• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Cheile Nerei sp.

IMG_2106.JPG Sziasztok,
Naplózom ezt a kis égszertertót! Cardiniákat akarok tartani benne, remélem több kevesebb sikerrel. egyenlöre low tech de szerintem high tech lesz belöle.
akkor a technikáról:
Dennerle 35l üveg.
Fény: easyled 6w full spektrum ,kap erösítést majd,+ dimmkontrollerel. 10 órára tervezem a világítási idöt.
Szürés: Eheim 2005, 350L/H biológiailag kitömve 1,2 Liter Ada Bio-rio meg Seachem Mátrix+ majd Seachem Purigen, Spinnel
Co2: lesz/van nagynyomású a megosztva, párnap múlva megjönnek a tartozékok s indul, Aquario mini difi. +Dc a Co2-öt csak a növények miatt tervezem.
Oxydator mini 12% oldattal
Táp: Green Aqua Micro Macro + Excel
Talaj: Amazonia, Laplata Táptalaj nincs! Táp Kapszulákat nyomtam le 3db Elos Terrauno
Tds: 150ppm Ro viz + GA GH+, Ada Bacter, Bacter AE, Catapa folyadék. Catapa kéreg+levél Ph nem hiszem hogy gondot fog okozni 6ph-n tartani vagy a közelében! de ahogy ismerem az amazoniát kh+ kell szerintem majd hozzá adjak!

Vízcsere naponta 1 hétig. majd megkukkolom hogy állnak az értékek de 2hetente tervezek 20-30% ot cserélni.

A növénylista:
Rotala Wallichii
Rotala Bonsai
Anubias Nana mini mini
Anubias Pangolino
Valisneria nana
Fissidens Fontanus
Christmas mini

Hemianthus micranthemoides
Bolbitis Gua Angin
Asplenium cf
Hygrophila Pinnatifida
bucephalandra Sp mini catherinae
bucephalandra Sp lamandau purple
meg még pár fajta aminek a nevét nem tudom!
Köszi hogy erre jártál!
Megtisztelsz!
 
Utoljára módosított:
Sziasztok,

Egykis opálosság megjelent mára, de ezt a vízcserével gyorsan orvosoltam +Ada Bacter ment bele + 2ml excel, mejött a szürőm csatlakozója igy a spint be tudtam üzemelni.
szépen mozgatja a vízfelszínt! bár a szürö nem egy erőbajnok,:ROFLMAO:
még jó hogy senkinek nem kellett a 2213 as lehet hogy hadrendbe fogom majd! Ph-t mértem 6,2 Adwával kalibrálva
valamint betettem egy Ph Alertet a seachem-től.. várat még magára!
növények kicsit bubiznak!
 
Sziasztok,

Egykis opálosság megjelent mára, de ezt a vízcserével gyorsan orvosoltam +Ada Bacter ment bele + 2ml excel, mejött a szürőm csatlakozója igy a spint be tudtam üzemelni.
szépen mozgatja a vízfelszínt! bár a szürö nem egy erőbajnok,:ROFLMAO:
még jó hogy senkinek nem kellett a 2213 as lehet hogy hadrendbe fogom majd! Ph-t mértem 6,2 Adwával kalibrálva
valamint betettem egy Ph Alertet a seachem-től.. várat még magára!
növények kicsit bubiznak!
Mindig jó ha van tartalék szűrő. Ugyanez érvényes a lámpákra is. Ezért is nem adok el semmi ilyesmit, mert többször előfordult, hogy szükség volt rá. Inkább legyen a dobozban, de van mihez hozzányúlni ha kell.
 
Mindig jó ha van tartalék szűrő. Ugyanez érvényes a lámpákra is. Ezért is nem adok el semmi ilyesmit, mert többször előfordult, hogy szükség volt rá. Inkább legyen a dobozban, de van mihez hozzányúlni ha kell.
ez igy igaz! lámpát ma vittem vissza, kiéget két led benne, szó nélkül cserélték! de van másik lámpa! még vaszek majd belöle egyett s levan a gondom a világításásról! szüröm van még egy 2313 as és egy 2073 nagyon vésznek!:sneaky:
 
Sziasztok,
beruháztam ma mégegy led fullspektrumra igy 2*6w van az akva felett ledimmeltem 80%-ra. dc limezöld kicsit sokkalom
GH 5, Kh2, Ph 5.97 Adwáwal kalibrálás után! @Etele Te igen sokat mérsz Ph-t a kalibrálás után mit csinálsz a kalibráló folyadékkal?
viszább vettem a co2-böl holnap ismét mérek, valamint reggel is megmérem a ph-t
A seachem ph alert-je pontosnak tünik két tizedesekkel!
a Jbl ph cseptesztet nem tudom beazonosítani melyik szinskálában van pontossan!
a kh-t természetessen bebufferoltam dennerle re minerállal! igy lett a kh ,2 nem szeretném hogy a ph-m nagyon le essen! nehogy hazavágja a növényeket!
vizhártyát pappiral szedtem le! holnap érkezik a skimmerem valamint azon is gondolkodtam hogy a 2073 at rakom az akva alá! nyomó ágon 16/12 Szűkítővel és spinnel?
Szerintetek cunamit csinálna? vagy elég lesz a 2213as!:confused:
 
Már vagy fél éve nem mértem pH-t. :)
De amikor lőttem be az akvákat, akkor tényleg sűrűbben csekkoltam.
Kalibárló folyadék külön kis edényben, lezárva kell tartani. Mérés előtt és után RO vízben le kell öblíteni a pH mérőt.
de nem az hogy minden alkalommal kiburitottad?!!
 
Dehogy borítottam ki. :)
Ezért kell tiszta RO vízben kilögybölni és alaposan lerázni mérés előtt és után. Így nem szennyezed be a kalibráló folyadékot.
Nyilván véges számú így is a felhasználhatósága, de nem egy kalibrálás után kuka.
 
Utoljára módosított:
reggel megmértem a ph-t kalibrálás után 6,17 volt, tegnap ugye kicsit sokkalottam a co2 öt, viszább vettem kb 7sec/bubi! a dc szép limeot mutatott duán, a mikorra haza értem a melóból! vízcsere megvolt! viszasózva gh+,kh+ is tettem bele! GH 4, Kh,2 Ph 6,2
a co2 elosztást ugy oldottam meg hogy kellett a projekthez co2 csö ami nyomásbiztos 13bar ig 8 méter mivel a palack elvan rejtve e nagyakva mögött! majd vettem egy ada tüszelepet s egy visszafolyásgátlót a tüszelep egyik fele ebbe a pneumatikai csöbe megy bele majd a másik fele már normál puha co2 csöbe utána a viszafolyásgátló és a difi! finom kis müszer ez az Ada tűszelep! áramlásszabályzó!
Tápozás még nincs, csak Excel! 2ml...

IMG_3894.JPG IMG_3896.jpg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére