• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cérna alga

Erdeklodve olvastam ezt a topicot, aztan egyszer csak vegeszakadt.

Ki hogy all most ezzel az algaval, sikerult kiirtani?

Nelem egy 5 napos blackout megtizedelte, de ami benne maradt az uj erore tamadt. AlgExitet adagolok egy honapja, na az semmit nem er, penzkidobas volt.

Twinstarral volt mar aki sikeresen harcolt ellene?
 
A megoldás engem is érdekelne. Pár hete nem szabadulok tőle. Indítás után elöntött a barna alga, de az eltűnt rövid időn belül. Aztán rögtön ez után megjelent ez a kis "szemét dög". Kinek hogy sikerült eltüntetni?
 
Ja, igen. Tápozás, világítás variálása eddig nem segített...
Ritkítani nem tudom, mert elég masszív jószág. A kövekről könnyen lesikálom, de a Monte Carlo-ról és a Cuba-ról leszedni képtelenség, mert gyökerestől jönnek ki, ha megpróbálom leszedni róluk.
Az akvárium egyébként távolról marha szép zöld :) Csak sajnos ebben erősen benne van az alga zöldje is :-(
 
Köszi az infót! Az nem jó hír :-( Reméltem, hogy költséghatékonyabb megoldás is van erre az átokra... Tudom, hogy ez egy jó kis kütyü, de jelenleg nem fér bele a költségvetésbe sajnos :-(
 
Egyébként úgy látom, hogy az algázóim eszik folyamatosan, de úgy tűnik az 5db oto és a 2db algázógéb kevés ide (54 liter)
 
Sziasztok!
Ma vettem észre, hogy az elmúlt 2-3 napban cérnaalgám nőtt a növényeken az akva középső, jól megvilágított területén.
Akva bruttó 325 liter, táp Green Aqua Micro-macro napi 8-8 ml.
Most mértem foszfátot, 0,7 mg/l, nitrát 0-10 mg között. Vasat nem tudok mérni.
Mitől jöhetett elő?
Világítás napi 6 óra, 6x54W, de két cső csak 3-4 órát megy.
Változás nem volt, annyi, hogy a lámpa 5 centivel lejjebb lett engedve, de már vagy 4 hete.
Szedjem le az algát?
Tápozást csökkentsem?
Milyen ötletetek van?
@Szabó Henrik ? Henrik?
 
Back
Oldal tetejére