• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpa tapasztalatok

Üdv. mindenkinek. Kellemes ünnepeket.
Érdeklődnék, hogy valakinek okozott-e világítási problémákat az óra átállítás? Ha igen, hogyan oldotta meg?

Nekem okozott. Vasárnap reggel töröltem az addigi, customize módban -addig hibamentesen-használt programot. Ugyanazt a programot ismét rögzítettem az app-ban. A megadott időben -12.45 órakor-mégsem indult el a világítás, pedig az app. szerint futott. Ide-oda kapcsolgatást követően elindult, viszont este, a program szerinti 22.00 óra szerinti időben nem kapcsolt ki. Megint csak valahogyan én kapcsoltam ki. 23.00 órakor ismét bekapcsolt, alig tudtam kikapcsolni. Ma délelőtt megint kezdte a hülyeségét....
 
Üdv. mindenkinek. Kellemes ünnepeket.
Érdeklődnék, hogy valakinek okozott-e világítási problémákat az óra átállítás? Ha igen, hogyan oldotta meg?

Nekem okozott. Vasárnap reggel töröltem az addigi, customize módban -addig hibamentesen-használt programot. Ugyanazt a programot ismét rögzítettem az app-ban. A megadott időben -12.45 órakor-mégsem indult el a világítás, pedig az app. szerint futott. Ide-oda kapcsolgatást követően elindult, viszont este, a program szerinti 22.00 óra szerinti időben nem kapcsolt ki. Megint csak valahogyan én kapcsoltam ki. 23.00 órakor ismét bekapcsolt, alig tudtam kikapcsolni. Ma délelőtt megint kezdte a hülyeségét....
Ha visszafele olvasnál, megtaláltad volna a választ rá ebben a topikban. De leírom sokadjára... :) nem a programot kell törölnöd. Ha bluetooth-on használod, kikapcsolod az appban a világítást, majd kijelentkezel a programból. Az app infónál megkeresed a tárhelyet és törlöd a gyorsítótárat, majd bejelentkezel újból az applikációba.
Ha wifi hub-ot használsz, ugyanez a szitu, csak vagy működik vagy nem, visszalépés előtt érdemes a routert is resetelni.
Kellemes ünnepet neked is! ;)
 
szívesen.
Ha a gyorsítótár törlése kevés akkor töröld az összes adatot és vagy telepítsd újra az appot. De nagy általánosságban így működnie kell.
Köszi.
Amúgy Wifi hub-t használok, amivel kapcsolódási gongjaim voltak, ahogyan azt korábban írtam. Itt meg is jegyezném, hogy a probléma új router beüzemelésével megoldódott.
 
Ha visszafele olvasnál, megtaláltad volna a választ rá ebben a topikban. De leírom sokadjára... :) nem a programot kell törölnöd. Ha bluetooth-on használod, kikapcsolod az appban a világítást, majd kijelentkezel a programból. Az app infónál megkeresed a tárhelyet és törlöd a gyorsítótárat, majd bejelentkezel újból az applikációba.
Ha wifi hub-ot használsz, ugyanez a szitu, csak vagy működik vagy nem, visszalépés előtt érdemes a routert is resetelni.
Kellemes ünnepet neked is! ;)
Nekem megoldja az applikációban beállított Setup ki-be kapcsolása.
 
Én ilyenkor csupán annyit teszek hogy elindítom az appot telefonon, és belépek a tápadagoló és a lámpa felületére és annyi. :) Nálam eddig mindig működött, én úgy gondolkodom, hogy mivel ezek kizárólag (nálam legalábbis, nem használok hubot) bluetoothon kapcsolódnak, ezért a szinkronizálás ilyenkor is végbemegy, nem használok semmi varázslatot, nem törlök alkalmazást, gyorsítótárat vagy bármit, nem jelentkezek ki, csupán elindítom az appot, belépkedek az eszközökhöz és működik tovább pontos időkkel :)
Áramszünet esetén is van néha hogy megcsúszik az idő pár percet, ekkor is csak ennyit teszek és helyre is hozza. Max ha nem akkor az auto fülről átállítom manualra majd vissza autora és már megy is ahogy kell neki :)
 
szívesen.
Ha a gyorsítótár törlése kevés akkor töröld az összes adatot és vagy telepítsd újra az appot. De nagy általánosságban így működnie kell.
Szia!
Mindent végig zongoráztam, ahogy írtad, mégsem indul el a customize mód. Ha be is kapcsolom valahogy, a végén nem kapcsol ki. Az app mutatja, hogy fut a program, mégsem aszerint működik. Most már töröltem a customize, auto programokat. Töröltem az app-ból a lámpát, wifi hubot. Kiléptem az app-ból, töröltem a gyorsítótárat, majd töröltem az appot is. Áramtalanítottam a lámpát, még a kábelt is szétcsavartam. Újraindítottam a telót is. Ezután ismét app telepítése, belépés, lámpa keresése. Hagytam bluetooth módban, hogy így programozzam újra. A hubot szándékosan még nem csatlakoztattam. Meglepetésemre a régi, gyakorlatilag törölt customize és auto beállításokat mégis hozta. ??????
Mit lehet még ennél többet tenni, amikor a nulláról kezdtem újra az egészet?
Vagy a lápmát is kell valahogy resetelni?
 
Szia!
Mindent végig zongoráztam, ahogy írtad, mégsem indul el a customize mód. Ha be is kapcsolom valahogy, a végén nem kapcsol ki. Az app mutatja, hogy fut a program, mégsem aszerint működik. Most már töröltem a customize, auto programokat. Töröltem az app-ból a lámpát, wifi hubot. Kiléptem az app-ból, töröltem a gyorsítótárat, majd töröltem az appot is. Áramtalanítottam a lámpát, még a kábelt is szétcsavartam. Újraindítottam a telót is. Ezután ismét app telepítése, belépés, lámpa keresése. Hagytam bluetooth módban, hogy így programozzam újra. A hubot szándékosan még nem csatlakoztattam. Meglepetésemre a régi, gyakorlatilag törölt customize és auto beállításokat mégis hozta. ??????
Mit lehet még ennél többet tenni, amikor a nulláról kezdtem újra az egészet?
Vagy a lápmát is kell valahogy resetelni?
Mint írtam, a wifi hub, már nem reagál a téli/nyári átállásra... az csak a véletlen műve ha igen. (egyébként a fórumon írják, hogy kitalálnak rá valamit, mert sokan panaszkodnak rá) és mint én is írtam vagy 2 oldallal arrébb, már nem foglalkoztam vele, hogy átáll vagy sem, eltoltam az időket 1 órával. A cuccokat hiába törlöd, mert a fiók megjegyezte az eszközöket, teljes resetet én sem tudok csinálni vele. Azt még írtam, hogy a routert reseteld, hátha akkor ugrik az időn. ha nem marad az időeltolás.
 
Ahogy írtam, mindent nulláról kezdtem, mégis hozta a régi, 11.45 órától induló programot. Meglepetésemre ezt időben el is indította. Ebből gondoltam, hogy jól működik. Ezt töröltem, és ugyanazt az egyéni beállítási formát programoztam 12.45 órai kezdetre, természetesen bluetooh kapcsolatban. És lőn világosság, a megadott időpontban elindult. Ezután már át mertem állni a wifi hub kapcsolatra.
Remélem, ez is segítség lesz másokmak, hasonló szituban.
Burney-nek pedig külön köszönet a sok tanácsért.
 
Back
Oldal tetejére