• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Red Fancy Tiger "Dancing man"

Pont egy hónapja jártam itt, elég jól inspirálódtam a workshopon febr 1 én!
az akvárium éli mindennapjait van egykét stemm gyorsabban növő füféle amiket kordában kell tartanom!
kicsit hogy felevelenítsem a karbantartás tápozást etetést hogy is csinálom!
mivel java részt bucephalandrák anubisok mohák Hm cuba vannak az akváriumban nem igen tápozok heti 2*3* 2ml Colombo pro grow megy bele co2 az pötyög!
vizcsrék 2-3 hetente 20-30% vagy még az sem! legutóbb pl egy 90% os vízcserét csináltam mivel talajt porszívóztam.
az állományból ezidáig sikerült 60db eladnom valamint 30 db ot kiszelektálnom amik a 60p ben landoltak új vonal szaporításához! öket már az öszi shrimp world cupra nevezni akarom! valamit egy pár nem az elképzelésemnek megfelelő garnéla landolt a 245l es ben!
a Phs csigákkal nincs egészen szerencsém felnönek persze szaporulat van a házuk elmálik!
pedig kh van a vízben co2pedig pötyög!
a héten megrendeltem a háttereket nyomtatva lesznek "kékes" égbolt és "napos" azaz felkelte vagy lemente!
ezt az akvát nevezni fogom versenyekre ahova tudom persze elsö az IAPLC 2020.
Szép hétvégét!
ÉS hajrá a közösségért!3CA1E981-8398-4AEF-AAF4-D1E50F44DB11.jpeg
 
igazából az az érdekes hogy visszanézve az előzö fotókat egyetlen egyszer sem fényképeztem az akváriumot a megfelelő szögből!
de talán ez a szülöttje ennek az írásnak!
ma holnap megmütenek egy nyakigerincsérvre, hogy minek köszönhető a kialakulása biztos hogy nem a vízfelszín allulról bámulásának!:ROFLMAO:
de ez van!✌
Tény!
biztos hogy indítom az IAPLCon, magyar színekben, május 30v31 ig belefér a karbantarásba!
Peace 🕺 köszi @kuchi az infot!
a garnélák kárát nem vészelik majd egytöl eggyig elviték a Hollandok.. ugyhogy pár hétig a vizcsere kimaradhat!
üdv Adrian! :sneaky:
 
Meglapulva, a 60p-ből!
szépen alakul ez az akva is bár alga fronton van némi de kontrolálható! mivel garnélák miatt csak 1-1ml táp megy bele naponta igy a lámpást vissza vettem 50% sztem ez nem tetszett neki!
leporoltam a gépet egykét garnéla kedvéért. kicsik vannak szép számmal! kitartást a napokra+!EOS 750D-2604 1.jpgEOS 750D-2605 1.jpgEOS 750D-2610 1.jpgEOS 750D-2615 1.jpg
 
A kockából tegnap elvittek 25db 1-1,5cm garnélát és arra figyltem fel hogy hemzseg az aljzat a mm es kicsiktöl, ami igazából egyokból gond, hogy nem tudom az aljzatot kicserélni a IAPLc fotóhoz, azaz várnom kell pár hetet mire nönek annyit hogy terelhetőek legyenek!
a 60p be is elindult a nyüzsgés de viszont aminek nem örülök hogy a boraras brigittek odacsipnek a kisgarnéláknak! 3db van belöle egyenlőre de igy biztossan várnom kell a többi hozatalával ha egyáltalán hozok még!
a kockában meg az eperrasbórák együtt esznek a garnélákkal pedig ök nagyobbak a brigiteknél,
hmmm ki érti ezt!
 
Back
Oldal tetejére