• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros Doctor tapasztalatok

Tutira? Erre lennék kiváncsi, hogy lúgos vagy savas oldatot használnak. Legkézenfekvőbb a sósav, de félek, hogy hazavágja a membránt.
Kisérlet képpen... esedékes lett a fej csere így gondoltam nincs vesztenivalóm, beázzattam hipó alapú domestosba, az üveg termékeket is evvel tisztítom. Azt kell mondjam elég hatékony, úgy nyomja a bubikat mintha újat raktam volna be.
IMG_20210731_101726.jpg
 
A szaga alapján is az ;)
Szia!
Tegnap vettem Ada superge-t. Rá szoktál segíteni valamivel a tisztításra? Egész éjjel ázott. Kopott a vízkő. Ma cseréltem az oldatot rajta. Jelenleg így néz ki.
63620210806_092919.jpg
Lehet hamarabb ki kellett volna vennem az aksiból?
 
Szia!
Tegnap vettem Ada superge-t. Rá szoktál segíteni valamivel a tisztításra? Egész éjjel ázott. Kopott a vízkő. Ma cseréltem az oldatot rajta. Jelenleg így néz ki.
View attachment 152866
Lehet hamarabb ki kellett volna vennem az aksiból?
Szia,
En lágyvizezek, igy nincs vizkövem. Nem tudom, hogy ezzel igy mit kell csinalni.

Amikor van alga a dokin akkor kb 1 ora alatt lehozza a superge, nekem már csak le kell öblítenem az RO vizzel.

Sajnalom, hogy ebben nem tudok segíteni :(
 
Szia!
Tegnap vettem Ada superge-t. Rá szoktál segíteni valamivel a tisztításra? Egész éjjel ázott. Kopott a vízkő. Ma cseréltem az oldatot rajta. Jelenleg így néz ki.
View attachment 152866
Lehet hamarabb ki kellett volna vennem az aksiból?
Baromi egyszerű a kérdés... Semmivel nem lehet, hozzányúlni a porlasztóhoz, mert roncsolódik. Ezért kell áztatni 2 órát, aztán egy puha rongyal lehet törölni a keretet. Ha nem jött le az összes vízkő akkor 60 fokos ecetbe is áztathatod az még nem roncsolja. Ha áztatással már nem javítható, vagy is már nem jön bubi akkor a fejet cserélni kell.
 
Szia,
En lágyvizezek, igy nincs vizkövem. Nem tudom, hogy ezzel igy mit kell csinalni.

Amikor van alga a dokin akkor kb 1 ora alatt lehozza a superge, nekem már csak le kell öblítenem az RO vizzel.

Sajnalom, hogy ebben nem tudok segíteni :(
Kihasználom a flakont és hozok benne tömény hypót. Az majd odaver a vízkőnek. Üdítős palack sajna nem bírja a tömény hypót. Akkor már lenne itthon. Köszi a választ.
 
Üdv!
1 hónapot ázott a fej hypóban. Lényegében semmi. 10%os esetben áztattam egy napot. Én nem látok rajta vízkövet.
Kérdés, hogy kárt tettem benne, vagy sem? Hogy lehet ezt észrevenni?
 

Attachments

  • 20210918_101849.jpg
    20210918_101849.jpg
    199 KB · Megtekintések: 21
Sziasztok! doctor III reduktorom teljesen elvízkövesedett, így nincs mit tenni, újat kell venni. Doctor Mate reduktor miben különbözik a formán és az áron kívül?
 
Back
Oldal tetejére