• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Carnegiella strigata

lacee13

Tapasztalt kertész
Carnegiella strigata
Maximális méret (min-max): 4 - 5 cm-es
A víz pH-értéke: 5,8 - 7,5
A víz keménysége (dGH): 4 - 18 ° É
Ajánlott hőmérséklet: 24 - 28 ° C (75,2 - 82,4 ° F)
Vérmérséklet családon belül: békés
Vérmérséklet más halfajokal: békés
Hely az akváriumban: Felszin közelében
Hal származási helye: Dél-Amerika
Élettartama A Márványos szekerce élni fog, legfeljebb 5 évet.


Teste nagyon mély, hátoldala egyenes. A színe általában ezüstös rózsaszín, de ez a példány zöldes alapszínű. A szemtől a faroknyélig sötét vonal húzódik, ez alatt számos sötét, töredezett vonal keresztezi a test alsó részét. Egy további sötét vonal felkanyarodik a test elülső részére. A mellúszó igen jól fejlett, míg a halúszó alig észrevehető.
• ELTERJEDÉS: Amazónia és Guyana folyói, patakjai.
• MEGJEGYZÉS: A lebegő növények biztosítják az alfaj által megkívánt árnyékot. A Carnegiella strigata vesca hasonló kinézetű.
98907.jpg

98906.jpg

98908.jpg
 
Egyik kedvenc halam,kb.2 éve tartom őket,2 fajtát is. Egy nagyon fontos dolog ami miatt nyitott akváriumba/és hát a növényes nanok ilyenek általában/ nem valók,imádnak a vízfelszínen cikázni,tehát csak fedett akváriumban tarthatóak.Sokszor előfordul,hogy amikor etetek,egyszerűen felugranak akár 20-30 centit is.Szóval ezt mindenképp vegyétek figyelembe,mert nem az olcsó fajták közé tartoznak,kár lenne őket szárazon látni.
 
Sziasztok!
Én kb. 1,5 hónapja tartok belőlük egy kisebb csapatot (7 db). Azt tapasztaltam, hogy este a világítás lekapcsolása után néha elkezdenek ugrálni, hallom őket kopogni az aki üvegtetején. Már leálltam az esti sötétben tévézésről, mert úgy vettem észre, hogy a hirtelen villanásoktól megijednek. A kérdésem az, hogy ettől nem lesz nekik bajuk, hogy néha ütköznek a fedéllel? - kb. 4-5 koppanást hallok éjszakánként.
 
Már leálltam az esti sötétben tévézésről, mert úgy vettem észre, hogy a hirtelen villanásoktól megijednek."

Ez az igazi fanatizmus! :clap:

Egyébként erről lehetne nyitni egy új topicot, hogy ki miről mond le a halak és növények miatt...
 
bitumen said:
Már leálltam az esti sötétben tévézésről, mert úgy vettem észre, hogy a hirtelen villanásoktól megijednek."

Ez az igazi fanatizmus! :clap:

Egyébként erről lehetne nyitni egy új topicot, hogy ki miről mond le a halak és növények miatt...

Az alvásról :lol:
 
inadsz said:
bitumen said:
Már leálltam az esti sötétben tévézésről, mert úgy vettem észre, hogy a hirtelen villanásoktól megijednek."
Ez az igazi fanatizmus! :clap:
Egyébként erről lehetne nyitni egy új topicot, hogy ki miről mond le a halak és növények miatt...

Az alvásról :lol:

Vagy a későn kelésről, mert ugye nem csak engem ébreszt hétvégéken már 9 felé az aki világítás... ;)
 
Back
Oldal tetejére