• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Cheile Vârghişului avagy a "Vargyas szoros elveszett világa"

Pont egy hónapja jártam itt, elég jól inspirálódtam a workshopon febr 1 én!
az akvárium éli mindennapjait van egykét stemm gyorsabban növő füféle amiket kordában kell tartanom!
kicsit hogy felevelenítsem a karbantartás tápozást etetést hogy is csinálom!
mivel java részt bucephalandrák anubisok mohák Hm cuba vannak az akváriumban nem igen tápozok heti 2*3* 2ml Colombo pro grow megy bele co2 az pötyög!
vizcsrék 2-3 hetente 20-30% vagy még az sem! legutóbb pl egy 90% os vízcserét csináltam mivel talajt porszívóztam.
az állományból ezidáig sikerült 60db eladnom valamint 30 db ot kiszelektálnom amik a 60p ben landoltak új vonal szaporításához! öket már az öszi shrimp world cupra nevezni akarom! valamit egy pár nem az elképzelésemnek megfelelő garnéla landolt a 245l es ben!
a Phs csigákkal nincs egészen szerencsém felnönek persze szaporulat van a házuk elmálik!
pedig kh van a vízben co2pedig pötyög!
a héten megrendeltem a háttereket nyomtatva lesznek "kékes" égbolt és "napos" azaz felkelte vagy lemente!
ezt az akvát nevezni fogom versenyekre ahova tudom persze elsö az IAPLC 2020.
Szép hétvégét!
ÉS hajrá a közösségért! 3CA1E981-8398-4AEF-AAF4-D1E50F44DB11.jpeg

igazából az az érdekes hogy visszanézve az előzö fotókat egyetlen egyszer sem fényképeztem az akváriumot a megfelelő szögből!
de talán ez a szülöttje ennek az írásnak!
ma holnap megmütenek egy nyakigerincsérvre, hogy minek köszönhető a kialakulása biztos hogy nem a vízfelszín allulról bámulásának!:ROFLMAO:
de ez van!✌
Tény!
biztos hogy indítom az IAPLCon, magyar színekben, május 30v31 ig belefér a karbantarásba!
Peace 🕺 köszi @kuchi az infot!
a garnélák kárát nem vészelik majd egytöl eggyig elviték a Hollandok.. ugyhogy pár hétig a vizcsere kimaradhat!
üdv Adrian! :sneaky:

Meglapulva, a 60p-ből!
szépen alakul ez az akva is bár alga fronton van némi de kontrolálható! mivel garnélák miatt csak 1-1ml táp megy bele naponta igy a lámpást vissza vettem 50% sztem ez nem tetszett neki!
leporoltam a gépet egykét garnéla kedvéért. kicsik vannak szép számmal! kitartást a napokra+! EOS 750D-2604 1.jpg EOS 750D-2605 1.jpg EOS 750D-2610 1.jpg EOS 750D-2615 1.jpg

A kockából tegnap elvittek 25db 1-1,5cm garnélát és arra figyltem fel hogy hemzseg az aljzat a mm es kicsiktöl, ami igazából egyokból gond, hogy nem tudom az aljzatot kicserélni a IAPLc fotóhoz, azaz várnom kell pár hetet mire nönek annyit hogy terelhetőek legyenek!
a 60p be is elindult a nyüzsgés de viszont aminek nem örülök hogy a boraras brigittek odacsipnek a kisgarnéláknak! 3db van belöle egyenlőre de igy biztossan várnom kell a többi hozatalával ha egyáltalán hozok még!
a kockában meg az eperrasbórák együtt esznek a garnélákkal pedig ök nagyobbak a brigiteknél,
hmmm ki érti ezt!

Oldal tetejére