• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros Doctor tapasztalatok

Sziasztok.
Tegnap érkezett meg a "3" generációs Doki, készítettem róla pár képet, hátha valakit érdekel :)

https://flic.kr/s/aHsmdi2926

A szállítás elég gyorsan történt, dec 20-án rendeltem és január 8án már itt is volt. Magáról a kütyüről annyit, hogy van három funkciója, a növényes, a halas és a garnélás akvárium. A módok között váltogatva én semmi különbséget nem véltem felfedezni, szerintem ez a parasztvakítás része a dolgoknak (ha csak nem variál valamit a feszültséggel amit a porlasztó felé küld de én ezt erősen kétlem, nem hinném hogy lenne értelme.) Ha kiválasztottuk a módot akkor lehetőség van az akvárium méretét is kiválasztani egészen 700 literig. Egy készülékbe préselték a mini, nano, shrimp kategóriákat szerintem, igazából ez a lényege ennek a 3rd cuccnak.
És igazából ami nekem tettszik az a megjelenése. Sokkal jobban átgondolt külsőt kapott maga a készülék, enyhén domborított a kezelőfelülete, Festése valami fényesített bevonatot kapott, meglepően "prémium" hatású lett, tapintása is nagyon jó (persze nem fogjuk tapogatni) :D érintőgombos az előző verzióhoz hasonlóan, a ledek sokkal szebben meg vannak oldva, fehéres színt kapott, szerintem sokkal dizájnosabb és nem az a bika erős kék led. Így takarás nélkül még hálószobába is elmegy, este nem zavarja az embert. (nekem is itt van). Porlasztó már csak egy tappancsot kap, szerintem ez is teljesen okés, nem kell sarokba elhelyezni illetve nem áll szabadon egy szár ha csak egy tapit használnánk :)
A kábelek hosszúak mint a fene, a porlasztó is megfelelő hosszúságú, ebből a szempontból nincs gond.
Ami nekem kicsit negatívum az a külső egység elhelyezése az akvárium oldalán. Ezt nem a két kis tapis megoldással oldották meg mint az elődjénél hanem két felragasztható mint a ruhákon is található tépőzárat kapott. Kettőt az üvegre kell ragasztani, kettőt meg a készülékre. Hát én ezt nem fogom megtenni így az asztalon lesz a helye (maga a készülék hátlapja kapott mind a négy sarkába csúszásmentes gumírozott kis "lábacskát" így nem fog össze vissza vándorolni), nem akarom felragasztgatni az üvegre, ha át kell helyezni meg nem lehet normálisan leszedni. Ez nekem konkrétan nem tettszik de lehet valakinek ez is bejön. Ízlések és pofonok :D
A difiről beoldás közben is lesz egy fotó amint nappal lesz az akváriumban :D
Röviden ennyit a Doktor Úrról, reméljük jól fog szuperálni :)

Szerintem is parasztvakítás a garnélás mód.
Az viszont feltűnt a leírásból, hogy 30 másodpercenként beindul. Ez igaz?
Mert a Tiwnstart csak olyan 15 percenként megy 30 mp-ig.
 
Szerintem is parasztvakítás a garnélás mód.
Az viszont feltűnt a leírásból, hogy 30 másodpercenként beindul. Ez igaz?
Mert a Tiwnstart csak olyan 15 percenként megy 30 mp-ig.
Nem mértem de biztos nem megy 30 másodpercenként. Valahol ez is negyed óránként ha mehet.

Tapatalkkal küldve az én D6503 eszközömről
 
Jobb hogy nem kell annyit agyalni hogy melyiket vedd, de még mindig nem tudjuk mi a különbség a 3 mód között.

Másik baj az újjal, hogy elég könnyen elállítódik, ráadásul eléggé nehezen olvashatóak a feliratok messzebbről, nehezen lehet észrevenni ha elállítódik. Én filctollal és sablonnal (hogy azért csak szebben nézen ki), jelöltem be a két szükséges beállítást.
 
Sziasztok. Pár hete van nekem is egy ilyen újfajta chihiros doktorom. Gondoltam adok neki egy esélyt, bár többen is írták itt, hogy meglévő alga ellen nem hatásos.
Nos nekem kb a kezdetek óta volt egy kis zöld szôr algám ami kb 1 hét alatt mindíg kinőtt az üvegen, meg a növenyeken is volt belőle persze. Max 1-2 mm -es szőrre kell gondolni...
Nos ez alga a chihiros behelyezése es algakaparás után nem nőtt vissza az üvegre, majd a növenyekről is eltûnt!
Azóta zöld por nő... :) de az épphogy csak kezd láthatóva válni az üvegen egy hét utan, amikor vízcserekor le is tisztítom.
Szóval nekem bevált!
Csak ne lenne olyan ronda... a 30 literes nanoban elég nehéz eldugni.
 
meglévő alga ellen nem hatásos.

Szerintem nem épp ezekkel a szavakkal mondták.
- Nem oldja meg a bajok forrását. Ha el is tűnik az alga az okot nem derítetted fel lehet még belőle baj.
- egy algadzsungelt nem fog megtisztítani.

Az utolsó 5% eltüntetésére teljesen alkalmas. Néha mikor csak 2 hét alatt válik zöldé egy köved és olyan is marad...na azt teljesen jól kezeli.
 
Szerintem nem épp ezekkel a szavakkal mondták.
- Nem oldja meg a bajok forrását. Ha el is tűnik az alga az okot nem derítetted fel lehet még belőle baj.
- egy algadzsungelt nem fog megtisztítani.

Az utolsó 5% eltüntetésére teljesen alkalmas. Néha mikor csak 2 hét alatt válik zöldé egy köved és olyan is marad...na azt teljesen jól kezeli.
Persze világos, nem akartam én senkire sem rácáfolni, csak magam sem hittem hogy ennyire hatásos lesz, főleg hogy többeknek nem jött be. Persze olyan is akadt itt, aki egész komoly algásodást leküzdott vele.

Amúgy nálam is kb az utolsó lökest adhatta az algának, mert egyszer mar sikerült kiírtanom ezt a zöld szőrt egy black out-tal több hétre, de aztán ezen felbuzdulva emeltem a fényen, plusz új növenyt tettem be, ami aztán foszladozott, plussz volt egy kis elhanyagolt idöszak is ezután, aminek eredményeként visszajött az alga. Azóta javítottam pár dolgon, de ez az apró zöld szőr nem akart eltűnni. Most ezzel sikerült leszámolni.
 
Sziasztok,
nektek milyen sűrűn kell reaktort cserélni? nekem idén már a második szállt el, ez normális vagy valahol máshol van a gond?
 
A kemény víz egészen biztosan jobban kikezdi a porlasztót. De ha nem erre gondolsz, hogy romlik a működés minősége, hanem hogy egyszerűen besz.rik, arra nem tudok mit mondani, nekem nincs rossz tapasztalatom. Bár túl sok se, még csak egyet végeztem ki, a másodikat koptatom éppen, kb egy éve (persze ezt sem folyamatos használat mellett).
 
A kemény víz egészen biztosan jobban kikezdi a porlasztót. De ha nem erre gondolsz, hogy romlik a működés minősége, hanem hogy egyszerűen besz.rik, arra nem tudok mit mondani, nekem nincs rossz tapasztalatom. Bár túl sok se, még csak egyet végeztem ki, a másodikat koptatom éppen, kb egy éve (persze ezt sem folyamatos használat mellett).

lágyvízes az akva, szóval ez nem lehet gond.
és igen egyszerűen megadta magát, már nem "füstől" ,soha... idén már a második, egy ideig tolja aztán egy két hónap után már nem
 
Sziasztok!

A kérdésem, hogy műkszik-e a 2. generációs vezérlő a 3. generációs difivel? Csak mert 2. genest már sehol sem találok eladót... Van valakinek tapasztalat?
 
Sziasztok!

A kérdésem, hogy műkszik-e a 2. generációs vezérlő a 3. generációs difivel? Csak mert 2. genest már sehol sem találok eladót... Van valakinek tapasztalat?
Sajnos a kérdésedre nem tudom a választ, de egy vezérlőben mernék fogadni hogy igen :) Íbéjen találsz még 2. generációst, legyen a keresőszavak között az is, hogy "2nd".
 
Müködik rendeld nyugodtan nálam is így megy és jobb is a 3.generációs [emoji6]
Nagyon eltűntél mi újság van ?
Sziasztok!

A kérdésem, hogy műkszik-e a 2. generációs vezérlő a 3. generációs difivel? Csak mert 2. genest már sehol sem találok eladót... Van valakinek tapasztalat?
 
Sziasztok!

A kérdésem, hogy műkszik-e a 2. generációs vezérlő a 3. generációs difivel? Csak mert 2. genest már sehol sem találok eladót... Van valakinek tapasztalat?

Igen, én az egyiket a nagy akvában már lecseréltem 3. generációsra. A vezérlő maradt a második genes.
 
Müködik rendeld nyugodtan nálam is így megy és jobb is a 3.generációs [emoji6]
Nagyon eltűntél mi újság van ?
Köszi a visszajelzést skacok! Kell a zsozsó a házra, és dolgozom orrvérzésig.:dead: Azért néha szakítok időt az akvára is meg olykor bekukkantok ide is, csak nem írok. Fájt, hogy lemaradtam a megnyitóról, de most szünet van a melóban is így lehet be tudok ugrani egy kis nyálazásra.:happy:
A doki meg most halt el. Viszont elég sokáig bírta... több volt ez mint egy év.(y)
 
Valakinek van Twinstar-ja és Dokija is? Van a kettő közt hatásban érezhető különbség? Én egy dokit örököltem, ami megy az akva indítása óta, úgyhogy nem tudom viszonyítani semmihez.
 
Valakinek van Twinstar-ja és Dokija is? Van a kettő közt hatásban érezhető különbség? Én egy dokit örököltem, ami megy az akva indítása óta, úgyhogy nem tudom viszonyítani semmihez.
Nekem is csak dokim van, de szerintem nem lehet különbség a hatásukban. Nagyjából egyforma műszaki paraméterekkel működnek. Egyszerű szerkezetek. Láttam már a neten DIY cuccokat is, lemerem fogadni azok is rendesen teszik a dolgukat.
 
Back
Oldal tetejére