• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros Doctor tapasztalatok

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Kb.egy hónapja vettem valakitől egy állítólag nem használt Chihiros Doctor Super S-t. Tényleg vadi újnak nézett ki. Eddig gyönyörűen működött, kb. 5 percenként ködölt 30-40 mp-ig. Rengeteg agancsalga, közepes mennyiségű ecsetalga és nyomokban zöld pontalga volt az akváriumomban. Az utolsó szemig kiírtotta. Olyan kettő napja tűnt fel, hogy nem működik. Vártam meg vártam. Semmi. Agyon nyomkodtam össze-vissza. Hol világított, hol villogott, hol sípolt. Egyszer még ködölt is. Azóta semmi. Ha nyomkodom, villog, amúgy világít egyfolytában. Mi baja lehet? Az akvárium lágy vizes. Semmi nem látszik rajta. Sajnos most nincs pénzem egy Twinstarra. Sárga barátainktól pedig nem merek rendelni, mert már egyszer megtettem, készüléket nem kaptam meg, csak némi balhé után a pénzt kaptam vissza.
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Kb.egy hónapja vettem valakitől egy állítólag nem használt Chihiros Doctor Super S-t. Tényleg vadi újnak nézett ki. Eddig gyönyörűen működött, kb. 5 percenként ködölt 30-40 mp-ig. Rengeteg agancsalga, közepes mennyiségű ecsetalga és nyomokban zöld pontalga volt az akváriumomban. Az utolsó szemig kiírtotta. Olyan kettő napja tűnt fel, hogy nem működik. Vártam meg vártam. Semmi. Agyon nyomkodtam össze-vissza. Hol világított, hol villogott, hol sípolt. Egyszer még ködölt is. Azóta semmi. Ha nyomkodom, villog, amúgy világít egyfolytában. Mi baja lehet? Az akvárium lágy vizes. Semmi nem látszik rajta. Sajnos most nincs pénzem egy Twinstarra. Sárga barátainktól pedig nem merek rendelni, mert már egyszer megtettem, készüléket nem kaptam meg, csak némi balhé után a pénzt kaptam vissza.
Nem tudom nálad mi volt a hiba de nálam egyszer az, hogy a vezetéket nem nyomtam bele rendesen a készülékbe.
Elég sokáig nyomkodtam én is mire rájöttem :mad:
 
Nem tudom nálad mi volt a hiba de nálam egyszer az, hogy a vezetéket nem nyomtam bele rendesen a készülékbe.
Elég sokáig nyomkodtam én is mire rájöttem :mad:
Köszi. Én már mindent kihúztam és visszadugtam kétszer is. De azért köszi még egyszer!
 
Nem tudom, mert még mindig nem működik
Azt írtad hogy " Jó "
???
Még a porlasztó vezetéke szokott tönkre menni kb egy év után.
Ki kellene próbálni egy új porlaszóval.
Többször rendeltem már Kínából és nem volt soha probléma.
Még akkor is vissza fizették a termék árát amikor én törtem el az üveg kifolyót. ( lefotóztam, hogy így kaptam meg :whistle: )
 
Azt írtad hogy " Jó "
???
Még a porlasztó vezetéke szokott tönkre menni kb egy év után.
Ki kellene próbálni egy új porlaszóval.
Többször rendeltem már Kínából és nem volt soha probléma.
Még akkor is vissza fizették a termék árát amikor én törtem el az üveg kifolyót. ( lefotóztam, hogy így kaptam meg :whistle: )
Valaki privát üzenetet akart küldeni. Arra írtam, hogy jó ( küldjön). Lehet rossz helyen jelent meg.
Végül én is visszakaptam az árát, igaz kétszer reklamálni kellett. Nekem egész egyszerűen nem érkezett meg.
 
Ha ügyes kezű vagy, akkor a porlasztót szed szét, mert ott lesz a baj. Megszakadt(eléget) valamely szál. Vissza kell forrasztani.
Nekem is elégett a vezeték a rácsra való forrasztásnál, viszont nem tudom a gyárban mivel forrasztották oda, vagy milyen folyasztóanyagot használtak, de ónnal nem tudtam újraforrasztani a vezetéket, így polcra került a szerkezet, és rendeltem hozzá másik porlasztót.
 
Nekem is elégett a vezeték a rácsra való forrasztásnál, viszont nem tudom a gyárban mivel forrasztották oda, vagy milyen folyasztóanyagot használtak, de ónnal nem tudtam újraforrasztani a vezetéket, így polcra került a szerkezet, és rendeltem hozzá másik porlasztót.
A rácson, maradt ón? Ha nem maradt, nem annyira lényeges. A újra forrasztandó szálat, végig ónozd(szigetelésig), 2 hajtod a ónozott részt, befűzöd a rács közé, és úgy forrasztod le.
De nem is tudom mit magyarázok én neked.:);)
 
Nekem is elégett a vezeték a rácsra való forrasztásnál, viszont nem tudom a gyárban mivel forrasztották oda, vagy milyen folyasztóanyagot használtak, de ónnal nem tudtam újraforrasztani a vezetéket, így polcra került a szerkezet, és rendeltem hozzá másik porlasztót.
A fekete távtartót ne hagyd szárazon ha elkezded barkácsolni. Előtte áztasd be. Én újat kellet csinálnom műanyagból, mert atomjaira hullott(darabokra tört).
 
A rácson, maradt ón? Ha nem maradt, nem annyira lényeges. A újra forrasztandó szálat, végig ónozd(szigetelésig), 2 hajtod a ónozott részt, befűzöd a rács közé, és úgy forrasztod le.
De nem is tudom mit magyarázok én neked.:);)
Úgy csináltam,:) ahogy írtad, rátekertem a rácsra, de normális forrasztás nélkül full kontaktos lett, sokkal gyérebben buborékozott mint korábban.
 
Úgy csináltam,:) ahogy írtad, rátekertem a rácsra, de normális forrasztás nélkül full kontaktos lett, sokkal gyérebben buborékozott mint korábban.
Érdekes! De a rátekeréssel , nem egy olyan tekercselés félét csinálsz? Még az jutott eszembe, én még nem próbáltam, hogy olyan kontakt papuccsal,mert az könnyen forrasztható, rácsatlakoztatni a rács fülire, feltéve ha belefér a házba. Ez csak egy hirtelen gondolat volt. De a papucsot le kell szigetelni(szilóval, FBS), mert tudomásom szerint, az rézből van.
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Kb.egy hónapja vettem valakitől egy állítólag nem használt Chihiros Doctor Super S-t. Tényleg vadi újnak nézett ki. Eddig gyönyörűen működött, kb. 5 percenként ködölt 30-40 mp-ig. Rengeteg agancsalga, közepes mennyiségű ecsetalga és nyomokban zöld pontalga volt az akváriumomban. Az utolsó szemig kiírtotta. Olyan kettő napja tűnt fel, hogy nem működik. Vártam meg vártam. Semmi. Agyon nyomkodtam össze-vissza. Hol világított, hol villogott, hol sípolt. Egyszer még ködölt is. Azóta semmi. Ha nyomkodom, villog, amúgy világít egyfolytában. Mi baja lehet? Az akvárium lágy vizes. Semmi nem látszik rajta. Sajnos most nincs pénzem egy Twinstarra. Sárga barátainktól pedig nem merek rendelni, mert már egyszer megtettem, készüléket nem kaptam meg, csak némi balhé után a pénzt kaptam vissza.


Nalam ket honap utan megadta magat az egesz. Nem vilatgit ugyhogy tapegyseg hibara gondolok, meg nem volt idom kimeregetni, de majd neki ulok valamikor. Egyebkent Doctor nelkul is lehet alga mentes akksit epiteni, mert mire rajottem hogy nem mukodik addigra mar reg szep lett az akksim:D
 
Nalam ket honap utan megadta magat az egesz. Nem vilatgit ugyhogy tapegyseg hibara gondolok, meg nem volt idom kimeregetni, de majd neki ulok valamikor. Egyebkent Doctor nelkul is lehet alga mentes akksit epiteni, mert mire rajottem hogy nem mukodik addigra mar reg szep lett az akksim:D
Az biztos, hogy nem ettől lesz algamentes az akvárium. Max segít benne ;)
 
Sziasztok! Tegnap beüzemeltem a CD-t, első pár alkalommal nagyon szépen működött, majd egyre csak gyengült. Másnap reggel már semmit nem csinált. Egy nagyon vékony filmréteg volt rajta, de azért kevertem egy gyenge citromsavas vizet neki. Nem segített. A készülék villog, működik. A porlasztó mehetett tönkre?
 
Back
Oldal tetejére