• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Cheile Nerei sp.

Szia!
Sajnálom a kicsikéket nagyon!
A vasárnapi víz opálosodásnak nem lehetett köze a kinyúláshoz? Azon a 15-ös TDS emelkedésen nem aggódnék, az tápozástól is simán lehet. Talán még tápanyagszinteket, ammóniát, nitritet érdemes lenne mérned, hátha valami sok és a PH változás csak az utolsó csepp volt a pohárban. Excelt még mindig 2 ml-t adsz?
Csak ötletelek.. Remélem megoldódik a dolog és tudod a PH-t is stabilan tartani. A 12 bubi/sec gondolom, csak elírás, az pezsgőfürdő lenne egy ekkora akvában.
 
Szia!
Sajnálom a kicsikéket nagyon!
A vasárnapi víz opálosodásnak nem lehetett köze a kinyúláshoz? Azon a 15-ös TDS emelkedésen nem aggódnék, az tápozástól is simán lehet. Talán még tápanyagszinteket, ammóniát, nitritet érdemes lenne mérned, hátha valami sok és a PH változás csak az utolsó csepp volt a pohárban. Excelt még mindig 2 ml-t adsz?
Csak ötletelek.. Remélem megoldódik a dolog és tudod a PH-t is stabilan tartani. A 12 bubi/sec gondolom, csak elírás, az pezsgőfürdő lenne egy ekkora akvában.
jajj igen látod persze hogy elírás 1 bubi 12 másodpercenként! excelt napi egy pumpát adok, de holnaptól nem adok! csak 2 naponta, meg a tápozást is 2 naponta fogom adni egy napi adagot! remélem holnapra nem káoszra jövök haza! az opálosodás szerintem az egyik adalékanyag okozta! bár elég furcsa hogy a Seachem Purigen nem egész 2 hét alatt telitödött, kivettem tiszta barna elhasznált volt, oké nem mai darab! egy. kettö szárítottam s nem folyadék alatt tartom öket de mára újraregenerálva igy néz ki! foto
én csak a 190 feletti TDS en rágódtam igazából az fogott meg lehet kicsit sok!
mivel az elsö csapat amit le is irtam 5,4 es ph val és 230 tds el érkezett
a második csapat pedig 6,5 Ph val és 140tds el de ezeknek ahogy etele is irta nem gond ha kivannak egyenlítve a paraméterek..

pasz ,nem tudom, de én a ph es co2 ingásra problémára gondolok.

valamint a kajálás az rejtély, egy kettö repül a snow flakses-re, mindig kaparnak ahol vannak, nem nagyon láttam öket meditálni! mikrofilm és baktériumot adok egyben minden nap.. amit kaját adok és nem eszik meg a tálból, van egy 100ml is fecskendöm egy 40cm merev co2 csövem s avval szívom ki pár óra elteltével! foto
tehát kaja bomlás vagy ilyenek sem lehet..
 

Attachments

  • IMG_4081.JPG
    IMG_4081.JPG
    144 KB · Megtekintések: 8
  • IMG_4079.JPG
    IMG_4079.JPG
    147.5 KB · Megtekintések: 7
20:30körül amit feltöltöttem fotót ott látszik a DC még kék! 2órával késöbb ugy hogy egy órája a co2 ki van kapcsolva színe világos zöld! de nem lime! hmm:pompous:
 
valamint ami volt még, hogy pár napig kezeltem az anubiasokat carbós oldatban még ennyivel több folyékony szén került az akvába.. 2db növényt 4-5 napon át, az ecset el lilult, ugyhogy hatott a cucc! lehet az állatkáknak is! van bennt pár kisebb neocardinia nekik semmi bajuk na meg a nagyobb Crs-ek nek sem ... csigáknak sem..!
 
Nálam amikor fent lógott az összes garnéla a vízfelszín közeláben, illetve kettő rángások közepette ki is nyúlt, mérgezés volt. A sütőtököt nem főzve, hanem megsütve adtam nekik, valószínű, hogy kioldódott belőle valami, illetve túl is etettem őket.
Abból, hogy fent voltak a garnélák, meg rángott nálad is, emiatt gondoltam csak a vízparaméteres dologra.
Volt nálam is már igencsak 6 alatti PH a tigriseknél, de sok CO2 miatt még nem tapasztaltam, hogy fent lett volna az összes.
 
Nálam amikor fent lógott az összes garnéla a vízfelszín közeláben, illetve kettő rángások közepette ki is nyúlt, mérgezés volt. A sütőtököt nem főzve, hanem megsütve adtam nekik, valószínű, hogy kioldódott belőle valami, illetve túl is etettem őket.
Abból, hogy fent voltak a garnélák, meg rángott nálad is, emiatt gondoltam csak a vízparaméteres dologra.
Volt nálam is már igencsak 6 alatti PH a tigriseknél, de sok CO2 miatt még nem tapasztaltam, hogy fent lett volna az összes.
akkor lehet van valami! van egy fehérje tartalmú garnéla eleségem, kaptak belöle ma is de ma leszarták. azért tippelek erre mivel ez a legrégebbi amim van! tököt ök nem kapnak csak az amanók neocardiniák fagyasztva mikrózva! de ki is szívattam már a kaját rá se bagóztak! kivágom a ganyéba! ezaz.. lehet megromlott?
 

Attachments

  • IMG_4082.JPG
    IMG_4082.JPG
    143.4 KB · Megtekintések: 7
akkor lehet van valami! van egy fehérje tartalmú garnéla eleségem, kaptak belöle ma is de ma leszarták. azért tippelek erre mivel ez a legrégebbi amim van! tököt ök nem kapnak csak az amanók neocardiniák fagyasztva mikrózva! de ki is szívattam már a kaját rá se bagóztak! kivágom a ganyéba! ezaz.. lehet megromlott?

Nem tudom, hogy megromolhat-e ezekben a kajákban valami, vagy sem, ezt a fajta kaját nem is ismerem. Viszont ha úgysem rabolnak rá a kajára, lehet, hogy 2-3 napig nem adnék nekik enni, minden akvában amúgy is találnak elég csipegetni valót, éhen szerintem még nem halt garnéla.
 
Nem tudom, hogy megromolhat-e ezekben a kajákban valami, vagy sem, ezt a fajta kaját nem is ismerem. Viszont ha úgysem rabolnak rá a kajára, lehet, hogy 2-3 napig nem adnék nekik enni, minden akvában amúgy is találnak elég csipegetni valót, éhen szerintem még nem halt garnéla.
megfigyelem öket! a szokásos biofilmet odaadom nekik, a nasit meg hanyagolom párnapig! köszi Évi a tippeket!
 
Sziasztok,mindenki lenyugodott pláne én.. nem volt több elhullás, a kisebbek hullottak el ugy látom persze teljes létszámot nem tudtam számolni! mindenki össze vissza keresgél kapirgál a nagyvilágban! ma megjött minden amit a hétre rendeltem! elöre félek a holnaptól! kicseréltem a szürőbe a substrsatot mátrixra valamint az 1l es zsákot 2 literesre igy el tudtam rendessen igazítani az 1l bio riot! @ezsolt80
normál 2 literes zsákot a GA-ból rendeltem ! használom az eheim pengés algakaparóját s rendeltem hozzá egy szivacsos adaptert! teljessen 5 csillagos mindent visz! a co2 normalizálódott! nem követem el mégegyszer ezt a hibát!
vizparaméterek, Ph 6,2, GH4, KH1, TDS 160ppm. viz 22,5 fok... excelt nem használtam az elhullás óta valamint a növénytápot is 2 naponta adagolom, alga minimál a lámpa 80% on ketyeg!
 
Szia! Sajnálom az eltávozott csapattagjaidat.

A TDS egyáltalán nem gond, nálam 130-200 között szokott mozogni. A Macro táp egyértelműen folyamatosan emeli a TDS-t, de nekem ez még nem okozott gondot. A vízcserekor megy vissza 130 körüli értékre, és a hirtelen csökkenés miatt sem vettem észre semmi gondot (pedig állítólag a hirtelen TDS csökkenés az veszélyesebb mint az emelkedés - habár az eredeti élőphelyükön a hirtelen csökkenés minden nagyobb esőzéskor megtörténhet). Ugyanúgy maga az alacsony PH biztos nem gond, nálam volta PRL CRS SS-k 5 közeli PH-ban (pedig küzdöttem az emelésen, de a fránya Amazónhia csak húzta le).

Ugyanakkor többször volt hogy elhanyagolt szűrőtakarítás (értsd: szűrő teljes takarítása nem történik meg 1-1.5 havonta, hanem pl. 2 hónapja megy) miatt mentek fel a vízszint közelébe. Túl sok CO2 mellett állítólag csökken a víz max. oldott O2 tartalma. Ez is lehet egy OK, főleg hogy még nem is olyan nagy a növénytömeg nálad.

Túl sokáig bennhagyott kajával nem volt soha gondom.
Purigent én végül kidobtam, úgy vélem megköthet olyan anyagokat is amik kifejezetten jók a Garniknak, főleg hogy szoktam adagolni BlackWater port is vízcsere alkalmával.

De persze tudjuk hogy az akvarisztikában különböző utakon is elérhetjük ugyanazt az eredményt.
 
Ugyanakkor többször volt hogy elhanyagolt szűrőtakarítás (értsd: szűrő teljes takarítása nem történik meg 1-1.5 havonta, hanem pl. 2 hónapja megy) miatt mentek fel a vízszint közelébe. Túl sok CO2 mellett állítólag csökken a víz max. oldott O2 tartalma. Ez is lehet egy OK, főleg hogy még nem is olyan nagy a növénytömeg nálad.
köszi a válaszod észrevételed! igazából nem értem ezt a vízfelszínhez való közelétüket, mivel nálam van oxydátor s nem is gyenge keverékkel megy!
valamit megingattam a vízbe rendessen, de már ahogy nézem mindenki Happy!

gondolkozom nagyon azaz nem sokáig a szűrőmet ki cserélem egy 2224 es Experiensre azért erre a szűrőre mivel ez fér még be a polcra, a szekrénybe! 2071 re gondoltam de az lehet kicsit nagy lenne! meg jó árban is hozzá tudok férközni természetessen 0km-eset akarok! növények növögetnek, az alga kezelésem sikeres volt a lassan növekedőkön!
szép hétvégét nektek!
 
Eltöprengtem mindazon, amiket leírtál @Keinrath Adrian .
Sokéves halazós tapasztalataim alapján úgy gondolom:
1) A Seachem Purigen gyors telítődése ammónia spike jele is lehet. ("Elődjével", a szat-tal voltak ilyen tapasztalataim.) Ez nem feltétlenül áll összefüggésben a szűrő tisztításával/karbantartásával. A külsőszűrők sajátja, hogy biológiai túlterheltség és/vagy telítettség esetén már csak tolják az ammóniát az akváriumba, tehát a kiváltó okot kell megkeresni.
2) Helyedben nem hagynám el az excel adagolását. Eredeti elképzelésed a helyes, hogy felváltva adod a tápokat. Mivel garnikról van szó, én nem hagyatkoznék a pumpálós adagolásra, hanem inzulinos fecskendővel adagolnám, hajszál pontosan.
3) Minden eledelt hűtőszekrényben tárolok, (kivéve a spirulinát). Meleg szívvel ajánom Neked is, hogy nevezz ki egy kis műanyag tálcát/kosarat, amiben el tudod helyezni a frigó egyik zugában.
 
Szia Mary köszi az észrevételed! igen azóta kicsit variáltam a szürőközegen meg a jövö héten kicserélem a szürőt egy kicsivel nagyobbra!, több mátrixal karöltve!,
nekem csak az piszkálja a csöröm hogy miért pont az a négy! miért nem az összes vagy majdnem az összes hagyott el! mint ahogy irtam kicsik voltak 1cm körüliek.. akkor hozatok a szomszédasszonyommal fecskendöt! igazából van mindenféle de inzulinos az nincs! az excel maradt csak kétnaponta adagolom!
 
1 milis fecskendőt használok, mert annak szuper vékony a tűje, így nagyon finoman tudom belőni a cuccot.
3f41a4e9f4b19f64b8ebb63347adc16c.jpg

Nekem gyári lillym van, és ahhoz szoktam izomból tolni a vízfelszíntől kb. 1 centi magasságból. Eképp a táp mellett, az egy apró ponton keletkező erős felszín-agitáció miatt, apró levegőbubikat is bejuttatok. Előnye, hogy szemmel lehet követni a táp útját.
Mivel a sajátomat már kiismertem, tápadagolás előtt az útvonalból egy hurkapálcával odébtessékelem az állatokat, így elkerülöm, hogy valamelyiket telibenyomjam.

A lillynek szinte a torkához lövöm a tápot.
338a2c173d247f3f2a255b0629183d50.jpg

Férfiasan bevallom, hogy spinnek még a közelében sem voltam, így nem tudok tanácsot adni, hogy Te hová célozz a fecskendővel.
Azért remélem, tudtam valamelyest segíteni. Ha valami nem sikerült olyan világosra, mint egy vakablak, kérdezz. :)
 
mértem pár paramétert minden jónak tünik remélem marad ez a biztonságérzet,
találtam kettö levedlett páncélt ez azért biztató volt a számomra, cseréltem ma katapa levelet jól mefőztem hütöttem s utána felhasználtam!
a Ph-m 6,13 , Gh 4 Kh 0 át mutatott TDS 158ppm vizet nem cseréltem! tápozni tápoztam! tegnap találtam a Rotalába belegabajodva fonál algát!:cautious: kiszedtem a károsodott részt, majd azért leálított szürővel megkapta a napi Excell adagot, mára néztem nagyítóval a stemmet, de nem találtam szálakat sehol, érdekes
majd megörökítettem egy momentumot!
Szép estét nektek(y)IMG_2210.JPG
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére