• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Cave in the forest

Üdv !
Nem pörög ez a napló ..... 😁 😁
Szóval ott tartok hogy közel 2,5 hónap után lassan befotózóm az akváriumot,hónap végén.
Most vagyok túl egy 7 azaz hét napos blackout kúrán,kényszer szűlte,de jót tett minden szempontból.
Egy kis igazgatás még lesz de kb így néz ki a kis nano 2020 as versenyakvárium.Ahová tudom betolom nano kategóriába,ahol még így hívják a 40 liter alattiakat. Ez egy telefonos kép,természetesen a megfeleő "szerszámokkal" esek majd neki a fotózásnak,a barlang vége is meg lesz világítva és egy kicsit még alakul is befelé.
Komment jöhet ám bátran,főleg ha láttok valamit ami nem nyerte el a tettszéseteket minden kritikát szívesen fogadok.

IMG_20200209_113707-01-01.jpeg
 
Csáo @keszalvo

Még csak most fedeztem fel a naplódat. Nagyon szép kis fejlődésen ment keresztül az akva. Talán jobb is, hogy csak most találtam rá. így nem kell tűkön ülve várnom,mi lesz belőle.
Az előző képhez képest nekem nagyon pozitívan hat, hogy a barlang felett lévő nagyobb levelű narancsos, pirosas növény eltűnt, vagy legalábbis zöld lett. Az valamiért folymatosan elragadta a figyelmemet én nekem nem illett a képbe. (Lehet, hogy csak a blackout eredménye a zöldülés, de szerintem a plusz pontért.)
Az utóbbi fotón ami nekem nagyon tetzsik, a sötétebb barlang. Ettől még izgibb lett szerintem. Szuper jó párost alkot ez a barlang a scape jobb szélével ami szintén ezt a sötét "oldalt" erősíti. Ott viszont engem zavar a fa és annak az oldalüvegen való tükröződéssel alkotott világos része. Minding odarángatja a szememet. Csatoltam egy képet, amin pirossal megjelöltem a területet. 💗

Nagyon menőamit kihoztál ebből a méretből. Nem érezni benne, hogy az akva szak ekkora. 👍

Üdv,
Norbi
 

Attachments

  • Keszalvo.png
    Keszalvo.png
    174.7 KB · Megtekintések: 60
Az előző képhez képest nekem nagyon pozitívan hat, hogy a barlang felett lévő nagyobb levelű narancsos, pirosas növény eltűnt, vagy legalábbis zöld lett. Az valamiért folymatosan elragadta a figyelmemet én nekem nem illett a képbe. (Lehet, hogy csak a blackout eredménye a zöldülés, de szerintem a plusz pontért.)
Köszi !
Kikerült az Alternanthera reineckii Mini,jobb így zöldebben minden ha már erdő.
A jobb oldalon még dolgozom,bezavarhat a beszívó ág is a képbe meg hát a mobil látószöge közel sem ugyan az lesz mint a fényképezőgépé így azért a látványban még lesz egy nagyobb mélységérzet is.
Meglátjuk idén ebben a kategóriában ez mire lesz elég.
A nagy akvárium fotója már tavaly meg volt annak naplója sincsen,az meglepi ....
 
Üdv !
Nem pörög ez a napló ..... 😁 😁
Szóval ott tartok hogy közel 2,5 hónap után lassan befotózóm az akváriumot,hónap végén.
Most vagyok túl egy 7 azaz hét napos blackout kúrán,kényszer szűlte,de jót tett minden szempontból.
Egy kis igazgatás még lesz de kb így néz ki a kis nano 2020 as versenyakvárium.Ahová tudom betolom nano kategóriába,ahol még így hívják a 40 liter alattiakat. Ez egy telefonos kép,természetesen a megfeleő "szerszámokkal" esek majd neki a fotózásnak,a barlang vége is meg lesz világítva és egy kicsit még alakul is befelé.
Komment jöhet ám bátran,főleg ha láttok valamit ami nem nyerte el a tettszéseteket minden kritikát szívesen fogadok.

View attachment 87201
Ez patent!
Gratula!
 
Üdv !
Nem pörög ez a napló ..... 😁 😁
Szóval ott tartok hogy közel 2,5 hónap után lassan befotózóm az akváriumot,hónap végén.
Most vagyok túl egy 7 azaz hét napos blackout kúrán,kényszer szűlte,de jót tett minden szempontból.
Egy kis igazgatás még lesz de kb így néz ki a kis nano 2020 as versenyakvárium.Ahová tudom betolom nano kategóriába,ahol még így hívják a 40 liter alattiakat. Ez egy telefonos kép,természetesen a megfeleő "szerszámokkal" esek majd neki a fotózásnak,a barlang vége is meg lesz világítva és egy kicsit még alakul is befelé.
Komment jöhet ám bátran,főleg ha láttok valamit ami nem nyerte el a tettszéseteket minden kritikát szívesen fogadok.

View attachment 87201
Nagyon baba lett.Sok részletet látok amivel foglalkoztak👌Ha viszont kompletten nézem megakad a szemem azon a függőleges fán középtől jobra.De ettől függetlenül is a látvány felnyomta nállam a kamatlábat.😎
 
Nagyon baba lett.Sok részletet látok amivel foglalkoztak👌Ha viszont kompletten nézem megakad a szemem azon a függőleges fán középtől jobra.De ettől függetlenül is a látvány felnyomta nállam a kamatlábat.😎
köszi Ati,próbálkozom 😁,a fa már a múlté ma árnyaltam egy kicsit így már nem lesz feltűnő vagy is mondjuk úgy kapott még egy réteget ...
 
Komment jöhet ám bátran,főleg ha láttok valamit ami nem nyerte el a tettszéseteket minden kritikát szívesen fogadok.
Viktor,
csak a telefonos fotó teszi, vagy tényleg kevés a sárgás vöröses szín fent-középen?
Ha jól látom vannak ott olyan növények amik színesebbek szoktak lenni.
 
Wow nagyon szép lett az akvárium gratu a kitartáshoz és az elképzeléshez. Csak gyorsan megjelöltem mi az amin megakad a szemem, hátha segít.

A vörösnél nyírás, a kéknél pici finomítás
Középső vörösnél a nagy levél picit idegen (nagyok a levelek a layout többi részéhez képest.
Fent a vörös moha pici nyírásra szorul
Lent a fű olyan mintha most szúrták volna le. picit érdemes lenne megigazítani.
A nagy kék középen a hátsó növények pici rendezését jelentené (finomítás)
Bal kék fent a mohánál nem jó hogy látszik ez a forma. Lehet mellé pöttyintenék még egy kis mohacsomót.
Lenti kéknél (buce?) a szárához ha tennél olyan pici anubiast mint tőle jobbra lent, akkor természetesebb lenne.

Nagyon frankó lett ;)

1581453497562.png
 
Wow nagyon szép lett az akvárium gratu a kitartáshoz és az elképzeléshez. Csak gyorsan megjelöltem mi az amin megakad a szemem, hátha segít.

A vörösnél nyírás, a kéknél pici finomítás
Középső vörösnél a nagy levél picit idegen (nagyok a levelek a layout többi részéhez képest.
Fent a vörös moha pici nyírásra szorul
Lent a fű olyan mintha most szúrták volna le. picit érdemes lenne megigazítani.
A nagy kék középen a hátsó növények pici rendezését jelentené (finomítás)
Bal kék fent a mohánál nem jó hogy látszik ez a forma. Lehet mellé pöttyintenék még egy kis mohacsomót.
Lenti kéknél (buce?) a szárához ha tennél olyan pici anubiast mint tőle jobbra lent, akkor természetesebb lenne.

Nagyon frankó lett ;)

View attachment 87220
Látod Vik,ilyen remekművek nem kerülnének be a Hac mezőnyébe.:(
 
Viktor,
csak a telefonos fotó teszi, vagy tényleg kevés a sárgás vöröses szín fent-középen?
Ha jól látom vannak ott olyan növények amik színesebbek szoktak lenni.
Csak a fotó,a fényképezőgép majd jobban hozza a színeket is.Bár ezt eredendően zöldnek szántam,natúr erdős vonal.
 
Wow nagyon szép lett az akvárium gratu a kitartáshoz és az elképzeléshez. Csak gyorsan megjelöltem mi az amin megakad a szemem, hátha segít.

A vörösnél nyírás, a kéknél pici finomítás
Középső vörösnél a nagy levél picit idegen (nagyok a levelek a layout többi részéhez képest.
Fent a vörös moha pici nyírásra szorul
Lent a fű olyan mintha most szúrták volna le. picit érdemes lenne megigazítani.
A nagy kék középen a hátsó növények pici rendezését jelentené (finomítás)
Bal kék fent a mohánál nem jó hogy látszik ez a forma. Lehet mellé pöttyintenék még egy kis mohacsomót.
Lenti kéknél (buce?) a szárához ha tennél olyan pici anubiast mint tőle jobbra lent, akkor természetesebb lenne.

Nagyon frankó lett ;)

View attachment 87220
Köszi Vik.
Vicces hogy amiket bejelöltél azokat pont tegnap délután korrigáltam függetlenül a bejegyzéstől,így visszaolvasva csak pipálgattam 😁. Na igen ebben a méretben volt számomra a legnagyobb kihívás főleg a 25 cm mélység miatt.
A halak amik nincsenek még a képen azoknál még megy a varia mi is legyen bent és mennyi hogy ne nyomják el az arányokat,öteletet szívesen fogadok.Boraras U. van itthon a nagyba kb 8 db de az a baj hogy azok nagyon beleolvadnak a környezetbe és nem hajlandóak együtt úszni.
 
Elég patent lett! 👍

Nem akarod kicsit feltupirozni a barlangot? Hogy kicsit kevésbé legyen steril. Ha hátul már nem fér be semmi, megfontolandó lenne egy fóliával kicsit becsapni a szemet. Amin apró dekorkövek vannak és kitolják a mélységet.
Ezzel együtt a barlang most már világosabb bejáratához is lehetne pár részletet tenni. Egész apró kövek vagy kőre szerelt apró növényekre gondolok.

Ami még talán átgondolandó, hogy az akvárium két szélén a növényzettel mi a cél.
A bal oldalon nagyon karakteresek a növényeid az üveg mellett és térben kicsit előre jönnek. A jobb oldalon a finom levelű növények topmpítják az akvárium szélét és inkább hátul szerepelnek.

Lehet meg lehetne csinálni, hogy mindkettő karakteres és térben előre helyezett legyen hogy a közepe mélyebb legyen.
Vagy lágy szélekkel operálni mindkét oldalon ez kiemelné a finomabb erdős hatást.
 
Back
Oldal tetejére