra bruttó vagy nettó, azaz a napfelkelte, napnyugta 30 perce beleszámít e a 8 órába vagy sem.
Egyelőre naplón nem gondolkoztam...
 
Nem is az aggódás vezérel, sokkal inkább az, hogy a világításra nem találtam meg a jó válaszokat.arra számítottam, hogy csak áram alá helyezem, beállítom a 8 órányi világítást és ennyi. De pl nem tudom, hogy a 8 óra bruttó vagy nettó, azaz a napfelkelte, napnyugta 30 perce beleszámít e a 8 órába vagy sem.
Egyelőre naplón nem gondolkoztam...
Az elején nem erültetném én sem a világítást. Az én akvám 1,5 hónapos ma emeltem 85%-ra a világítást(nekem 45 cm-s ch wrgb2 lámpám van). egyenlőre én is 8 órát világítok amiből fél-fél a napfelkelte,-nyugta. Így is harcolok minimális algával, pedig a növényeim már szépen erőre kaptak. 2 hetente emelek én is a világításon 5%-t, hogy a piros növényeim pirosak legynek majd XD Figyeld az akváriumod, a túl sok-túl kevés világítás sem jó. A növényeken látni fogod a rekciót, tudni fogod jó vagy rossz irányba haladsz-e :)
 
Nem is az aggódás vezérel, sokkal inkább az, hogy a világításra nem találtam meg a jó válaszokat.arra számítottam, hogy csak áram alá helyezem, beállítom a 8 órányi világítást és ennyi. De pl nem tudom, hogy a 8 óra bruttó vagy nettó, azaz a napfelkelte, napnyugta 30 perce beleszámít e a 8 órába vagy sem.
Egyelőre naplón nem gondolkoztam...

szerintem számítson bele. 7 óra nettó világítás elég szokott lenni, sőt, még sok is lehet, ha túl erős a fény... meg kell találni az egyensúlyt a fény-táp-co2 között... ha megtalálod, nem lesz algád és gyönyörűen nőnek majd a növényeid. 😊
azért javasoltam a naplót, mert vannak itt rengetegen hatalmas tapasztalattal és fognak tudni segíteni neked, ha látják az akváriumodat...
 
Back
Oldal tetejére