• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros Doctor tapasztalatok

Tervezem, hogy veszek egyet, de nem igazán tudom eldönteni, hogy a 3. vagy a 4. generációsat vegyem. Vélemények??
 
Sziasztok, nekem Doctor 3 van eddig kétszer cseréltem rajta reaktort. A mostani azonban nem működik. Ha ráteszem a készülékre azt kikapcsolja. Az eladó javaslatára kipróbáltam desztillált vízzel és sima csapvízben is ott működik, de az akváriumban (amiben ugyanaz a csapvíz van) nem. Mi lehet a probléma? Többen kérdezték, hogy mi a különbség a 3 és a 4-es verzió között olvasatom szerint annyi, hogy a négyes telefonon keresztül bluetooth-ról is üzemeltethető.
Saját tudatlanságomat megosztva az első alkalommal nem figyeltem az akvárium méretére és nagyobb értékre állítottam a doctort arra gondolva, hogy így gyorsabban eltünteti az algát. Sajnos ehelyett reggelre a halállomány egy része megcsappant.
 
Sziasztok. Pénteken nekem is megérkezett a doki. Örültem neki, mint majom a ...egészen másnap reggelig, amikor is a halálomány kb 90% hal-ott-volt, a 10% pedig hal-dok-olt :( na és a növények is inkább egyre szarabbul vannak, mit jól. volt valakinek hasonlo tapasztalata ilyen téren? mértem az ammóniumot, a 40x-re emelkedett. melléklek 1-2 képet. előre is köszi a segítséget.
 
Sziasztok. Pénteken nekem is megérkezett a doki. Örültem neki, mint majom a ...egészen másnap reggelig, amikor is a halálomány kb 90% hal-ott-volt, a 10% pedig hal-dok-olt :( na és a növények is inkább egyre szarabbul vannak, mit jól. volt valakinek hasonlo tapasztalata ilyen téren? mértem az ammóniumot, a 40x-re emelkedett. melléklek 1-2 képet. előre is köszi a segítséget.
Mikor indítottad az üveget és milyen talajjal? Hány literes stb.
 
Sziasztok. Pénteken nekem is megérkezett a doki. Örültem neki, mint majom a ...egészen másnap reggelig, amikor is a halálomány kb 90% hal-ott-volt, a 10% pedig hal-dok-olt :( na és a növények is inkább egyre szarabbul vannak, mit jól. volt valakinek hasonlo tapasztalata ilyen téren? mértem az ammóniumot, a 40x-re emelkedett. melléklek 1-2 képet. előre is köszi a segítséget.
A tesztes kep szerint 01.18-an indult az akva es mar tele volt allatokkal? :rolleyes:
 
Mikor indítottad az üveget és milyen talajjal? Hány literes stb.
az akvárium már több mint egy éve üzemel. igaz, most január 17. átépítettem kicsit. Tropica Substarte 2,5 l került bele és arra pedig ada amazonia ver.2 9 l. KB 50 l akvárium vizzel, 20 l RO vizzel és kb 18-20 l csapvizzel lett visszatöltve. Nem tudom mi történt.
 
Sziasztok. Pénteken nekem is megérkezett a doki. Örültem neki, mint majom a ...egészen másnap reggelig, amikor is a halálomány kb 90% hal-ott-volt, a 10% pedig hal-dok-olt :( na és a növények is inkább egyre szarabbul vannak, mit jól. volt valakinek hasonlo tapasztalata ilyen téren? mértem az ammóniumot, a 40x-re emelkedett. melléklek 1-2 képet. előre is köszi a segítséget.
A döglött haltetemek velejárója, hogy megemelkedett az ammónium. Ezt tuti nem a doki tette bele. Valamint ha átépítéskor a szűrőt nulláztad akkor idő míg a nittifikáló baktériumok elszaporodnak. Járattad átépítés alatt valami vödörbe a szűrőt közben? Engem már rázott meg twinstar (épp nem a doki) betettem a kezem és rázott a víz. Mivel ugye ez valamiféle elektrolízis, azaz eleve áram jár a vízben, de a membáron történik tehát nem hagyja el. Kivéve amikor mégis.
 
az akvárium már több mint egy éve üzemel. igaz, most január 17. átépítettem kicsit. Tropica Substarte 2,5 l került bele és arra pedig ada amazonia ver.2 9 l. KB 50 l akvárium vizzel, 20 l RO vizzel és kb 18-20 l csapvizzel lett visszatöltve. Nem tudom mi történt.
Kizárni nem lehet az elektromos hibát, de sokkal valószínűbb, hogy az aktív talaj bocsátott ki annyi anyagot, amit a vagy járatott, vagy nem járatott szűrő nem volt képes kezelni. Aktív talajnál nem véletlen, hogy tilos azonnal állatokat beletenni!
 
Sziasztok! Kicsit nagyon felütötte a fejét nálam az alga, itt az ideje a blackoutnak. Ezalatt a 3 nap alatt nálatok megy a doctor, vagy nincs rá szükség? Köszönöm!
 
Sziasztok! Kicsit nagyon felütötte a fejét nálam az alga, itt az ideje a blackoutnak. Ezalatt a 3 nap alatt nálatok megy a doctor, vagy nincs rá szükség? Köszönöm!
Nálam ment, hisz elviekben öli a spórákat. 3 nap nem kevés a BO-hoz?
Nem tudom mondjuk mennyire kritikus az algád.

3 napnál nekem az alga 70%-a tűnik el. S kellemetlen, hogy az a 30% újra bedurranthatja. Van látványos különbség, csak pont ott marad egy akkora adag amiből akár újra is robbanhat. Főleg fonál alga kellemetlen ebből a szempontból. 4 naposnál már 90-95%, 5 naposnál 99% de a halak megsínylik érzékenyebb halak 10%-a elpusztul és a növények is jelentősen kisárgulnak, de felépülnek.
 
Sziasztok!
Kb 3 hete vettem a 3.generációs doctort. Csapvizes akváriumom van. A növények sokkal szebbek lettek mióta használom a kocsány nélküli ambúlia megtáltosodott. Alga volt egy kevés, de mára már nem nagyon látni. Van egy kevés pontalga a dekoráción, de az tetszik.
http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=29420210725_132751.jpg
29420210725_132751.jpg

A regenerálásán gondolkodok. Próbálta már valaki kólában áztatni? Elvileg a foszforsav jól viszi a vízkövet.
Ez az első bejegyzésem. Elnézést, ha nem jól csinálok valamit.
Szép napot!
 
Sziasztok!
Kb 3 hete vettem a 3.generációs doctort. Csapvizes akváriumom van. A növények sokkal szebbek lettek mióta használom a kocsány nélküli ambúlia megtáltosodott. Alga volt egy kevés, de mára már nem nagyon látni. Van egy kevés pontalga a dekoráción, de az tetszik.
View attachment 152287

A regenerálásán gondolkodok. Próbálta már valaki kólában áztatni? Elvileg a foszforsav jól viszi a vízkövet.
Ez az első bejegyzésem. Elnézést, ha nem jól csinálok valamit.
Szép napot!
Szia! Nekem is van doctor-om. Én nem kólában hanem ADA superge oldatban áztatta kb 1 órát, tökéletesen leszedett róla mindent. Utána csak vízzel alaposan leöblítettem, hogy vegyszert ne vigyek bele az akváriumba...
 
Sziasztok!
Kb 3 hete vettem a 3.generációs doctort. Csapvizes akváriumom van. A növények sokkal szebbek lettek mióta használom a kocsány nélküli ambúlia megtáltosodott. Alga volt egy kevés, de mára már nem nagyon látni. Van egy kevés pontalga a dekoráción, de az tetszik.
View attachment 152287

A regenerálásán gondolkodok. Próbálta már valaki kólában áztatni? Elvileg a foszforsav jól viszi a vízkövet.
Ez az első bejegyzésem. Elnézést, ha nem jól csinálok valamit.
Szép napot!
Üdv a fórumon. Szép az akváriumod. 👍
Köszi a pozitív visszajelzést. Ha visszaolvasol a témában, a tapasztalatok igen vegyes képet mutatnak. Rosszat nemigen írnak róla, inkább a semleges, vagy jó vélemények születtek. A vízminőség biztosan sokban befolyásolja az eredményt.
Ha már ennyit költöttél rá, talán érdemes a kóla helyett, mások által használt/ajánlott regenerátort használni.
 
Sziasztok!
Kb 3 hete vettem a 3.generációs doctort. Csapvizes akváriumom van. A növények sokkal szebbek lettek mióta használom a kocsány nélküli ambúlia megtáltosodott. Alga volt egy kevés, de mára már nem nagyon látni. Van egy kevés pontalga a dekoráción, de az tetszik.
View attachment 152287

A regenerálásán gondolkodok. Próbálta már valaki kólában áztatni? Elvileg a foszforsav jól viszi a vízkövet.
Ez az első bejegyzésem. Elnézést, ha nem jól csinálok valamit.
Szép napot!
Olcsóbb megoldás amit a chihiros is ír, citromsavban áztatod 2órán keresztül.
20g citromsav 100ml vízben 2óra.
 
Sziasztok!
Kb 3 hete vettem a 3.generációs doctort. Csapvizes akváriumom van. A növények sokkal szebbek lettek mióta használom a kocsány nélküli ambúlia megtáltosodott. Alga volt egy kevés, de mára már nem nagyon látni. Van egy kevés pontalga a dekoráción, de az tetszik.
View attachment 152287

A regenerálásán gondolkodok. Próbálta már valaki kólában áztatni? Elvileg a foszforsav jól viszi a vízkövet.
Ez az első bejegyzésem. Elnézést, ha nem jól csinálok valamit.
Szép napot!
Szia és üdv itt!
A termék alap koncepciója jó, de vannak problémák a regenerációval. Ha magas TDS mellett használod gyorsan vízkövesedik, ha lágyvizes co2-s akvában, akkor meg lejön róla a felület. Én jó pár fejet elhasználtam már, de soha nem sikerült jól a regeneráció. Tapasztalataim alapján azt mondom, hogy 2–5 hónap utàn cserélni kell a fejet. Viszont olyan drága a fej, hogy én általában csak indításnál használom.
 
Szia és üdv itt!
A termék alap koncepciója jó, de vannak problémák a regenerációval. Ha magas TDS mellett használod gyorsan vízkövesedik, ha lágyvizes co2-s akvában, akkor meg lejön róla a felület. Én jó pár fejet elhasználtam már, de soha nem sikerült jól a regeneráció. Tapasztalataim alapján azt mondom, hogy 2–5 hónap utàn cserélni kell a fejet. Viszont olyan drága a fej, hogy én általában csak indításnál használom.
A csapvíz vs. lágyvíz használatra igaz, azt azért, hogy drága a fej... én betáraztam belőle mert 3x olcsóbb mint a TS porlasztó.
 
Szia! Nekem is van doctor-om. Én nem kólában hanem ADA superge oldatban áztatta kb 1 órát, tökéletesen leszedett róla mindent. Utána csak vízzel alaposan leöblítettem, hogy vegyszert ne vigyek bele az akváriumba...
Szia!
Nincs véletlen a flakonon rajta az összetétel? Vegyipari cégnél dolgozom hátha tudok keverni egy jófajta koktélt.
 
Back
Oldal tetejére