• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros Doctor tapasztalatok

Én is bevállalnék egyet, segítségeteket kérném, hogy milyet válasszak. Még most ismerkedem az akvakertészettel. Egy 90 literessel indítottam, nem tudom, mennyire tart ki a lelkesedésem, de már most nekiállok beszerezni a cuccokat egy 180 litereshez, aminek indítását év végére tervezem. A későbbiekben ez a 2 akvárium fog üzemelni és pont. Ezekhez szeretnék 1db algakillert, de nem tudom, hogy a mini-t, vagy a nano-t válasszam. Melyik a rosszabb: a túl nagy teljesítmény? Vagy az ártani nem árt, de a kevés meg kevés? Ehh, szóval értitek... :)
Én meg a 112literbe használom a nanot M1 módba és semmi baj. Meg előtte a diy csillag ment napi 2és fél órát. Csak az látszott-szik, hogy alga semmi a víz meg kristály tiszta.
 
Már hazai adok-veszek oldalon is fent van a termék egész jó áron.

Ez most reklám?

ps: Pont azt néztem hogy ez már megint ilyen okosba csalunk dolog.
60 euro kint + szállítás áfa vám stb.
15 ezer pénzért van fent. És nem hiszem hogy használt a cucc.
 
Ez most reklám?

ps: Pont azt néztem hogy ez már megint ilyen okosba csalunk dolog.
60 euro kint + szállítás áfa vám stb.
15 ezer pénzért van fent. És nem hiszem hogy használt a cucc.
Én azt nem értem, hogy hogy jönnek ki ezek az árak, mert még a mini is 59 US dollár, az ma durván 16300Ft. Spec én mindig fehúzom magam az ilyen magyar aukciós oldalon hirdetett árukon, ahol a termék helye rovatnál az van, hogy külföld(Kína), mert tényleg mi van ha megvámolják, hogy mutatja be az ember az eredeti paypal utalási számlát, sehogy. Vámos meg lehet azt mondja, hogy akkor 2x ennyi volt tessék ez után fizetni. Azt meg persze sehol nem írják, hogy a vételáron kívül lehetnek extra költségek is.
 
Valamitől a stemek nagyon beindultak (Ludwigia, Ammannia) :) Este töltök fel róluk képet!
Jobb oldalon a Ludwigia nagyon megindult. Felül szép új hajtásokat hozott és a színe is szépen alakul :) A hátsó sorban levők pont a lily alatt vannak, ott viszonylag lassú az áramlás, így a fonál és a staghorn is csúnyán ellepte és megfojtotta őket. Mára az algának nyoma sincs, ők is újra megindultak.

03291 by Andris_87, on Flickr
Bal oldalon hátul az Ammannia is új hajtásokat hoz. Ő eddig is jól érezte magát, de az elmúlt egy hétben több, mint egy centit nőtt.

After 8 days run by Andris_87, on Flickr
Végül pedig megmutatom azt az algás red moor gyökeret, amit már korábban is fotóztam. Az ecset tartja magát, de a staghorn szépen eltűnik:

After 8 days run by Andris_87, on Flickr
 
Továbbra is algamentesen működik az akvárium :)
Persze az a kevés ecset még megvan! Úgy döntöttem néhány napig kipróbálom az EC-ós permetezést, így már kezd foltokban rózsaszínné válni.
Terveim szerint még egy hétig működni fog az aksiban a Chihiros Mini. Ezután ki fogom venni és megnézzük visszajön-e az alga :)

Egyébként a porlasztó fém felületén továbbra sem látni lerakódást, de most azért már kicsit nagyobb bubikat ereget. Ha kiveszem jövő héten, kapni fog egy tisztítóoldatos áztatást (y)
 
Egy kis helyzetjelentés :)
Továbbra is szép algamentes az akvárium. A carbós permetezés és egy kis kapargatás eltűntette nagyjából az ecset és staghorn algákat is. A Chihiros doctor továbbra is működik, az utóbbi időben nem látom úgy, hogy nagyobbak lettek volna a bubik, amit ereget. Valahogy megállt a folyamat.
A felszíni hártya viszont kezd visszatérni. Nem tudom pontosan ennek mi lehet az oka, arra tippelek, hogy esedékessé vált már egy újabb szűrőtakarítás :)
 
Van már valakinek 10 hónapnál több tapasztalata? Látszik már, hogy csere érett a reaktor? Bírja annyi ideig, mint a TS reaktora?
 
Vagy elsüllyedt egy tanker :)
Ebben a hatalmas kockában legfeljebb egy Zippo tudna elsüllyedni :)
Egyébként utánanéztem és a 18 litert kiszolgáló EccoPro 130 több mint 6 hete volt karbantartva. Azt hiszem itt az ideje átmosni legalább az előszűrőt, mert a flow is kisebb.
 
Az akvárium továbbra is teljesen algamentes (y) Az elmúlt héten viszont már 6 hete ment a sterilizátor és az elektródán egyre jobban látszott valamilyen lerakódás. Nem vettem észre, hogy a buborékok jelentősen nagyobbak lennének, de úgy döntöttem, hogy elérkezett az első tisztítás ideje.

Így nézett ki az elektróda tisztítás előtt felülnézetben:
17116951060_8c0e0a0529.jpgIMG_2062 by Andris_87, on Flickr
És így nézett ki alulról:
16682046794_0f914b3bb8.jpgIMG_2064 by Andris_87, on Flickr
Egyelőre nem sikerült beazonosítani, hogy mi lehet ez a lerakódás, így erre szívesen fogadok ötleteket. A barna algát kizárom, mivel ha az lenne, a növényeken is megjelent volna. Mondhatnánk baktérium rétegnek is, de akkor az alsó oldalon miért nem jelent meg?! Az viszont biztos, hogy ugyan így néz ki a difi kerámiáján és a CO2 csövön megjelenő "bevonat is.
Az elektródát a használati utasításnak megfelelően 5 órára 5:250 arányú hypo (JBL difi tisztító) és víz keverékébe áztattam. Ezután elegendő volt egy öblítés, minden simán eltűnt (ezt fogom alkalmazni az üveg ki és beömlők tisztításához is). Az eredmény:


Nem látjátok a szembeötlő különbséget? :D Én sem! Többen írták már itt és a TS topicban is, hogy rövid időn belül lerakódás képződik az elektródán. Arra tippelek, hogy azok bizony sók lehetnek, főképp kalcium. Az aksiban teljesen lágy vizet használok, amit GH sóval emelek TDS 150-ig. Mondhatjuk, hogy KH értéke alig van a vizemnek, így nincs ami kicsapódjon. Vagyis a gyártó mikor azt állítja, hogy a készüléknek vízlágyító hatása is van, valószínűleg a karbonát keménység csökkentésére célozhat.

Úgy gondolom, hogy a készülék átment a teszt első fázisán: 6-7 hét alatt teljesen algamentes környezetet segített kialakítani. Az akvárium úgy tűnik egyensúlyban van, a növények pedig nagyon szépen fejlődnek.
Hétvégén elindítom a teszt második fázisát: a sterilizátort kikapom a vízből és megnézzük mi történik úgy, hogy ismét minden más paramétert változatlanul hagyok. :sneaky:
 
Az eleje óta követem a termék dokumentálását és max riszpekt a kitartó "naplózásért". Az ilyenek jelentik a forúm hozzáadott értékét. Big thanks. Várjuk a folytatást.
 
Az eleje óta követem a termék dokumentálását és max riszpekt a kitartó "naplózásért". Az ilyenek jelentik a forúm hozzáadott értékét. Big thanks. Várjuk a folytatást.
Köszönöm! Azt hiszem egy olyan értékes tudásbázis gyűlt össze itt a fórumon (és előtte Nigro blogján is), amit érdemes folyamatosan fejleszteni. Használom a terméket és én is kíváncsi vagyok mit tud az "eredetihez" képest, a naplózás pedig nem nagy fáradtság. Ha pedig a tapasztalataimmal hozzájárulhatok ehhez a tudásbázishoz, boldogan teszem. :)
 
Back
Oldal tetejére