• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpa tapasztalatok

Más javaslat esetleg, ebben a kategóriában?
Nincs!
Ezek alapvetően elég nagy fényerejű lámpák, kisebb ráfordítással legfeljebb DIY módszerrel tudsz náluk hatékonyabbat előállítani. Ha több fényt szeretnél olcsón és gyári kivitelben, opció lehet még a T5 fénycsöves világítás.
De fordítsuk meg a kérdést! Miért akarsz változtatni? Dizájn miatt?
Én kicsit szkeptikusan állok a témához, nehezen hiszem el, hogy ekkora akváriumban 2x36 W fény alatt jól érzik magukat a közepes igényű növényeid. De ha így van, akkor miért akarsz fejleszteni? Ha meg nincs így és ezért, akkor fogadd el, hogy ekkora akváriumhoz nem fogod olcsón megúszni a dolgot...
 
Kb 10 éves az akvárium. Többnyire anubias, cripto, echinodorus
Az utóbbi pár évben fejlesztettem a szűrést eheim 1200 xl , palackos co, uv. Már csak a lámpa a régi diy.
Most ez lenne soron.
Ezeknek a növényeknek már 1 db WRGB II is nagy előrelépés lesz. Megegyet meg bármikor tudsz fölé tenni, ha kelleni fog a több fény.
 
A mikor lesz kapható? Ha jól tudom április 2. hete. Akkor ér ide az új szállítmány és benne lesz már a slim is, ha minden igaz.
Ezt a szállítmányt még január végén-február elején rendeltük meg. Szal ami megjelenik már forgalomban utána 3-5 hónappal lehet számolni általában, ha a gyártói kapacitások is úgy engedik. 2 hónapig utaznak a lámpások.

A teszt darab az elsők között jött még forgalmazás előtt.

A boltban 60-as akváriumon megy szerintem simán használható erre a méretre is. Fénye erős még így is, hogy spec alapján sokat gyengítettek rajta.
Nehéz az Aquasky RGB-hez hasonlítani a chihit. Nekem az aquasky-nak mély színei vannak. Mély zöld, vörös, és emiatt nem világítanak a színek.
A chihi fényes és kicsit mosott (washed out) nem tudom mi a megfelelője :) Szal tök más hatást ad a két lámpa. De fényerőben a chihi több.

A slim így is egy nagyon jó opció és az új láb szerkezet amit a gyártó csinált hozzá zseni!
Köszi a részletes leírást, kielégítő volt :) Szombaton bementem a boltba, hogy a saját szememmel is meggyőződhessek a különbségről, de mivel a chihi csak 45-ös, így nem volt releváns az összehasonlítás, bár így is látszott a színeken. A szívem inkább az ADA felé húz, már azóta szemezgetek vele mióta megjelent, csak mikor rávenném magam a vásárlásra, mindig akkor nincs készleten :D Sajnos mindig lemaradok a feketéről, a szürke nem kell. Ha beérkezik a slim chihi 60-as, akkor szerintem megveszem, aztán legfeljebb eladom és lecserélem aquasky RGB-re.
 
Köszi a részletes leírást, kielégítő volt :) Szombaton bementem a boltba, hogy a saját szememmel is meggyőződhessek a különbségről, de mivel a chihi csak 45-ös, így nem volt releváns az összehasonlítás, bár így is látszott a színeken. A szívem inkább az ADA felé húz, már azóta szemezgetek vele mióta megjelent, csak mikor rávenném magam a vásárlásra, mindig akkor nincs készleten :D Sajnos mindig lemaradok a feketéről, a szürke nem kell. Ha beérkezik a slim chihi 60-as, akkor szerintem megveszem, aztán legfeljebb eladom és lecserélem aquasky RGB-re.

Van egy rossz hírem, mégpedig hogy a fekete Aquasky RGB limitált volt és nem is kapható már. Ahol van keszleten onnan még rendelhető.
 

Chihiros Wifi Hub
Sziasztok!
Megosztanám veletek a Chihiros Wifi Hub végtelenül egyszerű használatát, amit a kínai cég hamarosan forgalomba hoz.
Nagy köszönet @inadsz -nak és a Green Aqua-nak, hogy biztosították nekem e termék kipróbálását! Csináltam képeket is a folyamatról, a beüzemelés kb. 5 percet vesz igénybe.
A Hub 5Ghz-en sajnos nem működik csak 2.4Ghz-en, ezért akinek a wifi routere kétsávos az előnyben van, valamint az említett frekvenciával rendelkezők is.
A termék ismertetője szerint 8 eszközt (világitótestet) tud vezérelni, nekem sajnos csak egy van ezért ezt a részét nem tudom megerősíteni, de azt igen, hogy Chihiros Doctort nem lehet, valamint ha hatótávon kívül vagy akkor távoli vezérlés is lehetséges.

A doboz tartalma:
1db. wifi hub
1db. micro usb kábel. Hálózati USB adapter nem volt benne, így gondolom az nem tartozék.
01.jpg

02.jpg

Az anyag:
Egy egyszerű 46x46x11mm.-es műanyag dobozka, viszont amikor rádugtam az usb kábelt igen csak kotyogott a belseje úgyhogy óvatosan kell használni (ez nem sugall minőségi gyártásúnak)!

Na szóval, ahogy feszültség alá helyezzük a készüléket egy piros led jelzi, hogy készenáll
03.jpg


Ezután elindítjuk a My Chihiros Applikációt és benyomjuk a keresőt. Ha minden jó akkor a radartérképen látszik az eszköz. Ezt ki kell választani!

04.jpg05.jpg

Ezekután ki kell választani, hogy melyik hálózatra szeretnél csatlakozni, kiválasztás után a hálózat jelszavát be kell írnod majd jóváhagyni. Kapunk is egy visszajelzést, hogy a termék csatlakozott!

06.jpg07.jpg

Miután a csatlakozás megtörtént a piros led átvált zöldre, jelezve, hogy a kapcsolat sikeres.

08.jpg

Kapcsolódás után az applikáció csinál egy gyors FIRMWARE frissítést és innentől kezdve használatra kész! Ki is rakja a használt eszközeinket de még Bluetoot kapcsolattal, a hub viszont már wifi kapcsolattal.

09.jpg10.jpg
Nincs is más teendőnk, mint rányomni a hub-ra és beolvastatni az eszközeinket. Ha megjelennek a listán az eszközeink, csak rá kell nyomnunk és ha piros keretbe kerül akkor sikeres volt a kalibráció és a Bluetoot ikon átvált wifi ikonra!
Bocsánat a nagy képekért így tudtam beilleszteni őket és ahogy látom 10-nél többet nem is enged ezért folyt.köv. :)



 
Chihiros Wifi Hub/2.

Na bocsánat mégeszer itt van ami már nem fért a végére...

11.jpg12.jpg

És az aktív kapcsolat....

13.jpg

Azt még hozzá kell tennem, hogy kipróbáltam a távoli vezérlést, egy családtagom otthon volt és ő volt a szemem... elmentem a barátomhoz és rákapcsolódtam a wifijére... applikációt elindítottam és működött. Mindent amit nyomkodtam fényeket, visszajelzés alapján sikeres. Tehát a távoli vezérlés kipipálva! :):)

Az még egy segítség lehet, hogy akinél mint nálam a tablettel nem tudott kapcsolatot teremteni Bluetooth-al azt most kiváltotta a wifi. 100%-ban működik!

14.jpg

Nagyon köszönöm a lehetőséget és remélem tudtam annyit segíteni, hogy eltudjátok dönteni, kell e nektek ilyen okos kütyü....
Köszönöm, hogy elolvastatok!
Szép napot mindenkinek! :):):)
 
Sziasztok!

Indítanék, egy highteck nanót. 25x25x30 (magas), Meg vagyok lőve világítás terén. Chiros c2, c2 rgb, ONF nano hármasból kellene választanom. ONF-ra volt egy két negatív kritika, hogy talán melegszik és talán rövidebb lesz az élettartama. C2 re mondta valaki, hogy nem hozza úgy a pirosakat, c2 rgb-ről meg kevés beszámoló van.
Esetleg tudnátok tanácsot adni?

Köszi.
 
ONF-nek picit melegebb a színe, viszont gyengébb a felfogatás és a mobil alkalmazás talán.
C2 RGB-vel lehet egyébként párba állítani a vörös színek miatt.

Mindkettő nagyon jó lámpás.
 
ONF-nek picit melegebb a színe, viszont gyengébb a felfogatás és a mobil alkalmazás talán.
C2 RGB-vel lehet egyébként párba állítani a vörös színek miatt.

Mindkettő nagyon jó lámpás.

És mobil app csak a Flat Nano Plushoz van, ami csak ennyivel tud többet.
 
Szervusztok!

Wrgb 1-es lámpát szedett már szét valaki? Van tapasztalat javítás, kapcsolás terén?
Szereztem egy lámpát, de a kapcsoló valahogy nem viszi egyenként S pirosat, a zölddel együtt megy valahogy - tiszta piros nincs benne.
A felhasználást nem akadályozza, szépen világít, de nem lehet menőzni a csak piros színnel 😁
 
Szervusztok!

Wrgb 1-es lámpát szedett már szét valaki? Van tapasztalat javítás, kapcsolás terén?
Szereztem egy lámpát, de a kapcsoló valahogy nem viszi egyenként S pirosat, a zölddel együtt megy valahogy - tiszta piros nincs benne.
A felhasználást nem akadályozza, szépen világít, de nem lehet menőzni a csak piros színnel 😁
Nem volt még egyesem, csak tippelni tudok, hogy melyik commanderrel használod, valamint melyik applikációval?
 
Back
Oldal tetejére