• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Caridina dream

Szász István

Főkertész
Sziasztok

Ismét garnéla tartásra vetemedek 😂
Tervem az volt ,hogy kicsit rendberakom az akváriumot , de párom közbeszólt !!! Mi lenne ha megint lenne olyan kis piros fehér garnélánk 😉
Több se kell az embernek, mint amikor nem azt halja , hogy “ már megint újra épited “ !
A délutáni programunkat lemondták, így jött is az új nagy ötlet , minek várni hétvégéig ...Ro víz már amúgy is lefolyt reggelre 😃😃😃

akvárium bontás, növény válogatás , kő sikálás ... és már épűlt is az új scape ...

Mivel elég sokáig elhúzodott a dolog, így ma már fotó nem készült a végeredményről.
De igérem, hogy ha lesz rá igény akkor az is felkerűl majd 😎

Az akvárium 60x30x36-os méretekkel rendelkezik . Világítás így most csak 2x 24 w t5 lesz. Szűrésről még mindig a jó öreg 2073- as felel . Nagynyomású , difivel pedig a co2 beoldásról .
Tápozni most mivel nem lesz túl sok növény, így a Tropica zöld csodája gondoskodik 🤓

Az aljzatot végűl lecseréltem , mert sok harcot megélt már az amazonia, a helyére dennerle shrimp king active soil érkezett .

Dekornak maradt a két nagy kedvencem , a manten kő és a vas fa ..

Növény fronton most tényleg magyon visszafogott a scape, mert csak Blyxa japonica illetve bucephalandra sp. red dísziti a fákat ...
Egyenlőre nem sóztam vissza a vizet , mivel úgyis cserélgetem pár naponta, illetve kiváncsi vagyok mennyire megy fel magától a tds .
Co2 valószínüleg 0/24 be fog menni a stabilabb ph miatt , de azt még majd be kell lőnöm , hogy mi legyen az ideális bpm.
Röviden tömören ennyi mára , holnap ha felkapcsol a lámpa , és itthon leszek lövök egy képet 📸
Köszi hogy benéztél és hajlandó voltál végig olvasni hajnali eszmefuttatásomat 😋
 
Üdv újra itt, mi is örülünk a visszatérésednek, örök hála nejednek, és a korábbihoz hasonló szép sikereket kívánok ezúttal is!
 
Megmértem gyorsan a TDS-t illetve egy ph tesztet is előkerestem :)
TDS : 55
Ph :6,2
De ezt csak azért , hogy lássam majd hogyan alakulnak a dolgok az elkövetkező hetekben , mielőtt költözhetnek a lakók .
 
Utoljára módosított:
Ma gyorsan kap az akvárium egy részleges vízcserét ! Elötte rámértem a TDS -re illetve a PH-ra .
PH csepp teszt alapján én 6,4-6,5 re mondom . Ami a garnélákhoz tökéletes lesz , TDS így 5 nap után a képen látható ;) Visszasózva nem volt a víz , szombaton 55- öt mértem. Ezt a kis változást a növénytápnak írom ;)
77511
Eddig minden terv szerint alakul ;)
 
Pár napja bekerültek az Otok az akváriumba, volt megint részleges vízcsere is . Jövőhét végén szerintem bekerül az első adag garnéla is . Remélhetőleg probléma mentes lesz minden , és akkor 1 hétre rá a második adag is jöhet ha szükségesnek látom majd.
@star67 lámpa oltás előt csak úgy “világít “ a sok fehér bimbó az akváriumba, szóval csak megszámoltam :) 15 buce virág fejlődik jelenleg a 12 db bucén összesen , igaz 3 tő az inkább csak hajtás jelenleg :)
 
Megérkeztek a lakók is 😁
Baráti áron sikerült beszerezni a kezdő csapatot 😎
Végül maradtam a sima CRS/CBS vonalon...
Jelenleg eléggé elbujkáltak, bár 5-6 db mindig van szem előtt 🤓
10 fiatal kis CRS és 15 változó méretű CBS érkezett 🤩
Pár gyors telós kép !
77870778717787277873
Mielőtt kérdeznétek a szürke porszerü cuccot a fán :
77874
 
Utoljára módosított:
Megérkeztek a lakók is 😁
Baráti áron sikerült beszerezni a kezdő csapatot 😎
Végül maradtam a sima CRS/CBS vonalon...
Jelenleg eléggé elbujkáltak, bár 5-6 db mindig van szem előtt 🤓
10 fiatal kis CRS és 15 változó méretű CBS érkezett 🤩
Pár gyors telós kép !
View attachment 77870View attachment 77871View attachment 77872View attachment 77873
Mielőtt kérdeznétek a szürke porszerü cuccot a fán :
View attachment 77874
Szépek!
Mineral junkie pearls! vagy shrimp king mineral! is nagyon jó! szaporodjanak!:p
 
Back
Oldal tetejére