• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros Doctor tapasztalatok

Andris87

Főkertész
Sziasztok!

Mindannyian tudjuk, hogy a távoli keleten előfordul, hogy ezt-azt véletlenül egy kicsit lemásolnak :) Ezek a másolatok sokszor ismeretlen forrásból származnak, ellenőrizetlen körülmények között készülnek és esetenként minőségben-teljesítményben is hagynak némi kívánnivalót maguk után. Ami viszont biztos, hogy az áruk általában jelentősen alacsonyabb az eredeti termékénél.

Azt hiszem ez az utóbbi indok és az algagondjaim voltak azok az okok, ami rávett arra, hogy kicsit jobban körülnézzek a sterilizátorok világában. Nem kellett sokat keresgélnem, hogy rátaláljak a címben szereplő termékre, hiszen emlegettük már sokszor itt-ott, pl. a DIY Ikercsillag topicban is, de még senkinek nem volt mersze kipróbálni. Nekem pedig nincs merszem villanyszerelési ismeretek nélkül barkácsolni. (n)

Így hát vettem egy nagy levegőt és felvettem a kapcsolatot a Chihiros vezetőjével annak reményében, hogy kicsit bővebb infóval ellát a termékről. A beszélgetés odáig fajult, hogy ma megérkezett hozzám a termék Nano változata.

Ebben a topicban szeretném megosztani veletek tapasztalataimat sikerekről és kudarcokról, támogatást adni a DIY szekciónak, mindezt képekkel, a saját 6 hetes aksimon bemutatva.

Alga van, induljon a nagy teszt! :)
 
Szia! Nekem is a minap jött meg a távol keletről ez a kis szerkentyű!Sajnos még az akváriumom nincs kész ezért most csak a szekrény fiókjába pihen:(!De érdeklődéssel várom,hogy neked hogyan fog működni!Remélem hatásos lesz nem csak ár érték arányba jó a termék:)!Sok sikert hozzá!
 
Szia! Nekem is a minap jött meg a távol keletről ez a kis szerkentyű!Sajnos még az akváriumom nincs kész ezért most csak a szekrény fiókjába pihen:(!De érdeklődéssel várom,hogy neked hogyan fog működni!Remélem hatásos lesz nem csak ár érték arányba jó a termék:)!Sok sikert hozzá!
Holnap karbantartás, aztán beizzítom :) Sok sikert neked is hozzá!
 
Szia. Lehet tudni a beszélgetésről? Mivel adta el neked a termêket? Én is nézegetem. Sőt a lámpájukat is :)
 
Mivel tudott meggyőzni, hogy végül is rendeltél?
Tőle nem lehet direktbe rendelni, ő a gyártó. Megnéztem a termékeiket és nem tűntek gagyi másolatnak. Erről a termékről nincs tapasztalat Európában, nem találtam egyetlen fórumon sem használható véleményeket. A gyártó véleménye szerint hozza azt a teljesítményt, amit a versenytárs termék. Mi meg hisszük, ha látjuk... a holnapi karbantartás után elindítom és beszámolok mindenről :)
 
Én már kb. fél éve használom, és nekem nagyon bevált. Örülök neki, hogy megvettem, hibátlanul teszi a dolgát, és úgy "füstöl", mint a gyárkémény. Először én is csak külföldi fórumokon olvastam róla, aztán gondoltam, egy próbát megér. Nem biztos, hogy közvetlenül összefüggés van, de amióta üzemel, azóta nagyon megindultak a növényeim. Előtte a Monte Carlo kb. 3 hónapig szinte csak a föld alatt terjeszkedett, most már kb. 4 cm vastagságúra duzzadt, a parvulám 20 centis lett (hetente kell nyírnom), és a bonsai-ok is kb. 15-20 centisek lettek.
 
Mint nagy nemzetközi aukciós oldal vásárló, nézegettem én is, de bennem ott van a bizonytalanság, hogy 243 literes akváriumomhoz melyiket lenne jó venni, azt amelyiket max 250 , vagy max 600 literes akváriumig javasolnak, itt ráadásul csere fejet itt nem is találtam, így nem tudom van-e a kettő között, főleg méretbeli különbség. Szívem szerint inkább csak porlasztót vennék, viszont ahol találtam ott csak egy fajta van, az is 53 ausztrál dollár lenne postával, és sajnos ezt is kell cserélni a leírás szerint 1 év után.
 
Mint nagy nemzetközi aukciós oldal vásárló, nézegettem én is, de bennem ott van a bizonytalanság, hogy 243 literes akváriumomhoz melyiket lenne jó venni, azt amelyiket max 250 , vagy max 600 literes akváriumig javasolnak, itt ráadásul csere fejet itt nem is találtam, így nem tudom van-e a kettő között, főleg méretbeli különbség. Szívem szerint inkább csak porlasztót vennék, viszont ahol találtam ott csak egy fajta van, az is 53 ausztrál dollár lenne postával, és sajnos ezt is kell cserélni a leírás szerint 1 év után.
Én láttam fennt 7500 körül porlasztót.
 
Á ott úgy nem is néztem akkor ez lesz az: A11039 Chihiros Doctor replace
Egy másik helyen "replacement disc" néven írták, így kerestem :).

Köszi a segítséget!
 
Akkor következzenek a képek :)

Egy ismerős csomagolás...
16880303511_e499076152.jpgChihiros Doctor Nano 11 by Andris_87, on Flickr
A csomag tartalma:
16254078324_02c266066e.jpgChihiros Doctor Mini 4 by Andris_87, on Flickr
A készülék vezérlője világosban:
16693901870_afcd311371.jpgChihiros Doctor Nano 14 by Andris_87, on Flickr
... és sötétben. A középen látható bekapcsoló és mód választó gomb valójában egy érintőkapcsoló. Tapizásra nem reagál, a koppintást szereti :)
16254081634_3e20f7428a.jpgChihiros Doctor Mini 8 by Andris_87, on Flickr
Végül pedig a porlasztóról egy makro. Igen, jól látjátok kicsit más a rács színe, mint a TS-nál. Valószínűleg a bevonat más anyagból készül.
16673980907_38a1358be7.jpgChihiros Doctor Nano 16 by Andris_87, on Flickr
Tegnap este volt egy rövid próbaüzem, ami során kiderült, hogy a Chihiros is szépen ontja magából a ködöt. A surface skim egyetlen menettől eltűnt és az ecset algám szálainak vége is elkezdett kifehéredni. A garnélák nem zavartatták magukat, a Microrasbora kubotai-ok először megijedtek a ködöléstől.
Ma reggel karbantartás (aljzatporszívózás + vízcsere) után betettem újra a készüléket. Most kb. 20-30 percenként megy 15 mp-ig. a halak is megszokták, már nincs menekülés a köd elől :) A porlasztót függőlegesre állítottam, ahogy az a TS-nál is szokás.
Hamarosan feltöltöm a tepnap esti alga portrékat, hogy nyomon tudjuk követni a változást. Az akin minden más paramétert változatlanul tartok (tápozás, fény, vízcserék) és megnézzük mit tud! :)

További képeket találtok még az albumomban és feltettem 1-2 oldalt a használatiból is.
 
Utoljára módosított:
Lehet egy drasztikus kérdésem? Nem lehetne megnézni mi van benne? Már ha nincs összeragasztva, kíváncsi lennék( meg szerintem sokan akik agyalnak a saját ikercsillagon és vezérlőn) milyen elektronika működteti. Binám ha a kínaiak megoldották volna egy arduino minivel. Bár nem tudom ez esetben ki lehetne-e olvasni a benne található programot.

surface skim

Lehetne inkább az ilyen magyarul leírni, ne vedd sértésnek, de soha nem értem ha egyszer magyar nálunk, és a fórumon a hivatalos nyelv, akkor miért kell idegen szavakat használni, mikor a világ legnehezebb nyelvével rendelkezünk , amiben mindent meg lehet fogalmazni. Ha jól emlékszem az általad leírt dolog is a felszínen úszó olajfilm. Nem szebb ez így? ;)
 
Utoljára módosított:
Lehet egy drasztikus kérdésem? Nem lehetne megnézni mi van benne? Már ha nincs összeragasztva, kíváncsi lennék( meg szerintem sokan akik agyalnak a saját ikercsillagon és vezérlőn) milyen elektronika működteti. Binám ha a kínaiak megoldották volna egy arduino minivel. Bár nem tudom ez esetben ki lehetne-e olvasni a benne található programot.



Lehetne inkább az ilyen magyarul leírni, ne vedd sértésnek, de soha nem értem ha egyszer magyar nálunk, és a fórumon a hivatalos nyelv, akkor miért kell idegen szavakat használni, mikor a világ legnehezebb nyelvével rendelkezünk , amiben mindent meg lehet fogalmazni. Ha jól emlékszem az általad leírt dolog is a felszínen úszó olajfilm. Nem szebb ez így? ;)
Egyszer szétszedhetjük, de egyelőre szeretném eredeti állapotában tesztelni, hogy hivatalos eredményeket tudjak mutatni. Egyébként hátulról csavarozva van, a csavarfejek pedig gumidugózva. Lehet cseppálló is :)
A filmrétegen majd gondolkodom. Az biztos, hogy olajhoz nincs köze, legfeljebb fehérjéhez. Azt hiszem ez egy jövevényszó, eléggé beépült a mi kis szakzsargonunkba (csakúgy mint a flow, DC stb.), nehéz kikerülni.
 
Az első nap végén néhány jó hír :)
  • A víz eddig is tiszta volt az akiban, de most valahogy brutálisan tisztának hat. Sokkal átlátszóbb, a kép kontrasztosabb, minden ragyog. Nem tudom mi változott, de nagyon tetszik :)
  • Szemmel látható változás az ecset/szakáll algán látható (nem tudom megkülönböztetni, mert a red moor-on teljesen összenőve élnek). A tegnap kezdődött fakulás folytatódott, a szálak végétől lassan halad a tő felé.
  • A DC ugyanúgy zöldült, mint normál körülmények között. Korábban felmerült valahol a kérdés, hogy van-e hatása a sterilizátornak az O2, H2, O3 és esetleges szabad gyök termelés miatt a CO2 beoldásra - úgy tűnik nincs. Kíváncsi leszek reggelre teljesen kék lesz-e a difi (alapállapotban nem szokott).
Lőttem néhány képet, holnap megosztom. Remélem látszani fog rajtuk a lényeg, bár elég bubis volt minden, mert a CO2 nemrég kapcsolt ki és kevéssel előtte a sterilizátor is ment.
 
Irulok-pirulok, de én is vettem két hónapja egy shrimp-et. Gondoltam ennyi pénzért egy próbát megér. Nagyon igényes a csomagolás és a benne található kütyü sem kelt bazári érzést. Az új akvámba szánom, a régibe már nem állítottam üzembe.

tamás
 
Back
Oldal tetejére