• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Cheile Nerei sp.

Buék mindenkinek, elég jól alakul a kolónia találtam petés nőstényt majd ki ugrottam a börömből! majd jöjjön egykét valós állapot! sztem lesz értékelhető kép az IAPLc-re! persze ha lehet ekkora mérettel is nevezni! :LOL:
Szép estétIMG_2891.JPG
 

Attachments

  • IMG_2871.JPG
    IMG_2871.JPG
    218.2 KB · Megtekintések: 38
  • IMG_2895.JPG
    IMG_2895.JPG
    134.9 KB · Megtekintések: 38
  • IMG_2902.JPG
    IMG_2902.JPG
    137.9 KB · Megtekintések: 38
  • IMG_2866.JPG
    IMG_2866.JPG
    232.9 KB · Megtekintések: 38
Buék mindenkinek, elég jól alakul a kolónia találtam petés nőstényt majd ki ugrottam a börömből! majd jöjjön egykét valós állapot! sztem lesz értékelhető kép az IAPLc-re! persze ha lehet ekkora mérettel is nevezni! :LOL:
Szép estétView attachment 70656

szeretnék elsőként bejelentkezni a crs szaporulatra, ha aktuális lesz!
:)
A süninek is nagyon szép színe van, ha elérhető még a forrás - hozhatnál pár db-ot legközelebb ...
 
Buék mindenkinek, elég jól alakul a kolónia találtam petés nőstényt majd ki ugrottam a börömből! majd jöjjön egykét valós állapot! sztem lesz értékelhető kép az IAPLc-re! persze ha lehet ekkora mérettel is nevezni! :LOL:
Szép estétView attachment 70656
Szép garnélák!
Majd ha lesz utódokból eladó jelentkeznék én is egy pár fős bandára.
 
sajnos a szilikontölcsér az objektívre nem érkezett meg a messziföldről! lenyulták vagy ilyenek ugyhogy rendeltem egy másikat!
da azért van itt egy két kép még:cool:
melyik a szebb? Ö? vagyIMG_2922.JPG
IMG_2921.JPG
Ö?:ROFLMAO:
 

Attachments

  • IMG_2918.JPG
    IMG_2918.JPG
    155.4 KB · Megtekintések: 26
  • IMG_2919.JPG
    IMG_2919.JPG
    246.1 KB · Megtekintések: 23
sajnos a szilikontölcsér az objektívre nem érkezett meg a messziföldről! lenyulták vagy ilyenek ugyhogy rendeltem egy másikat!
da azért van itt egy két kép még:cool:
melyik a szebb? Ö? vagyView attachment 70665
View attachment 70664
Ö?:ROFLMAO:


egyik szebb, mint a másik!
:)
Egy picit az élességen még dolgozhatnál, de gondolom te is pontosan látod mit segít egy rendes macro - objektív.
Milyen záridővel fotózol? Állványt használsz?
 
egyik szebb, mint a másik!
:)
Egy picit az élességen még dolgozhatnál, de gondolom te is pontosan látod mit segít egy rendes macro - objektív.
Milyen záridővel fotózol? Állványt használsz?
itt nem használtam állványt ,automata fókuszal, iso6400 1/100 f9,0 fény már lemenőben!
a led uton van!
 
A kilences blende lehet, hogy túlzás, ha nyitsz f8 - f 5,6 -ra, akkor tudsz alacsonyabb érzékenységgel fényképezni.
Ha plusz fényt használsz, pláne.
Az 1/100 már elég kell legyen....
 
A kilences blende lehet, hogy túlzás, ha nyitsz f8 - f 5,6 -ra, akkor tudsz alacsonyabb érzékenységgel fényképezni.
Ha plusz fényt használsz, pláne.
Az 1/100 már elég kell legyen....
f5,6-8 ig bróbáljam? igy gondoltad? még nincs plusz fény!
 
f5,6-8 ig bróbáljam? igy gondoltad? még nincs plusz fény!

Én ezeket próbálnám.
A plusz fényt úgy értettem, hogy amikor a függesztett lámpád erősebben világít.
A kiegészítő világításoddal más lesz a helyzet, azt ki kell mérni vagy készíteni pár próba-expót.
 
más beállításokkal ahogy @nemjo tanácsolta,
cseréltem 5liter vizet, egyszercsak mindenki a víz tetején volt megint.. pánikoltam. ebi dama-val etettem nem kellett nekik bent volt 2 napja! adtam nekik tegnap biofilmet, ma reggel mindenki kevert minden fele mikor bekapcsolt a lámpa eltünt mindeki, pedig dimmelve kapcsol be s a 90% ot fél óra alatt éri el!! hát persze fent napoztak a víz felszínen! persze ez nekem nem tetszett! vízcsere rögtön! f kivan az ilyen akcióikkal! tegnap kivettem a n rotala wallichii-t ami igen nagy volt már, lehet ezt hiányolták! fránya tudja holnap beszerzek egy nitrit tesztet!
Többi paraméter ok!
jöjjön pár kép!
Szép estét nektek! itt igen havazik:pIMG_2930.JPGIMG_2937.JPGIMG_2938.JPGIMG_2940.JPGIMG_2952.JPGIMG_2961.JPGIMG_2973 1.jpgIMG_2953.JPG
 
Havazás van nálunk is, nyugi.;)

Ezzel a beállítással szerintem sokkal élesebbre sikerültek a képek. Nagyon szépek.
Ebi dama volt nekem is korábban, de én még aznap kivettem a maradékot, mert volt úgy, hogy másnapra már kezdett penészedni/taknyosodni, így ezt én már kivettem a menüből. Viszont a puding, amit hoztál, az nagy kedvencük lett, hamar betermelik az utolsó szemcséig! Köszi.
 
más beállításokkal ahogy @nemjo tanácsolta,
cseréltem 5liter vizet, egyszercsak mindenki a víz tetején volt megint.. pánikoltam. ebi dama-val etettem nem kellett nekik bent volt 2 napja! adtam nekik tegnap biofilmet, ma reggel mindenki kevert minden fele mikor bekapcsolt a lámpa eltünt mindeki, pedig dimmelve kapcsol be s a 90% ot fél óra alatt éri el!! hát persze fent napoztak a víz felszínen! persze ez nekem nem tetszett! vízcsere rögtön! f kivan az ilyen akcióikkal! tegnap kivettem a n rotala wallichii-t ami igen nagy volt már, lehet ezt hiányolták! fránya tudja holnap beszerzek egy nitrit tesztet!
Többi paraméter ok!
jöjjön pár kép!
Szép estét nektek! itt igen havazik:pView attachment 70701View attachment 70702View attachment 70703View attachment 70704View attachment 70705View attachment 70707View attachment 70708View attachment 70709

Bejönnek a képek :) gyönyörűek a garnélák, de nálam most az a narancs süni vitt mindent :)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére