• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpa tapasztalatok

Sracok!
Szüksegem lenne a segitsegetekre, tapasztalatotokra.
Adott egy 60x30x40 cm magas akva. Felette most egy Giesemann, 2x 55W kompakt fenycsö durrant, elegedett is vagyok vele, szep lampa, ereje is van, ez kb. 100 lumennel tolja most literenkent...de...
A gondom, hogy a nejem nyuz a villanyszamla miatt, de az akva athelyezese miatt is es lehet, hogy atallnek Chihiros RGB led lampara. Mik a tapasztalatok ezzel?
Kepes ez kivaltani az emlitett Giesemann lampat vagy felejtös lenne egy ilyen csere?
Kellene Chihiros-bol kettö esetleg egy ekkora akvara, vagy szoba kerülhet esetleg Twinstar led lampaja?
A lenyeg az, hogy olyat keresnek, ami a Giesemanntol kevesebbet fogyaszt, de kellö ereje van, nem akarom függeszteni sem, tehat labakon all az akva peremen.
Mit ajanlanatok? Na es persze ne legyen egy vagyon sem..

Köszi!
 
Németországban biztosan más a tarifa, de a magyarországi díjak alapján 40 W felvett teljesítmény "megspórolása" havi szinten kb. 400,- forint csökkentést jelentene a villanyszámlában. 40 wattnál többet nyerni pedig semmilyen technológiával nem tudsz a jelenlegi 110 wattból, - ha a fényből sem akarsz lejjebb adni. Egyszóval, ha csak ezért váltanál, akkor ne válts :)
 
Németországban biztosan más a tarifa, de a magyarországi díjak alapján 40 W felvett teljesítmény "megspórolása" havi szinten kb. 400,- forint csökkentést jelentene a villanyszámlában. 40 wattnál többet nyerni pedig semmilyen technológiával nem tudsz a jelenlegi 110 wattból, - ha a fényből sem akarsz lejjebb adni. Egyszóval, ha csak ezért váltanál, akkor ne válts :)
Ha csak 1 LED lámpát szereznék, akkor durva számításaim szerint, 30 Eurot tudnèk èvente spórolni, legalàbbis egy tàblàzat szerint, ami izzók fogyasztàsàt taglalja.
A jelenlegi làmpa eladàsàval, ès egy új vàsàrlàsàval, plusz 1 èvi spórolàssal màr nem olyan rossz a helyzet, pláne, hogy a kompakt csöveket évente cserélem, ami plusz kiadás....
De nemcsak emiatt, hanem az akva áthelyezése miatt is szóba került ez.
A kérdès, hogy elég lenne-e ekkora akvához egy db Chihiros RGB vagy Twinstar?
Testközelből egyáltalán nem láttam ilyen lámpákat...nem tudom milyen erős a fényük a Giesemannhoz képest.
 
Ha csak 1 LED lámpát szereznék, akkor durva számításaim szerint, 30 Eurot tudnèk èvente spórolni, legalàbbis egy tàblàzat szerint, ami izzók fogyasztàsàt taglalja.
A jelenlegi làmpa eladàsàval, ès egy új vàsàrlàsàval, plusz 1 èvi spórolàssal màr nem olyan rossz a helyzet, pláne, hogy a kompakt csöveket évente cserélem, ami plusz kiadás....
De nemcsak emiatt, hanem az akva áthelyezése miatt is szóba került ez.
A kérdès, hogy elég lenne-e ekkora akvához egy db Chihiros RGB vagy Twinstar?
Testközelből egyáltalán nem láttam ilyen lámpákat...nem tudom milyen erős a fényük a Giesemannhoz képest.

Twinstart és a dokit nem szabad egy lapon emlegetni, Dokinál van egy olyan fittyfene is hogy érdemes ledimmelni hogy ne melegedjen túl, így már csökkent is a fényerőd. Én szerintem aki high növényezésben nyomja, dokiból mindenképp kettő kell. A Twinstar viszont egy más téma, erősebb, más fajta-féle ledekkel, az árán is látszik hogy ott azért már közeledik az ADA fényerősség. Abból egy biztosan elég és még talán sok is, ahogy olvastam itt a fórumon már egy-két tapasztalatot, azt is dimmelgetik házi megoldásokkal.
 
Twinstart és a dokit nem szabad egy lapon emlegetni, Dokinál van egy olyan fittyfene is hogy érdemes ledimmelni hogy ne melegedjen túl, így már csökkent is a fényerőd. Én szerintem aki high növényezésben nyomja, dokiból mindenképp kettő kell. A Twinstar viszont egy más téma, erősebb, más fajta-féle ledekkel, az árán is látszik hogy ott azért már közeledik az ADA fényerősség. Abból egy biztosan elég és még talán sok is, ahogy olvastam itt a fórumon már egy-két tapasztalatot, azt is dimmelgetik házi megoldásokkal.
Azt néztem, hogy a Twinstar 600ES széria is csak 2300 lument tol, az 72 literre nem sok...
Még abból is kettő kellene...
 
Azt néztem, hogy a Twinstar 600ES széria is csak 2300 lument tol, az 72 literre nem sok...
Még abból is kettő kellene...
Nézz be a twinstar topicjába, van pár tulaj már, biztosan segítenek, onnan szedtem ezeket a dolgokat :) (számokat nem néztem, tapasztalatokra hajtok mindig)

Tapatalkkal küldve az én D6503 eszközömről
 
Ha csak 1 LED lámpát szereznék, akkor durva számításaim szerint, 30 Eurot tudnèk èvente spórolni, legalàbbis egy tàblàzat szerint, ami izzók fogyasztàsàt taglalja.
A jelenlegi làmpa eladàsàval, ès egy új vàsàrlàsàval, plusz 1 èvi spórolàssal màr nem olyan rossz a helyzet, pláne, hogy a kompakt csöveket évente cserélem, ami plusz kiadás....
De nemcsak emiatt, hanem az akva áthelyezése miatt is szóba került ez.
A kérdès, hogy elég lenne-e ekkora akvához egy db Chihiros RGB vagy Twinstar?
Testközelből egyáltalán nem láttam ilyen lámpákat...nem tudom milyen erős a fényük a Giesemannhoz képest.
Geisemannhoz képest a Chihiros szerintem mindenképpen visszalépés, még akkor is, ha 2-re cseréled. 1 pedig biztosan kevés lesz.
Twinstar-ból az új szériát nézd, az E széria elvileg gyenge.

Egyébként Jopet véleményéhez csatlakozom. Azon spórolnál, hogy a lámpa fogyasztását csökkented... nem hiszem, hogy a különbség elérné a 100W-ot. A PC-d vagy laptopod tápja mennyit is fogyaszt? :)
Kb. ha egy órára úgy felejted a lámpát a konyhában, azzal elmegy annyi villanyszámla, amennyit egy napra (vagy hétre) számítva a lámpacserével megspórolsz. Irreális érv lenne a fogyasztás jelen esetedben, hogy a LED kevesebbet fogyasztana (feltéve, ha ugyanaz a fénymennyiség és minőség a cél). Szerintem nem valós szempont ez akváriumi lámpa választásánál. Más persze, ha mondjuk egy lakás komplett világításának felújításáról beszélünk (jó minőségű lámpákat választva).
 
Ezért kérdeztem, hogy 1 db elég-e?
Higgy a számoknak:
Twinstar 600S: 45 W, 3100 lm (69 lm/W) - asszem ez a legerősebb fényű
Chihiros RGB 60: 50 W, 3600 lm (72 lm/W)
Kompakt fénycső: 55 W, 4600 lm (83 lm/W)

Igaz, hogy az utóbbi nem koncentráltan világít, de ha jól sejtem a Giesmannodnak elég jó a foncsora és a kompakt fénycső fényhasznosítása is győzött :) (ő a leg-energiatakarékosabb)
De persze ha csak szeretnél egy (ill. két) szép új dizájnos ledlámpát, akkor a feleségednek nyugodtan nemutasdmeg ezt a bejegyzésemet és én is elhiszem, hogy spórolás lenne az új lámpa ;) :D

Twinstart és a dokit nem szabad egy lapon emlegetni, Dokinál van egy olyan fittyfene is hogy érdemes ledimmelni hogy ne melegedjen túl, így már csökkent is a fényerőd. Én szerintem aki high növényezésben nyomja, dokiból mindenképp kettő kell.
Dokííí ???? :) ;)
 
Utoljára módosított:
Geisemannhoz képest a Chihiros szerintem mindenképpen visszalépés, még akkor is, ha 2-re cseréled. 1 pedig biztosan kevés lesz.
Twinstar-ból az új szériát nézd, az E széria elvileg gyenge.

Egyébként Jopet véleményéhez csatlakozom. Azon spórolnál, hogy a lámpa fogyasztását csökkented... nem hiszem, hogy a különbség elérné a 100W-ot. A PC-d vagy laptopod tápja mennyit is fogyaszt? :)
Kb. ha egy órára úgy felejted a lámpát a konyhában, azzal elmegy annyi villanyszámla, amennyit egy napra (vagy hétre) számítva a lámpacserével megspórolsz. Irreális érv lenne a fogyasztás jelen esetedben, hogy a LED kevesebbet fogyasztana (feltéve, ha ugyanaz a fénymennyiség és minőség a cél). Szerintem nem valós szempont ez akváriumi lámpa választásánál. Más persze, ha mondjuk egy lakás komplett világításának felújításáról beszélünk (jó minőségű lámpákat választva).
Nálam 3 akvárium üzemel, a nagy 320 W, a közepes, 110 W a kicsi pedig 24 W-ot tol, így már érthető, hogy valahol csökkenteni akarok?
Korábban kifejtettem, hogy mennyit lehetne nagyjából spórolni, tehát valamennyit csak tudok. A világítást pedig igyekszünk nem úgy felejteni egyik helyiségben sem...de persze megtörténik. Számítógep, laptop (nincsen) nem igazan üzemel, csak ritkán.
Ha valahol tudok még fogni, az az akvárium világítás, illetve a normál lámpákban az izzók cseréje. Nekem nem gond ez, de a nejem sokallja a számlát, eddig minden évben emelkedett, ahogyan az akváriumok száma is...:D A többi fogyasztó meg adott, ott nem tudok nagyon csökkenteni.
A nanonál is tervbe lenne upgrade, de ott sokat egyáltalán nem nyernék.
Na mindegy, nem offolom a topikot továb. Ha valamicskét tudnék spórolni, ő is megnyugodna, nekem lenne új lámpám, még ha nem is szuper minőség.
Egyébként az A szériát nézegettem, ott még kettővel is jóval kevesebb lenne a fogyasztásom, pláne ha dimmelem, akkor még inkább.
 
Ha spórolni akartok, első kanyarban az összes háztartási lámpát cseréld le minőségi ledesre.
Na, az biztos nem kis beruházás lenne..pláne itt, de szerintem otthon sem.
Egyébként miután három különböző helyiségben vannak az akvák, így a szobai lámpák csak nagyon keveset üzemelnek, de tényleg.
Van fényerő így is...:D
 
Sziasztok! Twinstar 600S-t még nem láttam igaz élőben, de Chihiros RGB 60-at használtam már! Nekem úgy tűnik a twinstar lámpát használt videókból, hogy azért a twinstar erősebb lenne fényben, a gyári adatokkal ellentétben a Chihiroshoz képest!
 
Nálam 3 akvárium üzemel, a nagy 320 W, a közepes, 110 W a kicsi pedig 24 W-ot tol, így már érthető, hogy valahol csökkenteni akarok?
Korábban kifejtettem, hogy mennyit lehetne nagyjából spórolni, tehát valamennyit csak tudok. A világítást pedig igyekszünk nem úgy felejteni egyik helyiségben sem...de persze megtörténik. Számítógep, laptop (nincsen) nem igazan üzemel, csak ritkán.
Ha valahol tudok még fogni, az az akvárium világítás, illetve a normál lámpákban az izzók cseréje. Nekem nem gond ez, de a nejem sokallja a számlát, eddig minden évben emelkedett, ahogyan az akváriumok száma is...:D A többi fogyasztó meg adott, ott nem tudok nagyon csökkenteni.
A nanonál is tervbe lenne upgrade, de ott sokat egyáltalán nem nyernék.
Na mindegy, nem offolom a topikot továb. Ha valamicskét tudnék spórolni, ő is megnyugodna, nekem lenne új lámpám, még ha nem is szuper minőség.
Egyébként az A szériát nézegettem, ott még kettővel is jóval kevesebb lenne a fogyasztásom, pláne ha dimmelem, akkor még inkább.

Sokkal jobbat tudok, valahogy vidd magaddal Németországba Németh (Rezsi) Szilárdot, hátha ott (is) működne a rezsicsökkentés!
(itthon pedig alapból világosabb lenne)
 
Sokkal jobbat tudok, valahogy vidd magaddal Németországba Németh (Rezsi) Szilárdot, hátha ott (is) működne a rezsicsökkentés!
(itthon pedig alapból világosabb lenne)
Inkább a lámpákkal kapcsolatban várok infót, ha nem gond.
 
Higgy a számoknak:
Twinstar 600S: 45 W, 3100 lm (69 lm/W) - asszem ez a legerősebb fényű
Chihiros RGB 60: 50 W, 3600 lm (72 lm/W)
Kompakt fénycső: 55 W, 4600 lm (83 lm/W)

Igaz, hogy az utóbbi nem koncentráltan világít, de ha jól sejtem a Giesmannodnak elég jó a foncsora és a kompakt fénycső fényhasznosítása is győzött :) (ő a leg-energiatakarékosabb)
De persze ha csak szeretnél egy (ill. két) szép új dizájnos ledlámpát, akkor a feleségednek nyugodtan nemutasdmeg ezt a bejegyzésemet és én is elhiszem, hogy spórolás lenne az új lámpa ;) :D


Dokííí ???? :) ;)
A lényeg, hogy, 2x55W a Giesemann gondolom többet fogyaszt, mint mondjuk egy Chihiros A601Plus, a maga 40 W-jával.
Ő csak azon problémázik, hogy emelkedik a villanyszámla, miközben új fogyasztók 2-3 éve nem kerültek a háztartásba...az akvákat leszámítva.
De, mint írtam, nem csak ennek kapcsán, hanem az akva áthelyezése kapcsán merült ez fel.
Az újabb helyén nem tudom függeszteni a lámpát , így ha másikat szerzek be, akkor fogyasszon kevesebbet, de legyen fénye is.
Ennyi a sztori.
Jelenleg két akasztós szűrő dolgozik az akván, mivel új szekrényre kerülne az akva, így kiválthatnám egy normális külső szűrővel, mert az elférne alul, jelenleg ez nem megoldható.
Ezzel együtt jönne ki-befolyó stb. Èn jól jàrok mindenkèpp...:D
 
Inkább a lámpákkal kapcsolatban várok infót, ha nem gond.
Nem.
Ahogy előttem is leírták a chihiros visszalépés lesz a mostani lámpádhoz képest.
Vsz. a kettő is...
A viccért bocs, mi már kínunkban röhögünk itthon a rezsicsökkentésen, elnézést!
 
Back
Oldal tetejére