• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpa tapasztalatok

Teljesen igazad van abban amit írtál.
Viszont van rá példa, hogy európai kereskedő is árulja. (Pl. Sabi) Árban nem is sokkal drágább, mintha Kínából rendeled.
Valahogy ott is megoldják a garancia kérdést...

Ezeknek a lámpáknak a minősége azért még mindig megkérdőjelezhető. Szerintem a GA imigébe nem illik bele, hogy az ADA, Twinstar, ATI lámpák mellett ilyen második vonalas lámpákat is áruljon.
 
Teljesen igazad van abban amit írtál.
Viszont van rá példa, hogy európai kereskedő is árulja. (Pl. Sabi) Árban nem is sokkal drágább, mintha Kínából rendeled.
Valahogy ott is megoldják a garancia kérdést...

Ezeknek a lámpáknak a minősége azért még mindig megkérdőjelezhető. Szerintem a GA imigébe nem illik bele, hogy az ADA, Twinstar, ATI lámpák mellett ilyen második vonalas lámpákat is áruljon.
Már hogyne illene be. Onnantól, hogy olcsóbban hozza a jó minőséget ... GA-sok mindig keresték az ár/értékben jobb megoldást attól függetlenül, hogy a prémiumot is forgalmazzák. Sőt a házi hipót vagy a DIY-et ajánlják ha 2 perc alatt megoldod fillérekből és nem kényszerítenek bele a sokszor drágább gyári megoldásba ha eléred olcsón az azonosat.

Értelemszerűen amíg nem hozza a minőséget addig nem. Ha pont úgy elketyeg 5-8 évig és jó a fénye miért ne?

Valamint képzeld el mekkora veszteséget érnének el, ha 2 év múlva a fórumozók 1/3-a már Chihirost vesz, s ők kimaradnak belőle. De persze mindennek az a feltétele, hogy megüssön egy szintet, lehessen garanciáztatni és ők beszállítással együtt olcsóbban kapják mint ahogy az Ali-ról hozzájutsz.

Minden gyártó alap működési feltétele, hogy ha árul is akkor drágábbak legyenek mint a kiskereskedések. Pl legót is lehet rendelni az anyacégtől, mind dobozt mind alkatrészeket egyesével. Csak kb 10-30%-al drágábban. Ha a Chihiros nem adja jelentősen olcsóbban a kiskereskedőknek mint ahogy Ő maga árulja az Ali-n azzal eléri, hogy nem lesz kiskereskedője. De kb ezt fejtegette Viktor is.

Nem védem a Chihiros-t mert egy hónapja van és nem tudom még milyen lesz és meddig tart ki.
 
A sztorihoz annyi kommentet fűznék még, hogy szinte minden gyártó az ajtóban toporog most LED témában, hogy vagy tegyük fel vagy teszteljük vagy írjunk 2 szót valamelyik platformunkra.

A GA egy nemzetközi influencer cég lett az elmúlt években. Mindig nyitottak vagyunk az új megoldásokra. Ha emlékeztek elsőként hoztuk pl a Twinstar porlasztót az EU-ba. Teszteltük az ES lámpáit, de nekünk kevés volt nem foglalkoztunk vele. Az olyanok miatt mint mi csináltak egy erősebb modellt. Nagyon sokan követnek minket és nézik mi mindennel foglalkozunk, mire mondunk áment. Hogy aztán bevegyék a portfolióba. Így megy ez. Milyen növényt, milyen fényt, milyen tápot mit használunk.... naponta ömlenek a kérdések.

Részünkről végre elértünk arra a szintre, hogy kipróbálhassunk pár dolgot anélkül, hogy vagyonokat invesztálnánk belé. Nem kell kopogni ajtókon, kutatni kontakt embereket. Ők keresnek meg. Ez sokkal kényelmesebb.
És ahogy haladunk ez csak még inkább jellemző lesz ránk.

Szóval csak mint érdekesség dobtam be, mert a téma az új lámpáról ment már egy ideje, hogy jön majd hozzánk. Ti akik használjátok többet el tudtok majd mondani róla.
Éppen ezért pl ha valakinek szép akváriuma van és ki akarja próbálni külső teszterként, akkor 1 hétre oda tudjuk adni. Cserébe kérünk némi visszajelzést az illetőtől.

Természetesen mi is megnézzük majd. De most is itt van az ONF, Maxlite, ONF nano teszt. Egy másik taiwanit kivégeztünk közben. Szóval van mit nézni próbálni ettől függetlenül is.
 
Teljesen igazad van abban amit írtál.
Viszont van rá példa, hogy európai kereskedő is árulja. (Pl. Sabi) Árban nem is sokkal drágább, mintha Kínából rendeled.
Valahogy ott is megoldják a garancia kérdést...

Ezeknek a lámpáknak a minősége azért még mindig megkérdőjelezhető. Szerintem a GA imigébe nem illik bele, hogy az ADA, Twinstar, ATI lámpák mellett ilyen második vonalas lámpákat is áruljon.
Szerintem ez nem image-töl függ. Nem olyan rosszak azert ezek a lampak, persze magam is megvarom, hogy mi lesz az enyemmel 4-5 ev mulva...
Inkabb a valasz abban rejlik, amit Viktor mondott.
Ha rossz strategiaval kezdtek el arulni, terjeszteni, akkor ugy nehezebb lesz nekik labdaba rugni.
Bar azert kettö nemet ismert webaruhazat is tudnek mondani, ahol aruljak a Chihiros lampakat...es a finnyas nemetek meg veszik...
 
Szerintem ez nem image-töl függ. Nem olyan rosszak azert ezek a lampak, persze magam is megvarom, hogy mi lesz az enyemmel 4-5 ev mulva...
Inkabb a valasz abban rejlik, amit Viktor mondott.
Ha rossz strategiaval kezdtek el arulni, terjeszteni, akkor ugy nehezebb lesz nekik labdaba rugni.
Bar azert kettö nemet ismert webaruhazat is tudnek mondani, ahol aruljak a Chihiros lampakat...es a finnyas nemetek meg veszik...

Mindent megvesznek. A kerdes hogy 3-5 eves tavlatban mennyi a selejt es ki allja ennek a koltseget. Es az a vevo aki azt a valaszt kapja hogy kuka a dolog mit lep majd? Tobbe kerult megszerezni mint a lampan levo haszon volt.

A kinaiak ha olcso dologrol van szo ritka trehanyak. Megszivtuk mar tobbszor is...
 
Most arrol nem is beszelek, hogyan magyaraznank el a vevonek hogy a lampa forro ezert fabrikalj hutest hozza vagy ne hasznald maximalis allasban. Ez amig ali van ok, de amikor europaban vagyunk hoznak vissza a lampat es kapnank egy rossz ertekelest. Nem a gyarto, mi.

Nah mind. Most megnezzuk hol tart az uj lampa hatha valtozik a velemeny.
 
Mindent megvesznek. A kerdes hogy 3-5 eves tavlatban mennyi a selejt es ki allja ennek a koltseget. Es az a vevo aki azt a valaszt kapja hogy kuka a dolog mit lep majd? Tobbe kerult megszerezni mint a lampan levo haszon volt.

A kinaiak ha olcso dologrol van szo ritka trehanyak. Megszivtuk mar tobbszor is...
Persze, megértem. Én csak arra utaltam, hogy nem feltétlen azért nem àruljàtok, mert olyan szörnyen rossz...
Még nem építette fel a bizalmat a termékei iránt...de lehet változik ez.
Nálam sem megy 100%-on...hallottam, hogy nagyon melegszik.
 
Hát igazából én sem tudom. :)
De majd csak jön valaki, aki kiokosít bennünket.
Viszont összehasonlításként álljon itt az etalon ADA solar rgb spektrumja is:
graph_3_large.jpg
 
Hát igazából én sem tudom. :)
De majd csak jön valaki, aki kiokosít bennünket.
Viszont összehasonlításként álljon itt az etalon ADA solar rgb spektrumja is:
View attachment 62696
úúúúú de gáz az ada skálája csak 1-ig van. :D :D :D

De itt már van mellé írva valami: Realtív érték. Tehát igazából semmi, csak egymáshoz képesti viszonyítási arány.
 
Nem értem mi ez az általános kereszteshadjárat néhányatoktól a Chihiros lámpái ellen... :)

"A" szériából a 50 centis 10.000.- forint körül jön ki. Itthon egy ugyanilyen fényerejű pilács minimum a triplájába kerül, de inkább többe, ADA lámpák meg mondjuk a tízszeresébe.
Így hát pontosan annyit tudnak, amennyit ezért a brutál alacsony árért kell (sőt, még többet is sokkal).
Aki ADA közeli minőséget vár az ADA árának töredékéért, az ébredjen fel. Csodák nincsenek.

Nálam megy már 2-3 éve is Chihiros lámpa, köszöni semmi baja. Igen, le kell dimmelni kettővel, de még egyszer: 10.000.- forint volt basszus.
Jelzem a pincében összesen van 8 db kül. szériás Chihiros lámpám a 6db garnis akván. Panasz nélkül.

Forgalmazni meg nyilván tök felesleges itthon, akinek kell, megrendeli bagóért Kínából és jóvan. Nincs szerviz, nincs support, ennyiért ne is várd el.
 
pontosan annyit tudnak, amennyit ezért a brutál alacsony árért kell

Ez igaz a régi, aktuálisan kapható lámpáikra. Valamit valamiért...
Viszont a kérdés, hogy az új pilácsok milyen árszintet fognak képviselni. Valószínűleg ezek már nem a megveszem bagóért kategóriák lesznek.
 
Drágábbak lesznek persze, az tuti.
De mondjuk egy 45 centis (45-60cm akvára) WRGB is 28.000.- cakkumpakk... Nézd meg milyen LED pilácsot veszel ennyiért itthon. :)

De nem akarok én itt fogadatlan prókátor lenni, nyilván mindenki azt vesz amit akar, csak a lassan már céltalan ekézést untam meg.
 
Nem értem mi ez az általános kereszteshadjárat néhányatoktól a Chihiros lámpái ellen... :)

"A" szériából a 50 centis 10.000.- forint körül jön ki. Itthon egy ugyanilyen fényerejű pilács minimum a triplájába kerül, de inkább többe, ADA lámpák meg mondjuk a tízszeresébe.
Így hát pontosan annyit tudnak, amennyit ezért a brutál alacsony árért kell (sőt, még többet is sokkal).
Aki ADA közeli minőséget vár az ADA árának töredékéért, az ébredjen fel. Csodák nincsenek.

Nálam megy már 2-3 éve is Chihiros lámpa, köszöni semmi baja. Igen, le kell dimmelni kettővel, de még egyszer: 10.000.- forint volt basszus.
Jelzem a pincében összesen van 8 db kül. szériás Chihiros lámpám a 6db garnis akván. Panasz nélkül.

Forgalmazni meg nyilván tök felesleges itthon, akinek kell, megrendeli bagóért Kínából és jóvan. Nincs szerviz, nincs support, ennyiért ne is várd el.
Nem azzal van a baj. Jo kis lampa es olcso is. Hasonlitgatni felesleges. Tartossag mondjuk egy adaval hasonlitva, tesztek es evek varakozasat feleslegesse teve egyertelmu. Mig egy ada (nem gyari adatok) mondjuk bele tesz 300 rgb-t ez osszessegeben legyen 30 ezer lumen, 15 ezresnek adja el, es eleve vissza fogta a felet amit nem tudsz vissza allitani. Tartosabb, hosszabb elet tartam stb stb.
Egy ch beletesz mindjuk 150 rgb-t, kiszamolja mennyit pirit, mondjuk 10 ezer lument, es eladja 10 ezer lumenesnek, amit ha nem dimmelsz egy ket ev es elkezd elhalalozni,ha ledimmeled mar a felet sem vilagitja, es mindezt retento keskeny csikba beleszoritva, ami mondjuk egy 25-30 cm belso melyseget vilagit be rendesen. A legtobb aki 40-50 mely, tehat ketto kell belole. Ha rgb-rol beszelunk, akkor mondjuk magassagot nem szamolva 120x40 vagy 120x50: mennyi ch rgb kell fole? Kb 6db? Lehet eleg 4, de a magassag ha 40 vagy 50 akkor inkabb 6, vagy 8? Mert kifelejtettem, hogy dimmelni kell.
Megis azt mondom nem rossz, nem draga, de ha a tartos hasznalatra tervezel, kis akvara high, nagyra low.
Szerintem mi diy-esek, a ch tudasat 5-7-bol megoldjuk. Termeszetesen a legnagyobb tudasu ch-ra gondoltam. Az lehet, hogy nem szep, de ez mar reszlet kerdes. Ha valakinek van ra igenye az sem nagy osszeg.
 
Nyilván anyagilag akkor jársz a legjobban, ha magad csinálod. :)
Neked a tudás és technika is megvan, mondjuk én halál béna vagyok hozzá, nekem a chihiros a low budget alternatíva.

Ha tehetném ADA-t vennék, de ott szerintem soha nem fogok tartani anyagilag.
 
Back
Oldal tetejére