• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpa tapasztalatok

Nekem a Vivid 2-nél, ha a grafikonra nyomok akkor bejön egy óra és be tudom állítani az időt amit szeretnék.

View attachment 103080

My chihiros az app neve. A commanderes lámpákhoz nem tudom, hogy használható, vagy ugyan az a két program.
A dimmelés nálam is olyan ahogy írtad.
Köszi a visszajelzést.
Természetesen nálam is a My Chihiros alkalmazás megy, legfrissebb verzió. Rémlik, hogy régebben mintha nálam is lett volna ilyen lehetőség, de most nincs. Arra viszont határozottan ermlékszem, hogy voltak Preset-ek is (mint EZEN a fotón), de most ezt is csak a Quick Set alól tudom elérni.
 
Köszi a visszajelzést.
Természetesen nálam is a My Chihiros alkalmazás megy, legfrissebb verzió. Rémlik, hogy régebben mintha nálam is lett volna ilyen lehetőség, de most nincs. Arra viszont határozottan ermlékszem, hogy voltak Preset-ek is (mint EZEN a fotón), de most ezt is csak a Quick Set alól tudom elérni.
Akkor lehet valamelyik frissítésnél rontottak el valamit hogy az általad használt eszköznél nem műkodik. Lehet érdemes lenne jelezni nekik. Azt hiszem @eMZé írta egyszer hogy pozitív a tapasztata a hozzáállasukkal
A foton amit belinkeltél az is Quick Set oldalon van nem? Fent ugy írja a képen mintha már abba lenne. Nekem a Manul fülön van és az Auto fül Quick Set után.
 
A foton amit belinkeltél az is Quick Set oldalon van nem? Fent ugy írja a képen mintha már abba lenne.
Igen, mert azt tudtam megmutatni, hogy ott van. Azt nem, hogy nincs máshol :)
Nekem a Manul fülön van
Na igen, ezt jól benéztem, itt nekem is megvan. Pedig esküdni mernék, hogy tegnap még nem volt :) De ezt már sosem tudjuk meg, mindenesetre megnéztem az alkalmazásinfót, mai frissítésem van...
És az óra előhívása még mindig nem működik. Ezt most külön megnéztem újra.
Lehet érdemes lenne jelezni nekik. Azt hiszem @eMZé írta egyszer hogy pozitív a tapasztata a hozzáállasukkal
Igen, ismerem eMZé esetét.
Nem tudom, ki fejleszti az applikációt, lehet hogy nincs is közvetlen ráhatásuk. Lehetne nekik írni, de gyenge ahhoz az angolom, hogy jól érthetően írjam le a problémámat, ráadásul illene hozzá csatolni egy megoldási javaslatot is. Egyszerűen lusta vagyok ehhez, annyira azért nem foglalkoztat a dolog :) Biztosan megteszik mások is.. bizonyára jópáran már meg is tették, kizárt hogy ez ne zavarjon sokakat. Szerintem amúgy ilyen minimál fejlesztésekkel (mint pl. grafikon nagyíthatósága) nem is nyúlnának hozzá az apphoz, valószínűleg már készülőben van egy újabb verzió, ahol új külsőt kap az egész illetve több apró hibát is kijavítanak és ezt a grafikonos időbeállítást is újragondolják majd. Remélem.
 
És a WRGB II (slim vagy normal) beépített vezérlőjéről mi a véleményetek?
Nekem első szériás WRGB-60 van, ehhez ugyebár külön van a vezérlő. Az alkalmazásról már írtam korábban, hogy sérelmezem, hogy nem lehet ránagyítani a grafikonra, így elég nehéz beállítani a görbéket. Elcsúsztatni sem lehet a grafikont, ez azért gáz, mert a képernyőn megérintett ponttól jobbra írja ki, hogy hány óránál érintettem meg a grafikont és mivel a nap vége a képernyő jobb szélén van, 23 órától már nem látom a kijelzést, mert lelóg a képről :) Vicc!
Na de mindegy, ez csak az alkalmazás. A vezérlővel is van bajom, nem szép az átmenet a százalékok között. 5%-nál még jól látható minden a lámpa alatt, 5-től lefelé (is) hirtelen ugrásokkal vált egy-egy százalékot, nem folyamatos az átmenet.... 1-ről 0%-ra váltásnál meg hirtelen sötétség...
Nálam alapvetően 22:30-ig van full fényerő, utána kezdődik a dimmelés lefelé. A 70 és a 20 százalék között nem annyira szembetűnő a változás, 10 alatt viszont már nagyon. Így ha szép naplementét szeretnék, akkor nem lineáris dimmelést kellene csinálnom, hanem egy egyórásat kb úgy, hogy az első 15 percben lemegy 70-ről 20-ra, a következő 15 percben 20-ról 10-re, majd 30 perc alatt 10-ről 0%-ra. De ezek az időpontok már mind 23:00 után vannak, nekifutottam egyszer hogy beállítgassam a grafikonon mind a 4 csatornát, de annyira felbosszantott a fentebb leírt probléma, hogy hagytam a fenébe, maradt lineáris...
Na, ez kicsit hosszúra sikerült, a kérdésem lényegében nem más, mint hogy az új - beépített vezérlővel rendelkező - WRGB lámpáknál is zavaróan lépcsőzetesen történik a dimmelés?

Szerk: Közben eszembe jutott, hogy nem csak olyanok olvassák ezt, akiktől válaszra számítok, hanem olyanok is akik esetleg szeretnék érteni hogy miről panaszkodom. Alább egy képernyőkép az alkalmazásról. Ez az a grafikon, amit nem lehet sem kinagyítani, sem elforgatni, sem elcsúsztatni oldalra. Az időpontok beállításához balra-jobbra kell mozgatni az ujjat a grafikonon. Amint azt láthatjátok, a 23:00 óra már eléggé a képernyő szélére esik, itt még nehezebb pontosan hangolni - főleg percre pontosan...

View attachment 103065
Nekem WRGBII-em van amit tavaly szeptemberben vásároltam a GA-ban. Leírás szerint fokozatosan kapcsol be a lámpa így nem frászt hozva a halakra. Na már most amikor beüzemeltem én is dobtam egy hátast, hogy köze nincs a fokozathoz... 0-1%-ra egyből kapcsol 10%-os fényerővel. Nem tetszésemet meg is írtam az értékelésben, de már a GA-nál is 4 és 5* értékelések maradnak fent, ami szomorú... mert ha egy termék átlaga közepes, nem biztos, hogy az ember megakarná venni! Amúgy a világítás beállítása valóban nehéz nagyítás nélkül, de ahogy előbb írták, rákattintva beugrik az óra, úgy lehet variálni a csúszkán.... vagy ha automatára rakod akkor csak a bekapcsolási időt kell megadni a világítás hosszát és a kikapcsolást és ennyi. A folyamatos dimmelést felejtsd el rajta. És gyanítom az új modellek is ilyenek lesznek. Bár lesz most a Bluetooth vezérlő helyett wifis vezérlő, az nem tudom mit fog majd alkotni.
 
vagy ha automatára rakod akkor csak a bekapcsolási időt kell megadni a világítás hosszát és a kikapcsolást és ennyi.
Lineáris lefutásnál elég két (egy kezdő és egy befejező) időpontot megadni, ezt még bírnám türelemmel :) De a szép eredményhez exponenciális lefutást kellene csinálni, ami legalább 4 időpont csatornánként. Ez szorozva 2-vel (fade in/out), szorozva 4 csatornával az összesen >=32 időpont beállítás, na ez az amit nem játszottam végig...
lesz most a Bluetooth vezérlő helyett wifis vezérlő, az nem tudom mit fog majd alkotni
Félek, hogy semmit. A kapcsolat, meg a dimmer két egymástól teljesen független dolog.

Használok TC420-at, ott is százalékos a leosztás, ott is érezhető a léptetés (főleg alacsony fényerőnél), vagyis nem folyamatos az átmenet. De mégis teljesen elfogadható! Szóval lehet ezt úgy is...
Bár emlékszem, pl. @eMZé régen ezt is elfogadhatatlannak tartotta :) mert hozzászokott a dimmes ATI-hoz - ahol teljesen fokozatmentes a fényerőváltozás. Annyira nem értek hozzá, nem tudom hogy az ATI-nak a dimmere ilyen kifinomult, vagy csak a fénycső reagál lassabban az elektronikára és ezért tűnik folyamatosnak a dimmelés.
 
Lineáris lefutásnál elég két (egy kezdő és egy befejező) időpontot megadni, ezt még bírnám türelemmel :) De a szép eredményhez exponenciális lefutást kellene csinálni, ami legalább 4 időpont csatornánként. Ez szorozva 2-vel (fade in/out), szorozva 4 csatornával az összesen >=32 időpont beállítás, na ez az amit nem játszottam végig...

Félek, hogy semmit. A kapcsolat, meg a dimmer két egymástól teljesen független dolog.

Használok TC420-at, ott is százalékos a leosztás, ott is érezhető a léptetés (főleg alacsony fényerőnél), vagyis nem folyamatos az átmenet. De mégis teljesen elfogadható! Szóval lehet ezt úgy is...
Bár emlékszem, pl. @eMZé régen ezt is elfogadhatatlannak tartotta :) mert hozzászokott a dimmes ATI-hoz - ahol teljesen fokozatmentes a fényerőváltozás. Annyira nem értek hozzá, nem tudom hogy az ATI-nak a dimmere ilyen kifinomult, vagy csak a fénycső reagál lassabban az elektronikára és ezért tűnik folyamatosnak a dimmelés.
Az értem, hogy a kapcsolat meg a dimmelés egymástól független, de ha az új vevőben bevan építve, mint nálam a Juwel smart controll-ban akkor lehet esélyes.
 
már a GA-nál is 4 és 5* értékelések maradnak fent, ami szomorú... mert ha egy termék átlaga közepes, nem biztos, hogy az ember megakarná venni!

Ez nem igaz. Viszont a rendszer tőlünk függetlenül automatán működik! Fontos! Csak valós netes vásárlások után küld véleményező emailt a rendszer, hogy kivédje az egyéb beírásokat.
Valószínűleg bolti vásárlás volt és csak úgy beírtad a véleményt. Ez viszont nem megy át a szűrőkön mert nincs netes rendelésszámhoz kapcsolva.

Másik oldalról a google védi a valós vásárlói véleményeket. Tehát ha valaki ilyet ír, termékről, cégről automata bekérés alapján mi már nem tudjuk eltávolítani, elrejteni.
Csak megkérni az ügyfelet, hogy ha sikerült orvosolni a problémát és elégedett, esetleg nem e javítana az értékelésen.
 
Ez nem igaz. Viszont a rendszer tőlünk függetlenül automatán működik! Fontos! Csak valós netes vásárlások után küld véleményező emailt a rendszer, hogy kivédje az egyéb beírásokat.
Valószínűleg bolti vásárlás volt és csak úgy beírtad a véleményt. Ez viszont nem megy át a szűrőkön mert nincs netes rendelésszámhoz kapcsolva.

Másik oldalról a google védi a valós vásárlói véleményeket. Tehát ha valaki ilyet ír, termékről, cégről automata bekérés alapján mi már nem tudjuk eltávolítani, elrejteni.
Csak megkérni az ügyfelet, hogy ha sikerült orvosolni a problémát és elégedett, esetleg nem e javítana az értékelésen.
Soha nem vásárolok a boltba, mindent neten keresztül intézek, ha olyat rendelek, hogy érte kell menni akkor is otthonról rendelem meg kifizetve. Az értékelésem 1 napig volt fent aztán eltünt. Amúgy minden értékelésem eltünt ami 4*alatt volt. 😊 Úgyhogy nem értem.
 
Soha nem vásárolok a boltba, mindent neten keresztül intézek, ha olyat rendelek, hogy érte kell menni akkor is otthonról rendelem meg kifizetve. Az értékelésem 1 napig volt fent aztán eltünt. Amúgy minden értékelésem eltünt ami 4*alatt volt. 😊 Úgyhogy nem értem.

Dobsz egy mintát, hogy meg tudjam nézni? Privátban is jó. A véleményező rendszerünk a reviews.io ami sokkal szigorúbb feltételekkel dolgozik mint a korábbi Yotpo amit használtunk.
Ezért is írtam a fentieket. Ha konkrét termék van, meg tudom nézni. 60-as wrgb alatt nem találtalak, lehet más modellt vásároltál?

ui: Sajnos a nevedre/emailedre nem tudok keresni. Konkrét termék (cikkszámnál) tudok ránézni csak

Arról hogy miért nem lehet moderálni:
 
Utoljára módosított:
Dobsz egy mintát, hogy meg tudjam nézni? Privátban is jó. A véleményező rendszerünk a reviews.io ami sokkal szigorúbb feltételekkel dolgozik mint a korábbi Yotpo amit használtunk.
Ezért is írtam a fentieket. Ha konkrét termék van, meg tudom nézni. 60-as wrgb alatt nem találtalak, lehet más modellt vásároltál?

ui: Sajnos a nevedre/emailedre nem tudok keresni. Konkrét termék (cikkszámnál) tudok ránézni csak

Arról hogy miért nem lehet moderálni:
Wrgb ii 90cm volt. Jelenleg nem nagyon tudom beleásni magam, mert dolgozok. De Tamás néven ezzel a prof.képpel szoktam értékelni
 
Igen, mert azt tudtam megmutatni, hogy ott van. Azt nem, hogy nincs máshol :)
Azt hittem ez egy netről vadászott képernyőkép volt :)
Amúgy neked teljesen máshogy néz ki az app mint nekem. Szerintem a kiválasztott eszközök felületei is eltérnek. A commander már egy kifutó széria mivel megvan az utódja, lehet nem fejlesztik azt a részt.
 
Igen, mert azt tudtam megmutatni, hogy ott van. Azt nem, hogy nincs máshol :)

Na igen, ezt jól benéztem, itt nekem is megvan. Pedig esküdni mernék, hogy tegnap még nem volt :) De ezt már sosem tudjuk meg, mindenesetre megnéztem az alkalmazásinfót, mai frissítésem van...
És az óra előhívása még mindig nem működik. Ezt most külön megnéztem újra.

Igen, ismerem eMZé esetét.
Nem tudom, ki fejleszti az applikációt, lehet hogy nincs is közvetlen ráhatásuk. Lehetne nekik írni, de gyenge ahhoz az angolom, hogy jól érthetően írjam le a problémámat, ráadásul illene hozzá csatolni egy megoldási javaslatot is. Egyszerűen lusta vagyok ehhez, annyira azért nem foglalkoztat a dolog :) Biztosan megteszik mások is.. bizonyára jópáran már meg is tették, kizárt hogy ez ne zavarjon sokakat. Szerintem amúgy ilyen minimál fejlesztésekkel (mint pl. grafikon nagyíthatósága) nem is nyúlnának hozzá az apphoz, valószínűleg már készülőben van egy újabb verzió, ahol új külsőt kap az egész illetve több apró hibát is kijavítanak és ezt a grafikonos időbeállítást is újragondolják majd. Remélem.
Nekem Commander1 volt a Chihi 60cm RGB lámpámhoz. Ott 1 órás fel és lefutás annyit csinált, hogy fél óra után 50% fényt dobott, újjabb fél óra után váltott 100%-ra. Kikapcs ugyanígy csak fordítva. Viszont ha 10 percenként megfogtad a görbét, akkor több lépésben be lehettet állítani, de még így is elég durva lépések voltak fényerőben. Elviseltem, de nem szerettem.
A Vivid RGB már szépen 1%-os lépésekben állította a fényerőt, de eléggé látszódott. A görbe szerkesztése tényleg rémálom, de nem lehetetlen.
Az AI lámpámnál is elég nehéz az idő diagrammon pont oda ütni ahova tényleg szeretnél, de ott van + és - gomb, amikkel 10 percenként lehet lépkedni. Ha megvan a kívánt időpont, akkor szerkesztést kell nyomni és az alatt csatornánként lehet állítani az egyes ledeket. Ezt lophatná a Chihi nyugodtan.
 
Sziasztok!
Van egy 670 literes akváriumom, gyenge és közepes igényű növényekkel. Eddig 2x36w t8-al.
Ezt váltanám ledes lámpára. Mindenképp beépített vezérlővel kell, nem szeretnék külső alkatrészt.
A Chihiros WRGB II 120 cm lámpát ajánlották.
A másik lehetőség Chihiros AII 1201 120 cm. Elég lenne ez is, vagy kell az erősebb?
A mostanihoz képest ez is előre lépés, vagy nem érdemes?
Köszi Szabolcs
 
Szerintem az AII majdhogynem' visszalépés lenne - kivéve persze a slim kivitelt és beépített vezérlést.
A WRGB II jelenthet némi előrelépést, de olyan nagyon sokat tőle se várj, főleg ha >50 cm a magasság, hatalmas ez az akvárium...
 
Sziasztok!
Van egy 670 literes akváriumom, gyenge és közepes igényű növényekkel. Eddig 2x36w t8-al.
Ezt váltanám ledes lámpára. Mindenképp beépített vezérlővel kell, nem szeretnék külső alkatrészt.
A Chihiros WRGB II 120 cm lámpát ajánlották.
A másik lehetőség Chihiros AII 1201 120 cm. Elég lenne ez is, vagy kell az erősebb?
A mostanihoz képest ez is előre lépés, vagy nem érdemes?
Köszi Szabolcs
Én 2 db wrgbII-t tennék fölé
 
Back
Oldal tetejére