• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpa tapasztalatok

Na, megnéztem mégegyszer, Chihiros A Series 601 Plus-om van. Kiszedtem a közdarabit, amin a dimmer van. Úgyis csak kb. 50%- t tud.
Az a nagy darab fekete doboz (adapter), gondolom az lehet a ludas.
Lehet olyat venni valahol? Én nem nagyon találtam.... aliexpressz talán...de mire ideér, minden tönkremegy...
először próbáld ki egy kolléga jól működőjén. Szerintem... Ha nem is chihirost, de biztos lehet venni. Én is vettem sima átalakított a601-hez
 
Szóval a fenti adapter van a 220-ba dugva, ehhez csatlakoztatom a dimmer közdarabot. A dimmer pedig a lámpához. Ez így volt gyárilag.
 
Szerk: Nagyon gyorsan megnézted, pedig egyből töröltem :) Mert csak utána vettem észre, hogy Plus! Ahhoz kell a minimum 6A, mert 65Wattos, de a többi stimmel.

Az A601 teljesítménye 39W, tehát minden - legalább 4 Amperes - táppal ki tudod próbálni a max teljesítményét. (I=P/U, azaz I=39W/12V=3,25A)
Tartós használathoz 5, de inkább 6 Amperest használj. Csak erre kell figyelned, illetve hogy 12 Voltos legyen. Jó eséllyel akad is nálatok is a háztartásban hasonló.


Ha kisebbet dugsz rá, bajt akkor se csinálsz, de csak a táp max teljesítményét használja majd ki a lámpa is, azaz nem fog teljes fényerőn világítani. Illetve tartós használat esetén a táp tönkremehet a maxon járatás miatt.
 
Szerk: Nagyon gyorsan megnézted, pedig egyből töröltem :) Mert csak utána vettem észre, hogy Plus! Ahhoz kell a minimum 6A, mert 65Wattos, de a többi stimmel.

Az A601 teljesítménye 39W, tehát minden - legalább 4 Amperes - táppal ki tudod próbálni a max teljesítményét. (I=P/U, azaz I=39W/12V=3,25A)
Tartós használathoz 5, de inkább 6 Amperest használj. Csak erre kell figyelned, illetve hogy 12 Voltos legyen. Jó eséllyel akad is nálatok is a háztartásban hasonló.


Ha kisebbet dugsz rá, bajt akkor se csinálsz, de csak a táp max teljesítményét használja majd ki a lámpa is, azaz nem fog teljes fényerőn világítani. Illetve tartós használat esetén a táp tönkremehet a maxon járatás miatt.
Találtam is itthon, de az a Dennerle 9W lámpájához van, az kevés is, meg a csatlakozása sem olyan.
 
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy 2db Vivid 2 vagy 2db Wrgb 2 lámpa lehet jobb egy 120x50x50-es hightech növényesre. Lumenben(nem csak ez számít ugye) elvileg két darab Wrgb 2-vel előrébb vagyok, de 1db kevés lenne szerintem. Ha jól tudom a boltban kerültek fel ilyen lámpák, van róluk valami tapasztalat hogy melyik alatt szebbek, egészségesebbek a növények? Áramszünet után tényleg elfelejti a beállításokat es maximumon világít?
Jelenleg 7m 8520 szalaggal és 5m pirossal világítok, ami ha lehet hinni a gyári adatoknak 17000-20000 lumen között van 100% on, de a spektruma biztos, hogy nem jó. Most cseréltem volna le V-tac szalagokra, de közben a főnököm engedélyezte a komolyabb fejlesztést a fent említett lámpák valamelyikére ami szerintem nagyobb ugrás lenne, mint a szalag csere.
Köszönöm a segítséget!
 
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy 2db Vivid 2 vagy 2db Wrgb 2 lámpa lehet jobb egy 120x50x50-es hightech növényesre. Lumenben(nem csak ez számít ugye) elvileg két darab Wrgb 2-vel előrébb vagyok, de 1db kevés lenne szerintem. Ha jól tudom a boltban kerültek fel ilyen lámpák, van róluk valami tapasztalat hogy melyik alatt szebbek, egészségesebbek a növények? Áramszünet után tényleg elfelejti a beállításokat es maximumon világít?
Jelenleg 7m 8520 szalaggal és 5m pirossal világítok, ami ha lehet hinni a gyári adatoknak 17000-20000 lumen között van 100% on, de a spektruma biztos, hogy nem jó. Most cseréltem volna le V-tac szalagokra, de közben a főnököm engedélyezte a komolyabb fejlesztést a fent említett lámpák valamelyikére ami szerintem nagyobb ugrás lenne, mint a szalag csere.
Köszönöm a segítséget!
Tageld be valamelyik GA-s tagot, ha közvetlenül tőlük szeretnél véleményt. De eMZé is csinált tesztet a Vivid 2-ről, ITT kezdődik, de lapozz tovább is, többet is írt róla pár hét használat után.
 
Tageld be valamelyik GA-s tagot, ha közvetlenül tőlük szeretnél véleményt. De eMZé is csinált tesztet a Vivid 2-ről, ITT kezdődik, de lapozz tovább is, többet is írt róla pár hét használat után.
eMZé tesztje meggyőzött, hogy jó döntés lehet a Vivid 2, szép hajtásokat hozott a rotala nála. Áramszünet esetén elvileg a beállításokat tudja, csak az aktuális idő 0:00-ról indul. A VIVID 2 egyértelműen jónak tűnik csak a kulönbségre lennék kíváncsi, ha van.
Nincs esetleg már tapasztalat, hogy a VIVID 2 vagy a WRGB 2 alatt fejlődnek szebben a növények @inadsz @viktorlantos ? Vagy nem igazán van közte különbség ebből a szempontból? Adatok alapján a lumen szempontjából van a WRGB 2(120cm) javára, bár nem csak a lumen a lenyeg. Amelyiknek jobban tetszik a kialakítása azt vegye az ember? 120x50x50 akváriumra menne valamelyikből 2db.
 
eMZé tesztje meggyőzött, hogy jó döntés lehet a Vivid 2, szép hajtásokat hozott a rotala nála. Áramszünet esetén elvileg a beállításokat tudja, csak az aktuális idő 0:00-ról indul. A VIVID 2 egyértelműen jónak tűnik csak a kulönbségre lennék kíváncsi, ha van.
Nincs esetleg már tapasztalat, hogy a VIVID 2 vagy a WRGB 2 alatt fejlődnek szebben a növények @inadsz @viktorlantos ? Vagy nem igazán van közte különbség ebből a szempontból? Adatok alapján a lumen szempontjából van a WRGB 2(120cm) javára, bár nem csak a lumen a lenyeg. Amelyiknek jobban tetszik a kialakítása azt vegye az ember? 120x50x50 akváriumra menne valamelyikből 2db.

A panel bennük ha jól tudom egyforma, innentől kezdve igazából nincs különbség köztük.
Kb. egy árban van 2 db 120 cm-es WRGB 2 és 2 db Vivid 2. Én azt választanám ami design-ban jobban tetszik, 2 különálló lámpatest (Vivid 2) vagy 2 sor lámpa (WRGB 2 120).
 
Mindenki hozzászólását köszönöm!
A probléma megoldódott, a lámpa újra teljes pompájában ragyog ( szó szerint🙂).
Az adapter volt hibás, ahogy @inadsz is írta.
Viszont a legjobb, hogy megkerestem a webáruházat, ahol 2,5 éve vettem a cuccost, hogy találkoztak-e ilyen hibával. Akkor még nem tudtam, hogy az adapter rossz.
Ingyen küldtek egy újat!🙂🙂
Tekintettel arra, hogy már vásároltam ott többször, illetve azért, mert egyszerűen nem szeretnék, hogy rossz érzés maradjon bennem.Örültem neki nagyon.
Új adapter csatlakoztatva, működik rendben.
 
Mindenki hozzászólását köszönöm!
A probléma megoldódott, a lámpa újra teljes pompájában ragyog ( szó szerint🙂).
Az adapter volt hibás, ahogy @inadsz is írta.
Viszont a legjobb, hogy megkerestem a webáruházat, ahol 2,5 éve vettem a cuccost, hogy találkoztak-e ilyen hibával. Akkor még nem tudtam, hogy az adapter rossz.
Ingyen küldtek egy újat!🙂🙂
Tekintettel arra, hogy már vásároltam ott többször, illetve azért, mert egyszerűen nem szeretnék, hogy rossz érzés maradjon bennem.Örültem neki nagyon.
Új adapter csatlakoztatva, működik rendben.

Szuper :)
 
Sziasztok!

Új vagyok még a fórumon és az első akváriumom összeállításán dolgozom.
van egy 80x40x45 cmes opti-white akváriumom és szerintetek egy 60 cm-es WRGB 2-s elég lenne vagy szükséges a Vivid 2?
Elsőkörben nem Iwagumi lenne a cél, de bármi megeshet😊

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv,
Laci
 
Sziasztok!

Új vagyok még a fórumon és az első akváriumom összeállításán dolgozom.
van egy 80x40x45 cmes opti-white akváriumom és szerintetek egy 60 cm-es WRGB 2-s elég lenne vagy szükséges a Vivid 2?
Elsőkörben nem Iwagumi lenne a cél, de bármi megeshet😊

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv,
Laci
Szia!
Igaz nekem a WRGB 2-vel nincs tapasztalatom, sőt a Vivid 2-vel se sok, mert csak ma üzemeltem be 2db-ot egy 120x50x50-es akváriumra. Szerintem, ha olyan 20cm magasan lesz a viz felett bevilágítja rendesen a szélét is. Lumenben szerintem elég, de hátha válaszol más is.
 
Szia!
Igaz nekem a WRGB 2-vel nincs tapasztalatom, sőt a Vivid 2-vel se sok, mert csak ma üzemeltem be 2db-ot egy 120x50x50-es akváriumra. Szerintem, ha olyan 20cm magasan lesz a viz felett bevilágítja rendesen a szélét is. Lumenben szerintem elég, de hátha válaszol más is.
Gondolom azért az se mindegy melyik magasságban milyen erősen világít. Tegnap érkezett a GA-ba a szállítmány, úgyhogy rendeltem is egyet, Németből meg függesztő állványt... bár így elgondolkodva nem is tudom, hogy 1 nagy helyett nem e jobb 2 kicsi? Mindenesetre egy hét múlva okosabb leszek én is e témában. 😊
 
Hát megvettem a CH WRGB II-őt, de az applikáció nem dobott fel. Az, hogy a gyári beállítás olyan amilyen az oké, de, hogy a saját beállítást nem lehet úgy kalibrálni ahogy én akarom az bosszantó. Egyáltalán a fehér ledeket miért nem lehet kalibrálni? E téren jobban jártam volna ha WRGB1-et veszek vagy VIVID2-est ezeknek elsőre tetszett a variálhatósága... Azt se tudom, hogy normális e az,, hogy a vevőegység olyan forró, hogy megfogni nem lehet. Szóval nem tudom... lehet én vagyok a béna vagy nagyon a HeliaLUX Spectrum-hoz vagyok szokva.
 
Back
Oldal tetejére