• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Caridina dream

Úgy tűnik tulságosan óvatos voltam a tápozást illetően , mostanra masszívan jelentkezett a tápanyaghiány a bucekon és a blyxan is !
Tropica táp a hétvégi vízcserénél el is fogyott ( igaz nem is volt túl sok ) .Volt itthon még profito illetve kiegészitésnek ferro . Elkezdem ezekkel a normal tápozást , remélem pár héten belül visszaáll a rend ! Garnélák jól vannak , sikeres volt a telepítés ( eddig ). Most képet nem teszek fel :)
 
Ma megvolt a szokásos heti takarítás ! Na azt nem mondanám hogy nem volt zökkenőmentes 🤬😡
Minden ment szépen a megszokott menetben ,majd jött a lily illetve a szívóág takarítás ! Ki akartam venni a szűrőből a csapot , ami kicsit nehézkesen sikerült, már kezdtem azt hinni megint megadta magát , pár éve már egyszer cseréltem... de mivel sikerült kivenni gondoltam nincs gond . Üvegek takarítása kész, mehet minden vissza ! Szűrő indít, zúg stb de nem nyomja a vizet 😱😰😨
Újra szétszed, csap kinyit, víz folyik le ! Gondoltam akkor csak levegős! Újraoróba ,ugyanaz ! Megint szétszedtem , nyitom a csap részt és látom hogy csak a szívó ágnál nyit 🤬 . Szerencsére manuálisan sikerült most idéglenesen kinyitni negyedig a nyomó ágat is, a kiálló záró pöcköt levágtam, ennek már úgy is annyi ! Visszarak csap kinyit és láss csodát megy ! Mivel nem is szoktam ennél nagyobb áramlást engedni így most jó lesz még nem veszek egy új csapot bele ! Ekkor látom hogy még ezzel szenvedtem a szívó ágon az üveg eltört a legfelső bevágásnál 🤬🤬🤬😔 ! Kávé cigi 10 perc pihi majd üvegragasztás ! Szerencsére valószínüleg az akváriumhoz feszült és elpattant, így nem törtek ki belőle apró darabok , kb fél óra és már egyben is volt ! Hagytam még fél órát száradni majd mehet vissza !
Most már megy minden, garnélák észre se vették a vesszőfutásomat, ők kapirgáltak a frissen sikált fák alján 😂
 
Utoljára módosított:
Csak , hogy ne csak a rosszat írjam :) Takarítás közben a fák és a növények közűl előkerült pár levedlett páncél :) Legalább tudom , hogy már vedlettek páran, és minden rendben van. Elhullásom nem volt eddig ! De , hogy 64 literben ezzel a berendezéssel , hogy el tud tünni 25 garnéla az azért vicces :) van amikor a fák alatt a szélen látok 6-8 dbot illetve itt ott még 3-4 et . De van hogy 1-2 darabot is alig találok 5 perc keresgéléssel :)
Egy total most telefonnal :)
És igen most is csak egy legény szaladgál a talajon 😂
77975
 
Most van egy kis időm leírni az eseményeket :(
Sajnos az elmúlt kb 4 hetes durva meleg , nem nagyon volt a barátom ! Az első héten nem nagyon volt elhullás majd szépen lassan 1-1 garnélát találtam eldölve :( kb 2 hete volt amikor reggelre 2-3 db is elhullott .... Valószínüleg ez csak a jéghegy csúcsa volt amit én láttam , mivel a scape igen sok búvóhellyel rendelkezik ... Itt volt egy nagyobb vízcsere amikor is szépen sorba kiemeltem a fákat , hogy lássam mennyien maradtunk 😢
Hát senki ....😭😭😭
Ezek után vetettem be a második ventilátort , vettem új sót ( shrimpking ) és oxidatort . Naponta kb másfél liter víz párolog el, amit minden este hűtött az ro-val töltök vissza !!!!
Így most 24 fok körül mozog a hőmérséglet . Saját véleményem az , hogy a nagyon meleg víz, illetve az oxygén hiány okozhatta az elhullást ...
A vízparaméterekkel nem volt gond, azt néztem, csak a hőfokot nem figyeltem eléggé 😥

Múlthéten pénteken megérkezett a második eresztés garnéla, miután sikerült a leírtak alapján stabillá tenni a hőmérségletet illetve az oxigén utánpótlást.
Ami biztos , hogy a mostaniak jól érzik magukat mert folyamatosan látom őket a fákon , talajon , köveken , nem csak a legeldugottabb helyeken megbújva !
Kaját nem nagyon igénylik, pedig azt is vettem frissett :) Gondolom bőven van még nekik mit kapirgálni . Próbáltam nekik etetőtálba betenni , de mivel ez a 60 literes akvárium ennek a létszámnak hatalmas 😂 így nem nagyon mentek rá, ha eggyáltalán járt arra bárki is 😂😂😂
Képek most nincsenek, de annyit elárulok , hogy egy adag PRL CRS érkezett. Kicsit kevesebben mint az előző vegyes csapat, de elegendően egy állomány indításhoz .
Köszi , hogy benéztél .
 
Szia!
A kánikula elmúlt, mostanra inkább fűteni kell a vizet, mint hűteni.
Hogy sikerült átvészelni a nyarat? A PRL csapattal sikeresebb voltál?
Hogy alakul a helyzet? Nekem kezdettől nagyon tetszett a berendezés, a csodás manten kövek, a fák, a visszafogott növényesítés. Ideálisnak gondolnám garnélázáshoz. Talán pár csigát hiányolnék csak belőle.
Szóval, mi lett vele?
 
Back
Oldal tetejére