• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Red Fancy Tiger "Dancing man"

Sziasztok,
úgy gondoltam mégiscsak megilletem ezt a kockát is egy naplóval,
A cím hát véletlenül ismételten, a scape már rég megvolt a címre meg csak most bukkantam rá! nézettek utánna! szép kis Természetvédelmi terület Romániában!

Szóval:
akvárium: opti GA 40x38x40 cm kb. 60l
Szürés: Eheim 2426 experience Mátrix, Biorio Kombóval! nem tudom hogy miért eröltetem a biorio-t nem befolyásolja a Ph-t legalábbis 1liter nem!
Pilács: Wrgb30 Chihiros ,Comander 4 el, sztem elég lesz böven!
Uvc Eheim500, Twinstar nano,
V2 ventillátoros hűttés kontrollerrel,
Co2 magasnyomású akrill diffúzor, egy 10kg palackról megy 3akva.
Talaj: ebi gold garnéla aktiv talaj+ Ada green Bakter, emelés a bal hátuljában van egy gyeprács kb 5 cm magas!
Ada Aqua Gravel s a két oldalon
A hard scapet egy 32x32 es plexrire ragasztottam rá fbs-el és pillanat ragasztóval+ cigifilterrel!
A hard scape 5-10kg megkövesedettfakőből és elég sok Fából áll, amik: Szölőtőke, Redmoor és Buxus!
A medret Ada Colorado homokkal tervezem kiönteni, várok vele még, ha alga jön ne rontsa el a képet 🤫 .
növénytápot tervezek, még nem kap csak excell-t 2ml-t naponta!
Ja mert hogy lelégtelenítettem az akvát 28,07,2019 én!

Növényeket bemásolom!

a történet: elmerült a hardscape növények benne szürő betesz kb 2 hétig ment a 245l es alatt.
a fák egy része ott csak meg is hozta a várt víz barnulást.. nem terveztem vizet cserélni minden nap az elején! feleslegesnek tartom!
a 2. nap hadrendbe állítottam az uvc szűrőt természetessen Bypassal. nehogy visszafogja a szűrő 1050l/H bruttó teljesítményét!
elindítottam a szürőt majd köpött párat, és nicsak mit látok az üvegen :mad::eek: egykis féreg Planáriát! hogyan a nagy akváriumból! valszínüleg a szürő felszívta!
Tehát No planáriával meghintettem az akvát! a kúra lejárt aktívszenet 5nap után megkapta tegnap 80% vízcsere valamint kapott egy 100ml purigent szép tiszta a vize mára!
A taknyosodás mindjárt a 2. naptól meg indult! pár anubias Pangolino Tc elolvadt már.
EOS 750D-0891 1.jpgEOS 750D-0884 1.jpg
 
Utoljára módosított:
Sziasztok,

nagyon tetszik amit látok,
két héttel az indulás után,!!!
megjelent a barna alga! vízcsere történt 2x!
bekerült 2db posthorn azaz postakürtcsiga! meg a Tegnapi nappal egy Garra rufa! rendfenttartóként!
a szkép az idei HAC-ra be fog érni! biztos vagyok benne!
Hát a Chihiros wrgb igen bevált nálam, főleg Az Ada val szemben! Szoftvert illetőleg! Top csak ajánlani tudom!!!! @nemjo nincs itt alga, dimmelni tudsz ahogy szeretnéd!
50% on megy a lámpa!
számomra, kitünő választás volt! nem kell fullon menjen egy LED! 🤫 :coffee:
a kép még jön!
Szép estét nektek!:love:
 
Sziasztok,

nagyon tetszik amit látok,
két héttel az indulás után,!!!
megjelent a barna alga! vízcsere történt 2x!
bekerült 2db posthorn azaz postakürtcsiga! meg a Tegnapi nappal egy Garra rufa! rendfenttartóként!
a szkép az idei HAC-ra be fog érni! biztos vagyok benne!
Hát a Chihiros wrgb igen bevált nálam, főleg Az Ada val szemben! Szoftvert illetőleg! Top csak ajánlani tudom!!!! @nemjo nincs itt alga, dimmelni tudsz ahogy szeretnéd!
50% on megy a lámpa!
számomra, kitünő választás volt! nem kell fullon menjen egy LED! 🤫 :coffee:
a kép még jön!
Szép estét nektek!:love:

barna nekem sem volt, csak fonal ...
:(
(a Twinstar attól még tetszik)
 
Sziasztok,
elkezdett formát ölteni az akvárium, megérkeztek a növények, mármint aklimatizálódtak igy egy hónap után!
bekerült a talaj középre, Ada mekong az elejére Ada Colorado a végébe! ezidáig 2 narancs postakürt és egy GARA ruffa lakja, mától beköltözik 2db PRL.
Kiszedtem a skimmert és bekerült a 35ppm es szivacs a maga 20*10*7cm nagyságával! kiváncsi leszek hogy mit alkot! nem teszek oxydatort mivel egy Twinstar mini figyel a rendre! gondolom ö is elég lesz! ha nem akkor van itthon egy oxydatorom amit elvileg ide szántam! viz hő 22fok Ph 5.8 majd alakul, GH5 Kh1 a ppm 160
növénytápot kap FloraGrow Pro-t 2ml 2 naponta @Szabó Henrik jóvoltából ;) !
volt egy enyhe alga invázió de jött és ment is ugyhogy nem is várok már senkit!
ugye irtam az elején hogy nem fogok napi vízcseréket alkalmazni mert feleslegesnek találtam és olvastam is hogy nem kell, hát be is tartottam, a szürő teszi a dolgát a maga 1050liter/ ora teljesítményével. egy valamenyire értékelhető képet izelítőnek!EOS 750D-1474.JPG
 
Egypár közelebbi kép!
Szeretni fogom ezt az összeállítást is!
 

Attachments

  • EOS 750D-1484 1.jpg
    EOS 750D-1484 1.jpg
    249.7 KB · Megtekintések: 44
  • EOS 750D-1485 1.jpg
    EOS 750D-1485 1.jpg
    129 KB · Megtekintések: 45
  • EOS 750D-1509 1.jpg
    EOS 750D-1509 1.jpg
    187.5 KB · Megtekintések: 45
  • EOS 750D-1515 1.jpg
    EOS 750D-1515 1.jpg
    142.8 KB · Megtekintések: 45
  • EOS 750D-1512 1.jpg
    EOS 750D-1512 1.jpg
    188.2 KB · Megtekintések: 40
  • EOS 750D-1483 1.jpg
    EOS 750D-1483 1.jpg
    169.4 KB · Megtekintések: 39
Sziasztok,
uh 15 nap hosszú idő, sok minden történt lakók terén. a garra ruffa elköltözött, elég agresszív volt, mégis csak Prl ek othona a fő célom!
összessen idáig 25db Prl high grade költözött be idáig, pár db a régi helyről, és két féle tenyésztőtől kapott hozott,
gyönyörködtet a látvány mivel most tudtam meg mit is jelent a high grade vonal.
egy tenyésztőtől akarok kb még 10db-t hozni.
a tenyésztőkre a 2 hete ellátogatott garnéla Europa kupán bukkantam.
mivel ezt a scapet mindenképp versenyre szánom ami szerintem 1hónap mulva eléri a formáját igy ma érkezett egy 12 fős Boraras naevus csapat.
ismerkednek lassan a viz minőséggel! csöpögtetem nekik a vizet nehogy a Ph különbség halált okozzon.
majd jövök pár fotóval egyenlőre csak telóssak vannak!

köszi hogy megtiszteltél!
 
Beszoktatás alatt,
szó nélkül is igen sokat elárulnak magukról!
Brillantbee alapokkal génekkel!
nem akartam hinni a szememnek amikor megláttam a tenyésztőnél, az akváriumba öket még 180-190db társukkal egyetemben,
és még ki is foghattam őket, egy kikötés volt petéset nem foghattam hát hoztam pár nyergesset.
Öröm és boldogság a köbön :love: :love: :love:
igy most összesen kb 45 db lesz az induló állomány több mint a fele smile head , fehér lábú moshuIMG_5411.JPGrak.
 
Back
Oldal tetejére