• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpa tapasztalatok

A 40 lityis bettalanyos felett mult het szerdan csereltuk a Chihiros saját ledsorát a 95CRIs 5730-ra. Lowtech Co2 nelkul.
A felso kep kozvetlenul a csere elott az also ma keszult (masfel het kulonbseg). Javaslom a Ludwigia Super Red levelet osszehasonlitani, hogyan nott az eredeti majd a cserelt feny alatt. A Hra is belehuzott, kb ketszerakkora leveleket hoz. Lumen szerint a masodik kevesebb, mint az elso!
63954
 
Utoljára módosított:
A 40 lityis bettalanyos felett mult het szerdan csereltuk a Chihiros saját ledsorát a 95CRIs 5730-ra. Lowtech Co2 nelkul.
A felso kep kozvetlenul a csere elott az also ma keszult (masfel het kulonbseg). Javaslom a Rotala Super Red levelet osszehasonlitani, hogyan nott az eredeti majd a cserelt feny alatt. A Hra is belehuzott, kb ketszerakkora leveleket hoz. Lumen szerint a masodik kevesebb, mint az elso!
View attachment 63954

Van a cseréhez guide? Mennyi idő után kellett cserélni és miért? Ennek is elmászik a spektruma mint a T csöveknek?
 
Van a cseréhez guide? Mennyi idő után kellett cserélni és miért? Ennek is elmászik a spektruma mint a T csöveknek?
Nincs guide. Szetcsavar, regi szalag ki (kell hozza forrasztopaka), uj be (ehhez is), osszecsavaroz. Nem kellett cserelni, ki akartuk probalni az uj szalagokat, tetszettek, igy cserelunk mindenutt. Mivel normalis led szett amugy nemigazan kaphato, igy a massziv DIY helyett a masodik legolcsobb megoldast csinaltuk, a piac egyik legolcsobb led lampajat felhasznalva. Spektrum kerdesre nem tudok valaszolni, tok uj szalagok a piacon, nincs tapasztalat roluk.
 
Ma megjött egy új Chihiros A601-Plus. A ledeknél feltűnt, hogy nem ugyanolyan, mint a régi. Közelebbről megnézve látszik is a különbség. A régi 5630-as az új 5730-as (ettől függetlenül beleztük és cseréltük).
Kicsit mintha a profil design is változott volna és tápból is erősebbet adtak hozzá, mint az elődhöz.
View attachment 65538
Hogy nekem mennyire semmit sem mondanak ezek a számok, az félelmetes!!! :eek:
Mi a különbség az 5630 és az 5730 között?????:unsure:
 
Hogy nekem mennyire semmit sem mondanak ezek a számok, az félelmetes!!! :eek:
Mi a különbség az 5630 és az 5730 között?????:unsure:
Beloktek az 5730-at de igazabol egysorosan nem sokat lepett elorebb. Viszont a 8520-as alura szerelt valtozatat felhasznalva mar drasztikusan kiemelkedo teljesitmenyt ertek el vele. Ugyanugy alura szerelve dupla sorban. A piacon ha jol tudom jelenleg a legerosebb. Szinben is eleg jo.
09-53-22-led-szalag-12v-28w-5730-smd-dupla-chip-szuper-fenyes-hideg-feher.png
 
Víz felmelegedésével nem volt problémátok? 26,8-ra emelte fel a víz hőmérsékletét egy 22,5 fokos szobában. kb 15 cm-re van az üveg peremétől lábakon áll 2 db C.LED lámpa egy RGB meg egy 450 A+. Mindkettőt 60%-ra dimmeltem.

Ez a kettő brutál erős fényt ad, gondolkodom a további csökkentésen, vagy még magasabbra teszem.

Másik téma:

Összemértem a telefon fénymérőjével a többi lámpáméval.

1, 4*54W-os Odyssea van a 288L-es felett. 60CM magas az akva. Ez kb 0,8w/L Minden növény gyönyörűen fejlődik. A padlón futó parvula és MC is szép.
2, Gyerek nanoja 30L és egy eredeti de megfáradt Dennerle 24W-os fénycsöves van rajta + 1 Odyssea 24W neon. Ketten együtt sem erősek hiába lenne ez 1,4w/L
3, 50L-es scaper nano 2 Chihiros LED el amit fentebb írtam. 60%-ra dimmelve. 15 cm-re az üvegtől.

Minden mérést az akváriumhoz képest mértem az akvárium közepén és a legalján. Ez a két adat érdekelt. Telefon fényerője valószínűleg egy vicc, de önmagához képest jó arányszámot adhat.
A 1-es a 288L-es nekem az etalon mert teljesen jól ketyeg, ehhez hasonlítanám a többit amikkel még csak próbálkozom s kisebb nagyobb hibákba futok bele.

1, Középen 7200 Lux, talajszint 3700 Lux
2, Középen 5500 Lux, talajszint 3200 Lux
3, Közép, 10000+ kiakad, talajszint 10000+ kiakad, talajszint alatt 10cm-el kezd el számolni 9980 Lux

Hogy miért írom le ezt? Némi pozitív visszajelzésnek, hogy van ebben brutál erő. Na meg hő is.

Viszont ezzel a leddel nem tudtam az előző scapement algamentesre csinálni, most már tudom miért. Valószínűleg túl sok volt a fény. Az összes növény algamentes volt és az üveg is, de a piros megkövesedett fa korom fekete volt ahogy a zöld alga beette magát a piros erózióba. Szemét az a kő, mert azon van egy 1mm vastag erózió, mint egy szivacsréteg, le lehet smirglizni. Ha oda beeszi magát az alga akkor se a süncsiga nem harapja ki onnan se a tökéletes körülmény nem építi le.
 
nem mondjátok hogy a táblázat nélkül nem vettétek észre a 0,1mm különbséget a led-eken?
Dehogynem: ;)
A ledeknél feltűnt, hogy nem ugyanolyan, mint a régi.


Beloktek az 5730-at de igazabol egysorosan nem sokat lepett elorebb. Viszont a 8520-as alura szerelt valtozatat felhasznalva mar drasztikusan kiemelkedo teljesitmenyt ertek el vele. Ugyanugy alura szerelve dupla sorban. A piacon ha jol tudom jelenleg a legerosebb. Szinben is eleg jo.
Bocs, de ezen túl egyenesek a ledek. :bucktooth: Ezek azért nem szimpik, mert hővezető pasztával kell ragasztani, ráadásul a magas CRI-s szalagok elég egyértelműen megmutatták, hogy nem (csak) a fényerő a lényeg.
 
Ma megjött egy új Chihiros A601-Plus. A ledeknél feltűnt, hogy nem ugyanolyan, mint a régi. Közelebbről megnézve látszik is a különbség. A régi 5630-as az új 5730-as (ettől függetlenül beleztük és cseréltük).
Kicsit mintha a profil design is változott volna és tápból is erősebbet adtak hozzá, mint az elődhöz.
View attachment 65538
Mit nyertél a cserével? A képek magukért beszélnek tényleg szebben fejlődnek a növények. De fény szempontjából mi változott a LED szalag cserével?

Rámértél valamivel? Pl lett 15% fénytöbbleted?
 
Dehogynem: ;)




Bocs, de ezen túl egyenesek a ledek. :bucktooth: Ezek azért nem szimpik, mert hővezető pasztával kell ragasztani, ráadásul a magas CRI-s szalagok elég egyértelműen megmutatták, hogy nem (csak) a fényerő a lényeg.
A ragaszto gyarilag rajta van :)
Ezek a magas cri-s ledek valoban szepen visszaadjak a szineket ezt nem nehez megallapitani. De azert jelentsuk ki batran, hogy meg mindig csak a szemunknek jobb. A novenyek optimalis illetve hajtatott neveleseben viz alatt vagy felett, igazabol semmiben sem kulombozik az osszes tobbi erre kitalalt vagy fejlesztett fenytol. Termeszetesen a ch-t itt nem vesszuk alapul, mert ott van egy minimal spectrummal rendelkezo kozelebb a 10K-hoz mint a 6.5 k-hoz led sor ami mint tudjuk nem a leg tokeletesebb, ha az ember szines novenyeket hasznal. Rengeteg jo spektrumu, vagy szin visszaadasu lampa vagy led van ami legalabb ilyen jo, vagy jobb, csak korabban nem tertek ki ennyire a szin visszaadasban, hogy cri x/y jelolest hasznaljanak. Meg hat ugye, mondjuk ez az en velemenyem, a ch-kban duborgo ledsoroknal, ha valakinek ez tetszik is, szinte minden jobb.
 
Mit nyertél a cserével? A képek magukért beszélnek tényleg szebben fejlődnek a növények.
Azt hogy szebben fejlodnek a novenyek. :)
De fény szempontjából mi változott a LED szalag cserével? Rámértél valamivel? Pl lett 15% fénytöbbleted?
Valosaghubb szineket kaptunk. A fenyero (lumen) kevesebb lett, ezt is tudjuk (gyari adatok kulonbsege Ch 601 - 9600 lumen, high cri szalag - 9000 ). Emellett azt is, hogy megis tobb a novenyek szamara hasznosithato mennyiseg ami latszik a fejlodesukon es a sebessegukon. Nincsen PAR meronk, nem is lesz, igy nem tudjuk tenylegesen bemerni. Egyebkent is minek, ott vannak a novenyek meronek es rajtuk latszik, hogy a kevesebb megis tobb. A szemunknek is sokkal szebb a feny, hogy nem nagyon hideg fenyben uszik a lakas, amikor mar sotet van.
 
Igen, sajna a Chihiros színspektruma elég hideg, ez nekem sem tetszik. :(
Rita es Gábor megoldasa erre a problemara a leheto legjobb megoldas. Nem is ertem miert nem cserelted ki eddig. A kis garnis barlangodat feldobnak a jobb szinek. Megerdemelnek.
 
Mert béna fakezű vagyok és nem merek nekiállni forrasztgatni. :D
Ráadásul van 8db chihiros lámpa amin cserélni kellene a ledeket akkor... :D
 
Back
Oldal tetejére