• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Cave in the forest

Köszi !

Nem akarod kicsit feltupirozni a barlangot? Hogy kicsit kevésbé legyen steril. Ha hátul már nem fér be semmi, megfontolandó lenne egy fóliával kicsit becsapni a szemet. Amin apró dekorkövek vannak és kitolják a mélységet.
Ezzel együtt a barlang most már világosabb bejáratához is lehetne pár részletet tenni. Egész apró kövek vagy kőre szerelt apró növényekre gondolok.
Vicces hogy mindig leírod hogy mi akövetkező gondolotam,ez mondjuk jó is mert tudom az irány megfeleő :D,nemrég törtem köveket jövő héten beillesztésre kerülnek.

Lehet meg lehetne csinálni, hogy mindkettő karakteres és térben előre helyezett legyen hogy a közepe mélyebb legyen.
Igen valószínű a jobb oldalon is kicsit erőteljesebb lesz a hatás mert a 25 cm en nehéz hozni a mélységet,de ezzel még meg lehet próbálkozni.
 
Üdv!
Stresszes vasárnap délutáni fotózás 4 kisebb fény lekapcsolással meg volt.Sajnos olyan szinten durrantottam neki a világítást a 2 db Chihiros A601 sel meg a led hátfallal,hogy 15-20 shot után már kapcsolahattam is le és várhattam kb 5-6 percet mire a növények nem eresztették a bubikat.Pedig CO2 már szombat este kikerült.
Meglepődtem hogy a kis Boraras U milyen szépen együtt mozogtak megérte rájuk tenni a voksomat mert itt kifejezetten jól mutatnak és nem érezni a 37 literes akvárium érzetet.
A lényeg hogy 175 db képből sikerült hármat kiválasztani,utómunka folyamatban ...
Ahhoz képest hogy 25 cm a mélység szerintem a maximumot hoztam ki ebből a kis akváriumból és mondhatom azt is hogy ez az eddigi legjobb nano akvárium amit csináltam remélem a bírák szerint is így lesz 2020 ban 🙏 😁
Egy kis részletet azért mutatok belőle :

DSC_0448 00-02 00.jpeg
 
Utoljára módosított:
Üdv!
Tegnap mivel még nálam volt a gép sikerült egy két részletet is fotózni.Pont azon elmélkedtem miközben az akvárium előtt ültem hogy ha nem lenne a 84 literes mellette a "fő" akvárium simán lehet hogy csak ezzel versenyeznék mindenhol.Még mindig azt vallom a sok noszogatás ellenére hogy kicsiben is lehet maradandót akotni persze nem könnyű és itt leginkább a növényválasztásra gondolok,de hát ez a kihívás benne.
86171546_2816022881815587_8277963904378732544_o.jpg

89429036_2816023788482163_2723903202977120256_o.jpg

89437891_2816021991815676_1817330830511439872_o.jpg

89491775_2816024428482099_8589359830886514688_o.jpg

89504323_2816023648482177_7750255003729657856_o.jpg

89539585_2816023151815560_1262887880158609408_o.jpg
 
Precíz, aprólékos, minden részletében abszolút perfekt, ahogy mindig. Nagyon várom már, hogy egyszer megkapd érte a méltó nemzetközi elismerést is.
Mert megédemled. 👍
 
Üdv!
Tegnap mivel még nálam volt a gép sikerült egy két részletet is fotózni.Pont azon elmélkedtem miközben az akvárium előtt ültem hogy ha nem lenne a 84 literes mellette a "fő" akvárium simán lehet hogy csak ezzel versenyeznék mindenhol.Még mindig azt vallom a sok noszogatás ellenére hogy kicsiben is lehet maradandót akotni persze nem könnyű és itt leginkább a növényválasztásra gondolok,de hát ez a kihívás benne.
View attachment 88784

View attachment 88785

View attachment 88786

View attachment 88787

View attachment 88788

View attachment 88789
Miért nem lehet többször megnyomni a Like gombot?
 
Üdv.A nagy alvárium teljes titokban készült,se napló se képek.Tavaly már meg volt a versenyfotó,egy részletet kiemeltem belőle.
Egy picit meg lett tekergetve a szín de a végső fotó is komor hangulatú lett,ellentéte az előzőnek.
Idén két általam erősnek ítélt akváriummal indulok minél több versenyen rajtam nem múlik ...
PSX_20200310_212707.jpg
 
Hát, Viktor barátom, ha ezzel sem kerülsz elit helyre, akkor már biztos, hogy bunda az egész! Ott a helyed az élvonalban, nagyon ütős, amit összehoztál. Ez a fotó meg zseniális!👍
 
Hát, Viktor barátom, ha ezzel sem kerülsz elit helyre, akkor már biztos, hogy bunda az egész! Ott a helyed az élvonalban, nagyon ütős, amit összehoztál. Ez a fotó meg zseniális!👍
Köszi Csilla. Megpróbálom a lehető legtöbbet kihozni a következő összeállításból is bár ez a járvány ebben is hátráltat,de nem vagyok elkésve.Az ISTA IIAC el is tolták egy évvel 2021 re így oda idén már nem kell nevezni.
 
Köszi Csilla. Megpróbálom a lehető legtöbbet kihozni a következő összeállításból is bár ez a járvány ebben is hátráltat,de nem vagyok elkésve.Az ISTA IIAC el is tolták egy évvel 2021 re így oda idén már nem kell nevezni.
Ezt imádom és becsülöm benned a legjobban, hogy történjen bármi, te egyszerűen megrázod magad és nekiállsz egy még jobbat csinálni! Adja Isten, hogy végre beérjen ez a rengeteg munka, mert a tehetséged és kitartásod megvan hozzá.
Szívből drukkolok!🤗
 
Szenzációs ez a kép, csak nem értem teljesen :(
Ez egy emers akvárium, vagy leengedted a vizet a fotózáshoz?
Köszi.
Ez egy részlet a 84 literes versenyakváriumból.A kép felétől lefelé a víz efekt egy programmal van megcsinálva.Az akváriumban természetesen van víz :)
A napfény is egy efektel van megcsinálva a versenyfotón egyik sem szerepel az már giccs lenne.
Ezt a képet csak a magam szórakoztatására csináltam na meg persze a tiétekre :)
 
Üdv.
Ez az akvárium valami csodára volt képes,meglepett hogy sikerült ilyen méretben is részletgazdag látképet varázsolnom. Aki látta a versenyfotót és nem tudta hogy eredetileg ez mekkora akvárium az azt gondolta jóval nagyobb mint 60 cm a mélységet meg nem is említem (25 cm) 😁😁
Ami most biztosnak látszik hogy a következő elrendezés ebben a méretben minimál köves lesz,ebben a kategóriában is szeretnék maradandót alkotni 🙏
PSX_20200514_220216.jpg
 
Nem semmi! Még emlékszem rád azokból az időkből, amikor regisztráltam az oldalra és elkezdtem az első növényes akváriumomat.
Akkor még te is csak ismerkedtél a hobbival, viszont sok tanácsot kaptam tőled.
Sajnos nekem azóta kimaradt jópár év, de nagyon jó látni, hogy milyen hosszú utat jártál be és egy ilyen patent kis akváriumot raktál össze.
Minden elismerésem! Részletgazdag és a növények is gyönyörűek.
Remélem, hogy elcsípsz vele pár díjat és elismerést!
 
Minden elismerésem! Részletgazdag és a növények is gyönyörűek.
Remélem, hogy elcsípsz vele pár díjat és elismerést!
Köszi Tibi !
Igen az ember évről évre próbál valami újat és szokatlant kipróbálni.Mindig próbál elmenni egy járatlan út irányába és lépést tartani a világ scapereivel.A jövőre nézve amit meg kell tanulnom a növények számának minimalizálása 10-12 faj és ebbe már a moha is beletartozik.Ez lesz a nehéz mert mindig is sok növénnyel dolgoztam,de érzem néha hogy a kevesebb több és ez a mondás sem véletlen született meg.
Csak ennek a kis akváriumnak volt naplója még ott van a másik is amivel idén elindultam és indulok sok versenyen,azt éppen a hónap végén bontom és jön valami új. ;)
 
Szép jó napot kívánok :).
19. nap DSM moházás ,minden a tervek szerint halad.Vasárnap feltöltés.
Egy képet beszúrok,növényesítés még folyamatban lesz,változik az összhatás,már ehhez a képhez képest is változott a bal oldal és középen és a jobb oldal széle is.Ezt csak kedvcsinálónak hoztam meg hogy életjelet adjak magamról.
Ja igen és még mindig 60 x 25 x 25 a méret ! (csipesz mérvadó)
Remélem mindenki jól van és vigyáz magára és a szeretteire. ! PSX_20201028_192343.jpg
 
Back
Oldal tetejére