• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Caridina gracilirostris - Pinokkiógarnéla

Nekem csak az a furcsa,hogy van olyan oldal,ahol 28 fokig javasolják a hőmérsékletet!
Emlékszem,volt 3 évvel ezelőtt olyan nyár,hogy egy komplett csapatom ment rá a meleg miatt,pedig csak 25-26 fokos volt az akvárium!
 
Nekem csak az a furcsa,hogy van olyan oldal,ahol 28 fokig javasolják a hőmérsékletet!
Emlékszem,volt 3 évvel ezelőtt olyan nyár,hogy egy komplett csapatom ment rá a meleg miatt,pedig csak 25-26 fokos volt az akvárium!
Tapasztalaim szerint a garnikat nem a hőmérséklet zavarja, hanem a 25 fok felett felgyorsuló folyamatok, változások viselik meg öket.Nálam a tigrisek, crs-cbs-ek 32 fokon is (panelban lakom) bőszen szaporodnak 80-100l-ben, szerintem nem a hőmérséklettel volt a gond.
 
Lehetséges,bár akkor se volt gond a vízcserékkel,emiatt hagyatkoztam inkább erre a megállapításra.
 
Sziasztok!
Sikerült beszereznem pár pinokkió garnélát és nagyon hamar be is petésedett egy anyuka. Figyelem a fejlődését és megpróbálkozom a szaporításával.
Megpróbálok minden infót megosztani veletek ;)
Kicsit fényérzékenyek :)
Pinokki%25C3%25B31.jpg

Pinokki%25C3%25B32.jpg
 
Sok sikert a szaporításhoz! Nekem sajnos a lárvák mind kikoptak 2 hét alatt, pedig a víz jó volt, alga is volt bőven, Shrimptont is kaptak, 24/7-es világítással. Egy dolgot viszont sikerült kitapasztalnom, ami Neked is jól jöhet: brakk vízben a felnőtt példányok is nagyon jól elvannak, akár hetekig is! Tehát már most berakhatod őket a neveldébe. Édesvíz-brakk víz átszoktatáshoz kb. 3-4 óra bőven elég csepegtetős módszerrel. Viszont a szülő/nevelő akváriumba több felnőttet rakj, mert ha csak 1-2 van, akkor nagyon idegesek lesznek, és nem tudnak lenyugodni.

Ha akarsz növényt a brakk vízbe, akkor jávai és anubias jó ötlet, nálam bírták rendesen. Anubias szép új leveleket is hozott. :)
(Látom van békatutajod és willow mohád, na ezek 1-2 nap alatt elbomlottak... :) )
 
Back
Oldal tetejére