• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpa tapasztalatok

És árulni is fogjátok? Jó lenne egy chihiros termékpaletta. Speciel ezt pont nem venném, de a wrgb egészen tetszik. Eddig nagyon bevállt.
 
És árulni is fogjátok? Jó lenne egy chihiros termékpaletta. Speciel ezt pont nem venném, de a wrgb egészen tetszik. Eddig nagyon bevállt.

Agyalunk. Egyre több a LED. Ha mindenből készletet akarunk tartani az rengeteg. És gyakorlatilag évente frissítés van, akkor meg az "elavultabb" spektrumú lámpák kiesnek.
Én még mindig a gyártói összeszerelés minőségétől félek. És az emiatt majd hónapok múlva visszatérő vevőktől. Nem ehhez vagyunk szokva.

Most a topikban is emlegetett nullvámos, elcsalt értékes küldésről nem is beszélek, ami a kereskedelmet tönkreteszi.

De ez a lámpa már tetszetős. Mint DiCaprio az Eredet című filmben elültette a gondolatot a 3. szintű álomvilágban. Most megvárjuk hogy kifejlődjön a gondolat. Pff :D
 
Agyalunk. Egyre több a LED. Ha mindenből készletet akarunk tartani az rengeteg. És gyakorlatilag évente frissítés van, akkor meg az "elavultabb" spektrumú lámpák kiesnek.
Én még mindig a gyártói összeszerelés minőségétől félek. És az emiatt majd hónapok múlva visszatérő vevőktől. Nem ehhez vagyunk szokva.

Most a topikban is emlegetett nullvámos, elcsalt értékes küldésről nem is beszélek, ami a kereskedelmet tönkreteszi.

De ez a lámpa már tetszetős. Mint DiCaprio az Eredet című filmben elültette a gondolatot a 3. szintű álomvilágban. Most megvárjuk hogy kifejlődjön a gondolat. Pff :D
Minden az ár kérdése. Nyilván nem az olcsó, hanem a felsőbb kategóriákat érdemes árulni, mert azok már megütnek egy minőségi szintet. A kínai vámnélkülni rendelés rendkívül kockázatos, hiszen nincsen lehetőség garanciára. Egy wrgb vám és áfa nélkül 40e (szállítással) Kérdés, hogy ti mennyiért tudnátok adni. Tudomásom szerint a szomszédban 55e körül van. Én bevallom őszintén szívesen adtam volna 60 körül érte, ha itthon tudom megvenni
 
Minden az ár kérdése. Nyilván nem az olcsó, hanem a felsőbb kategóriákat érdemes árulni, mert azok már megütnek egy minőségi szintet. A kínai vámnélkülni rendelés rendkívül kockázatos, hiszen nincsen lehetőség garanciára. Egy wrgb vám és áfa nélkül 40e (szállítással) Kérdés, hogy ti mennyiért tudnátok adni. Tudomásom szerint a szomszédban 55e körül van. Én bevallom őszintén szívesen adtam volna 60 körül érte, ha itthon tudom megvenni
Egyébként meg csináljatok ti is lámpát...
Azt venném a legszívesebben.
 
Egyébként meg csináljatok ti is lámpát...
Azt venném a legszívesebben.
Igen szerintem is ebben van ráció. Saját pilács saját reklámmal. De én elsőnek a nano akváriumokat céloznám meg. Mondjuk, lenne egy 10-15cm es 10-20 w modul, amiket egymáshoz lehetne kapcsolni. És akkor nagyobb akváriumokra is működne, nem egy kell belőle, hanem 4. Ha a vásárlónál az egyik modul tönkre menne, akkor csak azt cserélné. Nem az egész lámpát.

De persze ez elég vad ötlet :)
 
Ha a vásárlónál az egyik modul tönkre menne, akkor csak azt cserélné

Az első nehézségek ott indulnak, hogy mint GA ezt sosem szeretnénk. Mármint, hogy tönkremenjen. Ehhez vagyunk szokva.
A tápok tönkremehetnek, de a LED panel nem. Ennek viszont ára van. :)
 
Élőben is nagyon brutál ez a Chihiros lámpa. Jól néz ki a design is, odahajoltam a ventihez, nem hallottam semmit (bár nyilván nagy az alapzaj). A fénye meg... nagyon komoly színeket mutat. Kínából nem hiszem, hogy mernék rendelni.. de ha lenne a GAban akkor előbb utóbb úgyis elcsábulnék :)
 
Pénteken elhoztam a GA-ból a másik Chihiros Vivid RGB2 lámpát, ami nyers alumínium színű.
Késő este értem haza, így csak egy rövid teszt következett mindössze 5%-os fényerővel, hogy a gyerekek ne ébredjenek fel. Az eredményen meglepődtem, mert a régi Chiros Vivid RGB1 már ebben a tartományban nem jól keverte a színeket. Az RGB2 sem teljesen fehér, de bőven elmegy kategória. Ezután kipróbáltam 4-3-2-1 százalékokon is. Újra meglepetés következett: ezeket is rendben teljesítette. Az egyik RGB1 lámpám ha jól emlékszem piros csatornája 2, illetve 1 százalékon nem is világított. Feltűnt, hogy az RGB2 nagyon halk az RGB1-hez képest. Ez már az elfogadható kategória. Kellemes meglepetésként ért, hogy a hálószobában dugtam be a lámpát, hogy világítson és simán kisétáltam a folyosóra vele az akváriumhoz. Ez nagyjából 5 méter kábelt jelent, de lehet több is megvan. Nagy piros pont érte.

Ma hazaérve fellógattam a plafonpa.
Piros pont:
Végre teljesen vízszintesen áll a lámpa nem úgy, mint az RGB1 állt.
A lámpa tetejére rögzíthető egy fokozatmentesen állítható rugós bowden tartó idom, csakúgy mint az ATI lámpámnál.
Fekete pont:
A plafonba fúrható idomot továbbra sem adják hozzá. Csak olyat amivel egy csőhöz lehet rögzíteni a lámpát.

Akkor bekapcs. 100%-ra állít minden csatornát.
Hú, ennek jó fénye van. Alánézek, és ez is fehér, nem csak a másik a GA-ban.
Fotóztam anno tükröződést az RGB1-ről:
Chihi1.jpg
És ez az RGB2:
Chihi tükröződés.jpg
Ez rendben van, ez is piros pontot ér.
Nézem a falon a fals fény színét, hát az is fehér. Szólok az asszonynak, mert ez az RGB1-nél őt sokkal jobban zavarta az oldalra szóródó fény. Ő is azt mondja ez rendben van, pedig még nincs is rajta fényterelő, amit a korábbi verziónál nagyon hiányoltam. Ezentúl opcionálisan az is elérhető.
Még egy piros pont.

A lámpa első generációja sem volt csúnya, de ez szebb lett:
Chihi profil.jpg

Beteszek egy totált is az akváriumról. Úgy nézzétek, hogy az akvárium pont fél éve nem kapott tápot és a növények a nagy akvárium szétszedése miatt egy hétig vödörben voltak a sötét folyosón.
A fotó öt perccel az ültetés után készült, ráadásul mobillal.
Chihi full.jpg

Előszedtem a korábbi levelezéseimet a Chihi mérnökével, hogy mikért is reklamáltam.
1. Vízszintezés - megoldva
2. Reflektor - megoldava
3. Applikáció lefagy, Bluetouth csak fél méteren belül működik - Az új App nagyon pofás és jól is működik, a kapcsolat lakáson belül megfelelően működik
4. Éjszaka borzasztóan zavaró a 2 db státusz led, melyek lefelé világítanak(az egyik villog) - megoldva, az RGB2-nél felfelé világít, a ventilátornál benézve látszik. Nagyon diszkrét.
5. Hangos ventilátorok - megoldva
6. Egyforma RGB csatornateljesítmények esetén nem fehér a lámpa fénye - megoldva
7. Naplemente/napfelkelte esetén nagyon fura színű fények - ez határozottan jobb lett, de eléggé kékes/lilás a naplemente legvége. Csalhattak volna egy kicsit, hogy pirosas legyen a legvégén.

Most akkor kérném is a jutalékomat a feltérképezett és riportált problémákért cserébe:p

@viktorlantos meddig maradhat nálam a lámpa?
 
@viktorlantos meddig maradhat nálam a lámpa?

Kari előtt bedobod az elég. Ennyi idő alatt a növények is kicsit színesebbek lesznek, lesz tapasztalat napközben, este, hosszabb üzem után. Áramszünet, app stb. Talán végetér a hirtelen fellángolás és józanabbul ítélsz :)
Szal 2 hét, aztán egy 2 soros updatet még írj a topikba ha valami van.

Köszi az első körös véleményt 👍
 
Én is megcsodáltam egy Chihiros lámpát a GA-ban, bár sok időm volt nézegetni, tetszett, de az ONF még mindig jobban tetszik, nem tudom fényerőben hol vannak egymáshoz képest, de az ONF színvilága jobban tetszik. A zöldet kicsit visszafogottnak éreztem, a pirosakat meg kicsit túlzásnak. Nekem még jódarabig marad az ATI, de jó az irány a ledeknél.
 
Utoljára módosított:
Kari előtt bedobod az elég. Ennyi idő alatt a növények is kicsit színesebbek lesznek, lesz tapasztalat napközben, este, hosszabb üzem után. Áramszünet, app stb. Talán végetér a hirtelen fellángolás és józanabbul ítélsz :)
Szal 2 hét, aztán egy 2 soros updatet még írj a topikba ha valami van.

Köszi az első körös véleményt 👍
Ok. Köszönöm a lehetőséget!
Akkor megtolom addig a tápozást kissé, hogy lássuk a változást.
 
Kíváncsi vagyok a hosszú távú tapasztalatokra. @vplaca -hoz hozzá szólva, ezt lehet színenként is állítani ha jól tudom.

Olyan hangulatot nem tudsz csinálni vele akkor sem, mint az ONF féle vonal.
Nem véletlen VIVID a termék neve. Egy erősen túlszaturált látványvilágot tudsz kreálni vele. A keveréssel annyiban tudsz belenyúlni, hogy a szaturáció vörösesebb, zöldesebb, vagy kékesebb irányba tolódjon el.
De a szaturációt nem tudod csökkenteni ami szükséges lenne hozzá.
 
Olyan hangulatot nem tudsz csinálni vele akkor sem, mint az ONF féle vonal.
Nem véletlen VIVID a termék neve. Egy erősen túlszaturált látványvilágot tudsz kreálni vele. A keveréssel annyiban tudsz belenyúlni, hogy a szaturáció vörösesebb, zöldesebb, vagy kékesebb irányba tolódjon el.
De a szaturációt nem tudod csökkenteni ami szükséges lenne hozzá.
Szia.
Ugyan ez lenne a véleményed az új WRGB II - ről is vagy ott jobb a megítélés szaturáció terén? Lámpacsre van nálam kilátásban, de egyre inkább nem egyszerű azt veszem észre...
 
Szia.
Ugyan ez lenne a véleményed az új WRGB II - ről is vagy ott jobb a megítélés szaturáció terén? Lámpacsre van nálam kilátásban, de egyre inkább nem egyszerű azt veszem észre...
Szerintem ha belefér az ONF, menj el, nézegesd az akváriumokat, több ONF is van a boltban.
 
Szerintem ha belefér az ONF, menj el, nézegesd az akváriumokat, több ONF is van a boltban.
Első körben ezzel a lámpával szemeztem nagyon erősen! 😉 Csak aztán egyre nehezebb lett a 120x50x50 és méretre max. 200.000 Ft körül kijönni. Ha elég lenne a 90 cm es ONF az frankó lenne, de Viktor szerint erősen esélyes, hogy duplázni kéne. Na az úgy már húzos...
 
Első körben ezzel a lámpával szemeztem nagyon erősen! 😉 Csak aztán egyre nehezebb lett a 120x50x50 és méretre max. 200.000 Ft körül kijönni. Ha elég lenne a 90 cm es ONF az frankó lenne, de Viktor szerint erősen esélyes, hogy duplázni kéne. Na az úgy már húzos...
120x50x50-re 200-ból ATI lámpát vennék.. Vagy 2db 2x54W-os Ody-t. Annak a lógatását is meg lehet oldani.
 
Back
Oldal tetejére