• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpa tapasztalatok

Most írta a Chihiros oldala:
Commander controller and WRGB commander controller for Chihiros LED light.
※With stepless brightness control and power-off memory.
※Bluetooth connection ,mobile app operation.
※With timing,sunrise and sunset functions.
31369656_2037559366467067_2991782838669410304_n.png 31445037_2037559376467066_5205564490908696576_n.png

Egyéb infot majd az Interzoo-n közölnek. Fehérben jobban nézne ki, ha már a doki is fehér. Ha ezt is az akváriumra kell rakni, akkor nagyon el fog ütni a kettő egymástól. De jó kütyünek néz ki egyelőre.
 
Szia,
nekem az A-s van, de szerintem az RGB-s jobb, ahogy élőben @eMZé -nél láttam.
Ha nem feltétlen LED-ben gondolkodsz, akkor ez: https://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-scapers-light-24w-8000k-lampa.html verhetetlen fényű, de nem dimmelhető, ahogyan a chihiros-ok pl ...
Chihiros RGB-t a megfelelő topicban hirdetnek, ha jól emlékszem nem is túl messze tőled!
Az más kérdés, hogy a garnélák igénylik-e azt a fénymennyiséget amit a high tech növényes?
Nekem van olyan a dennerle lámpa és nem ajánlanám. Mint egy spot lámpa. Az 50L-es dennerle akvához adták, de nem tudja bevilágítani. Középen van egy karika és a szélein kb 50%-os a fényveszteség. De a szélei alatt az akva 50%-át értem.
De ez nem dennerle topic, így abba is hagytam.
 
Most írta a Chihiros oldala:
Commander controller and WRGB commander controller for Chihiros LED light.
※With stepless brightness control and power-off memory.
※Bluetooth connection ,mobile app operation.
※With timing,sunrise and sunset functions.
View attachment 54255 View attachment 54256

Egyéb infot majd az Interzoo-n közölnek. Fehérben jobban nézne ki, ha már a doki is fehér. Ha ezt is az akváriumra kell rakni, akkor nagyon el fog ütni a kettő egymástól. De jó kütyünek néz ki egyelőre.
Ez gondolom a manuális dimmer helyére megy majd. Az nekem a kábelek hosszából adódóan a szekrényben van, így a szín teljesen mindegy. Tőlem lehet rózsaszínű is, csak működjön.
Egyébként meg a Chihiros árazását ismerve a mindenképp kell kategória:)
 
Sziasztok!

Nincs valakinek elfekvőben hibás/valami egyéb okból kibelezett A601 lámpája?
Van már egy ilyenem sima fehérben, és szeretnék mégegy ugyanilyen házat felhasználni színenként vezérelhető színes lámpa építésére - ezt ha jól tudom a gyári RGB variáns nem tudja.
Csak ezért pazarlás lenne egy újat szétbarmolni, másféle aluprofil pedig nem biztos, hogy szépen mutatna a meglévő lámpa mellett.
 
Bevallom nekem eddig külsőre a WRGB jön be a legjobban a Chihiros pilácsok közül.
Az RGB fénye pedig... hát igen, nagyságrendekkel szebbek alatta a növények. Mondjuk ha elég lument produkálsz vele, a sima A széria is bitang tud lenni, nálam most a calceos akvát kettővel lövöm meg, brutál színesek alatta a növények, majd lövök képet a naplóba.
 
Sziasztok. Van egy 29x29x35 kocka akváriumom . Chihiros a301 világítást fogok valószínűleg rendelni hozzá. A kérdés hogy felszerelésnél az az 1cm számít ? (a leírásba 30cm van). Lehet amúgy hülye a kérdés ezért előre is bocsi :D
 
Sziasztok. Van egy 29x29x35 kocka akváriumom . Chihiros a301 világítást fogok valószínűleg rendelni hozzá. A kérdés hogy felszerelésnél az az 1cm számít ? (a leírásba 30cm van). Lehet amúgy hülye a kérdés ezért előre is bocsi :D
Annyit nagyon simán hajlik, maximum passzosabb lesz kicsit, lefényképeztem a műanyagot amire ráül. Az enyém mondjuk A601, de gondolom ugyanilyen az A301 is. Szerintem veheted nyugodtan.f728bad1ed0bf164b66bfd6366d629c4.jpg
 
Köszi az infót remélem jó lesz
Szia! Én nem tudtam feltenni, számít az az 1 cm. Ha kifelé fordítod a műanag talpat, akkor lecsúszik, befelé fordítva pedig vagy nagyon feszül, vagy nem húzod meg a láb csavarjait....nem jó megoldás egyik sem. Ajánlom figyelmedbe a Plus-os szériát, annak rugalmasabb a lába, nem mellesleg több a fénye is.;)
 
Ígértem képet. Két A501 egy 60-as akva fölött, az egyik két fokozattal van visszadimmelve, a másik fullon megy. Nem high tech, mert a tápozás és CO2 csínjával pötyög a garnélák miatt.
De nem rossz kis színes kavalkád.
27886768927_13bd1ca256_z.jpg2018-06-12_05-13-23 by Attila Szántó, on Flickr

A 70-es riccardiás fölé és érkezik még egy, meglátjuk mit szól hozzá őnagysága a riccardia.
 
Van ilyen is, egyébként aliexpressen:

"Aquarium LED Light Variable Dimmer Controller Sunrise Sunset Compatible Chihiros Series 36V 100w LED Light"

13 dollár, aki egyszerű napfelkelte/naplemente vezérlést akar.
 
Szia! Én nem tudtam feltenni, számít az az 1 cm. Ha kifelé fordítod a műanag talpat, akkor lecsúszik, befelé fordítva pedig vagy nagyon feszül, vagy nem húzod meg a láb csavarjait....nem jó megoldás egyik sem. Ajánlom figyelmedbe a Plus-os szériát, annak rugalmasabb a lába, nem mellesleg több a fénye is.;)
És ha a talp és a lámpa közé beraknék egy plasztik darabot átfúrva?
 
Van ilyen is, egyébként aliexpressen:

"Aquarium LED Light Variable Dimmer Controller Sunrise Sunset Compatible Chihiros Series 36V 100w LED Light"

13 dollár, aki egyszerű napfelkelte/naplemente vezérlést akar.
Úgy egy hónapja használok ilyet.
Azt érdemes tudni róla, hogy a napfelkelte/naplemente funkció nem fokozatmentes.
8 fokozat programozható be ami nálam úgy kéz ki, hogy: 5% ->20%->45%->60%->45%->20%->5%->0% (ha az utolsó fokozat 0% akkor kiváltható a konnektorba dugható időzítő, nálam ez nyert)
A fokozatok időzítője 00:00 beosztású tehát percre lehet programozni.Nálam 3 perc a napfelkelte/naplemente fokozatok közötti idő.
Összességében nagyon elégedett vagyok vele. Tudom ajánlani!
 
Back
Oldal tetejére