• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Cheile Nerei sp.

beszereltem a klimát! egy igen kis aranyos darab nem egy idegbeteg a hűttésben de legalább figyelve van a vízhőmérséklet s ha gond van közbeszól! 2 fokot enged elmozogni a beállított értéktől!

Kérdésem a következő felétek! szerintetek az Eheim 2213 as kinyomó ágát meglehet bypassolni, avval az indokkal ,hogy oda szeretném a klimát rákötni 2db T idom kellene meg egy 9-12 es szimpla csap! mivel most a klima saját szivattyújáról megy ami az akváriumba van, de azt nem szeretném oda rakni mivel kicsi a hely, meg csak egy felelsleges áram fogyasztó!

az új lakók jol vannak, igy elég nagy az élet lett a kockában! meg kell mondjam sokkal virgoncabbak mint az egynappal elöbb bekerültek!

megkapták a pudingjukat GT emblémával eláttva evvel mindenki jóljár! legföképp garnéla kicsi nagy , csigák s nem beszélve a baktériumokról, mikroorganizmusokról és tényleg csak úgy ráraboltak az eleségre! ma kipróbálom a nagy akvában!
 
Ha rám hallgatsz rendszeresen adagolsz Bacter AE vagy Genchem Biozyme-et vagy ezeknek megfelelő másik gyártó termékét, a biofilm a garnélák elsődleges tápláléka, ráadásul ha majd lesz szaporulat, akkor a kicsit az első hetekben szinte kizárólag biofilmet esznek.
Nekem az összes caridinás akvában az ivadékok túlélési rátája közel 100%-os, és szerintem emiatt.
(Mondjuk én mixet csinálok kétnaponta és azt adok nekik, Bacter AE+Genchem Polytase+Genchem Biozyme. :) )
 
nagyon jó amit irtál! igen ki lettem okosítva igen jól! én ez egyben oldom meg egy úgynevezett GT pudding Eheim Classic-al! direkt ilyenre kifejlesztve! de Bacter AE is elfogom használni meg kapnak majd ha lesznek utódók GT Mineral healty-t is, ami a kicsik színére hat ki mivel kiskorukban fejlödik, építik fel a páncél struktúráját, a színeket, a héj szerkezetet, felnőtt garnélákra nem hat ki!
valamint még valamit halottam, de ez kelthet vitát is! persze egy tapasztaltabbnak adok a szavára mindenképp!
Ph 6,5 allatti értékek nemjók a cardiniáknak.
ha nincs elég kaja a kicsiket levadásszák,
napi 1-2 szeri etetés, olyan kajával ami biofilmet képez ezáltal a baktériumok is etetve vannak amiket a garnélák is esznek,
heti 50% vízcsere, frissvíz utánpótlás ,szigorúan a beállított értékre. Ph Gh Kh Hőmérésklet!
3hetente akár 90% os vízcsere!
a világítást sem szabad náluk sajnálni!
 
Pont nem így csinálom...

Ritkább vízcsere, kéthetente 25%. Bika szűrés, fullra pakolva bio szűrőanyaggal.

Eléggé bevált, brutál szaporulatom van mindegyik fajnál.
 
Ja még annyi hogy a világításnak csak egy gyakorlati haszna van (azon kívül hogy lássuk a garnikat :) ): segít az algaképződésben.
A garnélák remekül megvannak világítás nélkül is. :)
 
IMG_2183.JPG IMG_2185.JPGtényleg mint a chili paprika!:rolleyes: védi az értéket! beccarii(y)IMG_2186.JPG IMG_2197.JPG
megvan a rágcsáló :DIMG_2130.JPG IMG_2167.JPGopálos? vagy csak a szemem van elfáradva, kiszáradva!:cry: IMG_2180.JPG valamiért beopálosodott a víz..!!:cry: pánik!:woot: persze ilyenkor nincs a kézben ami kellene!:banghead: pedig van a szüröben Seachem Purigen!:cautious: gondolom már nem jó avagy kitudja! gyorsan bevágtam egy másikat meg állítottam a skimmeres szivócsonk áramlásán a szivócsonk javára! igy jobban szívja allulról a vizet! dél ota van bennt az ujra regenerált Seachem Purigen. tisztult de még nem érte el a várt eredményt remélem holnapra meglesz a kivánt tisztaság! garnélák jól vannak!
valamint 2 növényt már egy pár napja ecsetesedés miatt kezelek Carbós fürdővel,.. persze nem itt lettek ecsetesek hanem a nagyból kerültek át, és persze mert gyorsan növő bajnokok:ROFLMAO: pangolino(y) pár Buce itt is virágzik, itt nincsenek árnyékban!
Ph 6,2 Gh 4 Kh 0-1 TDS 180ppm vízhőfok 22,5 celsius ! a klima szépen dolgozik azaz felügyel csak!:stop:
napi szinten kapnak kaját, pudingot, meg Bacter AE vagy live-ot! holezt hol azt! mironekuton ásványikö van napiszinten tálalva amennyi csak kell nekik!
egész nap kaparnak, esznek, nem nagyon tartanak pihenőt!
vettem egy 10 szeres nagyítót nagyon élvezem öket sasolni!:D:pompous:
s lám pár foto
 
Utoljára módosított:
Leírom a tragédiám tanulságos lehet másoknak is bár az igazi okát nem tudom, 2 napon bellül 4 Prl- el hullott el, most vannak nálam a 7. napja 10db, 5 db-ot pedig rá egy nappal hoztam! szerintem az nem annyira lényeges milyen vizben hoztam vagy szállították öket! az történt tegnap hogy átvariáltam a forgatás, beoldás, hűtttés dolgot! , a co2 porlasztóm közvetlen a szivattyú ágnak a kifolyója alatt volt! mivel ez megszünt igy a bubik nem kerültek az áramlásba s ez nem tetszett!
lépések:
1.átettem a spint a másik oldalra mondván a szívó ágam az fix! s nem tetszett az áramlás úgy, hogy a spin a kifolyó elött volt!!! itt a co2 maradt az eredeti helyén fölötte lépett elötérbe a vízhüttés kiáramló ága ami tökéletessen bekeverte a co2 nem is kellett sok 12 bubi/sec! Dc lime zöld volt!

de mivel a klimát egy kis szivattyú hajtotta s ezt nem akartam az akváriumban látni!!

2.be kötöttem szűrő körforgásába a klimát a kifolyó ágra 2"T" idommal meg egy dupla csappal,
s ezáltal egy kiáramlásom lett nem pedig kettö, majd persze igy már a co2 beoldás megszünt mivel áramlás nem volt oda elég! aki tudja milyen a spin.. igy lehetetlen ugy megtekertetni a vizet mint egy lilly-vel. nem is gond kikaptam a porlasztót át a másik oldalra!

igen ám de az aquario neo egyben bubiszámláló is mint ahogy mindenki tudja. ahogy kivettem kinyomta a vizet magából nem láttam a bubikat többé! nem is tulajdonítottam nagy jelentöséget neki, hiba volt mivel közben ahogy átettem a rendszert hozzáértem a tüszelephez vagy valahogy megváltozott a nyomás s kicsivel több bubi került a vízbe ami eltolta a ph-m! két óra elteltével egy kisálatt begörcsölve remegett! hoppá itt valami gebasz van! pár óra leforgása alatt a ph-m 6,2 ről lesett 5,6 ra.! nagy gond gondolom!

majd elkezdtem méricskélni! TDS 195ppm Gh 4 KH 0-1 itt valami nem ok! mi az hogy a TDS em egy nap alatt 15 egységet emelkedett!
rájöttem hogy a mineral Healty keményíti a vizet vagyis szerintem csak az lehet ami 2 szeri adagolás után 30 egységgel vitte fel a TDS em
Seachem Purigen nem lehetett klóros mivel klórtalanítót tettem a vízbe meg jópárszor átmostam Ro vízben. meg azt megéreztem volna, szaglásom igen jó!

ezek tegnap történtek vagy egy része vasárnap
, hajnalba rákukk az akvára gyors Ph mérő kalibrálás majd mértem egyett 6,14 az érték mindenki él és mozog nem láttam áld ozatot, kicsit remegve is keztem meg az első napom a melóban! majd ahogy hazaártem egyből akva kukk s lám még 3 áldozat(n)(n)(n):banghead::banghead::banghead: amit észrevettem a garnélák java felsöbb rétegekben volt majdhogynem a víz peremén a katapa levélen meg az ágakon! uha basz co2 megint sok! dc lime zöld!
Gyors ph mérés 6,2 akkor lehetetlen hogy a co,2 a sok! cseréltem 5 liter vizet pht mértem a cserevízben 6,3 volt, nem sóztam vissza, cél igazából hogy a TDS 150ppm legyen! Tds most 162ppm a 195 röl!, meg a spint feljebb tettem hogy verje egy kicsit a víz tetejét
a skimmert pedig megigazítottam hogy szívja a vizet! kellett rátegyek egy kis nehezéket mivel az aljára állítottam a nagyobb áramlást így a tetejét nem szívta le így már! ezt persze tegnap elött álíttotam már igy. de mára minden összejött!
Co2 12 bubi/sec..

Szóval egy kezdő Cardiniás aki azt hitte hogy... azt még se!

remélem igy nagy lendületben érthetően fogalmaztam, ha nem kérdezetek bátran! a tanácsokat meg szívessen hallgatom.

Annyi csere lesz még a rendszerben hogy megjött a mátrixom és majd a héten kicserélem a szüröben a substratot a mátrixra!

szép estét!
 
részvétem.
Annyit tennék hozzá hogy a ppm az oldott anyag tartalomról szól, így bármit is raksz a vízbe az feljebb viszi, ez nem jelenti azt hogy keményíti a vizet. Ha semmi nincs ami keményítené a vizet az akváriumban (kő), akkor ha nagyon pontosan akarsz víz keménységet mérni, a cserevizet állítsd be és azt öntsd a vízbe.
Sajnos a co2 problémához nem tudok hozzászólni mert nem igazán használom.
De drukkolok hogy minden helyreálljon. ;)
 
részvétem.
Annyit tennék hozzá hogy a ppm az oldott anyag tartalomról szól, így bármit is raksz a vízbe az feljebb viszi, ez nem jelenti azt hogy keményíti a vizet. Ha semmi nincs ami keményítené a vizet az akváriumban (kő), akkor ha nagyon pontosan akarsz víz keménységet mérni, a cserevizet állítsd be és azt öntsd a vízbe.
Sajnos a co2 problémához nem tudok hozzászólni mert nem igazán használom.
De drukkolok hogy minden helyreálljon. ;)
köszi(y) ugy lesz mától igen hogy a cserevizet fogom beállítani! az aqua TDS -ére!
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére