• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpa tapasztalatok

Nem.
Ahogy előttem is leírták a chihiros visszalépés lesz a mostani lámpádhoz képest.
Vsz. a kettő is...
A viccért bocs, mi már kínunkban röhögünk itthon a rezsicsökkentésen, elnézést!
Semmi gond, vetten mire gondolsz, csak nem segített rajtam:)
 
@meleagris Miért nem áll össze a kép? :)
A lényeg, hogy fogyasztásban jó a lámpád. Bármilyen más lámpával (hacsak nem szánsz rá sok pénzt) ugyanennyi, vagy több lesz a villanyszámlád, ha ugyanezt a fénymennyiséget elő szeretnéd állítani. A tiéd az egyik legjobb fogyasztásra, főleg ha a fénynek nem csak a mennyiségét nézzük, hanem a minőségét is. Bár elsőként a Chihiros RGB-t hoztad fel mint alternatíva, az A- széria valóban jobb a fényhasznosításban (takarékosabb), de annak fehér fénye csak egy bizonyos spektrumot fed le, ahogy a legtöbb led lámpáé. A kompakt izzó és az RGB led lámpák teljes spektrumúak, utóbbiaknak hozadéka a rosszabb fényhasznosítás is. A Chihiros A-széria minőségi visszalépés lenne, az RGB ledek meg teljesítménybeli visszalépés. Nálatok ha jól tudom, kb 1,5-szeres az energiadíj a miénkhez képest (az utóbbi években sokat emelkedett, lehet ezért volt észrevehető a rezsin), de a felsorolt lámpák - továbbra is kitartok mellette - nem igazán lennének hatással a villanyszámládra, ha ugyanezt a mennyiségű fényt elő szeretnéd állítani mint jelenleg. Kevesebb/rosszabb fénnyel (mellé csini újabb dizájnnal) természetesen kevesebb lenne a havi költség.
Értem, hogy szeretnél tapasztalatokról olvasni , ezért is ebben a topikban kérdeztél, de a kérdésed tulajdonképpen a fogyasztásra vonatkozott, mi ezért innen közelítettük meg.
Én támogatlak az új lámpa vásárlásában, ha erre vágysz és/vagy a körülmények is megkívánják. Hogy mivel indoklod otthon, az meg a te dolgod :)

@inadsz Lehet, hogy át kellene dobnod ezt a beszélgetést (az előző oldal tetejétől) egy megfelelőbb topikba, ha te is így gondolod kérlek tedd meg.
 
Utoljára módosított:
Ezt még lehet, hogy nem találták fel.
Nem vagyok nagy villanyàsz ( sőt még kicsi sem), de gondolom van olyan làmpa ami jóval kevesebbet fogyaszt mint az enyèm a 2 x 55 W fènycsővel, ugyanakkor fényerőben elegendő lesz. Pl. A Plus 601, vagy a Twinstar 600 széria
Ha ugyanazt lumenben nem is tudják, mint a jelenlegi, de ezek is elbírnak 72 literrel, nem?
 
@meleagris Miért nem áll össze a kép? :)
A lényeg, hogy fogyasztásban jó a lámpád. Bármilyen más lámpával (hacsak nem szánsz rá sok pénzt) ugyanennyi, vagy több lesz a villanyszámlád, ha ugyanezt a fénymennyiséget elő szeretnéd állítani. A tiéd az egyik legjobb fogyasztásra, főleg ha a fénynek nem csak a mennyiségét nézzük, hanem a minőségét is. Bár elsőként a Chihiros RGB-t hoztad fel mint alternatíva, az A- széria valóban jobb a fényhasznosításban (takarékosabb), de annak fehér fénye csak egy bizonyos spektrumot fed le, ahogy a legtöbb led lámpáé. A kompakt izzó és az RGB led lámpák teljes spektrumúak, utóbbiaknak hozadéka a rosszabb fényhasznosítás is. A Chihiros A-széria minőségi visszalépés lenne, az RGB ledek meg teljesítménybeli visszalépés. Nálatok ha jól tudom, kb 1,5-szeres az energiadíj a miénkhez képest, de a felsorolt lámpák - továbbra is kitartok mellette - nem igazán lennének hatással a villanyszámládra, ha ugyanezt a mennyiségű fényt elő szeretnéd állítani mint jelenleg. Kevesebb/rosszabb fénnyel (mellé csini újabb dizájnnal) természetesen kevesebb lenne a havi költség.
Értem, hogy szeretnél tapasztalatokról olvasni , ezért is ebben a topikban kérdeztél, de a kérdésed tulajdonképpen a fogyasztásra vonatkozott, mi ezért innen közelítettük meg.
Én támogatlak az új lámpa vásárlásában, ha erre vágysz és/vagy a körülmények is megkívánják. Hogy mivel indoklod otthon, az meg a te dolgod :)

@inadsz Lehet, hogy át kellene dobnod ezt a beszélgetést (az előző oldal tetejétől) egy megfelelőbb topikba, ha te is így gondolod kérlek tedd meg.
Semmi gondom a képpel..
Csak szerettem volna hallani a tapasztalatotokat, véleményeket, hogy tudtok-e olyat ajánlani erre a 72 literre, amivel a fogyasztásom kevesebb lesz.
Illetve, hogy azok amik szóba kerülhetnek, alkalmasak- e mindemellett gyep nevelésre, dús növényzetre, igényes növényekhez stb stb., amire a Giesemann igen.
Köszi, lassan körvonalazódik a megoldás.
 
Semmi gondom a képpel..
Csak szerettem volna hallani a tapasztalatotokat, véleményeket, hogy tudtok-e olyat ajánlani erre a 72 literre, amivel a fogyasztásom kevesebb lesz.
Illetve, hogy azok amik szóba kerülhetnek, alkalmasak- e mindemellett gyep nevelésre, dús növényzetre, igényes növényekhez stb stb., amire a Giesemann igen.
Köszi, lassan körvonalazódik a megoldás.
A 72 liter oké, de nem emlékszem, hogy az akvárium méretei (pl. hossza) elhangzottak volna, például. Így ennek fényében teljesítményben a Twinstar új (azt hiszem S) szériáját, vagy az ADA Aquasky 602-t kellene nézned, ha a fogyasztás a szempont. Az Aquasky eleve üvegre ültetős, a Twinstarból szintén van ilyen verzió. A pontos fogyasztásnak nézz utána, az Aquasky 602 kb. 2x30W-ot fogyaszt, de pontosan nem tudom most hirtelen megmondani.
 
A 72 liter oké, de nem emlékszem, hogy az akvárium méretei (pl. hossza) elhangzottak volna, például. Így ennek fényében teljesítményben a Twinstar új (azt hiszem S) szériáját, vagy az ADA Aquasky 602-t kellene nézned, ha a fogyasztás a szempont. Az Aquasky eleve üvegre ültetős, a Twinstarból szintén van ilyen verzió. A pontos fogyasztásnak nézz utána, az Aquasky 602 kb. 2x30W-ot fogyaszt, de pontosan nem tudom most hirtelen megmondani.
Köszi, végig gondolom a lehetőségeket.
De ADA biztos kizárva, túl drága nekem.
Az akva méreteit a legelső kérdésben írtam.
 
Egy kerdes, ezekben a lampakban a zold lednek mi ertelme van?
Attól lesz rGb... :p
Egyébként jó a kérdés. Azt amúgy kevesen tudják, hogy kis részben a zöldet is hasznosítják a növények, bár szinte elenyésző mennyiségben. Azt gondoljuk, hogy azért látjuk zöldnek őket, mert azt visszaverik. De nem teljes mértékben, minimális szinten azt is tudják hasznosítani.
Egyébként szerintem a színvisszaadás miatt lehet benne a zöld.
 
Sziasztok!
Jelenleg egy 250 literes akvárium fölött (100*50*50) odyssea quad 4*39w lámpát használok. Tervezem, hogy lecserélem majd a következő fél-egy évben Chihiros led lámpára. Elvileg nemsokára kijön az RGB90-es lámpa, már kínai és orosz oldalon láttam is, szóval gyanítom, hogy lassan eljut az öbölbe is. Ehhez az akváriumhoz kettő kellene belőle és kettővel visszadimmelve, ahogy a többinél is írtátok.
Amire kíváncsi vagyok, az az élettartam. Akinek van Chihiros led lámpája, azok mióta futnak? Vajon 5-6 évben mérhető ezeknek a lámpáknak az élettartama, vagy 1-2 évben?
 
Sziasztok!
Jelenleg egy 250 literes akvárium fölött (100*50*50) odyssea quad 4*39w lámpát használok. Tervezem, hogy lecserélem majd a következő fél-egy évben Chihiros led lámpára. Elvileg nemsokára kijön az RGB90-es lámpa, már kínai és orosz oldalon láttam is, szóval gyanítom, hogy lassan eljut az öbölbe is. Ehhez az akváriumhoz kettő kellene belőle és kettővel visszadimmelve, ahogy a többinél is írtátok.
Amire kíváncsi vagyok, az az élettartam. Akinek van Chihiros led lámpája, azok mióta futnak? Vajon 5-6 évben mérhető ezeknek a lámpáknak az élettartama, vagy 1-2 évben?

Szia,
nálam a nano fölött A301-es van, júliusban lesz 2 éve.
Még nem volt vele baj, most azt saccolom, hogy legalább 5 évet el kell mennie probléma mentesen (kb30-40% ra visszavéve világít)
 
Sziasztok,

jelenleg egy A251 üzemel lassan fél éve hibamentesen egy 25x25x30 nano felett. Már egy ideje tervezgetem változtatni a scape-n, amihez új akva is dukál.
Az új méret 45x24x16 lenne (green aquás opti white),tehát literbe még kevesebb is, mint a jelenlegi :)
Kérdés, hogy szerintetek a rendelhető lábakat fordítva behelyezve elég lehet erre? Tehát 25cm a lámpa + 2-2 oldalt 10-10 cm megtolva ( a láb elvileg 22cm magas, így stabilnak kell lennie).
Mivel alacsonyabban lenne, félek, hogy az akva két végén jelentősen gyengülne a fényerő...
Mit gondoltok?
 
Szervusztok!
Szeretnék a 30 l-es, növényes-garnélás (CO2-vel) nano világításán fejleszteni, amihez egy távoli országból szeretnék lámpát rendelni.
Igazából azt nem tudom eldönteni, hogy a Chichiros lámpák közül az A sorozatból rendeljek vagy RGB LED lenne-e jobb?
Esetleg más opció is lenne nem horror áron?
Köszönöm.
 
Szervusztok!
Szeretnék a 30 l-es, növényes-garnélás (CO2-vel) nano világításán fejleszteni, amihez egy távoli országból szeretnék lámpát rendelni.
Igazából azt nem tudom eldönteni, hogy a Chichiros lámpák közül az A sorozatból rendeljek vagy RGB LED lenne-e jobb?
Esetleg más opció is lenne nem horror áron?
Köszönöm.

Szia,
nekem az A-s van, de szerintem az RGB-s jobb, ahogy élőben @eMZé -nél láttam.
Ha nem feltétlen LED-ben gondolkodsz, akkor ez: https://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-scapers-light-24w-8000k-lampa.html verhetetlen fényű, de nem dimmelhető, ahogyan a chihiros-ok pl ...
Chihiros RGB-t a megfelelő topicban hirdetnek, ha jól emlékszem nem is túl messze tőled!
Az más kérdés, hogy a garnélák igénylik-e azt a fénymennyiséget amit a high tech növényes?
 
Sziasztok! Gondolkodom hogy lecserélem az odyssea 2x39w-os lámpámat. Szerintetek 2db chihiros a451 plus lámpa egymás után (tehát nem mellé) rakva jó alternatíva lenne? Jelenleg 0,5W/l fényem van (nagynyomású mellett), igazából nem cél hogy nagyon feljebb menjek fényerőben, csak egy picit. A 2db t5 kb.: 6000-6500 lument tud, a kettő chihiros pedig 14000-et (papírforma szerint), nyílván ezt még vissza is kell dimmelni.
Valamint hogy lehetne a két lámpát összefogatni? Nem függesztve lennének.
 
Szia,
nekem az A-s van, de szerintem az RGB-s jobb, ahogy élőben @eMZé -nél láttam.
Ha nem feltétlen LED-ben gondolkodsz, akkor ez: https://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-scapers-light-24w-8000k-lampa.html verhetetlen fényű, de nem dimmelhető, ahogyan a chihiros-ok pl ...
Chihiros RGB-t a megfelelő topicban hirdetnek, ha jól emlékszem nem is túl messze tőled!
Az más kérdés, hogy a garnélák igénylik-e azt a fénymennyiséget amit a high tech növényes?
Köszönöm a választ. Én is inkább az RGB-re gondoltam. A garnélák mennek külön, egy másik akváriumba, így jobb lesz nekik.
Azt nem tudod esetleg, hogy a GA oldalán kapható (Twinstar) mini dimmer jó lenne ehhez a lámpához?
 
Köszönöm a választ. Én is inkább az RGB-re gondoltam. A garnélák mennek külön, egy másik akváriumba, így jobb lesz nekik.
Azt nem tudod esetleg, hogy a GA oldalán kapható (Twinstar) mini dimmer jó lenne ehhez a lámpához?

Azt én sem tudom, hogy jó e hozza, de a csomagban van dimmer hozza. Vagy tudok küldeni taviranyitosat.
 
Back
Oldal tetejére