• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpa tapasztalatok

Ha nem tudom megoldani az ADA lámpa dimmelését, akkor lehet benevezek egy A szériás lámpára, úgy sem kell túl sok fény. Persze előbb megnézem élőben mit is tud a lámpa. Mondjuk van is a közelemben egy (feltéve, hogy @Jopet beenged;)). De még az is lehet, hogy egy RGB változat lesz. Fotókon elég meggyőző a szín visszaadása.
Én is ezen az RGB-n gondolkodom egy ideje. Úgy, hogy a másikat se használom :)
Ahogy magamat ismerem, az új bútor még 1-2 hónapot csúszik úgyis. Vagyis akár be is foghatod addig ezt a lámpát, aztán ha megtetszik, akkor rendelsz nekem egy újat, vagy egy új RGB-t, ki tudja még :)
Ugorj be, vagy akár át is vihetem, úgyis készülök egy ideje, aztán sose érek oda.
 
Ha valaki akar jönni megnézni az E szériát (miután megkaptam) és éppen ráérek, akkor lehet róla szó hogy beengedem. :)
 
Jó oké egy kicsit "túlreagáltam" a dolgot. Más fórumokon állandóan ezt olvasom, hogy keress meg Google a barátod, és amikor megláttam ezt itt az Akvakertészeten, elpattant a cérna :D Sajnálom ne haragudjatok. Kerestem a keresővel, de csak a Doctorra találtam rá, lehet nem tudom használni normálisan, de ettől még lehet válaszolni, mert szerintem nem hülye kérdést tettem fel. Vagy a válasz után írni, hogy legközelebb keress rá mielőtt kérdezel. Miután a Doctorról találtam témát, meg láttam naplókban a lámpát, bátorkodtam csinálni neki egyet.
Jogos felvetés hogy írhatnék bővebben esetleg képet, viszont itt meg én mondom azt hogy Google a barátod :D de pótolni fogom.
A kérdés arra irányult, hogy érdemes-e egyáltalán ilyen 10ezres kínai csodával foglalkozni mondjuk egy O. Dual 2x24 alternatívaként. Amit kültél linket abból arra következtetek hogy nem :(
Szia,mindenképpen érdemes próbálkozni,nálam szépen kiváltotta a t5 2x 24 lámpát,december eleje óta megy napi 6,5 órában kb 80 százalékon.[emoji6]
 
Én is ezen az RGB-n gondolkodom egy ideje. Úgy, hogy a másikat se használom :)
Ahogy magamat ismerem, az új bútor még 1-2 hónapot csúszik úgyis. Vagyis akár be is foghatod addig ezt a lámpát, aztán ha megtetszik, akkor rendelsz nekem egy újat, vagy egy új RGB-t, ki tudja még :)
Ugorj be, vagy akár át is vihetem, úgyis készülök egy ideje, aztán sose érek oda.
Na erről még beszélünk, benne vagyok.
Nekem van egy középkategóriájú multiméterem, amin van lux meter is. Bár tartok tőle, hogy a fénymérő része gagyi, de egy telefonos mérésnél valószínű azért jóval korrektebb. Megmérhetnénk az ADA-t és a Chihirost is. Mindkettő 45 centis, így teljesen fair verseny lenne. Legalább mindenki látná mennyi pénzért mit is kapunk. Mondjuk a színét és a szín visszaadását nem tudjuk mérni (ahhoz nincs műszerem sajna), azt el kellene fogadni 2 ember szubjektív véleménye alapján.
 
Utoljára módosított:
Ez még a "jövő zenéje". A ledek durván 74cm-en húzódnak az enyémen így pilácsonként 2db 30×2,5×1,2cm-es bordát rakok majd. A kocka múltamból fakad egy olyan emlék, hogy a procikról alig lehet lerobbantani a bordát még akkor is ha friss köztük a zsír. Tehát első körben megnézem ilyen procikhoz használatos zsírral hátha rakasztani sem kell.

VAn olyan hogy hővezető ragasztó, amit LED-eknél használunk. A processzoroknál a "zsír", az hővezető paszta, nem a rögzítés a feladata, csak évek alatt csonttá szárad, és olyankor nehéz leszedni a prociról a hűtőbordát :)
 
Az emlékeim szerint azért ragaszkodik annyira, mert sűrű, és nagyon vékony réteg van a proci, és a hűtő között, de csavaró, toló mozgásra old, én a mai napig tekerek a hűtön amenynit enged a keret.
Ennek a lámpának meg vannak kb. 1,5-2mm mély bordái, azt kitölteni azzal a kenőcsel egy vagyon, és akkor sincs rányomva, rögzítve. Plusz ha nézted a lámpát, akkor észrevetted hogy a ledcsíkok lötyögnek a sínben, van elég komoly légrés oldalra is, és mögötte is, elég rossz a ledekről a hőelvezetés. Nem egy kiforrott konstrukció sajnos.

Ez az A széria? Nem lehet megbuherálni? Mármint a LED csíkot kivenni, bekenne hővezető ragasztóval, és visszatenni a helyére? :)
 
Nekem az A601 van, tökéletesen meg vagyok elégedve vele, egyáltalán nem csúnya a szememnek.
Egy fokozatot visszadimmelve használom a 96 liter felett.
Meleg egy cseppet, de egyáltalán nem vészes.
Van egy tengerihez való verzióm is, lehet, hogy kipróbálom párban a kettőt, azon csak a színes sort használva.

View attachment 23946

Ha nem okoz gondot, dobd fel légyszi a tengeriset is, és csinálj egy fotót róla! Nagyra értékelnénk! ;)

Sajnos az RGB-ről azután szereztem tudomást, hogy már megrendeltem az A szériás fehéret, de úgyis kell még egy, és nem tudom, hogy A szériás színes legyen, vagy még egy fehér... Az RGB árát sokallom, illetve önmagában is elég lenne szerintem.
 
Sajnos az RGB-ről azután szereztem tudomást, hogy már megrendeltem az A szériás fehéret, de úgyis kell még egy, és nem tudom, hogy A szériás színes legyen, vagy még egy fehér... Az RGB árát sokallom, illetve önmagában is elég lenne szerintem.
Most az A szériás 5 színűről van szó, vagy a külön RGB-sről??
 
Ha nem okoz gondot, dobd fel légyszi a tengeriset is, és csinálj egy fotót róla! Nagyra értékelnénk! ;)

Sajnos az RGB-ről azután szereztem tudomást, hogy már megrendeltem az A szériás fehéret, de úgyis kell még egy, és nem tudom, hogy A szériás színes legyen, vagy még egy fehér... Az RGB árát sokallom, illetve önmagában is elég lenne szerintem.
A külcsín teljesen megegyezik, a belbecs viszont nem.
Ebben a középső sor led csak, ami fehér.
A két szélső pedig a színes.
Három üzemmódja van, fehér, színes, minden együtt.
Természetesen ez is dimmelhető.

31384229404_6dc9400e06_c.jpg
 
Ez még a "jövő zenéje". A ledek durván 74cm-en húzódnak az enyémen így pilácsonként 2db 30×2,5×1,2cm-es bordát rakok majd. A kocka múltamból fakad egy olyan emlék, hogy a procikról alig lehet lerobbantani a bordát még akkor is ha friss köztük a zsír. Tehát első körben megnézem ilyen procikhoz használatos zsírral hátha rakasztani sem kell.
Az emlékeim szerint azért ragaszkodik annyira, mert sűrű, és nagyon vékony réteg van a proci, és a hűtő között, de csavaró, toló mozgásra old, én a mai napig tekerek a hűtön amenynit enged a keret.
Ennek a lámpának meg vannak kb. 1,5-2mm mély bordái, azt kitölteni azzal a kenőcsel egy vagyon, és akkor sincs rányomva, rögzítve. Plusz ha nézted a lámpát, akkor észrevetted hogy a ledcsíkok lötyögnek a sínben, van elég komoly légrés oldalra is, és mögötte is, elég rossz a ledekről a hőelvezetés. Nem egy kiforrott konstrukció sajnos.
Ez az A széria? Nem lehet megbuherálni? Mármint a LED csíkot kivenni, bekenne hővezető ragasztóval, és visszatenni a helyére? :)
Hát, elképzelhető hogy meg lehet csinálni, csak elég szűkös a hely, és nem ismerem ezeket a ragasztókat. Sima hővezető pasztával szerintem nem érdemes, ahhoz sok kell.
 
Most az A szériás 5 színűről van szó, vagy a külön RGB-sről??

Ezek játszanak (nálam és a fenti beszélgetésekben):

A szériás fehér
A szériás színes
RGB

A szériás fehéret rendeltem, az A szériás színes szerintem tengerihez készült, bár megnéztem a spektrumot a leírás alapján, és kb. jó lehet nekünk is.

Az RGB-ről csak azután szereztem tudomást, hogy már úton volt a csomag, ha nem lenne, ezt venném meg.

Azért kértem @zsonybrasco fotóját, hogy lássuk, hogy van-e értelme a tengeris(?) lámpát a fehérrel kombinálni. A fotó sajnos nem győzött meg egyértelműen róla... nagyon kéknek tűnik, amire - tudtommal - semmi szükségünk nincs.

A magam részéről most azon dilemmázom, hogy rendeljek-e még egy fehéret, vagy építsek-e DIY módon 5050 színes LED-ekből egy kiegészítő fényforrást a fehér lámpa mellé. Fogas kérdés :D
 
Ezek játszanak (nálam és a fenti beszélgetésekben):

A szériás fehér
A szériás színes
RGB

A szériás fehéret rendeltem, az A szériás színes szerintem tengerihez készült, bár megnéztem a spektrumot a leírás alapján, és kb. jó lehet nekünk is.

Az RGB-ről csak azután szereztem tudomást, hogy már úton volt a csomag, ha nem lenne, ezt venném meg.

Azért kértem @zsonybrasco fotóját, hogy lássuk, hogy van-e értelme a tengeris(?) lámpát a fehérrel kombinálni. A fotó sajnos nem győzött meg egyértelműen róla... nagyon kéknek tűnik, amire - tudtommal - semmi szükségünk nincs.

A magam részéről most azon dilemmázom, hogy rendeljek-e még egy fehéret, vagy építsek-e DIY módon 5050 színes LED-ekből egy kiegészítő fényforrást a fehér lámpa mellé. Fogas kérdés :D
Ha tudsz szerezni normális hűtőbordát vagy idomot, akkor a diy szerintem jobb.
 
A szériás fehér
A szériás színes
RGB
Lehet, én szörfözök rosszul, de úgy láttam, az RGB az A szériásoknak legalább a duplájába kerül. Tudom, így sem éppen drága, de a másik kettőhöz viszonyítva hát nem is tudom... o_O
 
Jól szörfözöl :)
Fórumokon fel-felbukkan már az RGB, de egyelőre többnyire csak a forgalmazó Hinterfeld dicsőíti :) (Nekem mondjuk már több pozitív tapasztalatom (és termékem is) van a cégtől.)
ITT az ukapson már rákérdezett nála is valaki a fényáram adatokra, várjuk a választ. A választ, amit egyelőre sehol nem találtam, kivéve egyetlen francia forgalmazó webshopját (skaii-and-shrimps) ;)
Azt írják, 70 lm/W ledek, így pl. a számomra releváns méret (43 cm) 37 Wattos verzió 2600 lm-t tud. Hihetően hangzik és elfogadhatónak is tűnik.
 
Utoljára módosított:
Na kérem a helyén az aquasky klón.

Iszonyú minőségi érzetet kelt, nem bánom hogy ezt kaptam és nem A szériát. :)

Csináltam egy kis videót, tudom, a hajalga gáz, de ezeket a bucékat a nagy akvából raktam át ami kicsit már elhanyagolt és nem volt még időm easy carbo ecsetelésre.

Azt már látom, hogy max. fényerőn nem fogom használni, mert sok CO2 nélkül. A melegedésről beszámolok így, hogy két fokozatot visszább vettem a fényből (gyárilag van hozzá dimmelő).
A videó:

Kibontás utáni képek:

32194001506_3761e5b4fd_z.jpg2017-01-10_07-05-52 by Attila Szántó, on Flickr

32083466492_1ca0897931_z.jpg2017-01-10_07-06-02 by Attila Szántó, on Flickr

Majd tolok pár részletfotót is de most kicsit káosz van itthon. :) Két órája képeket fúrok fel... :D
 
Back
Oldal tetejére